Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2007, 18:58   #1
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Pozdrav !

Imam staru verziju avanture "The Longest Journey" koja dolazi na 4 CD-a. Želio bih je prebaciti na DVD, kako bih izbjegao korištenje 4 CD-a i njihovo mjenjanje u toku igranja. Korištenje imidža nije dobro rješenje, pošto se grafika poremeti kad sa ALT+TAB pređem na desktop, u virtual drive softveru (Daemon Tools, Alcohol 52%) ubacim novi imidž, i vratim se u igru. Zato bih volio da ne držim četiri ISO imidža na DVDu, nego da imam instalacioni DVD.

Pokušao sam da iskopiram sve CD-ove na jedan (prvi, instalacioni CD od igre). DVD sam nazvao imenom prvog CD-a. Instalacija sa novodobijenim DVD-om prođe bez problema. Takođe, igra se i startuje, odigram prvih nekoliko poglavlja, i onda ... zatraži CD 2 Kasnije, i CD-ove 3 i 4.

Da li neko zna kako da izvedem pomenuto spajanje ?

Unaprijed zahvalan
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 19:07   #2
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Pozdrav !

Imam staru verziju avanture "The Longest Journey" koja dolazi na 4 CD-a. Želio bih je prebaciti na DVD, kako bih izbjegao korištenje 4 CD-a i njihovo mjenjanje u toku igranja. Korištenje imidža nije dobro rješenje, pošto se grafika poremeti kad sa ALT+TAB pređem na desktop, u virtual drive softveru (Daemon Tools, Alcohol 52%) ubacim novi imidž, i vratim se u igru. Zato bih volio da ne držim četiri ISO imidža na DVDu, nego da imam instalacioni DVD.

Pokušao sam da iskopiram sve CD-ove na jedan (prvi, instalacioni CD od igre). DVD sam nazvao imenom prvog CD-a. Instalacija sa novodobijenim DVD-om prođe bez problema. Takođe, igra se i startuje, odigram prvih nekoliko poglavlja, i onda ... zatraži CD 2 Kasnije, i CD-ove 3 i 4.

Da li neko zna kako da izvedem pomenuto spajanje ?

Unaprijed zahvalan
Kopiranje originala (ili originala) je zakonom zabranjeno i ubraja se u pirateriju tako da neverujem da ćeš dobiti odgovor na ovom forumu i najverovatnije će moderi obrisati ovu temu.

Pozdrav
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 20:23   #3
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Imam original, doduše polovan, kupljen prije tri godine preko interneta (E-Bay), sve sa kutijom. Doduše, pošto nemam Paypal akaunt, platila ga je moja drugarica iz Francuske, ali da sada ne detaljišem ...

Druga stvar, kopiranje originala je dozvoljeno, u cilju bekapa. Moj bekap može da izgleda kako god ja hoću. Zašto želim da imam DVD, moja stvar - recimo, lakše je čuvati jedan DVD nego četiri CD-a.

Najgore od svega je što se sada može naći verzija na dva CD-a ili na jednom DVDu, ali, sad mi je malo nezgodno da kupujem novu kopiju.

Samo bih nekog zamolio da mi kaže da li postoji način da izvedem gore pomenutu stvar.

Hvala
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 3:30   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

uzmes alcohol 120% i u njemu napravis image (kopiju) svakog CD-a i onda ih samo sve stavis na DVD. pustas ih i instaliras takodje preko alcohol-a... Imas vise programa koji ovo rade, ali alcohol je po meni najbolji izbor i sve ovo sto sam ti rekao VRLO je prosto. Cak me cudi da vec nisi znao za ovo resenje
to je program koji prosto softverski napravi jos jedan cd/dvd rom na tvom kompu u koji ubacujes diskove tj. njihove image koje si napravio u alcoholu.... i ti image fajlovi (kopije diskova) radice, tj. moci ce da budu pusteni preko raaaaznih programa [npr. nero (u njemu mozes i da ih pravis), daemon tools itd...].. jer je image fajl prosto postao standard- kao sto je to mp3 obavezno podrzan format za svaki audio player....
i ovo uopste nije zabranjeno niti ilegalno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 3:50   #5
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
uzmes alcohol 120% i u njemu napravis image (kopiju) svakog CD-a i onda ih samo sve stavis na DVD. pustas ih i instaliras takodje preko alcohol-a... Imas vise programa koji ovo rade, ali alcohol je po meni najbolji izbor i sve ovo sto sam ti rekao VRLO je prosto. Cak me cudi da vec nisi znao za ovo resenje
to je program koji prosto softverski napravi jos jedan cd/dvd rom na tvom kompu u koji ubacujes diskove tj. njihove image koje si napravio u alcoholu.... i ti image fajlovi (kopije diskova) radice, tj. moci ce da budu pusteni preko raaaaznih programa [npr. nero (u njemu mozes i da ih pravis), daemon tools itd...].. jer je image fajl prosto postao standard- kao sto je to mp3 obavezno podrzan format za svaki audio player....
i ovo uopste nije zabranjeno niti ilegalno.
A da li si ti pročitao ono što je čovek napisao u prvom postu?
On sve to zna, ali mu se grafika remeti kad igra gubi fokus.

