Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2006, 11:47   #61
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Citat:
komunista kaže:
ok!
evo svi bistrite teme koje sluske koliko para sto skuplje to bolje.
imam ja nesto da izjavim za dnevnik sada!

Da li iko ima predstavu koje su "bubice dobre" koje mogu da kupim u Beogradu da nekostaju vise od 30e jer ih kupujem ko alvu jer kineske (a sve su kineska proizvodnja) traju mesec dana.

znaci jos jednom molim cenjene, uvazene, pametne, obrazovane i neobrazovane da mi preporuce slusalice"BUBICE" do 30e
Ima nekoliko dobrih proizvidjaca bubica koje se mogu kupiti kod nas. Sony - uvek nesto veca cena/kvalitet, Altec, Philips, Koss, Seinnheiser....
Preporucio bi ti neke od Philpsovih modela jel imaju najbolji odnos cena/kvalitet.
Recimo model: Philips SBC HE 9500
Imas ih u Philipsovoj prodavnici na Trgu Nikole Pasica. Najbolje je da odes do prodavnice i sam isprobas kako to sve radi i doneses odluku. Gledaj da na modelu pise Extra bass sto je uglavnom boljka bubica. Mislim da ce ti se ovo uklopiti u cenu koju si naveo.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 12:06   #62
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Citat:
Dj_Losmi kaže:
Ja sam uzeo pre neki dan Aonike X5,kostaju oko 700din,udobne,solidan zvuk fleksibilni mikrofon...nisu lose za te pare...
Jel ti znas za onu poslovicu: "Koliko para toliko i muzike".
Nemoj te biti neozbiljni i postovati krseve od 700 dindzi jel ce neko pomisliti na forumu da je to ekstra kupovina. Pisi o njima za 6 meseci kakvi su ti utisci.
Kad se budu razglavile i padale ti sa usiju, ili mikrofon stoji samo u donjem polozaju. A tek leto kada dodje pa ti usi pocrvene, oznoje se zbog nekvalitetnog materijala ( skaj ) sam ces pozeleti da ih promenis.
Ovde se na forumu i dalje ne uzima za ozbiljno kupovina slusalica. Ako su one zamene za kvalitetne zvucnike nikako ne mogu biti jeftine.
Ugradnja potenciometra na kablu takodje je neozbiljan potez proizvodjaca. Da mislio sam bas na Altec AHP 512 jel i sam imam ATP3 pa sam vec nakon dva meseca rasturao satelit da ocistim potenciometar.
I sad gle interesantne preporuke na forumu. Ne dirati poptenciometar na ALtecu i staviti ga na 2/3 snage i tako slusati. Najsitnije cestice prasine ulaze u potenciometar dirali ga vi ili ne. Mozda je bolje ( kada nisu ukljucene ) provrteti nekoliko puta klizac da ocisti prasinu sa grafitne ploce.
Ozbiljni proizvodjaci ( mislim tu i na Alteca ) i ozbiljni modeli nemaju potenciometre na kablu za slusalice. Postoje i drugi nacini kako da se podesi nivo jacine zvuka bez dodatne ugradnje necega sto samo moze da stvara problem.
Pozdrav svima!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 13:24   #63
Dj_Losmi
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Dj_Losmi
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Citat:
AstraLogos kaže:
Jel ti znas za onu poslovicu: "Koliko para toliko i muzike".
Nemoj te biti neozbiljni i postovati krseve od 700 dindzi jel ce neko pomisliti na forumu da je to ekstra kupovina. Pisi o njima za 6 meseci kakvi su ti utisci.
Sve je to OK što ti kažeš.Znam da ove sluške nisu neki extra kvalitet, ali u potpunosti zadovoljavaju moje kriterijume a verujem i da će isto učiniti i većini prosečnih korisnika, zato sam i napiso da nisu loše za te pare i pored toga stojim!
A to kakve će biti za 6 meseci: We Will Wait And See!
Poz..
Dj_Losmi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 16:17   #64
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Citat:
Dj_Losmi kaže:
