Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2006, 2:45   #21
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Ma kakvi, samo gubi na kvalitetu. Tehnologija napreduje ali inventivnost ne. Lagano, opet ce u nekom razumnom roku (za nasih zivota ) neko izbaciti nesto revolucionarno pa cemo se izigrati do mile volje. Nego, kada se vec pominje UFO, jel igrao neko x-com:apocalypse? Meni je to super igrica, bolja od prve dve.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 1:50   #22
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

ti si optimista? doba revolucija u igrama je proslo i tesko da ce se vratiti... ako neka igra i napravi revoluciju, kladim se da ce je 90% ljudi koji nisu stvarno fanovi strategija okarakterisati kao nezanimljivu, previse komplikovanu ili prosto losu i vratiti se WC3 i DOTA-i. (u sklopu ovoga moze ici i jedna zanimljiva pricica: odem sa ortakom do platoa i reko kao aj igramo WC3 on je kao "OK, ja volim vorkraft" napravim NORMALNU mapu za NORMALNO igranje kad lik krene u stilu "Sta je ovo! Gde mi je heroj!" posle provalim da je od celog Warcraft-a igrao samo je***i Greenlands. Fan.)

There is no hope
3*.v1ru5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2006, 11:25   #23
deus[awesome]
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 126
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku deus[awesome]
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Citat:
Low Rider kaže:
Strategije vrsta koja umire ili ...
Ma nema shanse!!! Jedino da pomre jedno 50 miliona ljudi koji trenutno sjede za compom i rasturaju neku strategiju bilo da su na poslu,kuci,igraonici,kod ortaka... Ali,jeste se malo zapushtio ovaj zhanr. Danashnji klinci vishe vole vozhnje ili GTA ili fudbal.Nemam ja nishta protiv toga,i ja volim te igrice,ali dok igrash strategije,kolko-tolko razmishljash dok kod ovih igrica nema razmishljanja.
deus[awesome] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 0:48   #24
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Sta da se radi? Male kompanije koje se bave proizvodnjom ili kako bih ja preciznije naveo "stancovanjem" igara izgubile su se u silnoj zelji zarade novca koji u sustini mogu u startu da zaborave! I kada im novi naslov dobije kritiku "pisi propalo", oni krenu opet! Ajmo! Udri,daj jos ,jos i tako u nedogled! Zauvek ce biti u senci velikih kompanija! Problem je sto i te igracke kuce NE SHVATAJU da novih ideja mora biti stalno! Ja sam to najvise primetio u enginu! primer>GTA San Andreas! Primeticete da je engin isti kao kod njegovog prethodnika! Samo je sminka druacija,to jest detalji koje bih mogao do sutra da nabrajam! Sa moje tacke gledista kinta je jedina bitna stvar u celoj toj prici! Malo ko misli na igrace! Idemo,izdajemo igru,lupimo propagandnu reklamu i eto ti pun dzep! A to sta ce biti posle sa igracima se nastavlja u fazonu>ako neces,poljubi pa ostavi! Vazno je da si ti to kupio! haha PLJUNI PA ZALEPI
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 1:11   #25
ArTiC
Novi član
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Citat:
_Maximus_ kaže:
Sta da se radi? Male kompanije koje se bave proizvodnjom ili kako bih ja preciznije naveo "stancovanjem" igara izgubile su se u silnoj zelji zarade novca koji u sustini mogu u startu da zaborave! I kada im novi naslov dobije kritiku "pisi propalo", oni krenu opet! Ajmo! Udri,daj jos ,jos i tako u nedogled! Zauvek ce biti u senci velikih kompanija! Problem je sto i te igracke kuce NE SHVATAJU da novih ideja mora biti stalno! Ja sam to najvise primetio u enginu! primer>GTA San Andreas! Primeticete da je engin isti kao kod njegovog prethodnika! Samo je sminka druacija,to jest detalji koje bih mogao do sutra da nabrajam! Sa moje tacke gledista kinta je jedina bitna stvar u celoj toj prici! Malo ko misli na igrace! Idemo,izdajemo igru,lupimo propagandnu reklamu i eto ti pun dzep! A to sta ce biti posle sa igracima se nastavlja u fazonu>ako neces,poljubi pa ostavi! Vazno je da si ti to kupio! haha PLJUNI PA ZALEPI
Uglavnom tacno, evidentna je paralela sa filmskom industrijom kojoj je igracka po koncepciji sve bliza i bliza. Mada kao sto i u filmskoj imas iranske filmove i Larsa Von Triera, tako i u IT industriji imas Paradox Entertainment, Petera Molineuxa (mada i on ulazi u MainStream TM), likove koji su napravili Space Rangers itd... Kvalitetnih igara ce uvek biti, samo redje i moracemo malo vise da se potrudimo da za njih saznamo i do njih dodjemo...
ArTiC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 4:15   #26
>NEO<
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Stolica(ispred monitora...):-)
Poruke: 100
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 15 puta na 4 poruka
Lightbulb Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Ljudi nemojte da ste toliki pesimisti bice valjda jos dobrih strategija, a ako ne bude sta da vam kazem, ponovo aktivirajte stare...... ili unajmite nekog programera da vam malo prepravi scenario igre..........

