Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2012, 4:41   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Hangman Plus

Najzad, posle nedelju dana razvoja igre (po 3-4 sata dnevno), zavrsih svoju prvu Flash igru.

Link: http://www.kongregate.com/games/v0idmp3/hangman

Ova igra, iako je prosta, sluzila mi je kako bi se upoznao sa tehnologijama, testirao mogucnosti online servisa (za hostovanje, reklamiranje etc), sigurnosti a i svojih game develop mogucnosti. Naravno, ovo nije maksimum, ali potrudio sam se da igra lici na nesto.

Za sada, ima oko 120 razlicitih pojmova, ali potrudicu se da ubacim jos. Iskreno, najdosadniji deo posla.

Nadam se da igra nema bagove, ali ukoliko ih otkrijete, racunam da cete me obavestiti

Naravno, utisci kritike i sugestije su uvek dobrodosle
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2012, 7:50   #2
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Hangman Plus

Nije lose za prvi put , a svidja mi se sto se nisi petljao oko dizajna koji takodje nije los , mala zamerka oko dizajna je ta sto ste mogli malo da ubacite kontrasta ,nekako deluje sve suvise bledo, sto se programskog dela tice ,tu ima puno gresaka , uspeo sam da zapetljam igru posle prvog startovanja, vreme je isteklo do kraja i ja sam probao par slova brzo da pritisnem i desilo se da je pocela nova partija preko stare , pa se to dogodilo nekoliko puta i desilo se da se igra skroz zaglupila , primetio sam da je jako osetljivo ako pritiskas malo vise slova odjednom , mozda da uvedes tablu sa slovima pa da se klikce misem umesto da se tipka na tastaturi ? ,vremena je jako malo, zvuka nema , slova su izokrenuta i zbunjuju (M i N) ajde to je ok za naslov ali za samu igru bas i ne , i na kraju jos jedna bug , ako naprimer u trazenoj reci pogotite neko slovo dobijete 10 poena , pritisnite ga opet i opa eto jos 10 ....uradite to jako brzo i lako napravite 1000 poena , onda samo na tastaturi redom pritiskajte slova da bi ste pogodili rec ! hehehe , uvedi nekakve achievementse i poeni se resetuju nakon svake partije, eto toliko sam ja uspeo da vidim za kratko vreme ,a nadam se da ce ti ovo pomoci kako bi ispeglao greske i napravio sjajnu igru ,samo nastavi i ne odustaj.
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
PeTkO (11.9.2012)
Stara 11.9.2012, 15:26   #3
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Hangman Plus

Uf, koristi malo vise znakove interpunkcije, velika slova, ovo je mucenje za citanje (no hard feelings)

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
Nije lose za prvi put , a svidja mi se sto se nisi petljao oko dizajna koji takodje nije los, mala zamerka oko dizajna je ta sto ste mogli malo da ubacite kontrasta ,nekako deluje sve suvise bledo
Ja se nisam bavio dizajnom, jer se apsolutno ne razumem u to. Ovo je samo test, nisam se ni trudio previse da trazim dobrog dizajnera

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
sto se programskog dela tice ,tu ima puno gresaka , uspeo sam da zapetljam igru posle prvog startovanja, vreme je isteklo do kraja i ja sam probao par slova brzo da pritisnem i desilo se da je pocela nova partija preko stare , pa se to dogodilo nekoliko puta i desilo se da se igra skroz zaglupila , primetio sam da je jako osetljivo ako pritiskas malo vise slova odjednom , mozda da uvedes tablu sa slovima pa da se klikce misem umesto da se tipka na tastaturi ?
Tabla sa slovima aka tastatura, je bila u prvobitnom planu, ali jednostavno nema se mesta za sve na ekranu 800x600. Ovaj bug ce biti ispravljen u toku dana, nisam na pravom mestu obrisao eventListener. A pravo da ti kazem, nisam se ni nadao da ce igraci tako brzo da pritiskaju nova slova Ocekuj neocekivano - Prvo pravilo game designa

