Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2022, 19:20   #341
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Hoću. Gaming i video rendering.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 22:28   #342
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 695
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Imas 6500xt za 500 evra , nije dobra al je zato skupa.

Zezam se naravno .Bez imalo ironije ovako nesto kad procitam deluje mi potresno. Nedao Bog nikom. Puno srece sa prodavnicom.

Skoro sam ( ne licno al sam bio u prodavnici) vracali napajanje Gigabajtovo P650B
Posle jednog dana kupovine nisu hteli da zamene za drugo ni uz doplatu. Malo sam se iznervirao pa reko "Radi savrseno ali eto ne svidja mi se".A nije radilo. Dzaba zakoni dzaba sve.
Posle skoro mesec dana , pre neki dan su zamenili ( i ako po njima jeste bilo ispravno) ali ne za kes.

Medjutim to sto je kupljeno (neki usisivac ne znam ni ja tacno) pocelo je bukvalno da varnici i dimi se cim je ukljuceno u struju kod kuce.
Tako da je lik otisao ovog puta verovatno toliko besan da su mu dali odma novac nazad, posto price da ne mogu da vrate novac istog momenta su samo fora.
A u pitanju je manje od 9 hiljada.

Meni su pre tri godine poslali pogresan kompjuter a racun za onaj koji sam narucio . Istera se pravda nije to problem ali vreme i zivce ne refundira niko.
Ipak ostalih 30ak puta narucivanja svega i svacega sve je bilo kako treba.
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 22:52   #343
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

ne važi više da se vraća roba kad se uzme u prodavnici, samo za naručivanje online imaš rok 2 nedelje da odustaneš od kupovine. U prodavnici samo reklamacija, ili dobra volja prodavca tj stra da ćeš da ga linčuješ
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 16:03   #344
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Gotovo ništa od potrošačke elektronike se ne proizvodi u EU.

Imamo visoke cene prvo zato što smo mizerno malo tržište do koga roba stiže kroz pet posrednika koji se svi ugrađuju u cenu, a drugo zbog visokih retail marži.
Nisam ni pomenuo proizvodnju, nego sporazum po kom možeš da naručiš nešto iz Norveške, na primer, i da ti stigne ovde samo po ceni poštanskih troškova, bez carine i PDV-a.

A zbog tih koji se ugrađuju u cene sa tim sporazumom može samo doope da se obriše. Zbog toga je, na primer, "Dijamant" ulje u Nemačkoj jeftinije nego u samom Zrenjaninu, jer i pre nego što siđe sa trake mora kod nas da prođe najmanje 3-4 posrednika do prodavnica.
A da se poštuje taj sporazum, sve te 3-4 "ruke" bi propale za 2-3 dana, ali kod nas je uvek važilo "ruka ruku mije"...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 16:14   #345
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Zapravo, nema te opcije.
Post Express to 100% ne dozvoljava, proverio par puta.
Bex mozda dozvoli ako znas kurira, mada i oni to vise ne praktikuju.
AKS isto tako...kad sam kupovao RTX 3060ti sa KP, zamolio sam prodavca da stavi u napomenu da otvorim paket pre placanja i tako je i uradio.
Medjutim kad mi je AKS doneo paket, nisu hteli da mi dozvole da otvorim, jer je takvo pravilo firme.
Pa sam im morao pokazati sliku koju mi je posiljaoc poslao na viber gde lepo pise da kupac ima pravo da otvori paket pre placanja, ali i tad su se vadili da oni snose odgovornost, da moze tu da bude svasta/nesto itd itd.
Na kraju, morao sam da pocastim kurira sa 1 crvenom novcanicom da bi sacekao 2-3 minute dok ja ne otvorim i pogledam paket...
Ja sam par puta naručivao nešto skuplje sa KP, eto pre par meseci sam kupio Corsair RM750x belo za 140€, iliti nekih 17-ak hiljada. Doneo kurir, ja rekoh da moram da proverim, a on kaže da se to ne sme. "Ne sme? Nema problema slobodno vrati, ja ne dajem 17 soma da ne znam šta je". Da vidiš kako su posle dobri u stilu, "Dobro, ajde kad moraš...".
Naravno, svaki put sam dobio ono što sam naručio, sve fabrički zapakovano i nisam imao problema, ali oprez nikada nije na odmet.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 16:44   #346
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Nisam ni pomenuo proizvodnju, nego sporazum po kom možeš da naručiš nešto iz Norveške, na primer, i da ti stigne ovde samo po ceni poštanskih troškova, bez carine i PDV-a.
Da se baviš recimo proizvodnjom maline ili gajiš pčele recimo,pa prodaješ med,bio bi srećan što carina postoji.
U suprotnom bi meni,koji to što ti proizvodiš otkupljujem,bilo jeftinije da recimo med uvezem iz Nemačke,jer oni mogu zbog poticaja na izvoz da mi prodaju po nižoj ceni.
Ti u tom slučaju imaš izbor ili da baciše proizvod ili da mi prodaš po ceni da jedva možeš da pokriješ troškove proizvodnje.
Ali da,treba ukinuti carinu da jednom u tri godine može čovek iz Norveške da naruči grafičku.

