Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2013, 21:07   #1
seyo71
Član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Boot failed

pre 15-tak dana na komp sam instaliro windows 7 i radilo je sve normalno do pre neki dan,kad mi se prilikom paljenja kompa pokazalo da je boot failed i da stavim disk odakle ce bootati,sto znaci da nevidi HDD ...nakon restarta sistem se podigo normalno...ali to mi se desava stalno ,nekad moram i 3-4 puta restartati da bi digo sistem...znali neko sta bi moglo biti i kako to resiti...da napomenem da je HDD ispravan....hvala
seyo71 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 21:32   #2
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

Proveri napajanje. Ako imas mogucnost, stavi drugo za probu. Mogu da budu problem i sata kablovi. NIsi naveo koju konfiguraciju imas.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 21:52   #3
seyo71
Član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Boot failed

sutra cu probati sa drugim napajanjem,SATA kablova nema vec jedan onaj siroki IDE ili kako se vec zove...povezan je DVD i HDD preko jednog i u BIOSU ih vidi normalno...problem je sto nekad boota normalno a nekad ne...pokusam sa drugim napajanjem jer mi je ovo ponekad jako bucno...hvala
seyo71 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 22:01   #4
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

Otkaci DVD sa IDE kabla i njegovo napajanje pa vidi sta se desava. Mada verujem da se nista nece promeniti. Mozes da otvoris napajanje i proveris da li nema slucajno naduvanih elektrolita.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 22:09   #5
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

Ne kapiram zasto si toliko siguran da je napajanje? Ako mu komp inace dobro radi (kada uspe da se butuje), ne vidim zasto bi bilo napajanje...

Nek pusti neki stability test, nek odvrne CPU i GPU na 100%, usput moze i hard necim da stresira, i ako napajanje bude izdrzalo takav stres onda sigurno nije to..

Al inace jako cudan problem.. Ili hard crkava, pa neki put radi a neki put ne, ili BIOS baguje, pa nekad nece da uradi boot..

Ja bih radio dijagnostiku ovako.

1. Pokreni AIDA64 i uradi stress test koji opterecuje i CPU i hard u isto vreme. Ako to radi kako treba sigurno nije napajanje.

2. Stavi novi BIOS ako nemas najnoviji, ili u krajnjem slucaju procitaj changelog i vidi dal se pominje nesto slicno tvom problemu..

3. Takodje stavi neki rezervni hard ako imas i probaj njega dal ce uspeti svaki put da butuje.. Ili jos lakse, napravi butabilan USB Windows-a, i onda restartuj komp nekoliko puta i vidi dal ce uspeti da butuje sa USB-a bas svaki put... Ako USB butuje svaki put, trebalo bi da je hard u pitanju.. s tim da je ipak bolje da testiras sa drugim hardom, jer pretpostavljam da BIOS drugacije izvrsava boot sa harda a drugacije sa USB-a..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 22:16   #6
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

Nisam siguran, ali je najlakse za proveru i prvo se pocinje od njega kao uzrocnika problema, pa se trazi dalje. Elektroliti koji peglaju napon na 5V i 12V granama u slucaju da su izgubili kapacitet prvo prave problem sa hard diskom pri prvom paljenju racunara.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 22:22   #7
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

Hmmm, nisam cuo za to, al mislis da je moguce da napajanje puca tokom boot-a, a da ne puca tokom rada racunara kada je cak i vece opterecenje na njemu, tokom nekih stres testova i slicno?

Mislim dobro svakako nek proba da otkaci CD sa napajanja i sve ostale hardove ako ima, pa da vidi dal ce da radi tako, al ako to ne pomaze moze ono gore sto sam napisao da proba..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2013, 22:34   #8
abartissimo
Član
 
Član od: 27.2.2013.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

Da, to sam iskusio mnogo puta u praksi sa kineskim napajanjima. Nekad se desi da krene butovanje i odjednom se iskljuci hard i tako nekoliko puta, pa posle vise uzastopnih restarta proradi komp i radi normalno do sledeceg gasenja. Na mnogim napajanjima sam menjao elektrolite i posle su radila sasvim normalno.
abartissimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 10:01   #9
milangojkovic
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Boot failed

to se i meni jednom desilo isto... na kraju sam zvao programera...
milangojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 10:42   #10
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

I sta ti je programer isprogramirao? Program koji pojacava struju iz napajanja tokom POST-a?

I meni juce pocela da varnici TA pec, bio kratak spoj na instalaciji u zgradi, pa sam zvao programera..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 11:18   #11
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Boot failed

Imao sam slican problem davno, na Pentium 2 533mhz konfi. Bila je problem prasina ili los kontakt negde! Kada sam ocistio ceo komp i sve kontakte radilo je normolno oko godinu dana, pa onda opet isto, na karaju sam stavio dva nova kabla (ata) pa je CD isao odvojeno od HDD i radilo je tako do daljnjeg.

Ocisti sve kablove i od struje i za podatke, probaj neki drugi za struju (mozda dzek sa druge grane) i probaj neki drugi kabl za HDD.

Moze da se desi da ako probash sa drugim napajanjem sve radi lepo, a u stvari samo je bio los kontak ( pa ti je i staro ispravno)... ( a mozda je i napajanje problem )

Mozda i hdd polako rikava pa nekad pali nekad ne ( to nema neke pomoci sem novi HDD)

p.s. Preporucuje se da na novojim konfama i sistemima HDD ide odvojeno od DVD
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 boot problem WhenDarknessFalls Operativni sistemi 2 23.10.2012 21:40
Cannot boot... Problem XP gainward Operativni sistemi 33 30.12.2009 0:25
Windows 7 boot problem Sass Drake Operativni sistemi 2 10.4.2009 21:42
Kako povratiti Windowsov boot loader? Jokara Operativni sistemi 8 28.5.2008 8:20
Nvidia boot agent flamingos Kvarovi 4 22.8.2007 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com