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
vremena je jako malo, zvuka nema , slova su izokrenuta i zbunjuju (M i N) ajde to je ok za naslov ali za samu igru bas i ne , i na kraju jos jedna bug , ako naprimer u trazenoj reci pogotite neko slovo dobijete 10 poena , pritisnite ga opet i opa eto jos 10 ....uradite to jako brzo i lako napravite 1000 poena , onda samo na tastaturi redom pritiskajte slova da bi ste pogodili rec
Vremena je jako malo da bi se igracima malo otezalo. Mada ukoliko je stvarno tesko, mogu lako da produzim vreme. Zvuka nema, jer ne znam gde bi mogao da nadjem neke lepe free semplove koje bi mogao da koristim. Slova su izokrenuta jer je takav font, igra je u nekom school fazonu, ali ukoliko je to problem, potrudicu se da nadjem neki font koji nema izokrenuta slova
A sto se tice poena...Iznenadjuje me kako to nisam primetio, a primetio sam milion drugih, "sitnijih" bagova. Potrudicu se i to da ispravim danas, nije veliki problem.

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
hehehe , uvedi nekakve achievementse i poeni se resetuju nakon svake partije, eto toliko sam ja uspeo da vidim za kratko vreme ,a nadam se da ce ti ovo pomoci kako bi ispeglao greske i napravio sjajnu igru ,samo nastavi i ne odustaj.
Archievements za hangman...mislim da ne Poeni se ne resetuju, vec se za svaku odigranu partiju submituju na kogregate servis za statistiku (high score). Ukoliko ste registrovani, sa desne strane imate High Score tabelu gde mozete da vidite na kom ste mestu i koliko imate ukupno poena.

U svakom slucaju, nisu veliki bugovi, lako se daju ispraviti, hvala na sugestijama.
Ocekujte novu verziju u toku dana.

Pozdrav
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2012, 17:15   #4
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Hangman Plus

Prilično fino izgleda, sviđa mi se. Uočio sam malu grešku kod filmova; zove se "Robocop" a igra je tražila "Robocap".
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 18:09   #5
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Hangman Plus

Ispravljeni su svi bagovi na koje sam upozoren, promenjen je font, nema vise izvrnutog N itd.

Treba mi samo jedna malecka pomoc...Kada posetite sajt igre, da li vam se pokazuju reklame. Reklama je crna i u donjem desnom uglu treba da stoji dugme "Play game" ili "Continue"? Jako mi je bitno da znam, jer ukoliko se reklame ne prikazuju postoji neka greska u mom kodu i samim tim nece Mochi servis da odobri moju igru.

I da...da li postoji negde lista pojmova na engleskom? Nesto kao test informisanosti samo sa resenjima da bi mogao da iskoristim za igru (realno, 150 pojmova je malo)
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 18:38   #6
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Hangman Plus

Lepo izgleda sad sam isprobao, i pojavi se reklama sve ok radi. Sto se tice liste probaj malo da guglujes, mislim da nije problem za reci nego za hinotve.
E da zaista trebas da prosirs listu posto mi se desilo odigrao sam samo par partija i pojavila mi se ista rec.
Takodje ne bi bilo lose ako te ne mrzi da napravis neke nivoe, pocinje se sa lakim pojmovima i hintovima i vise vremena, pa posle skracujes to i izbacujes hintove ili tome slicno.
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 22:18   #7
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Hangman Plus

Pa imas pravo, hintovi su pravi problem

A sto se tice levelovanja...Necu to raditi, zato sto ne planiram da se zadrzavam mnogo na ovoj igri, imam neke vece projekte za koji ce mi trebati dosta vremena, tako da necu da se bakcem sa Hangman-om.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 11:05   #8
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Hangman Plus

Evo, da ti kažem gde ti je bag. Ako neko brzo kuca slova (nervozan je, kao ja ) a slovo se pojavljuje na više mesta, desi se da čovek otkuca sledeće slovo dok se prethodno nije ispisalo na svim mestima. Onda reč ispada pogrešna i ti ne možeš ništa da uradiš, samo da čekaš da istekne vreme. Dakle, to je baš pravi bag.

Drugo, pokušaj bar da proveravaš da li ti se dvaput zaredom pojavilo isto pitanje. To je baš trulo... mada nije loše kad nešto ne znaš pa da zapamtiš

A što se tiče hintova... Penicilin je otkrio Fleming, a ne Paster Paster se bavio tuberkulozom, ako se dobro sećam (a i piše ti samo "penicil" umesto "penicilin"). A i po pitanju Rusa... za Staljina si stavio korektan opis (da je komunista itd.), a za Lenjina samo da je "vladar", što je prilično neodređeno... Bilo bi bolje, recimo "first communist ruler of SSSR". E, da, to nije Rusija nego SSSR.

