Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2013, 1:21   #1
djolegaf
Član
 
Član od: 25.9.2012.
Poruke: 38
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Cool Računar za Civil 3D

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoć oko izbora komponenti za nadogradnju računara. Bavim se projektovanjem i od skoro radim u programu Civil 3d, ali moj računar jednostavno ne može da ''sažvaće'' 3d modele u civil-u. Imam trenutno sledeću konfiguraciju:

-AMD Athlon II X2 215 na 2.7 GHz
-4GB DDR2 memorije na 667 MHz
-MSI RX3850 OC 256MB 256bit
-BIOSTAR A770E matična

Uzeo bih polovne komponente, a mogu da potrošim nekih 160-180€ (ukiliko uspem da utopim ove koje trenutno imam).
Konkretno me interesije koja bi bila najbolja kombinacija za nadogradnju: da li matična sa DDR3 memorijom, neki npr. Athlon II X4 i neka prosečna grafika, ili možda da pređem na Intel npr. i3, a da zadržim grafičku, ili da samo pređem na matičnu sa DDR3 RAM i da uzmem neku jaču grafiku? Ili da dignem ruke od kombinacija i da kupim za 80-ak evrića neku polovnu NVidia Quadro ili ATI FireGL ili FirePro karticu? Imam mnogo kombinacija u glavi, pa se nadam da će vaši odgovori da mi pomognu da nađem pravo rešenje. Unapred hvala!
djolegaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
civil 3d


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Računar pri paljenu "zastane" pa onda nastavi sa paljenjem Vavavoom Kvarovi 12 24.7.2013 21:29
Računar neće da se upali, promenjena ploča i procesor littlevene Kvarovi 2 16.1.2012 8:14
Sklopimo računar, ne sa srcem, već sa delovima foruma doctor Brbljaonica 212 17.10.2010 23:20
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Izgoreo tranzistor, a računar radi?! marjan Kvarovi 26 26.2.2009 20:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com