Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2005, 13:41   #21
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
AmigAdi kaže:
Moze i 1click DVD ripper - Ubacite DVD, izaberete *_0?.ifo (a ne ceo DVD cisto da izbegnete reklame kojih svuda ima), podesite audio/video codec, titl, legnete da spavate i kad ujutru ukljucite komp - ***.avi ceka!!!!
I to sa budjavim kvalitetom. Svako enkodovanje da bi imalo nekakav rezultat mora da se radi iz najmanje 2 passa. Slazem se sa vama da je Auto Gordian Knot za amatere a pritom daje perfektne rezultate ali ipak Gordian Knot je taj kome mozes da podesis svaku sitnicu a rezultat je perfektan
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
vladale (13.5.2007)
Stara 11.12.2005, 6:58   #22
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
NenadN kaže:
Slazem se sa vama da je Auto Gordian Knot za amatere a pritom daje perfektne rezultate ali ipak Gordian Knot je taj kome mozes da podesis svaku sitnicu a rezultat je perfektan
Ja sam često u prilici da nešto skinem sa TV kartice i hoću to da arhiviram. U takvim slučajevima je za mene Gordian Knot čisto gubljenje vremena, cilj mi je da stvar odradim sa par klikova mišem. A i kad se kompresuje DVD, najčešće nije uopšte moguće primetiti razliku između fajlova komprimovanih AutoGK-om i GK-om. Štaviše, ako nešto ne zezne, i Dr.DivX sa DivX 6 daje sasvim pristojan rezultat.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2005, 13:38   #23
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Dr.DivX i DivX 6 bas ne daju nikakve rezultate tj slika je dosta kockasta i ostalo. Sto se tice Auto Gordian Knota ako radis sa DivX isto ces dobiti kao i sa Dr.DivX ali ako radis sa XviD-om onda ces dobiti nesto ali AGK lepo radi sa XviD i njegovim parametrima ali Gordian Knot ti lepo podesis parametre XviD-a jer postoji fora sa b frejmovima i Overflow Treatmentom gde XviD moze da izvuce maksimum iz svakog filma a slika je perfektna bez kockica.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
vladale (13.5.2007)
Stara 19.12.2005, 22:39   #24
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Meni divx 6 ne pravi kockice.Neznam odakle vam to?
Xvid je isto super, radi skoro isto brzo kao i divx 6 i daje lepu sliku.
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 0:45   #25
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
srlle kaže:
Meni divx 6 ne pravi kockice.Neznam odakle vam to?
Xvid je isto super, radi skoro isto brzo kao i divx 6 i daje lepu sliku.
O onome sto sam ja pricao postoje dokumenti da je XviD najbolje resenje koje se moze naci. DivX 6 jeste dobar ali iz razloga sto nema podesive opcije kao XviD tako da je DivX 6 ustvari Wizard kodek. DivX 3 je po tom pitanju naj opsirniji, tj pored onolikih opcija u NanDubu, u Gordian Knotu mora da se podese parametri za 2pass i to sa velikim rizikom da li ce slika biti kvalitetnije i manje kockasta. link je http://www.doom9.org/codec-comparisons.htm
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
vladale (13.5.2007)
Stara 24.12.2005, 12:49   #26
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Probaj Auto Gordian Knot ili XMPEG.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 2:23   #27
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
srlle kaže:
Meni divx 6 ne pravi kockice.Neznam odakle vam to?
Xvid je isto super, radi skoro isto brzo kao i divx 6 i daje lepu sliku.
Tačno, potpuno si u pravu. Ja koristim DivX 6.03 Pro i izuzetno sam zadovoljan, a program iz koga kompresujem MPEG2 ili DVD fajlove je VirtualDubMod 1.5.4.1 ili XMPEG 5.03 ( skida se sa www.xmpeg.net), koji je brži za 2 frejma u proseku.

Ali, prednost VirtualDub-a je to što ima raznorazne filtere, što ovaj potonji nema, ali to i nije problem ako vaš materijal nema šuma.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 2:30   #28
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Inače, samo da kažem da ja već skoro 9 meseci koristim IZVANREDAN kodek koji se zove x264 i deo je nastojanja freeware zajednice da ostvari isti ili bolji kvalitet na duplo manjem bitrate-u u odnosu na DivX, Xvid i MPEG2 standarde video kompresije.

Verujte mi, kad ga probate više nikad nećete poželeti da se vratite na uboge kodeke DivX, Xvid i njima slične, jer je x264 veoma superioran na vrlo niskim bitrateovima, što ćete i sami videti ako malo eksperimentišete.

