Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2007, 2:00   #1
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Pokusaj hakovanja?!?

Imam NOD32 antivirus, Outpost firewall i Spybot S&D, i do veceras sam smatrao da gotovo niko ne moze da mi naskodi racunaru nekim napadom sa interneta. To sam mislio sve do trenutka kada mi je firewall izbacio upozorenje Enthernet napadu na racunar vise puta u toku veceri. Kada je iskocilo ovo prozorce sa upozorenjem bio sam u igri i nisam ni stigao da procitam lepo sta tu pise, ali sam primetio ovo "Enthernet attack" i pomalo se zabrinuo. Kada se to desilo i drugi put, odmah sam lupio Print screen i sacuvao donju sliku. Napad se desio jos par puta u toku veceri, a interesantna stvar je to sto uvek dolazi sa adrese 255.255.255.255?! Interesuje me zasto je ovo Enthernet a ne internet attack, da nema to mozda veze sa tim sto sam na bezicnom netu, vezan sa jos nekoliko komsija u VPN? Da stvar bude jos gora, ja njima mogu ladno da ulazim u racunar jer su im maltene svi folderi koji im se nalaze na racunaru deljeni! Ja sam sebe osigurao i ne delim ni jedan folder, mada me oni mogu videti u "workgroup computers". Racunar sam skenirao na viruse i spyware i nema nicega.
Postoji li realna opasnost da mi neko stvarno hakne komp i uzme licne podatke sa njega?!?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	hack.JPG
Viđeno:	73 puta
Veličina:	15,3 KB
ID:	12557  
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skidanje sa interneta 2. pokusaj Tim85 Internet tehnologije 14 27.2.2007 13:27
Pokusaj podvale 6200tc manda one Grafika 15 4.4.2006 3:13
Demistifikacija hakovanja i krekovanja Sale KG Zanimljive Web lokacije 48 6.3.2006 20:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com