Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2011, 22:25   #1
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Na ES-u nema odgovora ceo dan, pa rekoh da pokušam ovde:

Interesuje me koja banka je najbolja za plaćanje preko Interneta, tj. koja banka je najviše okrenuta Internet servisima? Koja podržava najviše servisa za plaćanje preko Interneta? Isplata, uplata, prebacivanje sredstava sa jednog računa na drugi pitem Interneta i Internet servisa i ostale funkcije.
Hvala.

miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 22:37   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Na ES-u nema odgovora ceo dan, pa rekoh da pokušam ovde:

Interesuje me koja banka je najbolja za plaćanje preko Interneta, tj. koja banka je najviše okrenuta Internet servisima? Koja podržava najviše servisa za plaćanje preko Interneta? Isplata, uplata, prebacivanje sredstava sa jednog računa na drugi pitem Interneta i Internet servisa i ostale funkcije.
Hvala.

Nijedna banka ne podržava plaćanje preko intereneta kao uslugu jer tako nešto ne postoji već ti u stvari hoćeš da pitaš koja banka kod nas izdaje svetski podržane debitne / kreditne kartice koje dobro prolaze kod procesora online plaćanja i uz to ima dobru softversku podršku (e-banking) za momentalan transfer novca itd.

Koja banka je najbolja po tom pitanju?

Kratak odgovor je - "Banca Intesa".

Dugačak odgovor je - "najbolja je Banca Intesa".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 22:43   #3
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Sve je receno
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 22:44   #4
kasijus
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

definitivno Intesa...imaju karticu specijalizovanu za online kupovinu, imaju i saradnju sa dosta domacih firmi koji se bave i internet prodajom, tako da sve glatko ide...
kasijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 22:46   #5
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nijedna banka ne podržava plaćanje preko intereneta kao uslugu jer tako nešto ne postoji već ti u stvari hoćeš da pitaš koja banka kod nas izdaje svetski podržane debitne / kreditne kartice koje dobro prolaze kod procesora online plaćanja i uz to ima dobru softversku podršku (e-banking) za momentalan transfer novca itd.

Koja banka je najbolja po tom pitanju?

Kratak odgovor je - "Banca Intesa".

Dugačak odgovor je - "najbolja je Banca Intesa".
Hvala
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 23:26   #6
TheRevolucija
Novi član
 
Član od: 8.5.2011.
Poruke: 15
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 25 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Na Intesinom sajtu vidim da izdaju Visa Internet karticu za placanje preko interneta (http://www.bancaintesabeograd.com/co...te.aspx?Id=451).

Zanima me, ne vedieh da pise na sajtu, da li i koliko kosta odrzavanje te kartice? Ili sam ja samo duzan da imam odredjena sredstva na racunu da bih platio nesto?
TheRevolucija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 23:41   #7
kasijus
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
TheRevolucija kaže: Pregled poruke
Na Intesinom sajtu vidim da izdaju Visa Internet karticu za placanje preko interneta (http://www.bancaintesabeograd.com/co...te.aspx?Id=451).

Zanima me, ne vedieh da pise na sajtu, da li i koliko kosta odrzavanje te kartice? Ili sam ja samo duzan da imam odredjena sredstva na racunu da bih platio nesto?
Odrzavanje ne kosta nista.
kasijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 0:03   #8
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Doduse, nema minusa, ali ni odrzavanja. Ne mozes da podizes pare s nje, mozes samo da placas preko neta . . .
Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 10:42   #9
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
Fibonacci kaže: Pregled poruke
Doduse, nema minusa, ali ni odrzavanja. Ne mozes da podizes pare s nje, mozes samo da placas preko neta . . .
To mi u potpunosti odgovara
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 12:16   #10
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
Fibonacci kaže: Pregled poruke
Doduse, nema minusa, ali ni odrzavanja. Ne mozes da podizes pare s nje, mozes samo da placas preko neta . . .
Ako ne moze da podize pare sa nje onda je bolje da uzme karticu u Erste banci i to ovu, takodje besplatno odrzavanje, mozes da placas sve zivo sa njom, i mozes da dizes kes bilo gde u zemlji i inostranstvu!
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 12:30   #11
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Ma najbolje da uzmem obe
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 12:35   #12
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Secam se da je jedan ortak izvadio Intesa karticu za online kladjenja itd, raspitao se isto preko toga i kaze da je to najbolja opcija.