Za detalje, pročitajte temu na forumu Elitesecurity, tamo ima detaljnih objašnjenja za podešavanja x264 kodeka: http://www.elitesecurity.org/tema/96...e-sa-njim-radi


Adresa za skidanje trenutne revizije 389 je http://forum.doom9.org/showthread.php?t=89979 a skinite Full verziju, koja je isto freeware.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 2:44   #29
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Jedan od jednostavnih programa za konverziju DVD u DivX je i AceDVD Backup. Ja sam pomoću njega prebacio gomilu filmova u DivX, obično koristim XviD, a u njemu možete i prevod da ubacite direktno u sliku (pogodno za one sa kućnim dvd uređajima koji čitaju DivX, ali ne čitaju prevod) mada su prevodi na DVD obično sitni. Naravno, ko ima živce i vreme, može da skine prevod posebno (Subrip) i da konvertuje film bez prevoda...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 14:41   #30
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Kostarum Rex Persia kaže:
Tačno, potpuno si u pravu. Ja koristim DivX 6.03 Pro i izuzetno sam zadovoljan, a program iz koga kompresujem MPEG2 ili DVD fajlove je VirtualDubMod 1.5.4.1 ili XMPEG 5.03 ( skida se sa www.xmpeg.net), koji je brži za 2 frejma u proseku.

Ali, prednost VirtualDub-a je to što ima raznorazne filtere, što ovaj potonji nema, ali to i nije problem ako vaš materijal nema šuma.
DivX 6 nikad ne moze da bude bolji od XviD-a.

1. Udji u Decoder options DivX i iskljuci Deblock i Dering i Film Efect opcije u Playback tabu. Pa ces onda da vidis kockice puno kockica.

2. XviD nikad ne koristi ove Post Processing filtere po defaultu dok DivX cim instaliras kodec on ih odma aktivira. Kad se kod XviD aktiviraju ove opcije dobija se savrsentstvo.

3. x264 je novi kodek koji se razvija isto kao XviD u ranim danima. Ovaj kodek je dobar ali on je H.264/AVC sto je i bolje. XviD je ASP codec sto znaci Advanced Simple Profile codec. To znaci da ova dva ne mogu da se porede

4. Na sajtu http://www.doom9.org/codec-comparisons.htm mozes da nadjes poredjenja o svim kodecima.

5. Ovogodisnji pobednik jeste x264 ali ga sledi XviD ....... pa tamo negde na kraju DivX 6

6. Zbog H.264 x264 je za dlaku bolji od XviD-a ali videcemo kad bude izasao XviD AVC.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
vladale (13.5.2007)
Stara 28.12.2005, 3:27   #31
Bart Starr
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 149
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Reloader kaže:
Kod Dr. DivX-a postoji jedan bug koji nije resen jos uvek, a to je da u 70% slucajeva u dobijenom videu kasni slika za zvukom od pocetka.
Svidja mi se taj bug. Sa Dr. DivX-om (razne verzije programa i codec-a) sam konvertovao par stotina fajlova od toga je 20-30 dugometraznih filmova i nikad nisam imao nijedan problem. Ako sam imao neke probleme onda su se pojavljivali sa drugim programima i codec-ima (neko je spomenuo XviD ).
Bart Starr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 3:30   #32
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Bart Starr kaže:
Svidja mi se taj bug. Sa Dr. DivX-om (razne verzije programa i codec-a) sam konvertovao par stotina fajlova od toga je 20-30 dugometraznih filmova i nikad nisam imao nijedan problem. Ako sam imao neke probleme onda su se pojavljivali sa drugim programima i codec-ima (neko je spomenuo XviD ).
Dr.Divx sve sto moze da te iznervira za 5 min.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 4:20   #33
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Što se tiče DivX 6.03 kodeka, ko ti kaže da ja koristim njegov dekoder. Meni sve video fajlove dekodira po defaultu FFDSHOW verzija s kraja novembra 2005.

Tako da, probaj da koristiš FFDSHOW dekoder, pa ćeš videti razliku.

Nenade, kakav je DivX Pro 6.1, čuo sam samo da je oko 25 % brži u enkodingu od 6.03 pro verzije.

Jesi li i ti čan Doom9 foruma?
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 4:22   #34
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Kostarum Rex Persia kaže:
Što se tiče DivX 6.03 kodeka, ko ti kaže da ja koristim njegov dekoder. Meni sve video fajlove dekodira po defaultu FFDSHOW verzija s kraja novembra 2005.

