Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2012, 22:51   #41
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Citat:
max888 kaže: Pregled poruke
Одмах се проглашава ванредна ситуација када у Београду падне 20цм снега, а пола Србије је завејано са 1.5м+ снега месец дана!
Gde je pre mesec dana bilo 1.5m snega? Po planinama? Za to se ne proglašava vanredna situacija, to su planine majku mu, tamo je i očekivano. Nijedan grad nije bio zavejan koliko ja znam.
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Zašto ste vi tolko iskompleksirani što se BG-a tiče? Masovna pojava.
Zato što poistovećuju sve građane Beograda sa bandom lopovskom koja sedi ovde po raznim skupštinama. Zašto ne kapiraju da je običnom građaninu isto gde god da živi? Ne znam. :\
Sun Tzu je offline  
Stara 6.2.2012, 23:54   #42
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
....Nijedan grad nije bio zavejan koliko ja znam...
Sjenica? Bilo na TV-u milion puta.
markos807 je offline  
Stara 7.2.2012, 0:06   #43
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Ok Sjenica. Koliko znam, svake godine se upravo u Sjenici beleže najniže temperature, je l tako? Tako je. Očekivano je da tamo bude 1m snega i -20. Nije očekivano da u NS i BG bude 1m snega i -20. Kao što sam rekao
Citat:
Za to se ne proglašava vanredna situacija, to su planine majku mu, tamo je i očekivano.
Sad jasnije o čemu pričam? Ali ne, šta god da se dešava aj da pljujemo Beograd

edit: sa wiki:
Citat:
Сјеница је и у Европи позната као веома хладан крај, па се у зимским данима често убраја у најхладнија места Европе. Комплекс Сјеничко-пештерске висоравни је претежно планинског карактера. Године 2005. је измерена најнижа температура од -42 степена C.
Sun Tzu je offline  
Stara 7.2.2012, 1:25   #44
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Thumbs down Re: Vanredno stanje!?

[QUOTE=Sun Tzu;1502632]Ok Sjenica. Koliko znam, svake godine se upravo u Sjenici beleže najniže temperature, je l tako? Tako je. Očekivano je da tamo bude 1m snega i -20. Nije očekivano da u NS i BG bude 1m snega i -20. Kao što sam rekaoSad jasnije o čemu pričam? Ali ne, šta god da se dešava aj da pljujemo Beograd


Niko ne pljuje BG vec ispada kako je BG zrtva najveca ovih hladnih i ledenih dana i svega ostalog sto se desava u zemlji,samo oni to osete na kozi a ostali zive zivot iz snova koliko ja znam oni su najugrozeniji,uvek!Pa i kod mene u gradu ima snega kao i u BGu,temperature se razlikuju u 1C pa nas niko ne pominje,zasto!?Da li je nama hladno,da li nama sneg pravi problem u saobracaju?
Problem je sto sluzbe u BG ipak vise primaju novac nego sto rade i sto ga zarade za razliku od nas iz okoline...
BG je mnogo vise dobio nego sto je zasluzio...

Da im nije SREMA ostali bi gladni,na zalost ali je tako...
CaptainCrash je offline  
Stara 7.2.2012, 1:37   #45
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom

Pricaju svi kako so ne djeluje na ovim temperaturama, kako mora da se mijesa sa kalijum hloridom itd....u subotu mi ispred kuce bilo -12(pokazuje u autu), pa sam napravio mali eksperiment.
Sipao malo soli kuhinjske na snijeg....prvih sat-dva nista se ne desava, posle treceg rupa ko da sam vrelu vodu sipao

