Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.1.2010, 21:46   #61
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Ne znam što toliko ljudi padaju na Byethost, totalno su jadni. Zymic.com je 10 puta bolji od njih, kao i 000webhost.com... Takođe, hosting24.com, iako nije besplatan je odličan hosting a cena je stvarno impresivna.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 21:47   #62
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Nije samo po tebi. Po mnogima. Jedino što ne dozvoljavaju da hostuješ neke fajlove kod sebe. Ali za to ima drugih servisa kao mediafire, megaupload.
Zymic nisam koristio a 000webhost treba zaobići u širokom luku. Kao reklama najbolji hosting a tamo poslije nekog vremena samo nestane vaš sajt. Pukne ovo, pukne ono. NA Byethostu nikad se nije desilo.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 21:50   #63
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

...koji ti obrišu fajl posle 30 dana.

LM, setite se slučaja sa mojom skriptom za koju su PHP skripte bile hostovane na Byethostu... Likovi mi zatvorili nalog. Koliko držim neke druge fajlove na zymicu i nijednom niti je pao server niti poludeo (a dešavalo se mnogo puta na byethostu).

Videh edit: Tebi se nikada nije desilo, ako ti treba nešto malo zahtevnije, onda jbg. 000webhost je isto jedan odličan webhost, a Zymic je pouzdan 200%, ono što Byethost nikad neće imati (ili će imati u dalekoj budućnosti).
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 21:54   #64
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
...koji ti obrišu fajl posle 30 dana.

LM, setite se slučaja sa mojom skriptom za koju su PHP skripte bile hostovane na Byethostu... Likovi mi zatvorili nalog. Koliko držim neke druge fajlove na zymicu i nijednom niti je pao server niti poludeo (a dešavalo se mnogo puta na byethostu).

Videh edit: Tebi se nikada nije desilo, ako ti treba nešto malo zahtevnije, onda jbg. 000webhost je isto jedan odličan webhost, a Zymic je pouzdan 200%, ono što Byethost nikad neće imati (ili će imati u dalekoj budućnosti).
Koliko znam tamo piše da se ne dozvoljava hostovanje fajlova. 000webhost je samo sve ne jedan odličan hosting, em što imaju retardiran panel, em štosu nepouzdani, em ovo , em ono. Za zymic ne znam a Byethost je pouzdan isto. Nikad mi se nije desilo u ovih 1,5 godinu da mi sajt bude nedostupan ili da je nešto obrisano.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 22:05   #65
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Kod Zymica dozvoljavaju hostovanje korisničkih fajlova tipa .rar ili .zip, a kod Byethosta ne. Još jedan pro/con.

000webhost jeste odličan hosting. Panel nije retardiran, nego ti ne znaš da ga koristiš - navikao si na beskorisni Byethostov panel sa Javascriptom kod koga te meniji iskuliraju u 90% slučajeva. Byethost je s*anje od hostinga, reklamiraju neki sajt kada zapatiš 404 ili 403 grešku, NE DOZVOLJAVAJU hotlinking - pogledajte temu "Moj web sajt, forum, blog - prikažite ovde" - lik je hostovao sajt na byethostu i dao link za .swf fajl. Kada bi neko kliknuo link sa stranice foruma odnosno Referer header bude poslat, dobiješ lepu swiftphp.com/notify/2.php grešku o 403 Forbidden. Takođe, moja skripta nije mogla da koristi slike koje su hostovane tamo, znači samo je bacao na /notify/2.php.

Moj sajt koji je bio na byethostu je dobijao po jedan hit kad god se refreshuje stranica sa skriptom. Koliko puta sam ušao u kontrolni panel i ispod stavke "SK-Monkey Panel" dobijao negu glupu poruku o grešci od servera. Ruku na srce, Zymic je uvek radio kako treba, prikazivao je normalnu poruku o grešci a ne kao Byethost, neki 'tardirani članak iz kog teško razumeš o čemu se radi. A i dešavalo se i tebi da ti skinu sajt, sigurno, nego ti nisi to video. Barem jednom, onda kada su radili neki upgrade hardvera. Takođe zaboravljaš da su isti serveri koji opslužuju hosting24.com (odličan besplatni hosting) opslužuju i 000webhost.com koji je veoma pouzdan. Kod njega i kod Zymica sam jedino uspeo da dodam .co.cc domen i updateujem nameservere - kod Byethosta nije bilo te opcije.