Što se tiče liste pojmova, probaj da nađeš onu klasičnu verziju "Vešala" sa pogledom iskosa, crtanjem vešala i olovkom koja ispisuje slova. Pa onda pokradi pojmove odatle A možeš da uzmeš i neke ukrštene reči, to je još lakše.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 14:17   #9
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Hangman Plus

Citat:
vojam kaže: Pregled poruke
"first communist ruler of sssr"
ussr

EDIT: da li je ovo bag - forum je sam smanjio slova u gornjim skraćenicama!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 14:23   #10
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Hangman Plus

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Evo, da ti kažem gde ti je bag. Ako neko brzo kuca slova (nervozan je, kao ja ) a slovo se pojavljuje na više mesta, desi se da čovek otkuca sledeće slovo dok se prethodno nije ispisalo na svim mestima. Onda reč ispada pogrešna i ti ne možeš ništa da uradiš, samo da čekaš da istekne vreme. Dakle, to je baš pravi bag.
Ja definitivno ne znam u cemu je problem, upravo sam 5 minuta lupao po tastaturi (brzo kucao slova), i lepo sve ispise. Probaj da obrises kes memoriju browsera i update flash player-a


Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Drugo, pokušaj bar da proveravaš da li ti se dvaput zaredom pojavilo isto pitanje. To je baš trulo... mada nije loše kad nešto ne znaš pa da zapamtiš
Ovo bi mogao da napravim, i to bi odradio na serverskoj strani (u PHP-u)

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
A što se tiče hintova... Penicilin je otkrio Fleming, a ne Paster Paster se bavio tuberkulozom, ako se dobro sećam (a i piše ti samo "penicil" umesto "penicilin"). A i po pitanju Rusa... za Staljina si stavio korektan opis (da je komunista itd.), a za Lenjina samo da je "vladar", što je prilično neodređeno... Bilo bi bolje, recimo "first communist ruler of SSSR". E, da, to nije Rusija nego SSSR.
Skoro trecina pojmova ima negde neku gresku, neke pojmove sam sam smisljao tako da se izvinjavam ako ima negde greska. Potrudicu se da i to ispravim.

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Što se tiče liste pojmova, probaj da nađeš onu klasičnu verziju "Vešala" sa pogledom iskosa, crtanjem vešala i olovkom koja ispisuje slova. Pa onda pokradi pojmove odatle A možeš da uzmeš i neke ukrštene reči, to je još lakše.
Mislim da cu da nadjem negde listu pojmova za ukrstene reci (to mi do sada nije palo na pamet )

U svakom slucaju, hvala Vojo

Edit: Kako se na engleskom zovu ukrstenice kao "nase"? Da imaju ono polje sa hintom i onda da se pogodi rec. Npr "Prvo slovo azbuke" a rec je "A"
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 14:48   #11
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Hangman Plus

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Kako se na engleskom zovu ukrstenice kao "nase"?
crosswords
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 17:16   #12
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Hangman Plus

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
ussr
EDIT: da li je ovo bag - forum je sam smanjio slova u gornjim skraćenicama!
Samo ako je to jedina reč u celoj poruci. To je odbrana od onih što VIČU, ali nije uvek efikasna.

@PeTKo

A ako misliš na skandinavke, one ukrštene reči gde su opisi u samom telu ukrštenice, ne znam kako se to zove na engleskom.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 20:27   #13
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Hangman Plus

