Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2016, 1:27   #21
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Tesla smartphone

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Uostalom, pre par godina ljudi su naslepo pljuvali Huawei, a oni sad imaju licencu za Nexus, što valjda dovoljno govori o kvalitetu.
Pre nego sto sam ga uzeo dosta sam citao reviewove i jedini koji ga pljuju su oni koji ga nisu kupili i to se svodi na "ma kakva tesla, to je ulefone paris, nasi samo lepe etiketu" i "kakav ulefon, obican kinez". Jedini nacin da se neka kineska firma probije na trziste jeste da maksimalno ubije cenu dok ne izgradi brend. Kada bi nalepili jabuku na ovaj telefon, "vredeo" bi barem 350-400e, ovako je igracka u odnosu na Meizu
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 10:47   #22
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Tesla smartphone

Je l' ovo zbor Komtrejdovaca na ovom forumu?

Zar niste izjavljivali kako u stvari vi imate vašu fabriku u Kini, u kojoj rade čajniz radnici, ali je vaša pamet tamo? Vaši menadžeri, dizajneri, inženjeri?

I šta bi? Cvrc, prepakovani iNew telefon kojeg pokušavate da zavaljate po 3 puta većoj ceni.

Ali ne brinem se ja za vas, saće Vlada RS da uvede zakon da svaka mukica koja se usudila da otvori firmu da mora da ima fikalnu kasu koja će stalno biti na vezi sa poreskoj (čitaj: računar), pa će biti posla za vas.

Malo je što ste svaki "programerski" posao dobili da radite za državu, malo i onih par desetina (stotina?) hiljada laptopova što ste zavaljali osnovcima i predškolcima preko opština, saće i ove fiskalne kase.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 12:47   #23
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Tesla smartphone

Nisam ispratio hajp oko "prvog srpakog telefona", niti me interesuje kako ga reklamiraju, niti me interesuje prenaduvana cena. Ja sam govorio sa aspekta hardvera i telefon je prilicno dobar, da li je bolje uzeti za kes neki LG G2? Pa verovatno. Samo kazem da ne treba odmah otpisivati Ulefone kao nekog Kineza, jer su i taj Huawei i Meizu i ZTE do pre godinu-dve bili " Kinezi".

Sa comtrade nikad direktno nisam imao posla, kupovao sam neke komponente, pa sam video da su jedan od glavnih uvoznika, tek sada vidim da su u snjuru sa vladom. I za to me zabole uvo.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 15:27   #24
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Tesla smartphone

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Je l' ovo zbor Komtrejdovaca na ovom forumu?
Ne, ovo je tema o telefonu i mi pišemo utiske o telefonu kako bi oni koji su čuli za njega a nemaju pojma šta je, mogli negde da saznaju ono što ne piše u reklamama. Iz koje si priče ti ispao keve ti?

Podsećaš me na one što u iPhone temi viču kako su u Foxconnu užasni uslovi, u Samsung temi kako kradu patente itd. a nikad ne govore o samim proizvodima.

Sve to stoji, al' nekog zanima kako bi se telefon ponašao u određenim situacijama i ne može da nađe te podatke na netu jer ih nema. Ako sumnjaš u moju nepristrasnost, poslaću ti ime i prezime na PM pa proveri slobodno moju povezanost sa firmom koju pominješ, al' u tom slučaju očekujem i od tebe da uzvratiš. Tvoj ničim izazvani napad na nepoznate sagovornike je u najmanju ruku uvredljiv, a i krši pravila ovog foruma.


On topic:
Sinoć sam tri sata šetao (veče, hladno vreme, vetar) i držao uključen data + viber. Od ta tri sata, jedno dva sata je otišlo na dvosmerni video poziv, preostalih sat samo na audio jer sam prešao 600 Mb a imam samo 1 GB mesečno @full_speed pa nisam hteo sve da uništim odjednom. Baterija je sa 100% otišla na 43% za to vreme (48% pre isključivanja videa).

Kao i prošli put, neću da komentarišem je li to dobro ili ne, uporedite sami sa podacima koje imate.

E da, jedan (po meni) gadan minus jeste što uz telefon ne dolazi kršteno uputstvo, već samo quick starter guide, a pravog uputstva nema ni na "sajtu".
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2016, 20:01   #25
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Re: Tesla smartphone

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
E da, jedan (po meni) gadan minus jeste što uz telefon ne dolazi kršteno uputstvo, već samo quick starter guide, a pravog uputstva nema ni na "sajtu".
Mislim da to najbolje govori o neozbiljnosti com trade-a i o proizvođaču telefona.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 9:33   #26
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Tesla smartphone

Nisu ga napisali proizvođači iNew telefona, otuda nema ni za Teslu.

Burno reagujem zato što mi je više muka od obmanjivanja potrošača od domaćih preduzeća.

Da se ja pitam, na forumu bih dodao da se automatski tesla preimenuje u iNew na ovom podforumu kako potrošači ne bi došli u zabunu da kupuju nešto naše, a ne kineza po tri puta većoj ceni.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 10:36   #27
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Tesla smartphone

Telefon kod nas postoji pod imenom Tesla, prodaje se pod tim i tim uslovima, i ljudi prenose svoje utiske o tome. Svuda je slobodno komentarisati da je to ustvari iNew, Ulephone ili šta već, kačiti linkove ka 3x jeftinijoj varijanti... Znači niko ne prikriva istinu, cenzure nema i niko ne radi za ComTrade. Veruj da na ovom forumu niko neće biti obmanut da kupi "srpski proizvod" Tesla telefon. Ali isto tako ne možemo mi ovde da prikrivamo činjenično stanje da taj kineski telefon postoji kod nas pod imenom Tesla jer neko pored sveg znanja i dalje želi da kupi taj telefon zato što je dostupan ovde, zato što ima 2 god garanciju, zato što može da ga uzme na rate itd.

Znači pričamo o utiscima i činjenicama proizvoda takvog kakav je, a ne ispravljamo kapitalistički sistem i ostale krive drine u Srbiji i svetu, nije tome mesto na forumu SK.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vukan (28.3.2016)
Stara 27.5.2016, 1:41   #28
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Tesla smartphone

2. zakrpa od kako sam ga uzeo... Iskreno sam iznenađen da smo dobili i onu prvu, al' eto, jej.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	viber image2.jpg
Viđeno:	562 puta
Veličina:	89,9 KB
ID:	54275  
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lenovo ili Tesla? zexxxx Tableti i e-readeri 12 8.9.2015 16:25
Sta mislite o novom Tesla smartphone 6 telefonu? The Majk Aparati i oprema 12 3.8.2015 10:40
Mali smartphone B4cko Aparati i oprema 38 21.12.2013 11:01
Kome je potreban smartphone i zbog čega? freeminder Aparati i oprema 90 17.7.2012 13:38
nVidia TESLA ARCHITECTURE C1060 & C870 el_corona Vesti 4 29.9.2008 20:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com