Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2006, 11:53   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 2/2006 "Kineski farming"

Sve znate, stalno se ponavljam... novi broj SK i nova kolumna.
Komentari, pohvale, kritike postovati ovde.
Ovo je deo foruma koji je imao najvise problema sa provokatorima i nece biti tolerisan off topic i neprimereno izrazavanje.
PROCITAJTE PRAVILA FORUMA.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 16:05   #2
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Izgleda sam prvi pročitao Qzmu jutros. Prosto ne mogu da verujem u to o čemu priča,da se takve stvari u opšte dešavaju. Pa koga briga onda za decu iz Indokine, oni samo šiju trenerke i patike,to je još i humano, bar nauči zanat. Zamisli zombija od 10-14 godina koji provede xx sati za igrom u kojoj mu je ubijen i najmanji trag zanimljivosti, dok mu pred zakrvavljenim očima lebdi prizor povrataka na pašnjake. Ipak se nadam da je to nekoliko izuzetaka o koje se Qzma okomio jer imaju više kinte u igri od njega, ali to je i stvar ljudi koji prave te igre, neka im onemoguće tako lako zgrtanje kinte.
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 16:38   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Citat:
taximetar kaže:
Pa koga briga onda za decu iz Indokine, oni samo šiju trenerke i patike,to je još i humano, bar nauči zanat.
Što ti ne šiješ trenerke i patike za dva dolara mesečno ako je humano? Ne lupaj, deca tamo šiju jer ih eksploatišu na najgori način a zakona nema.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 16:41   #4
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Nisu bas izuzeci.. Bio je na 1up.com dosta opsezan tekst o tome pre nekoliko meseci. Nazalost u poslednje vreme mi taj sajt jednostavno ne ucitava stranice pa ne mogu da potrazim i ostavim link, ali preporucujem odlazak na sajt i searchovanje. Izmedju ostalog imaju par izjava tipa koji ovaj farming organizuje i koji tvrdi da za godinu dana uspeva da okrene preko 200.000 dolara na ovaj nacin. Pored toga, ne radi se samo o kinezima, ima mala reportaza i iz rumunske 'ekspoziture' ovog sistema gde kazu da klinci koji bi inace cuvali ovce sada klikcu WoW po 12 sati dnevno za tih nekih stotinak dolara mesecno... Potrosacko drustvo je cudo, pogotovo otkad eBay postoji...
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 17:48   #5
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Što ti ne šiješ trenerke i patike za dva dolara mesečno ako je humano? Ne lupaj, deca tamo šiju jer ih eksploatišu na najgori način a zakona nema.
Mislio sam na humani a ne ekonomski aspekt posla, valjda nismo idioti i da se slažemo da je i jedno i drugo iskorištavanje dece. 150 ili 2$ ne menja stvar.
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 18:18   #6
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Oblik robovlasništa.A najgore što ta deca stvarno misle da je to dobro,sedeti u toplom i igrati WoW...Ako se ovako javno priča na sve strane,onda znači da oni koji treba da stanu na put tome,da su i oni umešani....
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 19:00   #7
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

najgora kolumna ikada. nisam razumeo ni jednu jedinu rec. koja je ponenta svega? neka mi neko objasni.
sto se tice dece koja siju patike za 150$ mesecno, ona skacu ko kengur od srece sto imaju posao i ne moraju da jedu koru sa drveca da ne bi crkla od gladi. inace postoji zakon da deca ispod 16 godina ne smeju da rade u tim kompanijama (tipa Nike) u tim zemljama (samo je pitanje da li se postuje; o ovome je bila jedna dokumentarna emisija pre godinu dana na TV - da li se deca exploatisu ili rade normalno...).
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 19:56   #8
Ice_777
Novi član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

To sto se radi u pomenutim zemljama je zaista bedno i zalosno ali mi tu ne mozemo ama bas nista.Cemu onda sva prica u vjetar?Ocjena za ovu kolmunu je jedva prelazna.Suvise se kuzmanovic dovatio te kine .Ta tema bi bolje prosla da se radi o nekim nedjeljnim novinama koje se bave stanjem u svetu,a ne PC casopisu koji govori kakvo je stanje u srbiji i cg
Ice_777 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 19:58   #9
GameR
Novi član
 
Član od: 31.1.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: 2/2006 "Kineski farming"

mmmmm igras igru 12 sati, i za to dobijes pare, zvuci vrlooo dobro!

onda posle 4-5 dana lupas glavom o zid, jer vec naslepo znas sta treba da radis,

Kako ovo zvuci ????
GameR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 20:05   #10
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Hmm... pa nije loša kolumna, priča čovek o interesantnoj temi, viđenoj na njegov način. Ne slažem se sa njim, ali nije naodmet pročitati.

Da ta deca ne rade to, pocrkala bi od gladi. Ne mogu ona da čekaju dok im neko drugi ne donese zakone koji ih štite i posao koji bi bio više "fer".

Kod nas, omladina nema posla, pa sedi kod kuće s roditeljima,
a to je nemoguće u krajevima sveta gde imaju po 15 klinaca a prosečna plata je 2-3$ mesečno.