Poslednja ispravka: pacsle (23.1.2022 u 17:18)
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 18:31   #347
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Nisam ni pomenuo proizvodnju, nego sporazum po kom možeš da naručiš nešto iz Norveške, na primer, i da ti stigne ovde samo po ceni poštanskih troškova, bez carine i PDV-a.
Bescarinski sporazumi važe za pravna, ne za fizička lica. Možeš da naručiš iz Norveške, platićeš našu carinu i PDV na to što si naručio, ali onda tražiš povrat PDVa iz Norveške, odnosnom mislim da ti njihov PDV ni ne uračunaju u cenu kad naručuješ. Za to služe sporazumi o izbegavanju dvostrukog oporezivanja.

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Da se baviš recimo proizvodnjom maline ili gajiš pčele recimo,pa prodaješ med,bio bi srećan što carina postoji.
U suprotnom bi meni,koji to što ti proizvodiš otkupljujem,bilo jeftinije da recimo med uvezem iz Nemačke,jer oni mogu zbog poticaja na izvoz da mi prodaju po nižoj ceni.
Ti u tom slučaju imaš izbor ili da baciše proizvod ili da mi prodaš po ceni da jedva možeš da pokriješ troškove proizvodnje.
A Srbija inače ima jaku domaću proizvodnju grafičkih kartica, pa mora da je zaštiti carinama...

Poslednja ispravka: DeCoy (23.1.2022 u 18:45)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 18:35   #348
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

ja bih ti zalepio negativnu da mi se vrati paket.
A carina služi da puni budžet a ne da štiti seljaka, sad će opet na leto proizvođači paradajza u štrajk zbog otvorenog Balkana..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 18:48   #349
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Zašto štititi nesposobne proizvođače kada u okruženju očigledno postoji neko ko je sposoban da to isto proizvede po nižoj ceni.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 19:01   #350
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

pitanje je da li je proizvođač nesposoban ili su troškovi veći i zbog koga su ti troškovi veći, tj onda bi smo mogli i da gledamo da li je druga država sposobnija a naša nesposobnija da omogući građanima bolji život tj sposobnost da proizvode jeftiniji paradajz i grafičke..
Jbg ako je i albanija postala uspešnija od nas to je kraj priče..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 19:26   #351
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Albanija proizvede skoro milion tona paradajza godišnje, a Srbija malo više od 150,000. Albanija ulaže u poljoprivredu, a ne u motanje kablova...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 19:53   #352
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja bih ti zalepio negativnu da mi se vrati paket.
A carina služi da puni budžet a ne da štiti seljaka, sad će opet na leto proizvođači paradajza u štrajk zbog otvorenog Balkana..
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zašto štititi nesposobne proizvođače kada u okruženju očigledno postoji neko ko je sposoban da to isto proizvede po nižoj ceni.
Sve je to posledica istog. Ne znam kako se proizvodi paradajz, ali pretpostavljam da za to trebaju plastenici, đubrivo i druga sredstva. Pošto je normalna stvar da država subvencioniše proizvodnju hrane, kod nas je obrnut slučaj, ovde se drpa na sve strane a i đubrivo prođe 3-4 posrednika i bude najmanje tri puta skuplje nego u okruženju. Pa kad se na to nalepe sumanuti porezi i povlastice za uvoznike bliske vlastima, onda nije niu čudo što neće niko ništa da proizvodi.

