Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2011, 2:29   #1
stuparic
Novi član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Smile DartCruncher, moj program za pracenje rezultata u pikadu. Sugestije, kritike saveti...

Pozdrav, napravio sam programcic koji prati rezultate nekoliko igara Steel Pikada. Pisan je kompletno u C#, koristeci WPF biblioteke.

Pogledajte ga, pa mi javite sta mislite. Program je jos uvek u razvoju, tako da mu nedostaju neke funkcije, ima verovatno bagova...

Program mozete skinuti sa mog sajta http://www.dejanstuparic.com/portfolio/dartcruncher/, pa mi se javite ili na mail ili na ovom forumu. Otvoren sam za diskusije, svete, predloge...



Pozdrav, pa se cujemo....
stuparic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 21:38   #2
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: DartCruncher, moj program za pracenje rezultata u pikadu. Sugestije, kritike saveti...

Hm, evo i mojih 0.02$ na ovo tvoje...

Što se tiče sajta, pre sve ga bi trebalo da poradis na svom Engleskom jeziku, ima previše gramatičkih i slovnih grešaka, što u tvom portfoliu siguno ne bi trebalo da se desi (e.g. nije library's već libraries).

Drugo, pogledao sam source ove aplikacije, i... Pa, zbunjen sam? Pravio si poseban Window za svaku opciju, sve ručno dodavao... To može mnogo bolje da se odradi.

Takođe, poradi i na imenovanju metoda, kao i refraktorisanju istih, npr. pointsCruncher().


Što se tiče aplikacije:

- Postavi HorizontalAlignment Play dugmeta Centered.
- Promeni boje u nešto profesionalnije (sve je poprilično šareno), drži se jedne teme.
- Nema razloga da držis odvojene tastere za unos za svakog igrača posebno, dovoljno je da ispišeš vrednosti za sve a tasteri da rade samo sa trenutnim igračem.
- Ovo bi mnogo bolje prošlo kao mobilna aplikacija.

Toliko od mene, nadam se da ćeš ovo shvatiti kao dobronamernu kritiku, što i jeste...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 2:04   #3
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: DartCruncher, moj program za pracenje rezultata u pikadu. Sugestije, kritike saveti...

Pa ono...niko ovde nije dosao za pohvale, vec za konstruktivne kritike tako da:

1. Prvo se bira igra pa tek onda broj igraca.
2. Nema proveru za: kada se ne izabere igra i broj igraca, kada se ne unese ime igraca i slicne kombinacije toga.
3. Nema Back dugme, nikako ne pozes da se vratis na pocetni program.
4. Load i About mozes da klikces u beskonacnost.
5. Iskljuci opciju da se maksimizuje bilo koja od formi. Ili odradi poravnjanja tako da kada se maksimizuje da izgleda OK.
6. Nemoj da ti razlika izmedju imena aplikacije i procesa bude neintuitivna (barem kod jednostavnijih programa)
7. I NAJVECA greska: Kada se klikne SAVE a nista od podataka (ili je polovicno) nije uneto program crash-uje.
8+ sve sto je MG-RAY rekao

Mada ja i ne igram nista od ovih igara tako da i ne razumem bas puno nacin bodovanja.

Sto se tice koda (nisam ga video samo govorim uopsteno) odmah kreni sa navikom da lepo imenujes promenjive, funkcije i sl.
I da ga lepo organizujes. Citljiv da bude i tebi i drugima.
I odmah se odluci ili ces da kodujes na srpskom ili na engleskom. U ovom promeru program ti se zove Pikado Racunaljka a ceo interfejs je na engleskom.

Sto se tice same organizaje UI-a koja ti je losija na ovom programu...tu mislim da ti ni jedna knjiga ne moze pomoci vec da ces morati sam da se snalazis kako se sta bolje i efikasnije radi.
Ovaj ceo program bi mnogo bolje izgledao kada bi imao Menu i Status bar.
Tu ti je najbolje da u pocetku osmislis odprilike interfejs i onda skines par programa te vrste i proucis ga.

Ako ces eventualno da saljes ovaj program ili da dajes svoj sajt kao referencu za radove prilikom konkurisanja za posao pocni ovo da ispravljas sve.

Poslednja ispravka: Ivan452 (29.1.2011 u 2:22)
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 2:12   #4
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: DartCruncher, moj program za pracenje rezultata u pikadu. Sugestije, kritike saveti...

Citat:
MG-RAY kaže: Pregled poruke
Hm, evo i mojih 0.02$ na ovo tvoje...
Jel mislis na 'mojih 2 centa' od Kent Brokmana iz Simpsonovih

ili nesto drugo....tipa zarada od klika-posete?
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
Ivan452 (29.1.2011)
Stara 29.1.2011, 3:37   #5
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: DartCruncher, moj program za pracenje rezultata u pikadu. Sugestije, kritike saveti...

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Jel mislis na 'mojih 2 centa' od Kent Brokmana iz Simpsonovih

ili nesto drugo....tipa zarada od klika-posete?


http://en.wikipedia.org/wiki/My_two_cents_(idiom)
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
.net, igre, pikado, programiranje, wpf

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com