Sent from my SGS2
nikolaf7 je offline  
Stara 7.2.2012, 1:52   #46
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Zašto ste vi tolko iskompleksirani što se BG-a tiče? Masovna pojava. Ali zato kad dođete ovde da studirate uglavnom vam se svidi.
Ima iskompleksiranih možda, ali meni lično nije jasno kako se desilo to da sam ja 2 nedelje morao da furam u školu po ledu i snegu na -15 do -20 ujutro, a onda je gore pao sneg i odmah su sneg i hladnoća postali ogroman problem. U međuvremenu, za te dve nedelje, sam navukao prehladu. Mogli su ranije da se sete i ostalih delova Srbije. Doduše i ove naše pussies (aka lokalne vlasti) samoinicijativno ništa ne preduzimaju...
doctor je offline  
Stara 7.2.2012, 2:00   #47
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Citat:
CaptainCrash kaže: Pregled poruke
ispada kako je BG zrtva najveca ovih hladnih i ledenih dana i svega ostalog sto se desava u zemlji,samo oni to osete na kozi a ostali zive zivot iz snova
Kako to ispada? Odakle si ti izvukao taj zaključak??
Citat:
Pa i kod mene u gradu ima snega kao i u BGu,temperature se razlikuju u 1C pa nas niko ne pominje,zasto!?
A to je problem, vas niko ne pominje. Ljubomora, zavist, a? Ccc...

Da li ti kapiraš bre šta znači glavni grad? Treba sad da u dnevniku nabroje svaki grad, opštinu i zaseok gde je pao sneg, da se neko ne bi našao zapostavljen i uvređen?
Citat:
Problem je sto sluzbe u BG ipak vise primaju novac nego sto rade i sto ga zarade za razliku od nas iz okoline... BG je mnogo vise dobio nego sto je zasluzio...
Spoiler za dada:
Citat:
Da im nije SREMA ostali bi gladni,na zalost ali je tako...
Tako je bre, zato lepo za Čanka glasaj, pa kad se odvojite, pokazaćete vi zlom beogradu!!! Živeo slobodan Srem!
Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
a onda je gore pao sneg i odmah su sneg i hladnoća postali ogroman problem.
Nije ovde problem sneg, ne odlažu oni školu zbog snega, nego jer nemaju para za grejanje. Zašto nemaju? Jer su lopovi i bagra koja je s*****a zemlju i zadužila je preko svake mere. A i uporedi broj škola kod tebe i u BG.
Sun Tzu je offline  
Stara 7.2.2012, 2:03   #48
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Ako ima nešto gore od loše kanalisanog patriotizma to je lokalni patriotizam. Muka mi je od toga.
SirDuck je offline  
Stara 7.2.2012, 2:20   #49
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Citat:
sun tzu kaže: Pregled poruke
šta god da se dešava aj da pljujemo beograd
Нисам прозивао обичан народ који живи у Београду и мање више исто пати као и у сваком другом делу Србије, него београдске кругове власти који се скоро 70 година не мењају, за које је скуп метак... Ти исти су криви за што много грађана Србије гледа неки суседски град као своју престоницу...дуга прича, нити воље имам, нити видим неког смисла у даљем продубљивању, само немојте да се као ложане бечимо једни на друге а у сличном смо положају због оних, горе наведених...
max888 je offline  
Stara 7.2.2012, 2:26   #50
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Nije ovde problem sneg, ne odlažu oni školu zbog snega, nego jer nemaju para za grejanje. Zašto nemaju? Jer su lopovi i bagra koja je s*****a zemlju i zadužila je preko svake mere. A i uporedi broj škola kod tebe i u BG.
Jasno. Ali nije samo moj grad bio zatrpan i hladan...