>NEO< je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 13:41   #27
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Naravno da ce biti! Ali moracomo malo da cekamo! haha Mozda cak i malo vise! Ali naravno to i nije toliki problem kada znas da je cekanje neke igrice i te kako vredno! Sa obzirom na njen buduci kvalitet!
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 15:44   #28
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Ne znam kako nisam do sada video ovu temu!

Da li ce strategije izumreti, i ja kao vecina, mislim da nece. Sad, generalno, stvarno jeste problem to sto nikako najnovije strategije ne mogu da mi uliju toliku zelju za igranjem kao nekada. Po meni, malo je pogresno ono, ako si pametan igraces strategiju, ako si tupan igras FPS. Ja trenutno ne mogu da igram ni jedan ni drugi zanr. Posle nekoliko obrnutih FPS-a (doom 2, Quake, Duke Nukem (koga doduse nisam obrnuo), Blood 2, Far Cry, Call of Duty i td.) nemam, ama bas nikakvu zelju za igranjem FPS-a.
Strategije? Uvek se sve vrti na isti princip. Sto vise populacije imas, vise ces para, nauke, vojske da imas. Tu ti i ne treba neka velika pamet. Prva strategija mi je bila Dune II, zatim Civilation I i III (sada sam ga obrnuo i na IV i nemam nameru da ga upalim jos jednom), Red Alert, Master of Orion II, Warcraft II i III, Starcraft, X-com - teror from the deep, Heroes of might&magic III i IV, Disciples II i td.
Mnoge sam obrnuo i eto me sada, nemam zelju nista da igram vec dve god. Jednostavno upalim Blitzcreag (kako li se vec pise ), American Conquest i ko zna jos koliko strategija sam upalio. Odigram tutorial i zamor, te posezem za Add/Remove. Zasto niko ne napravi strategiju, poput Amiginih K240 i Reunion?
Jedino sto bih sada mogao da igram jeste Master of Orion II, Starcraft i Stronghold.

Nece strategije propasti, ali nece ni doneti nista novo, ko zna jos koliko dugo.

Sto se tice Avantura, one su uvek (osim u samom zacetku tog zanra) bile zapostavljane. I njih sam igrao dugo, ali sada sve manje vremena (pa i volje) imam da se upustim u jednu od njih. Probao sam malo Syberiu i odustao, a pre sam mogao po 12 sati da igram Secret of the Monkey Island i Simon the Sorcerer.
No, bice valjda bolje...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2006, 2:48   #29
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Ko zna? Jesi igrao ufo afterschock? Sasvim solidna igrica, mada malo previse bagovita... Nastace neki bioware i za strategije
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 13:02   #30
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Unhappy Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Citat:
_Maximus_ kaže:
Sta da se radi? Male kompanije koje se bave proizvodnjom ili kako bih ja preciznije naveo "stancovanjem" igara izgubile su se u silnoj zelji zarade novca koji u sustini mogu u startu da zaborave! I kada im novi naslov dobije kritiku "pisi propalo", oni krenu opet! Ajmo! Udri,daj jos ,jos i tako u nedogled! Zauvek ce biti u senci velikih kompanija! Problem je sto i te igracke kuce NE SHVATAJU da novih ideja mora biti stalno! Ja sam to najvise primetio u enginu! primer>GTA San Andreas! Primeticete da je engin isti kao kod njegovog prethodnika! Samo je sminka druacija,to jest detalji koje bih mogao do sutra da nabrajam! Sa moje tacke gledista kinta je jedina bitna stvar u celoj toj prici! Malo ko misli na igrace! Idemo,izdajemo igru,lupimo propagandnu reklamu i eto ti pun dzep! A to sta ce biti posle sa igracima se nastavlja u fazonu>ako neces,poljubi pa ostavi! Vazno je da si ti to kupio! haha PLJUNI PA ZALEPI
Mislim da nemam sta da dodam, Maximus je sve lepo rekao.
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 15:33   #31
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Strategije NIKAD nece umreti. Uvek ce biti ljudi koji ce voleti da posalju pesadince na glavni ulaz, a tenkove sa ledja, i da kad se zavrsi bitka ono malo prezivelih budu iz njihove virtualne vojske...

Danas sam na netu nasao vest da je poceo rad na Europi Universalis 3. Samo da ne zeznu kao sa Crown of the North.
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 1:18   #32
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Ja nemam nista protiv da "skupljacki" RTS malo zamre.
Da da prostora malu drugim tipovima strategija.

TBS, neskupljacki RTS, kombinacija (kao Total War), etc...

Mislim stvarno, svo to skupljanje resusa je jedino imalo smisla u Dune-u i C&C gde se i sama prica svodi na skupljanje tiberiuma/zacina.

Od Warcrafta pa na dalje, sve se svelo na foliranje. Ekonomija skupljanja zlata i drveta...

Pa uz to dodaj squad based borbe od 30-40 jedinica u takvim strategijama, sve sa minijaturnim objektima, koje lupas macevima ili resetas mecima da bi se srusili.

Stvarno treba neka renesansa u tom zanru...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 2:04   #33
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Strategije su vrsta koja je pocela da umire posle Totan Annhilation-a
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 2:08   #34
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Strategije vrsta koja umire ili ...

Citat:
ATI` kaže:
Strategije su vrsta koja je pocela da umire posle Totan Annhilation-a
pffff,nemoj sad da preterujes.To ti je ko da si rekao da posle Dzeja vise nema zabavnaka...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com