Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2006, 4:58   #21
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: Crtanje, slikanje...

Iako nemam pojma da crtam i slikam, našla sam rešenje za sebe da pravim fenomenalne "umetničke" radove , pa i u stilu Goye ako hoću
Naime, imam programčić koji se zove Art Rage (Ambient Design). Na raspolaganju vam je otprilike sve što je potrebno jednom slikaru u realnosti: izbor oko papira - fin (gladak) papir ili onaj reljefni, fino ili reljefno platno; zatim četkica (doduše samo jedna) kojoj se može definisati veličina (otiska), voštane bojice, flomaster, obična olovka, gumica za brisanje, neki slikarski nožić (znate bolje od mene šta je to). I normalno, sve moguće boje... Urađene slike mogu se eksportovati kao bmp, jpg i png. Za četkicu stoji čak i čaša vode E da, umesto običnog papira ili platna, za pozadinu se može koristiti i bilo koja slika iz vaše arhive...
Jeste da ne može baš sad da se bira četkica i ostali slikarski alat, ali zato je programčić samo 1,5mb (čini mi se da je čak i malo manje)... Ja koja nemam pojma da naslikam bilo šta pravim fenomenalne radove... kasnije ih malo obradim u Photoshopu i napravim čudo
Ne znam samo kako se ranije nisam setila da ovo kažem ... crne rupe, šta ćeš
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 5:17   #22
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Thumbs up Re: Crtanje, slikanje...

Setila sam se sad još jednog programa koji nije baš u nekom slikarskom fazonu, ali sigurna sam da može da "potkrepi" sve umetničke duše
Terragen.
Sigurno ste videli ili čuli o njemu... Pravljenje 3d pejzaža (prilično realnih) po želji. Uopšte nije komplikovan za korišćenje, ima par opcija koje definišu: izgled terena (ravan, planine, doline..itd), nebo (boja, oblaci..), voda (nivo vode u odnosu na teren, valovitost, neravnost, providnost, boja, reflekcija...), sunce (iz kog ugla, intenzitet svetlosti, boja...) Što se tiče terena, možete ga praviti sami ili izabrati neke od ponuđenih pa ih onda korigovati po svojoj volji... Isto tako za sve ostalo. Kad se završi slika, radi se renderovanje (koje opet, normalno, ima svoja podešavanja pa kako vam se sviđa - ako je sve na max treba malo više vremena), a slika se eksportuje kao bmp. Podešene su joj dimenzije 640x480 ali mogu se menjati...
Ne znam šta bih još mogla da kažem osim da sam napravila pomoću njega svoju kolekciju: proleće, leto, jesen, zima... Da, da ne zaboravim: na površinu se može nalepiti:trava, nešto što liči na crvenu stenu i sneg.
Ima sigurno još mnogo dobrih opcija, ali ne mogu sada svega da se setim.
Instalacija je oko 2,8 mb...
Ako nađem još neki interesantan program za umetnike u svojoj kolekciji, javiću vam
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 13:45   #23
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Ej, imzadi, aj nabaci koji rad, da vidimo kako izgleda...Ja sam pre koristio painter....ali nije to to, prava cetkica je nezamenljiva, nego, planiram neku kombinaciju, ne zavrsen rad da skeniram, pa da ga uradim u photoshopu...hehe
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 15:00   #24
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Citat:
kinteC kaže:
....ali nije to to, prava cetkica je nezamenljiva, nego, planiram neku kombinaciju, ne zavrsen rad da skeniram, pa da ga uradim u photoshopu...hehe
čovek zna, definitivno...
skenirati pa dovršavati, igrati se...
blizu smo sa idejama, to je zbog udisanja terpentinskih para...
kintec probaj sa lazurno uradjenim skicama, nešto radjeno akvarelom, temperom...
ja sam radio preko postojećeg pastela (neki ženski akt, oko A4 formata) crtež tušem na pausu... kao drugi sloj... sad ću to negde skenirati pa u PS... videću na šta će ispasti...

