Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2007, 22:25   #41
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Koristim LG i PLEXTOR,sve sto mogu reci je da plextor vrijedi i isplatice ti se i unucimaA ni LG nema nikakvih problema...
I jedna mala preporuka:dobro pazite kad kupujete rezace da vam ne uvale 40-pinske kablove,vec 80-pinske.
Neko ce reci 100% da se 40pinski vise ne proizvode,ali vjerujte ako je nekom u interesu da vas za*ebe,za*ebace vas...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 11:16   #42
Kolossos
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Postoje i drugi DVD rezači, npr. LG GSA-H10N; ja ga imam oko mesec dana
i ne vidim mu mane (za sada). Pre ovoga imao sam kombo LG i 4 godine sam ga toliko cedio da nije ni čudo što mi je skoro izdahnuo. Treba imati u vidu da Pioneer-ova i NEC-ova prodaja rezača ukupno u svetu zajedno iznosi kao polovina prodaje LG-a. Sem toga, kad se ugugla bilo koji LG-jev model, vrlo retko se naleti na bugarske, srpske, poljske, madjarske, ruske... sajtove (za razliku od navedenih)- što je, složićete se, jedan od pokazatelja kvaliteta. E sad? Da li je u pitanju monopol uvoznika? Procenite i sami. Zapravo
ova situacija me podseća na onu od pre 10-15 god. kada je ovde kod nas mogla
da se kupi Grand i još jedna vrsta kafe. Radi se o 13. klasi brazilske kafe, koja i nije kafa, zapravo kafena prašina. Tom prilikom je jedan moj drugar (Grk iz Soluna) hteo ovde da uveze pravu brazilsku kafu ali je ubrzo dobio anonimnu poruku - nešto u smislu "beži dole dok još možeš". A što se mene tiče, ja veze blage nemam sa uvozom LG
rezača na naše tršište (to da neko ne pomisli da sam distributer ili sl. ). Pozdrav.
Kolossos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 15:01   #43
Wild Boy
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: OutOfSpace
Poruke: 284
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Ovde u Srbiji vlada pomama za Pioneer-ima ali to ide do tih granica da sam usao u jednu prodavnicu na Novom Beogradu i upitao da li imate LG ili Samsung rezace, covek me je cudno pogledao i rekao da mu se bas nikako ne isplati da drzi druge rezace osim Pioneer-a jer njega bukvalno svi traze...zasto je to tako a bas sam video da bas puno ljudi ima prituzbe na Pioneer sa kojim sam i ja imao problema, prenos je bio 1-2mb/s jednostavno motor nece da zavrti disk
Inace imam gore pomenuti H10N i svaka preporuka

@LoneWolf
LG npr radi normalno sa 40-pinskim jer radi u udma2 modu
Wild Boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 0:04   #44
alendin
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Poruke: 249
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

asus!!!!
alendin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 13:40   #45
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

I još jedno pitanje: Sony AW G170A rezač koji imam nešto preko tri meseca (i retko koristim) odbija da pročita neke diskove (koji su u sasvim dobrom stanju), kao i neke koje je upravo narezao, i kako vreme odmiče, procenat nepročitanih diskova je sve veći. Pretpostavljam da mu ne gine servis, ali da li je isplativije odmah zameniti za nešto bolje?
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 20:58   #46
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
Mrka Kapa kaže:
I još jedno pitanje: Sony AW G170A rezač koji imam nešto preko tri meseca (i retko koristim) odbija da pročita neke diskove (koji su u sasvim dobrom stanju), kao i neke koje je upravo narezao, i kako vreme odmiče, procenat nepročitanih diskova je sve veći. Pretpostavljam da mu ne gine servis, ali da li je isplativije odmah zameniti za nešto bolje?
Teško da tu servis nešto može da pomogne. Sony je generalno loš čitač, još ako ti je zapao neki 'ekstra' komad... Tu pomaže samo zamena.

