Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2016, 15:18   #2501
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa to onda ne vidim razlog sto ne bi mogli da diskutujemo o ovoj novoj sezoni s obzirom da niko ne zna zasigurno sta ce da se desi.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2016, 22:01   #2502
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Zar nije serija prestigla knjige? Mislim da je ostao samo deo sa Branom a to necemo videti u ovoj sezoni. Neka me ispravi neko ako gresim posto nisam citao knjige.
Jeste. Prestigla je. Nije deo sa Brenom iz knjiga. To je sve novo.

Deo sa Arjom jeste, doduše još samo sledeću epizodu, ako se ne varam.

I malo nešto što se kasnije dešavati sa Brijen i Džejmijem. Takođe deo vezan za Grejdžojeve će biti iz knjiga.

Biće i par scena u KL iz knjiga.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2016, 23:12   #2503
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Game of Thrones

Tačno. Grejdžoja, ako se ne varam, nema već dvije sezone, a u knjizi imaju i sopstvena poglavlja.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 0:06   #2504
Superhik
Novi član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Evo odgledah prvu epizodu šestog serijala. Polako ali sigurno, serija počinje da smara, isto kao i knjige (pročitao sve dosad objavljeno). Ono što ja vidim je apsolutni nedostatak pravca. Što i nije čudno kad pobiješ sve glavne junake, a rad si da još koja parica kapne. Sam Martin više nema pojma šta da napiše, i koprca se već godinama, pa se dižu mrtvi prinčevi iz groba ( tj. barem smo mislili da su mrtvi,al eto) a scenaristi tek nemaju pojma šta da rade. Producenti vjerovatno zahtjevaju još bar tri-četiri sezone, pa zato sad moraju da smišljaju najnevjerovatnije obrte. Naravno, očekujemo uvođenje bar pet-šest novih likova, još grđe razvodnjavanje radnje, al još ima materijala, treba pobiti Tiriona, Ariju i "Branislava", raz****ti Sansu i ekipu i konačno umoriti zmajove ( zajedno sa mamom im). U tom će proći jedno pet godina i taman.

Ako već producenti nemaju ideje šta da snimaju mogu ladno priupitati Džoa Aberkrombija ili Brendona Sandersona oni bar imaju ideja i odličnih knjiga koje savjetujem da pročitate.
Superhik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 0:22   #2505
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ti si jedan od retkih koji je citao knjige i uopste gledao seriju ovoliko dugo.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 0:59   #2506
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nema još 4 sezone. Nakon ove sezone ostalo je oko 13 epizoda koje će biti podeljene na dva dela i to je kraj serije.

Citat:
“We are writing the final act now,” David Benioff and D.B. Weiss tell the Hollywood Reporter in a new interview today. The showrunners address the recent talk about the show’s future, and estimate that the series will run for “10-15 more hours beyond season six.”

Benioff and Weiss explain, “We’re approaching the finish line. From the outset, our hope was to tell a complete story — beginning, middle and end. We are writing the final act now, and the last thing we want to do is stay on stage after the play is over.”


The showrunners further say, “In the beginning, we hoped that if the show worked, we’d get seven seasons to tell the tale. Seven kingdoms, seven gods, seven books — seven felt like a lucky number. The actual messiness of storytelling might not be quite that numerologically elegant, but we’re looking at somewhere between 70 and 75 hours before the credits roll for the last time.”
http://watchersonthewall.com/benioff...hrones-season/
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 1:01   #2507
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Superhik kaže: Pregled poruke
Evo odgledah prvu epizodu šestog serijala. Polako ali sigurno, serija počinje da smara, isto kao i knjige (pročitao sve dosad objavljeno). Ono što ja vidim je apsolutni nedostatak pravca. Što i nije čudno kad pobiješ sve glavne junake, a rad si da još koja parica kapne. Sam Martin više nema pojma šta da napiše, i koprca se već godinama, pa se dižu mrtvi prinčevi iz groba ( tj. barem smo mislili da su mrtvi,al eto) a scenaristi tek nemaju pojma šta da rade. Producenti vjerovatno zahtjevaju još bar tri-četiri sezone, pa zato sad moraju da smišljaju najnevjerovatnije obrte. Naravno, očekujemo uvođenje bar pet-šest novih likova, još grđe razvodnjavanje radnje, al još ima materijala, treba pobiti Tiriona, Ariju i "Branislava", raz****ti Sansu i ekipu i konačno umoriti zmajove ( zajedno sa mamom im). U tom će proći jedno pet godina i taman.