A za kredite npr mislim da je Volksbank najbolja.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 12:38   #13
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Kada je u pitanju online placanje, mnogo je bolje da kartica kojom placas ne koristi novac direktno sa tvog racuna, vec prebacujes po potrebi (mozes i od kuce, online). Najsigurnije je. Ti imas druge kartice koje koristis za podizanje novca i placanje i u Srbiji i u inostranstvu (mozes da omogucis i online placanje preko njih, ali ja ne bih i ne koristim to), ovo ti sluzi samo za internet transakcije.
Inace, slazem se da je Intesa najbolja banka u Srbiji (bio sam korisnik vecine banaka koje ovde posluju ), pruza najvise mogucnosti u svim oblastima.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 14:02   #14
TheRevolucija
Novi član
 
Član od: 8.5.2011.
Poruke: 15
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 25 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Kada je u pitanju online placanje, mnogo je bolje da kartica kojom placas ne koristi novac direktno sa tvog racuna, vec prebacujes po potrebi (mozes i od kuce, online). Najsigurnije je. Ti imas druge kartice koje koristis za podizanje novca i placanje i u Srbiji i u inostranstvu (mozes da omogucis i online placanje preko njih, ali ja ne bih i ne koristim to), ovo ti sluzi samo za internet transakcije.
Inace, slazem se da je Intesa najbolja banka u Srbiji (bio sam korisnik vecine banaka koje ovde posluju ), pruza najvise mogucnosti u svim oblastima.
Ako sam dobro shvatio - Intesa Visa Internet kartica se veze za moj devizni racun, i ukoliko ima sredstava, ja mogu da vrsim online placanje?

Konkretno meni bi trebalo za neke sitnije sume, tipa domeni (godaddy i slicni servisi i mozda neki premium nalozi za file-hosting servise). Da li bi postojalo neko bolje resenje od Visa Internet? Takodje, da li ebay ili amazon podrzavaju ovu karticu?
TheRevolucija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 14:21   #15
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
TheRevolucija kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro shvatio - Intesa Visa Internet kartica se veze za moj devizni racun, i ukoliko ima sredstava, ja mogu da vrsim online placanje?

Konkretno meni bi trebalo za neke sitnije sume, tipa domeni (godaddy i slicni servisi i mozda neki premium nalozi za file-hosting servise). Da li bi postojalo neko bolje resenje od Visa Internet? Takodje, da li ebay ili amazon podrzavaju ovu karticu?
Kao sto sam vec rekao dole najbolja je ova kartica!
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 14:30   #16
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
TheRevolucija kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro shvatio - Intesa Visa Internet kartica se veze za moj devizni racun, i ukoliko ima sredstava, ja mogu da vrsim online placanje?
Da, prebacis na devizni koliko ti treba i izvrsis placanje. Sigurnije je zato sto na ovaj nacin u slucaju prevare mozes da izgubis samo onoliko koliko si uplatio, a kada koristis tekuci racun (na koji ti stize plata, recimo) moze da te debelo ojadi.
Za Erste ne znam, nema je u mom gradu, a s druge strane Intesa i npr. Komercijalna (koja je isto OK) su na svakom koraku (i filijale i bankomati), sto puno znaci.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 14:39   #17
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Da, prebacis na devizni koliko ti treba i izvrsis placanje. Sigurnije je zato sto na ovaj nacin u slucaju prevare mozes da izgubis samo onoliko koliko si uplatio, a kada koristis tekuci racun (na koji ti stize plata, recimo) moze da te debelo ojadi.
Za Erste ne znam, nema je u mom gradu, a s druge strane Intesa i npr. Komercijalna (koja je isto OK) su na svakom koraku (i filijale i bankomati), sto puno znaci.
Komercijalna provereno nedozvoljava uplate na online kladionice, kad oces da uplatis jednostavno blokiraju tako da moras prebaciti pare na neki drugi servis pa onda placati, znaci imaju kontrolu i nedozvoljavaju neke servise sto je bzvz.
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 16:12   #18
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
TheRevolucija kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro shvatio - Intesa Visa Internet kartica se veze za moj devizni racun, i ukoliko ima sredstava, ja mogu da vrsim online placanje?

Konkretno meni bi trebalo za neke sitnije sume, tipa domeni (godaddy i slicni servisi i mozda neki premium nalozi za file-hosting servise). Da li bi postojalo neko bolje resenje od Visa Internet? Takodje, da li ebay ili amazon podrzavaju ovu karticu?
Svaka kartica se vezuje za jedan i isključivo jedan tekući / devizni račun tako da kad zatražiš bilo koju debitnu / kreditnu karticu u banci dobijaš automatski i novi račun za tu karticu, osim ako ne tražiš karticu za već postojeći račun.