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Mislim da cu da nadjem negde listu pojmova za ukrstene reci (to mi do sada nije palo na pamet )"
Ne treba ti tako nesto ,dovoljno je samo malo da se samoorganizujes , jednom sam imao zadatak da za jedan kviz sastavim 500 brzih pitanja , a posto taj kviz nije objavljen nazalost ti ne mogu dati pitanja, ali evo mali savet .
Izaberi nekoliko oblasti ,npr: umetnost, film,istorija (naravno ne nasa ako radis za ceo svet onda neke osnovne stvari tipa otkrice amerike itd. , sport, kultura ...da ne nabrajam sad sve redom , i onda pocni da razmisljas , umetnost recimo pa ko ti padne na pamet , Pablo Pikaso...hop odes na wikipediju koja bas i nije 100% tacna ali je za takve licnosti i tvoju svrhu vise nego odlicna, izaberi podatak koji ti se najvise dopada i to je to , na taj nacin mozes tonu pitanja smisliti
Inace klasicne ukrstene reci na engleskom se kao sto je to rekao gospodin ZoNi zovu crosswords , a za pogadjanje slova bih ti preporucio da potrazis neke od Well Of Fortune igara ( Tocak Srece) , to je klasicni hangman samo malo izmenjen , imas na fakebook-u milion "word" igara pa malo kradi pitanja ili ti mozda posluze kao inspiracija, u svakom slucaju uvek mozes da igru uradis za domace trziste a ostatak sveta nek se zdere od muke sto ne mogu da igraju (ili nek si kupe Srpski recnik pa nek uce )
Na kraju krajeva ,ja bih na tvom mestu igru zavrsio do kraja najbolje sto znam , jako je puno takvih ne dovrsenih projekata koji veruj mi vise skode dalje u portfoliu nego sto doprinose tome da nekog impresioniras, trudi se da uvek dajes maksimum od sebe i veruj u ono sot radis , jer cak i ovakva igra ako je uradjena kvalitetno danas-sutra moze da nadje dobrog sponzora iako ti se to na prvi pogled ne cini.
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
PeTkO (13.9.2012)
Stara 14.9.2012, 0:03   #14
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Hangman Plus

Siv0nja, gledaj kako stvari stoje (nema ljutis, takav ti je nick )...

Ovo je bilo projekat za moje ucenje. U sustini cista zaj**ancija. Zasto? Pa prvo, ovo je prvi moj projekat na Flash platformi. Do sada sam radio skoro 4 godine web programiranje, pravio razne scripte, sisteme (CMS, forum skripte itd) koristeci mali milion tehnologija, skripti, frameworka itd. Do sada sam u sustini radio one ozbiljnije stvari, mada ni game dev nije "neozbiljna" stvar. Nadam se da me razumes sta hocu da kazem? I slucajno sam naleteo na par intervjua indie game developera gde su ljudi, poput mene, bukvalno od nule (bez budzeta, cisto znanje) uspeli da za jako kratko vreme (6 meseci npr) naprave veliki boom na igrackoj sceni i da uzmu silne novce. A kad pogledas, mi programeri, jeste da volim ovaj posao ali realno volimo svi mi i novac. Nadam se da se nece javiti lazni moralisti koji ce reci kako rade ovaj posao iz ljubavi a ne iz novca. Najbolje je kad se uklope te dve stvari.

U buducnosti (jako bliskoj) imam u planu jedan veliki projekat u Flashu (bukvalno veliki), u pitanju je multiplayer igra, za sada necu nista da vam otkrivam, jos uvek razradjujem ideju (trebalo bi do 1 oktobra da se pocne sa radom), trazim 2D dizajnere (ako neko zeli da radi samnom, neka se javi, vise informacija na PM (bice i novca )), a posle toga...videcu. Mozda ostanem na Flashu, mada kao platforma mi je nekako dosta ogranicena i komplikovana, tako da cu se najverovatnije prebaciti na Unity za koji sam se dosta zagrejao, a tu je i fax (brucos), pa cemo videti kako stvari idu na dalje. U svakom slucaju, definitivno cu jedno godinu dana (ako ne i vise) posvetiti game developmentu, jer imam dosta intersantnih ideja koje bi mogao realizovati u kratkom periodu.

U svakom slucaju, jako sam ponosam na sebe sto sam eto izgurao jednu stvar do kraja, mozda se nadje tu jos neki bug, ali i to se da lako ispraviti.

E da...umalo da zaboravim. Na vasem insistiranju, i insistiranju igraca sa Kongregate portala, u najnovijoj verziji je ubacen i zvuk, tako da je sada osecaj upotpunjen.

P.S. Ako neko nije procitao, trazim 2D dizajnere, bukvalno mi gori pod nogama, a stvar se moze itekako isplatiti

Edit: Sad sam dobio obavestenje...Igra je odobrena i od strane Kongregate i od strane Mochi servisa, tako da svaki vas klik, meni ide koji cent Kad dodje isplata vodim na pivo
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hangman? Wolverine Male igre 1 10.3.2011 11:16
dev pascal program hangman ardi Programiranje 2 24.11.2010 21:38
C# hangman stewazy Programiranje 4 26.4.2010 20:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com