Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2015, 22:22   #1
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Asterix:The Gallic War

Zanimljivo je da sam ovu igru prvo igrao na Playstation 1 (nosila je samo naziv Asterix), kasnije igra je portovana i na PC sa dodatnim podnaslovom The Gallic War, sam podnaslov dobro pristaje igri jer je reč o poteznoj strategiji, u igri druidu Aspiriniksu su ponestali sastojci koji su mu potrebni da napravi čarobni napitak, Asteriks i Obeliks kreću u potragu za njima a u medjuvremenu Rimljani spremaju napad na njihovo selo (jedinu teritoriju koju nisu uspeli da pokore).

Asterix i Obeliks treba da se probijaju preko teritorija Rimljana igrač ima na raspolaganju po tri poteza sa svih troje likova, sa Aspiriniksom dopunjujete svoju armiju u osvojenim bazama, sa Obeliksom napadate baze Rimljanja i na kraju sa Asteriksom premeštate svoju vojsku iz jedne baze u drugu kada završite svoju partiju Rimljani su na potezu, igra sadrži i platformske deonice kada dodjete do teritorije u kojoj se nalazi sastojak za druidov napitak igra se pretvara u 2D polu 3D beat em up i ovi nivoi mogu da izazovu dosta frustracije jer igrač lako može da zagine, takodje čak i kad predjete te deonice morate da ih branite od Rimljana da ih ne biste igrali ponovo koliko se sećam, kada pokupite sve sastojke za druida možete slobodno da pokorite sve Rimljane.

Igra mi je ostala u lepom sećanu mada kako napredujete igra postaje dosta intezivna bilo je i bizarnih momenta u kome mi se dešavalo da se Rimljani odbrane od mog napada a imam veći broj vojske i na kraju u šatoru uspe da ostane 1komedija a tek kad Cezar krene u napad.

Astérix: The Gallic War for the PC
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sloba89 na korisnoj poruci:
pedjosav (28.8.2015)
Stara 26.4.2015, 12:52   #2
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Asterix:The Gallic War

Sto se Asterixa tiče odigrao sam samo ova dva.

Asterix and the Great Rescue


Asterix
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
filpan (25.7.2015)
Stara 28.8.2015, 21:39   #3
2233
Član
 
Član od: 26.2.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Asterix:The Gallic War

Ja sam isto igro na PS1 Asterixa, igra je zanimljiva, doduse bolji je strateski deo, ovaj arkadni malo ume da bude tezak(pre bi reko lose odradjen, recimo na alpima ces stoput upasti u provaliju , a poenta oko skupljanja novcica nije nikakva, mozes taj deo zaobici a cesto je put do njih pun prepreka i opasnosti). Igra mozda nije popularna ali je ispunila moje detinjstvo i solidna je!
2233 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 21:48   #4
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Asterix:The Gallic War

Jaoooo pa sad moram opet da je skinem i igram preko emulatora, a igrao sam oba dela, i kao strategiju i arkadu gde kroz nivoe cas vodis ateriksa cas obeliksa, oba dela su mi super 👍
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com