I sam imam problema sa čitanjem nekih diskova na mom NEC-u 4550, pa sam u potrazi za drajvom koji što bolje čita.
Da li je neko imao iskustva sa Plextorom PX 755 SA (sata interfejs)? Mogu da ga nabavim prilično jeftino, u dosta recenzija ga hvale, ali bih voleo da čijem
i mišljenje običnih korisnika.
Zooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 21:22   #47
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Preporuka za dvd rezac

Ja imam DVD ROM PX130A i mogu ti reći da sam prezadovoljan! Već godinu i po čita sve bez izuzetka. Ne verujem da je taj rezač lošiji po tom pitanju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:36   #48
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
Rocker kaže:
Ja imam DVD ROM PX130A i mogu ti reći da sam prezadovoljan! Već godinu i po čita sve bez izuzetka. Ne verujem da je taj rezač lošiji po tom pitanju.
Tako sam i pretpostavljao, hvala na brzom odgovoru. Prva lova koja dođe ide na
Plextora. Možda jesu malo izvikani, ali ima tu nešto, ipak...
Zooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:56   #49
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
Zooo kaže:
Tako sam i pretpostavljao, hvala na brzom odgovoru. Prva lova koja dođe ide na
Plextora. Možda jesu malo izvikani, ali ima tu nešto, ipak...
Nema na čemu. Pazi samo da ti ne potraje dugo! Mislim, pojaviće se i HD i Blue Ray u masovnoj prodaji mnogo pre nego taj Plex dočeka penziju. Čisto da te ne nervira što neće da ide u penziju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 11:03   #50
Milan Maunic
Član
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 86
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 16 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milan Maunic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Milan Maunic
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Ja licno imam Pioneer 111D i extra sam zadovoljan.Podrzava sve standarde i narezani diskovi su OK kvaliteta.Koristim samo Verbatim diskovei za tu kombinaciju diskova i rezaca nemam nikakvih primedbi.Moja preporuka svima.Mada NEC i Plextor su OK.
Milan Maunic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 20:15   #51
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Nemam ja primedbe na NEC-a što se tiče rezanja, to radi odlično na svim diskovima. Muka je kad treba da pročita neki disk, i neće pa bog, odem kod drugara, isto NEC, samo 3550, čita bez problema! O starim Princo DVD-ima da ne
govorim, nema šanse ni jednog da pročita.

@Rocker: Nemam problema sa tim, samo neka on traje. Zato i želim nešto kvalitetno.
Zooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 16:03   #52
maksbi
Član
 
Član od: 18.5.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
Kum Ruzvelt kaže:
Konkretno: imam NEC 3540a, i nakon 6 meseci mogu da zakljucim da je vredan svake pare. Ni jedan puknuti DVD (osim nekoliko busnih za koje se ispostavilo da su fabricki skart). Ovih dana sam pokusao da ga ubijem - narezao sam 200 diskova u 3 serije po 66 na x16 sa po sat pauze medju serijama. Za nekih 30-ak sati (efektivno) jednom se zaglupeo i poceo da prijavljuje problem sa napajanjem, ali je posle defragmentacije HD-a i ubistva par zatecenih virusa nastavio da radi bez greske. E kad se sad nije slogir'o...
Sve u svemu, zacin C.
Koje DVD-je koristis?
maksbi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 20:38   #53
Greska
Guest
 