@imzadi
nedostaje mi tu miris terpentina,
pomalo umrljani prsti od boje
i osećaj da ne postoji opcija Undo...

morala bi probati koji je gušt sama priprema za slikanje dok mešaš boje i juriš neku nijansu... pa osećaj platna pod prstima,

potom potrebna doza otkačenosti u glavi da kad pogledaš prazno belo platno vidiš na njemu priču, ili barem početak puta koji će te odvesti negde zavisno od tvojih emocija i šašavosti... sve su ovo samo fragmenti izazova i uzbuđenja koje slikarstvo donosi sa sobom...

pošalji slike koje si radila...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 15:08   #25
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Znam za art rage. Nije loš program,ali photoshop je zakon. Zašto odmah ne slikate u njemu, on ima sve što je potrebno za umetnost. Evo ovo sam već bio poslao kao rad, ali sada u punom sjaju ( tj. rezoluciji). Sve je urađeno u Photoshopu. Imam i jedan novi rad koji nikako da završim, (radim ga već 2 meseca) ali kada bude gotov poslaću ga. Dakle ponovo moje staro remek -djelo, a od njegovog nastanka svakog dana u svakom pogledu sve više napredujem
http://img220.imageshack.us/img220/7...ushjpeg7pa.jpg
@Simke: A osećaj miša u rukama posle pet sati kliktanja? Mogućnost gotovo beskonačnog eksperimentisanja sa svim mogućim efektima, dodavanje i oduzimanje, prepravka..... Photoshop je jednostavno genijalan program.... Sve moguće tehnike, mogućnost stvaranja radova od fotorealističnosti do impresionizma, od jednostavne skice do složenih kompozicija.... Samo mašta je granica.... Jednom kada ga uzmeš nema više troškova osim vremena koje provedeš radeći i stvarajući.... Ja obično stavim slušalice pustim muziku preko xmplay-a i isključim se za okolni svet, ne postoji ništa drugo osim kreativnosti i umetnosti.... Predlažem ti sajt http://forums.cgsociety.org i tamo da vidiš gotove 2d radove i otkriješ da photoshop nije samo resize i podešavanje boje i kontrasta slike.

Poslednja ispravka: lijenština (19.2.2006 u 15:36)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 17:29   #26
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

ovaj rad što si poslao je u stvari kolaž, imaš blizu 50% elemenata koje ti nisi naslikao... samo si ih ukomponovao u jednu celinu... probaj sve sam da uradiš.

jedan stari slikar je ponekad imao običaj da tvrdi kako zelenu boju treba prodavati u apoteci na kašičicu...

probaću taj photoshop...
šalim se...

različito je to sve, jeste da ima dodirnih tačaka...

ps
glasam za klasično slikarstvo pa onda za PS i sl...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 18:47   #27
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Jesi li proverio galeriju na cgtalk-u? I šta kažeš?
Što se rada tiče Lada, kundak groze (puška) i ak 107 su sa slika, a radio i 2 letve iz hl2. Slika na zidu je sastavljena iz više slika Moskviča (šta ćeš najbolja kola na svetu) .Je li to 50 %?Sve ostalo sam crtao, naročito svako parče maltera na podu.... Tu mi je skoro došlo da od svega dignem ruke ali eto uspeo sam da završim. Uostalom mogao sam i sve da nacrtam, ali eto šta ću kad sam Lijenština Dobro sad ću da pošaljem rad na kome trenutno radim. Još nije gotov 100%... treba još neke detalje da sredim, pa ću konačno da pređem na druge radove i nove radne pobede.
http://img492.imageshack.us/img492/9...5c2copy3kv.jpg
P.S. Je li i ovo kolaž?

Poslednja ispravka: lijenština (19.2.2006 u 19:29)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 19:53   #28
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...


Pored ovako jakih umetnika da postavljam svoje radove... Neka, hvala Možda da odvojim još malo vremena i da ih malo modifikujem... A i nekako su mi lični, ne verujem da ćete razumeti taj pravac...
Nego, evo dve slidže iz Terragen-a - prave se za manje od 5 minuta a baš lepo izgledaju... Ovaj prvi je iz kolekcije "Zima", a drugi iz kolekcije "Leto"
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zima2.jpg
Viđeno:	486 puta
Veličina:	53,5 KB
ID:	747  
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 19:54   #29
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Evo i druge....
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	leto1.jpg
Viđeno:	441 puta
Veličina:	37,4 KB
ID:	748  
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 21:18   #30
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...


