Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2009, 10:42   #1
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Smile OpenSolaris

Evo već je drugi dan od izlaska decembarskog broja SK-a, pa me čudi što niko do sad nije napravio ovu temu. Evo ja ću onda.

Elem, pišite ovde svoje mišljenje o ovom operativnom sistemu, šta vam se sviđa, šta vam se ne sviđa, šta mislite da bi moglo biti bolje, kako ste ga instalirali...

Ja sam ga instalirao u virluelnoj mašini u VMware-u da ga probam pre nego što se odlučim na pravu insalaciju. Ovde bih pitao ljude koji znaju da li je bolje instalirati ga na MBR ili GPT disk, i da li će prepisati bootloadere (na MBR verovatno hoće, a da li će prepisati Chameleon koji se nalazi na EFI particiji).

Moje trenutno iskustvo i mišljenje je da je po korisničkom interfejsu isti ko Linux (koristi Gnome) al ima lepšu temu. Iskreno krivo mi je što Sun nije ubacio u OS više svojih stvari koje je razvio (valjda je Sun izmislio onaj interfejs sa prozorima koji mogu da da se okreću i minimiziraju celi u dock čiji izgled je Apple posle primenio u Leopardu (čini mi se)), takođe razne sistemske biblioteke valjda nisu njihove nego su open source zamena. I koristi isti paket menadžer kao i linux. Bilo bi lepo kad bi sistem instaliranja programa bio van tih paketa i internet repozitorijuma. I još bi bilo lepše da su fontovi Gnoma lepši (al to nema veze sa solarisom nego sa Gnome-om)

I naravno, zašto ova tema nije u GNU/Linux sobi. Zato što Solaris nije Linux nego Unix.

Eh da. Neko reče u temi vezanoj za decembarski broj da ne može da nadje restart. To dugme se nalazi u Shut Down dijalogu.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
opensolaris, solaris, sun, unix


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razmena distribucija urke Slobodni softver 9 26.6.2010 1:08
OpenSolaris u Srbiji - besplatna letnja škola OpenSolarisa :) nikolam Dešavanja i događaji 7 8.9.2009 11:27
OpenSolaris u Srbiji :) nikolam Slobodni softver 9 24.7.2009 0:10
OpenSolaris 2008.5 RidiK Operativni sistemi 9 6.5.2008 22:45
OpenSolaris Starter Kit! (2.DVD) FREE laikexpert Slobodni softver 4 10.3.2007 11:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com