Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2015, 18:37   #1
Nemanja Inc
Član
 
Član od: 30.4.2010.
Lokacija: Prijedor
Poruke: 125
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 25 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemanja Inc Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja Inc
Cool Kako se formirati kao samouki backend web developer?

Moja vizija ja da postanem backend developer sa naglaskom na baze podataka(SQL (MySQL) i NoSQL baze (Mongo, Redis, Memcache, ...) i njihove optimizacije) uz dobro znanje PHP i/ili Pythona.Za pocetak moj portofolio(jos u izradi-preporuka da ga pogledate preko desktopa posto se jos mucim da definisem bootstrap elemente(svaka pomoc dobrodosla), na mobilnim uredajima, da izgledaju isto kao i u desktop varijanti) gdje se mozete upoznati sa mojim iskustvom u programiranju i radnim iskustvom u struci.
http://1989.bitballoon.com/
Moj github:
http://vitnere.github.io/projects/

Naime dolazim iz zapadne Bosne.Zavrsio sam privatno faks za zvanje diplomirani informaticar(osnove programiranja u VB, baze podataka u Accesu i sl) i odmah na faksu sam shvatio da cu morati raditi dosta na vanskolskom ucenju ako hocu da uspijem u struci.Nakon prvog pokusaja u web development-u 2013-e iskrsnuo mi je posao van struke u fabrici koji mi je odneo godinu i po,a nakon toga i posao operatera za unos u bazu podataka.Trenutno sam nezaposlen, i u programiranju sam kao i uopsteno i informatici jer volim da rjesavam probleme i gradim nove korisne stvari.Ali naravno i zbog finansiske stabilnosti koja mi je kao i svima potrebna, ali ako i nikad vise ne budem radio u IT sektoru i dalje cu ostati oko racunara,jer oni su moj glavni hobi zadnih deset godina.Rekao bih da znam frontend osnove kao i osnove grafickog dizajna(Adobe paket) ali privlace me baze podataka, serveri i uopsteno backend rad.Korisnik sam Linuksa od 2008-e godine.Ono sto bih zelio da znam:

1.Koji su resursi dobri za ispravno ucenje bakenda(pogotovo interaktivni primjeri sa real life izazovima)?Ne mogu istaci koliko ne zelim lose navike,pogotovo iz sfere bezbjednosti.
2.Vi koji radite u IT firmama,koliko na projektima koristite widgete,frameworkov-e i sl?Recimo da li je ispravno da ja recimo kopiram komponente Boostrapa i JqueryUI na sajt pa ga editujem po sopstvenim potrebama?Koliko je kucanje od nule zbilja potrebno u svijetu profesionalnog IT-a?I naravno matematicki izazovi(racunanje faktorijala i sl)?
3.Dobri tutorijali za ucenje LAMP stacka?
4.Koji su alati i programi,tj poznavanje istih potrebni da se izgradim kao web developer u backendu?
P.S:Svako dodatni savjet je dobrodosao.Opet naglasavam interaktivni primjeri su primat za mene jer zelim da imam sto vise koda iza sebe,moja djela ce uvijek vise pokazati nego moje rjeci-bilo na Balkanu ili vani.

Napomena:Trenutno ucim (izmedu ostalog) SQL osnove,uskoro krecem i sa PHP.Prvu bazu sam krenuo da razvijam u phpmyadmin.Za izvore informacija i rjesenja problema:google,MDN,stack overflow.Editor:Text Sublime 2,server:Ubuntu 14.04, osnove shell-a, frontend development u Debian 8.Uporedo ucim frontend takode online(stigao sam do osnovnih JavaScript algoritamskih skripti) i praktican rad naravno(razvoj trece verzije portofolija).Da li sam na dobrom putu?

Poslednja ispravka: Nemanja Inc (3.11.2015 u 19:58)
Nemanja Inc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kako nesto snimiti kao UNL file??? studentica Programiranje 3 8.3.2008 2:51
Gnome - kako umanjiti, napraviti više kao Win mr.marvin Slobodni softver 15 29.10.2007 14:31
Pomoc...submit button kao slika...kako? iMa_NeKo_PljUgU Programiranje 0 29.4.2007 23:13
kako kao fizicko lice naplatiti oglase na sajtu dm@ricn Internet tehnologije 6 28.12.2006 21:54
Kako da napravim program-nešto kao kviz. vladix Programiranje 8 10.11.2006 16:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com