Sada sam stvarno zbunjen šta nije jasno
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 21:23   #31
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...


Šta nije jasno? K'o dva ludaka u buretu...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 21:31   #32
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...


Prvi put čujem za taj izraz. Tek sad mi ništa nije jasno....
Da li je u "Pored ovako jakih umetnika da postavljam svoje radove" bilo primesa ironije takoreći sarkazma?. To je bio primarni uzrok moje zbunjenosti koja je kasnije evoluirala uz K'o dva ludaka u buretu...

Poslednja ispravka: lijenština (19.2.2006 u 21:45)
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 21:47   #33
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Ma nije bre, šta se ljutiš! Nije stvarno.
Zamisli ja, koja nemam blage veze da postavim ovde ono što sam radila u Art Rage-u, pa da počnete ti i Simke da udarate kritike... jednostavno ne spadam u taj umetnički svet u tom kontekstu... ne želim da se mešam u vašu umetnost, samo da pomognem ako mogu nekim programčićem koji bi vam bio interesantan. Ništa više.
A ovo - "ko dva ludaka u buretu" je izraz (izreka) za dvoje ljudi koji se ne razumeju dok razgovaraju...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 23:43   #34
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Citat:
lijenština kaže:
Je li i ovo kolaž?
kao da si se malo uvredio za kolaž ili se varam?

naravno da ovo nije kolaž i mnogo je bolje,
nije mi jasno što se zezaš sa onakvim stvarima kao što je onaj prvi rad
kad vidim po ovome da znaš da radiš sasvim korektno.

meni se lično sama tema ove slike ne uklapa, nije mi bliska nekako, inače volim fantastični realizam gde bi se ovaj rad mogao smestiti,
mene ovde ubi opet zelena boja koja po meni ne ide, previše mi odskače od ostalog dela rada...
ali to nema veze i ne treba da te brine... nikada nisam obraćao pažnju da li se moji radovi nekome dopadaju ako sam sam zadovoljan njima...

nisam stigao da ispratim onaj link ali ću pogledati, obećavam

ps
ova tvoja dva rada ne mogu da se porede kao da su ih radila dvojica ljudi

ps2
vidim i na ovom radu šta si dodao a da ti nisi radio... nema ljutiš - važi

ps3
ako si osetljiv na kritike reci...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2006, 0:03   #35
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

@imzadi
Citat:
prave se za manje od 5 minuta a baš lepo izgledaju...
i ovo je bilo za otprilike 5 minuta
u gornjem crvenom krugu imaš muški lik sa šeširom, mogao bi biti Tin Ujević ili već...možeš takve senke korigovati
bilo bi zanimljivo,

u donjem crvenom krugu sam ubacio biljke u prvi plan
(sasvim slučajno su ruže, najlakše i najbrže ih je bilo odvojiti od njihove podloge) tu su da daju još veću dubinu radu...
možda treba da idu negde oko sredine...

slika je previše mirna, tonalitet je ujednačen i trebalo bi ponegde akcentovati neke detalje u dubini slike...
to nisam stigao da uradim...

sve u svemu ok je sasvim
ali nevolim merenje vremena...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zima2a.jpg
Viđeno:	411 puta
Veličina:	84,6 KB
ID:	753  
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2006, 0:16   #36
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

moram dodati (da ne trpam puno u onu poruku)
slika se gradi i ovaj zimski pejsaž iako možda sam po sebi dovoljan može poslužiti kao polazište za mnogo interesantniji i kvalitetniji rad.

nadam se da sam ti nagovestio gde te takva igra i pristup mogu odvesti...
samo razmišljaj i posmatraj...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2006, 0:22   #37
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Eto šta sve može da vidi umetnik... (ili, umetnička duša...)
Nikada ne bih primetila da može da bude čovek sa šeširom... i ove ruže dole... extra. U ovom programu mi je i nedostajalo što nema još detalja za dodavanje - neke biljke i tako to...
Ali, u svakom slučaju - dobra ideja. Ako nešto napravim i ako mi se svidi, postaviću to ovde.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2006, 0:48   #38
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Citat:
Simke kaže:
kao da si se malo uvredio za kolaž ili se varam?