Tako da - zaobilazite Byethost i nađite nešto normalno, imaćete velike probleme ako budete imali dosta posećen sajt.

E da - i Byethost daje neki username pun brojeva koji se teško pamti - Zymic vam daje username po izboru. I da, dosta me je nasmejalo kod Byethosta što ne dozvoljavaju password duži od 8 karaktera (DOS mode? )
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 22:19   #66
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Kako nisi našao gdje da dodaš nameservere i co.cc domen. Kod mene radio već 1,5 godinu sa co.cc dok nisam otkazao forum zbog ličnih razloga. O panelu da ne govorim.
A prvo sam koristio 000 tek onda BYerthost te tvrdnja da sam navikao na njihov panel je besmislena Mnogo mi je bolji od glupog 000-vog i bliži cPanelu.
Ako je 000 pouzdan ja sam dobijao mnoga usporenja kod običnog html sajta. Kod byethosta na SMF-u sve brzo. Onda da ne pominjem retardiranu grešku koja mi se pojavila 20 dana nakon početka rada foruma , taman sam počeo da skupljam članove, nakupio nekih 10 stalnih i još ih bilo pristizalo a glupi 000 prekinuo i ja ostadoh bez foruma. Kad sam prešao na byethost sve je bilo OK. A ako će te imati bolje posjećen sajta kupite hosting a ne koristite free.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 22:25   #67
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Verovatno si radio preko onog .co.cc običnog frameovanja tvog sajta.. Ne govorim o tome, no nije ni bitno... Panel je lako razumljiv, čist, bez besnih pozadina i sličnih gluposti, sve je tu... Ako nisi znao, 000webhost.com koristi pravi cPanel, dok Byethost koristi neku glupost VistaPanel za šta prvi put čujem, koji je totalno glup sa onim neodzivajućim JavaScript menijima i traženja neke opcije 20 minuta. 000webhost imaju i Webite Promotion Guide koji je meni dosta pomogao. Upozorenja kod HTML sajta si dobijao zato što si verovatno za*ebao HTML kôd ili slično, a na SMF-u nisi dobijao upozorenja zato što je to CMS profesionalno napisan za to i nema mesta malim greškama... A to što je 00webhost prekinuo, sigurno to nije bilo bez razloga... Kladim se da nisi ni probao da proveriš zašto su ti skinuli sajt. Byethost jednostavno nije u klasi dobrih hostinga, zbog neozbiljnosti i nestručnosti ali i nepouzdanosti servera.

I da, "kupite hosting", ma da, odma' trčim da spucam pare... Da mi imamo da bacimo po kojih 10€ na hosting mesečno, šta misliš da li bi koristili free hostinge. Uostalom, ako si hteo pouzdan hosting za forum, što jednostavno nisi kupio hosting i hostovao forum? Nah.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 22:31   #68
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Rekao sam da ako imate bolje posjećen sajt. Ako smatraš da forum sa 50-60 aktivnih članova koliko sam ja imao može da se etiketira kao bolje posjećen neka ti bude.
Što se tiče html koda bio je odlično napisan. Radio je na drugom hostingu bez problema.
Što su mi skinuli sajt? Nemam pojma, ako hoćeš da kažeš da je forum o softwareu (legalnom) i na engleskom jeziku nešto protiv pravila. A BYethost jeste jedan od najboljih free hostinga. A predlažem da prekinemo ovu raspravu. Tebi byethost ne valja, meni ne valja 000 i niko neće nikog ubjediti u suprotno. Samo džabe trošimo tastaturu i svoj mozak.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 22:31   #69
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Imam ja dovoljno mozga da trošim, ne znam za tebe...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2010, 22:37   #70
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Ja ga nemam, ionako niko neće nikog ubjediti šta je bolje od nas dvojice.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 4:57   #71
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Vec par dana testiram 000webhost sa nekim besplatnim domenima iz.rs. Instalirao sam WP 2.9 i SMF 2.0RC2. Bitno je iskljuciti njihovu skriptu za pracenje saobracaja. Sajtovi bukvalno svakog dana ne rade po 2-3 sata, plus 2-3 sata rade sporo. Ostalo vreme sajt radi ok.

Na 000webhost-u skripta za arhivu ne radi kako treba (izbacuje .php error) i nekoliko puta sam trebao da dekompresujem arhivu online. Cak i tada se nisu svi fajlove extractovali.