Ako već producenti nemaju ideje šta da snimaju mogu ladno priupitati Džoa Aberkrombija ili Brendona Sandersona oni bar imaju ideja i odličnih knjiga koje savjetujem da pročitate.
Zapravo,najavili su da ce nakon ove sezone biti jos samo 15 epizoda..
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aammeerr na korisnoj poruci:
nixma (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 1:06   #2508
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Između 10 i 15 tačnije. Njihova prvobitna najava je 13, ali na kraju krajeva nebitno. Epizoda gore-dole.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 1:49   #2509
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Ti si jedan od retkih koji je citao knjige i uopste gledao seriju ovoliko dugo.
Ja sam pročitala knjige nebrojeno puta i to ne samo ove glavne nego sve što je iole vezano za serijal, pa mislim da je serija fantastična (to važi i za sve ljude oko mene koji vole fantastiku). Ti si naravno, generalno, itekako u pravu. Mnogima se ne sviđa.

Ukusi su različiti, ali ja nikako ne razumem šta u seriji ne valja (a knjige su značajno bolje). Jedino mi se peta knjiga nije dopala. Odnosno, neke stvari su bile odlične ali neke su bile dosta monotone.

Neko reče da su se pogubili, ali oni od početka nisu odstupili od zacrtanog. Ne mislim da muzu serijal, zapravo, mnogo toga su (u seriji) preskočili jer nemaju prostora i novca za više i rekla bih da su i Martin i scenaristi fantastični u karakterizaciji likova i političkim intrigama. A ovaj serijal u suštini to i jeste za mene, bajka o stvarnim likovima.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
aammeerr (28.4.2016), Game fever (4.5.2016), M.C. (28.4.2016), nixma (28.4.2016), pentraksil (28.4.2016), player1 (28.4.2016), simke85 (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 2:17   #2510
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jel serija prati knjigu u smislu da se ne menjaju sudbine likova to jest ,da se dogadjaji ne modifikuju bas ni malo?

Poslednja ispravka: Markonije (28.4.2016 u 2:36)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 3:02   #2511
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U događajima ima popriličnih razlika, kako gde, kod Sanse i Džejmija su npr. velike razlike.

Inače i ja da se upišem da mislim da je serija odlična a pročitao sam sve knjige. Mogu da zamislim 100 stvari koje su mogle biti mnogo gore a vrlo malo onih koje bi mogle biti bolje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Markonije (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 13:20   #2512
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Jel serija prati knjigu u smislu da se ne menjaju sudbine likova to jest ,da se dogadjaji ne modifikuju bas ni malo?
Modifikuje se događaji negde vrlo malo, negde drastično, ali generalno se sve razvija u istom pravcu uz neke prečice i pojednostavljivanja.

Razlika u odnosu na knjigu ima, ali zavisi od toga koliku vernost knjigama neko očekuje.

Razlike su uzrokovane raznim faktorima, što vremenom i novcem, što željom da se uloge nekih likova prošire zbog jakih glumaca. Tako Tajvin Lanister, Sersei, Rob Stark, Prvovrabac, Mardžori i mnogi drugi imaju mnogo više prisustva u seriji nego u knjigama.

S druge strane ima likova kao što su Doran Martel, Baristan Selmi, Loras Tajrel, Mens Rajder,... koji su zastupljeniji u knjigama.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nixma na korisnoj poruci:
Markonije (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 13:28   #2513
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Da li je nekome serija dosadna ili nije to je stvar ukusa, ne mogu nekog da ubeđujem da mu je zanimljivo ono što nije. To je subjektivna stvar.