Sve je to OK što ti kažeš.Znam da ove sluške nisu neki extra kvalitet, ali u potpunosti zadovoljavaju moje kriterijume a verujem i da će isto učiniti i većini prosečnih korisnika, zato sam i napiso da nisu loše za te pare i pored toga stojim!
A to kakve će biti za 6 meseci: We Will Wait And See!
Poz..
Kod neke tvrdenje treba da iza toga stojis a ne pored.
Ovde se razmatra kupovina o Venice procesoru od 150e, grafickoj od 150e, zvucnoj od 75 -120e i onda na sve to nakaciti sluske od 700 dindzi je stvarno neozbiljno. U tom kontekstu sam napisao rec neozbiljnost. Jos uvek se ne shvata koliko dobre sluske mogu priustiti zadovoljstva. Pa na kompu mozes videti samo sliku i zvuk. Dakle, zvuk je bitna stvar koliko i slika. Dobre sluske kupuju se jednom u 10- 15 godina, taman koliko ces pari nekvalitetnih zameniti za taj vremenski period i opet ces imati krsh.
Veruj te mi vredi izdvojiti sumu od 25 -30e za pristojne sluske i uzivati nocu u igricama i slusanju muzike!
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 21:57   #65
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Evo sta mi se desilo, planirao da kupim drugarici neke dobre slusalice za rodjendan (da se oduzim) i odem u taj mitros da trazim akg do 50-tak eura i posto su nasli za shodno da me usluze (verovatno zato sto nisam bio zapusten, duge masne kose sa nekom "metal" majicom ) gledali su me u belo i rekli samo decko ove slusalice nemaju usku bananicu i ovo nije kompjuterska radnja!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 23:05   #66
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Altec Lansing OYOYO. em dobijes prakticnu kutijicu za nosenje, em nude solidan zvuk (jeli ipak su to samo bubice).
za one masnijeg dzepa preporuka je Altec Lansing IN AIR
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 10:58   #67
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Citat:
NikolaS kaže:
Evo sta mi se desilo, planirao da kupim drugarici neke dobre slusalice za rodjendan (da se oduzim) i odem u taj mitros da trazim akg do 50-tak eura i posto su nasli za shodno da me usluze (verovatno zato sto nisam bio zapusten, duge masne kose sa nekom "metal" majicom ) gledali su me u belo i rekli samo decko ove slusalice nemaju usku bananicu i ovo nije kompjuterska radnja!
vecina kvalitetnijih slusalica nije sa 3.5mm prikljuckom(uska bananica) mada ne znam sta je njima problem kada adapter za to kosta do 100kinti.ti u mitrosu su pukli u mozak kada sam ja kupovao gitaru i pomenuo da cu da je prikljucim na racunar on je meni uzeo da prica kako kabal koji ide iz gitare u pojacalo ne moze da se prikljci na racunar i da nema kabla sa kojim to moze da se uradi...
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 17:01   #68
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Ne znam stvarno, budale. Na kraju sam uzeo Altec ahp 512, imam ih i ja vec duze i nemam nikakvih zamerki - a i ustedeo sam nesto kesa

A naisao sam na neke Sony, onako povece, imaju metalik sive i mat crne, oko 40 eura su, nisam stigao da ih zagledam ali izgledaju bas dobro.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 17:34   #69
epicAdrian
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 94
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice ?

Citat:
NikolaS kaže:
Ne znam stvarno, budale. Na kraju sam uzeo Altec ahp 512, imam ih i ja vec duze i nemam nikakvih zamerki - a i ustedeo sam nesto kesa
Same here ekstra su, i like 'em i like 'em
epicAdrian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje operativne sisteme koristite? bobzilla Operativni sistemi 271 14.11.2008 17:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com