Tako da, probaj da koristiš FFDSHOW dekoder, pa ćeš videti razliku.

Nenade, kakav je DivX Pro 6.1, čuo sam samo da je oko 25 % brži u enkodingu od 6.03 pro verzije.

Jesi li i ti čan Doom9 foruma?
Pa FFDSHOW Ima postprocesing.
Jeste DivX 6.1 jeste brzi
Clan sam vec oko 5 godina. A ti, a sa enkodovanjem se bavim oko 7
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 20:33   #35
Bart Starr
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 149
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
NenadN kaže:
Dr.Divx sve sto moze da te iznervira za 5 min.
Da se razumemo, Dr. DivX je daleko od ozbiljnog programa i kada mi treba nesto kvalitetno da se odradi onda koristim druge programe. Medjutim pitanje sa pocetka ovog topica je bilo:
Zato molim sve one koji imaju iskustva sa ovom rabotom da mi predlože najjednostavniji program za to!!! Napominjem da sam skroz novajlija u ovom...
Mislim da je Dr. DivX odlican nacin da se udje u svet enkodiranja pa koga zanima da nauci nesto vise moze da bira neki drugi program.
Bart Starr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 21:45   #36
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Auto Gordian Knot sasvim zadovoljava posao i bolji je Dr.DviX jer moze da radi sa XviD-om
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 0:02   #37
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Bart Starr kaže:
Svidja mi se taj bug. Sa Dr. DivX-om (razne verzije programa i codec-a) sam konvertovao par stotina fajlova od toga je 20-30 dugometraznih filmova i nikad nisam imao nijedan problem. Ako sam imao neke probleme onda su se pojavljivali sa drugim programima i codec-ima (neko je spomenuo XviD ).
Da, recimo svi ovi ljudi su budale i neznalice koji imaju isti problem...

http://forums.divx.com/groupee/forum...cope=931101651
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 2:49   #38
Bart Starr
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 149
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
Reloader kaže:
Da, recimo svi ovi ljudi su budale i neznalice koji imaju isti problem...

http://forums.divx.com/groupee/forum...cope=931101651
Ko zna, mozda i jesu
Salu na stranu, nikad nisam imao taj problem ali to mi se redovno desava sa vecinom drugih programa ukoliko zvuk radim u freanhoferovom mp3. To je i glavni razlog sto uglavnom koristim Dr. DivX.
Bart Starr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 5:28   #39
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Citat:
NenadN kaže:
Pa FFDSHOW Ima postprocesing.
Jeste DivX 6.1 jeste brzi
Clan sam vec oko 5 godina. A ti, a sa enkodovanjem se bavim oko 7
Pa jesi li ga isprobao, da li je stvarno brži za 25 % koliko sam čuo negde. Ja sam član Doom9 foruma od avgusta, a enkodovanjem se bavim oko 15 meseci.

Inače, nije preporučljivo uključivati postprocesing u FFDSHOW kada se dekodira video koji je kompresovan sa x264 ili blo kojim drugim H.264 kodekom, jer ako se uključi postprocesing, slika se drastično pogorša i skoro postaje negledljiva.

A, H.264 standard je tako zamišljen da štedi prostor, tako da na 1 CD mogu da stanu dva filma dužine do 1 h i 35 min, a ima isti kvalitet kao DivX film koji zauzima ceo CD. A kad se stavi da x264 film stane na ceo CD, kvalitet je apsolutno na strani x264 kodeka, DivX 6.1 ili Xvid mu ne mogu ni prići.

A najbolje od svega je što ovom x264 kodeku ne trebaju dva prolaza, već je dovoljno odraditi samo jedan prolaz da dobijete fantastičan kvalitet filma.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2005, 15:08   #40
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD format na DivX...

Isprobao sam ga na tri filma i brzi je ne znam koliko procenata ali film radi brze negu u realnom vremenu. A sto se tice FFDSHOW-a stvar je ovakva kao sto vidis sliku dok je deblok za DivX/XviD ukljucen za H.264 je iskljucen
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	deblock.jpg
Viđeno:	372 puta
Veličina:	76,9 KB
ID:	343  
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd to divx, dvd2divx

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DIVX - #$@&! ko ga izmisli, ali i svaka mu cast... sasha vukelic Video/TV softver 39 28.11.2006 20:10
Divx - kvalitet slike na TV-u i monitoru. Nicolas Video/TV softver 6 4.11.2006 4:16
DivX na DVD zoxvel Video/TV softver 9 20.10.2006 17:21
DIVX na Linuxu prvul Slobodni softver 4 22.1.2006 22:40
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com