SirDuck, ne radi se ovde o lokalnom patriotizmu niti o bilo kakvom patriotozmu već o nekim stvarima koje su očigledne... Veruj mi, istu bih priču pričao gde god da živim. I čovek pre mene je lepo rekao: "...Нисам прозивао обичан народ који живи у Београду и мање више исто пати као и у сваком другом делу Србије, него београдске кругове власти..." and that's where the problem is. Bar veći deo istog.
doctor je offline  
Stara 7.2.2012, 2:32   #51
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Viđe nas Srba uz slogan Samo Sloga Srbina Spašava
Opustite se uz neku vama lepu muziku.
Poz.
Porsche je offline  
Stara 7.2.2012, 4:21   #52
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Lol gledam kako pisete o politici (vanrednom stanju) pa sam morao da se umesam

Valjda je "Samo Slanina Sarmu Spasava", to sam jos i video a slogu jos nisam kod nas

A inace putevi i nisu tako losi, ja sam u subotu uvece dosao iz Temisvara do Zrenjanina (trebalo mi je 6 sati, oko 30 km/h prosecna brzina) i bio je put ok, video nekoliko onih kamiona kako ciste, glavni putevi su koliko toliko cisti samo su jako klizavi, to je problem...

Takodje sela su problem i sporedne ulice, npr ja kad sam stigo u svoje malo misto morao sam oko 2 sata da cistim ulicu da bi doterao auto u dvoriste jer je bilo oko 30-40 cm snega na kaldrmi a ovaj nas punto ima onaj spojler ispred koji je dosta nizak pa gura sneg....ali ne zalim se, ne mogu putari to cistiti.

A sta reci za skole npr u vojvodini su mogli da ih ne zatvore po mom misljenju...bilo bi teze ali cini mi se izvodljivo.

Meni je bezveze sto smo se predali tako brzo misim daj 21 vek je ovo a sneg pada 10 dana i mi vec "spasavaj se ko moze". Gde je ta tehnologija, unistili smo klimu, zalihe svega i svacega, zagadili sve i svasta, pojeli pticu dodo, pobedili majku prirodu i sad "vanredno stanje"

Inace sta fali lokal patriotizmu, ako mi ne mislimo na nas, oni iz Beograda ce jos manje
Marko je offline  
Stara 7.2.2012, 10:20   #53
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Kako to ispada? Odakle si ti izvukao taj zaključak??
A to je problem, vas niko ne pominje. Ljubomora, zavist, a? Ccc...

Da li ti kapiraš bre šta znači glavni grad? Treba sad da u dnevniku nabroje svaki grad, opštinu i zaseok gde je pao sneg, da se neko ne bi našao zapostavljen i uvređen?
Spoiler za dada:
Tako je bre, zato lepo za Čanka glasaj, pa kad se odvojite, pokazaćete vi zlom beogradu!!! Živeo slobodan Srem!
Nije ovde problem sneg, ne odlažu oni školu zbog snega, nego jer nemaju para za grejanje. Zašto nemaju? Jer su lopovi i bagra koja je s*****a zemlju i zadužila je preko svake mere. A i uporedi broj škola kod tebe i u BG.
Zavistan,ljubomora!?
Smesan si! Znam sta znaci glavni grad,znaci da svi treba da prestane da zive u korist glavnog grada!!!
Sto se tice Canka,ne znam ko je pominjao lokalni patriotizam i ocepljenje?
Ne, nema ljubomore,zavisti jos manje kod nas...vec nam je muka da slusamo samo vesti i sr.nja iz BGa,postoje i druga mesta u Srbiji o tome se radi
CaptainCrash je offline  
Stara 7.2.2012, 11:05   #54
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Vanredno stanje!?

OK, ovo je postalo besmisleno.

Doviđenja.
Highlander je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vanredno polaganje četvrtog stepena Ale[x]andar Opšta kultura 10 18.5.2012 13:56
Vanredno stanje na Zlataru pharaon.92.bc Fotografija 0 31.1.2012 17:17
c++ zadatak sunce86 Programiranje 19 7.6.2010 22:37
Iznenađujuće novo stanje u vezi prodaj CPU, AMD se više nego oporavio vlajo Vesti 10 1.4.2009 23:15
Pitanje u vezi s laptopom, trenutno stanje sergej ŠDK - Prenosni računari 0 13.11.2006 4:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com