naravno da ovo nije kolaž i mnogo je bolje,
nije mi jasno što se zezaš sa onakvim stvarima kao što je onaj prvi rad
kad vidim po ovome da znaš da radiš sasvim korektno.

meni se lično sama tema ove slike ne uklapa, nije mi bliska nekako, inače volim fantastični realizam gde bi se ovaj rad mogao smestiti,
mene ovde ubi opet zelena boja koja po meni ne ide, previše mi odskače od ostalog dela rada...
ali to nema veze i ne treba da te brine... nikada nisam obraćao pažnju da li se moji radovi nekome dopadaju ako sam sam zadovoljan njima...

nisam stigao da ispratim onaj link ali ću pogledati, obećavam

ps
ova tvoja dva rada ne mogu da se porede kao da su ih radila dvojica ljudi

ps2
vidim i na ovom radu šta si dodao a da ti nisi radio... nema ljutiš - važi

ps3
ako si osetljiv na kritike reci...
Ma nisam Hoćemo sad tvoje radove..... Da ih vidimo.... I malo kritikujemo.....
Šalim se. Nisam ništa lepio u ovom radu. Sve je u photoshopu naslikano, korišćeni su neki oblici koji već postoje u photoshopu, a neke sam i sam napravio (kao na pr. lobanju). Znam da je zelena kontrast u početku je slika trebala da bude skroz u crvenim tonovima ali bilo je jednolično a ja sam želeo kontrast između anđela i đavola. Ipak ta zelena (rajska strana nije jos u potpunosti završena).
Što se tiče razlike između 2 rada to znam. Prvi je omaž Stalker-u igri koja treba da bude nešto posebno (ako se uopšte pojavi) a ovo je više za moju dušu.
P.S: Nije valjda da si koristio Photoshop za dodatu ružu na slici?
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2006, 1:36   #39
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Citat:
Simke kaže:
nadam se da sam ti nagovestio gde te takva igra i pristup mogu odvesti...
samo razmišljaj i posmatraj...
Ako pustim mašti na volju...plašim se da ne napravim svakakva čudesa po nebu pa da se ne uplašite... Šalim se. Razumela sam. Uradiću po instrukcijama, pustiću da ide samo od sebe, pa kad bude bilo spremno pokazaću ti...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2006, 2:28   #40
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Citat:
lijenština kaže:
Ma nisam Hoćemo sad tvoje radove..... Da ih vidimo.... I malo kritikujemo.....
Šalim se. Nisam ništa lepio u ovom radu. Sve je u photoshopu naslikano, korišćeni su neki oblici koji već postoje u photoshopu, a neke sam i sam napravio (kao na pr. lobanju). Znam da je zelena kontrast u početku je slika trebala da bude skroz u crvenim tonovima ali bilo je jednolično a ja sam želeo kontrast između anđela i đavola. Ipak ta zelena (rajska strana nije jos u potpunosti završena).
Što se tiče razlike između 2 rada to znam. Prvi je omaž Stalker-u igri koja treba da bude nešto posebno (ako se uopšte pojavi) a ovo je više za moju dušu.
P.S: Nije valjda da si koristio Photoshop za dodatu ružu na slici?
■ Imaš jedan od moji zadnjih radova u konkursu za Wallpaper, pogledaj...
videću da li si kritikovao, očekujem to...

■ šta je ono na okovratniku, onaj amblem, našivak? da li si i to ti uradio?

■ pusti zelenu, naročito onako sirovu i vrišteću... mislim da ti kvari kompletan rad... i andjeli borave u toplom okruženju...

■ da, photoshop 6...
da li si se zezao kad me to pitaš

ps
ponovo sam pogledao onaj tvoj rad, korektan je iako treba dorade, mada važno je znati i kada treba prestati sa radom...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crtanje, slikanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com