Jedan moj rođak mi je pričao da "Knjaz Miloš" uvozi smrznuto voće iz Argentine. Na moje pitanje kako je moguće da, na primer, jabuke pređu pola prokletrog sveta, prođu carine, poreze i PDV-a i budu jeftinije od onih koje su ovde u samom Aranđelovačkom kraju???? Samo mi je odgovorio "Srbija" i sve mi je bilo jasno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 20:08   #353
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke

Jedan moj rođak mi je pričao da "Knjaz Miloš" uvozi smrznuto voće iz Argentine. Na moje pitanje kako je moguće da, na primer, jabuke pređu pola prokletrog sveta, prođu carine, poreze i PDV-a i budu jeftinije od onih koje su ovde u samom Aranđelovačkom kraju???? Samo mi je odgovorio "Srbija" i sve mi je bilo jasno.
I opet economy of scale. U Argentini verovatno imaš farmu, lupam jabuka, koja proizvede količinu kao pola Srbije. Znaš kad ćeš u Srbiji da vidiš da se selo ili više sela udruži pa da na tržistu nastupaju kao jedan...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 20:27   #354
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Imali smo pre poljoprivredne zadruge ali onda su došli nakupci i hladnjačari..
Evo kako se nekad domaćinski radilo..
https://youtu.be/nG9IfO1I-vU
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Koreli A. (23.1.2022)
Stara 23.1.2022, 21:02   #355
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Sve je to posledica istog. Ne znam kako se proizvodi paradajz, ali pretpostavljam da za to trebaju plastenici, đubrivo i druga sredstva. Pošto je normalna stvar da država subvencioniše proizvodnju hrane, kod nas je obrnut slučaj, ovde se drpa na sve strane a i đubrivo prođe 3-4 posrednika i bude najmanje tri puta skuplje nego u okruženju. Pa kad se na to nalepe sumanuti porezi i povlastice za uvoznike bliske vlastima, onda nije niu čudo što neće niko ništa da proizvodi.



Jedan moj rođak mi je pričao da "Knjaz Miloš" uvozi smrznuto voće iz Argentine. Na moje pitanje kako je moguće da, na primer, jabuke pređu pola prokletrog sveta, prođu carine, poreze i PDV-a i budu jeftinije od onih koje su ovde u samom Aranđelovačkom kraju???? Samo mi je odgovorio "Srbija" i sve mi je bilo jasno.
Ne uvozi knjaz vise nikakvo voce ni smrznuto ni sveze niti koristi domace provereno znam...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 21:52   #356
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Cene grafičkih kartica

Znaci ne koriste vise voce.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 22:03   #357
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 695
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Imali smo pre poljoprivredne zadruge ali onda su došli nakupci i hladnjačari..
Evo kako se nekad domaćinski radilo..
https://youtu.be/nG9IfO1I-vU
Imao ja kao klinac domaci komp proizveden u Nisu , Pekom 64. Nije bio Komodor ali bio je komp , domacih injzinera ,domace industrije.
Naucna fantastika za danasnje pojmove sto se mene tice. A i napravili smo prvu robotsku ruku (saku ) na svetu na masinskom fakultetu u Beogradu.
https://www.mocacleveland.org/belgra...and-minksy-arm

Poslednja ispravka: Koreli A. (23.1.2022 u 22:21)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 22:32   #358
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Pravimo i danas kompjutere, samo su namenski i ne znate gde se sve nalaze
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 22:58   #359
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zašto štititi nesposobne proizvođače kada u okruženju očigledno postoji neko ko je sposoban da to isto proizvede po nižoj ceni.
Pa ja sam ti i naveo razlog zašto je to tako. Jer ih njihova država subvencira.
Proizvođač nije nesposoban,ali to sada nije ni tema.
Evo još jedna hipotetička situacija.
Zamisli da se u Srbiji proizvode grafičke,a u rangu su crvenih i zelenih a pri tome su kao domaći proizvod jeftinije. Da li bi ih ti kupio i da li je ok da na uvezene ide carina,tj. da li bi ti bilo stalo?
Sad se stavi u kožu proizvođača domaćih grafičkih.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2022, 0:16   #360
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Da su u teoriji svi istog kvaliteta kupio bih ono što je jeftinije, mada bi tržišna utakmica trebalo da odredi ko je najjeftiniji, a ne država.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrošnja struje aktuelnih grafičkih kartica Rocker Grafika 64 29.5.2018 11:18
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
SDHC Sundisk kartica i sony hdr-cx115e zhaki Nosači podataka 1 3.12.2010 18:55
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Cene novih memorijskih kartica mess Aparati i oprema 7 30.12.2007 13:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com