Poruke: n/a
Cool Re: Preporuka za dvd rezac

imao sam lg cd rw i ld dvd i bio sam zadovoljan ali resih da kupim pioner 111 ali sa njim samo neki problemi, mozda ni je zapala samo losa serija ali ja bih sad uzeo neki lg.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 0:00   #54
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
Zooo kaže:
Nemam ja primedbe na NEC-a što se tiče rezanja, to radi odlično na svim diskovima. Muka je kad treba da pročita neki disk, i neće pa bog, odem kod drugara, isto NEC, samo 3550, čita bez problema! O starim Princo DVD-ima da ne
govorim, nema šanse ni jednog da pročita.
U tim situacijama često može da pomogne Nero drive speed programčić kojim lepo usporiš obrtanje diska pa ako neće ni tako, onda jeste problem.
Ali generalno, kad primetite da neki mediji funkcionišu dobro sa određenim rezačem, kupite tonu tih medija i ne bi trebalo da imate problema dok rezaču ne dođe kraj u dubokoj starosti. I Verbatim je bio dobar dugo (mislim na CD medije), dugo, dok se nije pojavio "Verbatim" iz Banovaca ili okoline. E taj "Verbatim" nije onaj pravi od ranije.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 14:49   #55
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

E aj da ne otvaram novu temu jel moze neko da mi kaze kako se flesuje firmware na pioneer 111d. Cuo sam da se postavi da bude sam na grani i samo pokrene instalacija iz windowsa? Nikad do sad nisam to radio pa bih molio nekog da mi kaze kako tacno bi trebalo da ne pokvarim neshto...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2007, 22:05   #56
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
U tim situacijama često može da pomogne Nero drive speed programčić kojim lepo usporiš obrtanje diska pa ako neće ni tako, onda jeste problem.
Ali generalno, kad primetite da neki mediji funkcionišu dobro sa određenim rezačem, kupite tonu tih medija i ne bi trebalo da imate problema dok rezaču ne dođe kraj u dubokoj starosti. I Verbatim je bio dobar dugo (mislim na CD medije), dugo, dok se nije pojavio "Verbatim" iz Banovaca ili okoline. E taj "Verbatim" nije onaj pravi od ranije.
Kako razlikovati domaći Verbatim od pravog? DVD-e kupujem (baš Verbatim) u pakovanju od 25 kom. Primetio sam kod prošlog paketa -R 16x da se malo vizuelno razlikuje i možda malo po kvalitetu rezanja. Tada sam odlučio da predjem na +... ovi mi deluju OK.
Štancaju li i +? Sorry za mali offtopic
Zooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 0:34   #57
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
Zooo kaže: Pregled poruke
Kako razlikovati domaći Verbatim od pravog? DVD-e kupujem (baš Verbatim) u pakovanju od 25 kom. Primetio sam kod prošlog paketa -R 16x da se malo vizuelno razlikuje i možda malo po kvalitetu rezanja. Tada sam odlučio da predjem na +... ovi mi deluju OK.
Štancaju li i +? Sorry za mali offtopic
Ne, za DVD nisam čuo (napomenuo sam da se odnosi na CD medije).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 3:21   #58
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Plextor na prvom mestu,a inače cenim samo NEC od klasičnih rezača!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 3:55   #59
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

Citat:
KOLOS kaže: Pregled poruke
Plextor na prvom mestu,a inače cenim samo NEC od klasičnih rezača!
NEC ima opasnu elektroniku, ja koristim Pionir
Bez sale, nisam nasao NEC a bas sam se "nameracio" na njega, znajuci kako radi ortaku (pozdrav Sike )...
Inace Plextor je duplo skuplji (koliko se secam) od svega "budzetskog" ali i toliko puta bolji (minimum).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 4:04   #60
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za dvd rezac

ma sta god da uzmes dobro je... nec ili pioneer. imas svakako garanciju na godinu dana, pa taman da ti dan posle garancije crkne.. 35e je mala suma za preterano razmisljanje- a za godinu dana ce biti i manje od 30 (lg je vec oko 30e, mada jeste losiji). a da dajem 70 i vise e za plextor... neka.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka za DVD rezač Skinless ŠDK - Nosači podataka 37 23.11.2007 2:42
Preporuka Srki#12 Osnovne komponente 5 28.9.2007 13:16
Šta znači preporuka u pregledu profila zero cool Forum o forumu 11 11.6.2007 23:04
Preporuka: koj OS na sledeci komp? Bond_007 Operativni sistemi 43 15.2.2007 23:37
Koji TFT? matke ŠDK - Grafika 257 13.10.2006 14:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com