Ali ono što je objektivno jeste da su se scenaristi ove serije nalazili pod ogromnim pritiskom HBO-a, Martina i značajnog dela publike da serija traje 10 sezona, a da su to odbili i da će uraditi 7 i po.

Serija bi na kraju trebalo da ima između 70 i 75 epizoda, što nije ništa drastično drugačije od drugih popularnih serija. The Wire ima 60 epizoda, Breaking bad 62, Mad Man čak 92, Sopranovi 82,...

House of Cards će imati sugurno 65 epizoda, a možda i više. Okružen mrtvima već ima 83 epizode, a sprema se sedma sezona.

Da ne dužim dalje, uz ovoliko likova 70-ak epizoda nije puno uopšte.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nixma na korisnoj poruci:
aammeerr (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 18:17   #2514
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nixma kaže: Pregled poruke
Ali ono što je objektivno jeste da su se scenaristi ove serije nalazili pod ogromnim pritiskom HBO-a, Martina i značajnog dela publike da serija traje 10 sezona, a da su to odbili i da će uraditi 7 i po.
Nisam znao za ovo, nadam se da će se predomisliti, nije da nema materijala.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 19:22   #2515
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jel ima neko utisak kao ja , da skoro da gleda neku drugu seriju slicne tematike u odnosu na recimo prve 3 sezone?

Spoiler za Opservacija o proslim sezonama,moze biti spojler za nekoga ko nije odgledao sve do sad,ko ne zeli ni da nasluti nek ne otvara !!!:
Nekako previse likova je izginulo a "smrde" prezivele... (razbijanje pripovedackog sablona u pravcu koji se meni licno ne dopada)

Rekao sam pre pola godine na ovoj temi da ako dva odredjena lika prodju kao ostali da necu gledati vise ,a sad mislim da nije sto sam navijao za njih nego sto mi serija pocinje da gubi identitet zbog prevelikog gubitka likova (kao da je rimejk bez orginalne postavke likova nevezano za kasting ,neki taj osecaj)

Ok sad znam da je tako i u knjizi ,sto znaci da mi se ni knjiga ne dopada u smislu razvoja fabule (stvar ukusa) ,jer u seriji ne mogu da se vezem za nikog i da ispratim sa dramske strane njegovu sudbinu "do kraja" jer bude "prerano" prekinuta.Dok sudbine likova koji me smaraju od samog starta nisu prekinute (ispada da me neko planski nervira )

Opet ponavljam nisam citao knjigu, tamo se dublje upoznamo sa likom zbog toga tu kritiku bi morao da zadrzim samo na seriju ,sto se tice dubine likova i njihove zastupljenosti.

Poslednja ispravka: Markonije (28.4.2016 u 19:42)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 23:47   #2516
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Prve 3 sezone su se bavile ratom Starkovih i Lanistera koji je završen Crvenom svadbom, tako da serija jeste definitivno bila drugačija tada, jer je imala taj centralni konflikt.

Na koja 2 lika misliš?


Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nisam znao za ovo, nadam se da će se predomisliti, nije da nema materijala.
Ne verujem da će se predomisliti, jer način na koji je šesta sezona pisana ne ostavlja puno prostora za više od 10-15 epzoda. U prvoj epozodi su zbrisali Martele. Do kraja sezone očekujem da se to desi sa velikim brojem likova.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2016, 12:50   #2517
vladmer
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Poruke: 104
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 28 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ok nova epizoda,puna (ne)ocekivanih stvari.
vladmer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2016, 13:28   #2518
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Bolja nego prva svakako i jos sam pogodio sta ce da se desi nakon prve epizode pa nisam bio toliko iznenadjen.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2016, 17:18   #2519
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nikada mi nije bilo toliko drago što nisam bio u pravu!

Istrolovali su nas za medalju! Ipak su originalne prognoze s kraja prošle sezone bile tačne
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2016, 18:29   #2520
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ne znam o kakvom trolovanju pricate, nakon "one" epizode bilo je i vise nego jasno sta ce da se desi. Cak i da pazite na takve stvari (spojlere) skoro pa je nemoguce izbeci tako nesto

Zavidim vama sto ste iznenadjeni, ja ipak nisam te srece.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com