Ja ne vidim drugo rešenje osim image fajlova...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 8:05   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

A zar Alcohol ili Daemon Tools nemaju opciju da imas po 3-4 IDE uredjaja, pa onda u svaki mountujes po jedan image? Jedino ako je igra "glupa" pa zahteva da stavis doticni CD u onaj drajv odakle si je instalirao (ili pokrenuo) igru.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 11:13   #7
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Pozdrav !

Imam staru verziju avanture "The Longest Journey" koja dolazi na 4 CD-a. Želio bih je prebaciti na DVD, kako bih izbjegao korištenje 4 CD-a i njihovo mjenjanje u toku igranja. Korištenje imidža nije dobro rješenje, pošto se grafika poremeti kad sa ALT+TAB pređem na desktop, u virtual drive softveru (Daemon Tools, Alcohol 52%) ubacim novi imidž, i vratim se u igru. Zato bih volio da ne držim četiri ISO imidža na DVDu, nego da imam instalacioni DVD.

Pokušao sam da iskopiram sve CD-ove na jedan (prvi, instalacioni CD od igre). DVD sam nazvao imenom prvog CD-a. Instalacija sa novodobijenim DVD-om prođe bez problema. Takođe, igra se i startuje, odigram prvih nekoliko poglavlja, i onda ... zatraži CD 2 Kasnije, i CD-ove 3 i 4.

Da li neko zna kako da izvedem pomenuto spajanje ?

Unaprijed zahvalan
Nisam imao takvih iskustava da igra trazi vise diskova u toku igranja ali kada sam rezao 3 CD na jedan DVD(Juiced) ja sam sa svakog diska iskopirao tekstualni fajl autorun i sadrzaj svih njih redosledno stavio u jedan a sadrzaj diskova stavio u jedan folder a moze i svaki disk u folder posebno pa kada bi zatrazio disk ja bih mu rekao lokaciju i ok to je kod drugog slucaja a kod prvog nije trazio CD u toku instalacije vec je sve zavrsio sam.Sad da li ce tako moci u toku igre neznam.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 11:17   #8
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

OVDE imate listu uputstava za konverziju iz CD u DVD.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
ezenkiel (13.5.2007)
Stara 13.5.2007, 12:35   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

eh sorry sto sam objasnjavao ono sto si znao... bas sam se istripovao... probaj da nadjes patch- mozda ti resi prob?
imam i ja tu igru, ali nisam probao ovo pa ne znam da li ce se i meni grafika pogubiti...
....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 19:00   #10
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
probaj da nadjes patch- mozda ti resi prob?
Nažalost, novi pečevi rade samo na pomenutim novim verzijama igre (2XCD ili 1XDVD)
Grrrrrrr ...... Posljednji za staru verziju je neki koji ispravlja moguća zaglavljivanja u policijskoj stanici, i koliko sam primjetio, ništa drugo .....
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 19:05   #11
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Također, u toku igranja samo izbaci poruku "...Insert disc #X" sa OK dugmetom, tako da otpada i unošenje putanje Izgleda da mi nema spasa

Šalim se !

Igraću se malo sa ORCA-om. Javiću rezultat.

Hvala svima na savjetima !
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 0:54   #12
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Spajanje 4 instalaciona CD-a u jedan DVD

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
A zar Alcohol ili Daemon Tools nemaju opciju da imas po 3-4 IDE uredjaja, pa onda u svaki mountujes po jedan image? Jedino ako je igra "glupa" pa zahteva da stavis doticni CD u onaj drajv odakle si je instalirao (ili pokrenuo) igru.
Da postoji ta mogucnost sa nekoliko virtuelnih drajvova, ali verovatno znate za slucaj da neke igre mogu samo da se igraju kad je disk ubacen u drajv preko koga je instalirana igra.

UPOZORENJE!!!
ne klikcite na link koji je dao voodoo_nbgd za konverziju iz CD u DVD sajt ima virus , ja kliknuo ali srecom nadje ga nod32 e ko je jos kliknuo a AV mu nije odreagovao on je sad inficiran
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Photoshop saveti Lvxuruz Grafički softver i radovi 655 27.11.2017 19:55
Koji program za spajanje video klipova netmaster Aplikativni softver 11 15.1.2008 0:22
Program sa spajanje vishe mp3 fajlova u jedan Dushan Aplikativni softver 7 15.5.2007 8:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com