Što se tiče izbora kartice ako ti je potrebna isključivo za plaćanje na internetu onda ti je najbolji izbor neka od kartica koje služe isključivo za tu namenu (Visa Internet itd.) jer su u pitanju kartice koje nemaju POS podršku pa ne mogu da se koriste na bankomatima itd. (nemaju PIN kod i ne dolaze sa ugrađenim čipom).

U svakom slučaju za koju god Internet karticu da se odlučiš obavezno aktiviraj i uslugu ebankinga u banci gde si je nabavio. Tako će ti biti lakše da prebacuješ sredstva između računa pošto nećeš morati da visiš u filijali svaki put kad hoćeš da prebaciš novac na račun da bi uradio neku uplatu online. Opet moram da napomenem da od svih sistema koji funkcionišu kod nas Banca Intesa ima ubedljivo najfunkcionalniji ebanking sistem kod kojeg transakcije "ležu" odmah.

Takođe bih ti preporučio da pored deviznog računa za karticu (koji dobijaš odmah po dobijanju kartice) u istoj banci otvoriš i jedan tekući dinarski račun. Na taj račun ćeš uplaćivati novac koji će ti služiti kao rezerva koju ćeš putem ebanking menjačnice prebacivati na devizni račun kartice po potrebi pošto verovatno znaš da se na internet karticu novac prebacuje samo direktno pred samo uplatu. Na taj način nećeš dolaziti u neprijatne situacije da recimo nedeljom kada moraš da uradiš neku hitnu transakciju nemaš načina da prebaciš novac na karticu da bi nešto platio online.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 16:52   #19
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Iako ne volim strane banke, Banca Intesa Visa Internet za kupovinu, slanje i placanje, a Banca Intesa Visa Electron za primanje deviza, tj. za prodaju na Internetu.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 17:04   #20
TheRevolucija
Novi član
 
Član od: 8.5.2011.
Poruke: 15
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 25 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Svaka kartica se vezuje za jedan i isključivo jedan tekući / devizni račun tako da kad zatražiš bilo koju debitnu / kreditnu karticu u banci dobijaš automatski i novi račun za tu karticu, osim ako ne tražiš karticu za već postojeći račun.

Što se tiče izbora kartice ako ti je potrebna isključivo za plaćanje na internetu onda ti je najbolji izbor neka od kartica koje služe isključivo za tu namenu (Visa Internet itd.) jer su u pitanju kartice koje nemaju POS podršku pa ne mogu da se koriste na bankomatima itd. (nemaju PIN kod i ne dolaze sa ugrađenim čipom).

U svakom slučaju za koju god Internet karticu da se odlučiš obavezno aktiviraj i uslugu ebankinga u banci gde si je nabavio. Tako će ti biti lakše da prebacuješ sredstva između računa pošto nećeš morati da visiš u filijali svaki put kad hoćeš da prebaciš novac na račun da bi uradio neku uplatu online. Opet moram da napomenem da od svih sistema koji funkcionišu kod nas Banca Intesa ima ubedljivo najfunkcionalniji ebanking sistem kod kojeg transakcije "ležu" odmah.

Takođe bih ti preporučio da pored deviznog računa za karticu (koji dobijaš odmah po dobijanju kartice) u istoj banci otvoriš i jedan tekući dinarski račun. Na taj račun ćeš uplaćivati novac koji će ti služiti kao rezerva koju ćeš putem ebanking menjačnice prebacivati na devizni račun kartice po potrebi pošto verovatno znaš da se na internet karticu novac prebacuje samo direktno pred samo uplatu. Na taj način nećeš dolaziti u neprijatne situacije da recimo nedeljom kada moraš da uradiš neku hitnu transakciju nemaš načina da prebaciš novac na karticu da bi nešto platio online.
Hvala puno za informacije!
TheRevolucija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija? Aleksandar Tolic Aplikativni softver 17 24.4.2010 15:15
Internet u Srbiji 2006 - poražavajuća statistika Jerry McLafllin Tekstovi u SK 26 5.2.2008 18:22
Problem sa Neobee Speedy Internet Accelerator! Eddie Kvarovi 8 3.2.2007 23:57
Problem sa Internet Download Managerom Dushan Kvarovi 3 1.10.2006 13:42
u Srbiji internet postoji vekovima unazad dbaja Brbljaonica 10 30.7.2006 21:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com