Za njih je i takav posao premija, jer je alternativa samo glad.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 20:54   #11
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

niko da mi objasni o cemu je rec u kolumni. sigurno nije o niskom zivotnom standardu dece u doticnim zemljama.
i nisu krive te kompanije, nego te nesretne zemlje sto im ljudi rade za malu kintu.
klasicna zamena teza.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 21:47   #12
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Treba razgraničiti da li pričamo o literarnom radu ili temi kolumne, lično mislim da bi Qzmu nervirali i penzosi koji umesto šaha nose laptopove i kradu mu te trice i kučine, samo kada bi im se dizao (sistem) i vrteli mišem brzinom računanja popusta računa za struju i info stan.
Stvar o kojoj on priča je mnogo ozbiljnije prirode,..ali zašto dumati..vreme će pokazati,mada mislim da ko kod je našao 1$ na netu više motike nije gledao...
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 23:55   #13
fedore
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fedore
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

U kolumni je pisano o tome da su kineska deca placena da igraju MMORPG igre, da sticu shto bolji "level" likovima u igrama, vishe novca, bolje napitke, koje prodaju zapadnim igracima doticnih igara.

Znaci virtuelne vrednosti (high level, novac, napitci) se prodaju za fizicki opipljiv novac.

Slazem se da je kolumna konfuzna i nejasna za nekog ko nije upoznat sa ovom tematikom, ali SUMNJAM da se radi o enormnim milionskim ciframa godishnje zarade. Veliki sam skeptik po ovom pitanju.
fedore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 1:51   #14
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

hvala na odgovoru. ja ne igram taj zanr, pa nisam upucen.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 11:22   #15
Kokorajko
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 29
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Kolumna ne govori samo o nepostojanju zakona koji moze da razdvoji virtuelni i stvarni novac.Qzmina poenta je u tome da se ovakav vid ''prevare'' blizi i nama, i znajuci nas mentalitet, svako ko ima iole mozga, nesto kinte i slobodnu garazu, radio je ranije neke malverzacije (uz blagoslov drzave), pocece da ubira kintu pomocu desetak-petnaestak dvanaestogodisnjih cobancica sa Golije, koji su od brata od tetke iz Beograda culi za komp i igrice. Ostvarice im se adolescentska zivotna zelja da se igraju za kompom po ceo dan, pobecice od ovaca i doci u grad. Malo sam zabiberio pricu, ali poenta je da se ovo i nama opasno blizi. Da li ce to kod nas zaziveti i sta smo MI spremni da uradimo po tom pitanju?
Kokorajko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 12:46   #16
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Bas zanimljiv tekst....da je malo jeftiniji broadband moglo bi se i u bg u nekom skladistu otvorit.Pokupis klince iz igraona,das ima po 150-200e mjesecno.Dok ih nadledam bacim koju partiju BF2 i ludilo
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 13:44   #17
fedore
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fedore
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Josh kad bi se stvarno toliko zaradjivalo kao shto Kuzma pishe, pa zar stvarno verujete da se od prodaje levelovanih likova nekom ameru, napitaka, moze obrnuti godishnje milion dolara??? To bi onda bila nova industrijska grana...pa drug mi igra World of Warcraft, ima 6 levelovanih heroja, da je tako, on bi ih prvi prodao za kintu Cuo sam za par slucajeva da se kupovao levelovani heroj, ali daleko od toga da je to tako rasprostranjeno, pa nisu Ameri retardi toliko koliko ih ovde javnost predstavlja.
fedore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 13:52   #18
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Citat:
fedore kaže:
Josh kad bi se stvarno toliko zaradjivalo kao shto Kuzma pishe, pa zar stvarno verujete da se od prodaje levelovanih likova nekom ameru, napitaka, moze obrnuti godishnje milion dolara??? To bi onda bila nova industrijska grana...pa drug mi igra World of Warcraft, ima 6 levelovanih heroja, da je tako, on bi ih prvi prodao za kintu Cuo sam za par slucajeva da se kupovao levelovani heroj, ali daleko od toga da je to tako rasprostranjeno, pa nisu Ameri retardi toliko koliko ih ovde javnost predstavlja.
A vidiš, sa jedne strane imamo Kuzminu kolumnu koju nije napisao iz vedra neba,
nego je čuo negde za te "farme", pisalo se o tome, istraživalo,
a s druge imamo tvoje (ne)logičko zaključivanje bazirano na poznavanju jednog ortaka. Hmm.

Razmisli malo logičnije. Samo World of Warcraft igra preko 5 miliona ljudi.
Dodaj tom broju i ljude koji igraju druge MMO igre. U pitanju su milioni ljudi,
a koliko ljudi, toliko ćudi
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 15:36   #19
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 2/2006 "Kineski farming"

Pocinjem da mislim da ovde niko nije cuo za google a lepo sam gore pomenuo vrlo relevantan clanak na zadatu temu...

Ajde, kliknite

http://www.1up.com/do/feature?pager....=0&cId=3141815
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 15:39   #20
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Talking Re: 2/2006 "Kineski farming"

takav farming bi zeleo da vidim i u SCG samo zbog jedog razloga: da konacno neverne tetke, tatini fudbaleri i mamine udavace skontaju da igre nisu tako neka z4jeb4nc1ja i da se od njih moze nesto i zaraditi a ne samo da ih slusam kako pricaju da su igre zaglupljivanje.....
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com