Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2007, 14:55   #1
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom virus koji brise sve po redu

Ljudi, imam velik problem koji zahteva hitan odgovor:
Dok smo slavili novu godinu kod drugarice, neko je ubacio neki cd sa kog je na komp presao neki virus koji kako ga je ona opisala 'brise sve fajlove po redu'. Oni su ugasili kompjuter i sad cekaju da ja odem tamo i da to sredim. Trenutno sam bez ideja osim da donesem njihov hard kuci i da probam da ga sredim ovde. Sad problem ostaje: kako da ga nateram da ostane na onom hardu i da ne predje kod mene? Na pamet mi je palo jedino da svoj komp pokrenem iz ubuntu-a ali odatle ne mogu da uradim anti virus scan. Da li neko vidi resenje? Formatiranje diska ne dolazi u obzir posto su na njemu vazni poslovni fajlovi.
3*.v1ru5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 15:23   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: virus koji brise sve po redu

Pa jednostavno probaj da na njenom hard disku instaliraš anti virus (NOD32, AVG etc.) sa najnovijim definicijama i pokreni ga. A iskreno ne znam kakav je to virus koji briše fajlove sve redom, al aj
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 14:44   #3
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: virus koji brise sve po redu

Citat:
3*.v1ru5 kaže:
Dok smo slavili novu godinu kod drugarice, neko je ubacio neki cd sa kog je na komp presao neki virus koji kako ga je ona opisala 'brise sve fajlove po redu'. Oni su ugasili kompjuter i sad cekaju da ja odem tamo i da to sredim. Trenutno sam bez ideja osim da donesem njihov hard kuci i da probam da ga sredim ovde. Sad problem ostaje: kako da ga nateram da ostane na onom hardu i da ne predje kod mene?
Za razliku od ljudskih bolesti, kompjuterski virusi ne "skaču" sa diska na disk. Da bi se zarazio, potrebno je da pokreneš fajl koji u sebi sadrži virus. Sve dok ne pokrećeš ništa sa njenog kompjutera, ne može ništa da ti se desi. Takođe, virusi se nalaze samo u "izvršnim" fajlovima - exe, dll, skripte, makroi i slično. Ne možeš da se zaraziš puštajući MP3 muziku, gledajući filmove ili slike. Ona je mogla da se zarazi tako što je na tom CD-u autorun pokrenuo zaražen izvršni fajl (recimo neki plejer za muziku).

Prema tome, instaliraš antivirus kod sebe, apdejtuješ definicije, ubaciš njen disk i iskeniraš ga. Nikako ne otvaraj ništa sa njega.

Ne treba raditi instalaciju antivirusa na zaraženu mašinu kako ti je deusdies savetovao. Virus je na njenom kompjuteru rezidentan u memoriji. Prilikom pokretanja biolo koje aplikacije (u ovom slučaju antivirusa), on zaražava i tu aplikaciju. Takođe, veliki broj virusa je pravljen tako da ometa rad antivirusa ili da se stavlja na "sigurnu listu".
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji antivirus program koristite? oluja Zaštita 394 29.2.2008 9:58
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Virus u boot sector-u ! sily Zaštita 6 9.1.2006 17:57
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com