Evo sada testiram i bytehost i cini mi se da mnogo mnogo brze radi. Takodje, online dekompresovanje arhive radi savrseno.
Vreme ce pokazati sta je bolje.
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 14:05   #72
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Meni je na 000webhostu sajt funkcionisao bez problema. Mada je Zymic mnogo bolji webhost od oba.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 16:45   #73
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Meni je na 000webhostu sajt funkcionisao bez problema. Mada je Zymic mnogo bolji webhost od oba.
Ja koristim Zymic za neka moja testiranja.I nikad nije bilo nekog kvara...
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 16:46   #74
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Da, a brzina je zavidna. Uz to, sve je čisto i nekako "feels right", nema velikih usernameova punih brojeva. Jedino ne dozvoljavaju konekciju na druge servere ali to nikome ne treba.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2010, 2:26   #75
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Meni je na 000webhostu sajt funkcionisao bez problema. Mada je Zymic mnogo bolji webhost od oba.
Samo sto ne mogu da koristim vec kupljen domen ili sam nesto predvideo?
Add a Custom Domain je moguc samo kupovinom novog domena.

A remote mysql bas upravo meni treba (a kod njih ne radi). Cak ne mogu ni koristiti freesql.org koji dozvoljava remote connetion.
Mozda je dobar za jednostavnije skripte i forume, i za nekog ko koristi pod-domene.
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2010, 2:43   #76
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Ne znam zašto bi koristio freesql.org kada oni nude svoju MySQL bazu.
Mislim da možeš da koristiš domen, updateovanjem nameservera. Nisam se oko toga petljao, bilo mi je bitno da bude sigurno. (ovde)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 2:01   #77
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Ne znam zašto bi koristio freesql.org kada oni nude svoju MySQL bazu.
Mislim da možeš da koristiš domen, updateovanjem nameservera. Nisam se oko toga petljao, bilo mi je bitno da bude sigurno. (ovde)
Jer kod njih ne mogu da koristim remote MySql a to mi je upravo potrebno. Zamisli program sa bazom podataka koji radi sa MySql. Program se ne moze nakaciti na njihovu bazu (remote).

Evo bas gledam na njihovom forumu o tome.

Sto se tice domena probacu da update name server, pa onda da dodam domen (mozda nece izbacivati gresku i stranicu da moram kupiti domen). Bilo bi super kada bi radilo, jer mi izgleda kao OK free webhost. Jos samo da resim problem sa remote sql.
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 13:56   #78
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Svejedno, i dalje mi se uopšte ne sviđa Byethost. (Ne dozvoljavaju hotlinking, za početak.)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 4:10   #79
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Svejedno, i dalje mi se uopšte ne sviđa Byethost. (Ne dozvoljavaju hotlinking, za početak.)
Apsolutno si u pravu. Video sam i ja to. Takodje, posle par dana testiranja (licenciran IPBoard, SMF i wordpress) sam uvideo da je ocajan host (pitam se kakav je kada se placa).

Jedan primer koji me posebno iritirao: posle kucanja nekog duzeg teksta (npr. na forumu) server odbija konekciju, i izbacuje kao da je istekla sesija. Ovaj problem se uopste ne javlja kod 000webhost-a cak i kod jos duzeg teksta.
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 1:01   #80
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Da li se ova konekcija ovako racuna: imam npr. samo jednu stranu na sajtu sa slikama i ukupne je velicine 5mb. Da li ce limit od 500mb protoka da se istrosi nakon tacno 100tog ucitavanja strane? Da li postoji neka primetna razlika u brzini ukoliko je slika na serveru i ukoliko je slika na udaljenom serveru (imageshack)?

Preporucite najeftiniji, a pouzdan strani host koji cu mesec dana da koristim.

@EDIT: Prema http://www.marblehost.com/bandwidth-calculator.php, potrebno mi je 3,000GB/mesec (ali posto ce sajt da 20 000 ljudi da posecuje sajt 5 dana, meni treba 500gb/mesec).

Poslednja ispravka: Schnak3 (6.1.2010 u 1:14)
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
free hosting, web hosting

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dobar (besplatan) hosting sajt... Wastelander Web razvoj 9 26.1.2011 20:48
Besplatan Coldfusion Web hosting Jenkiduduldu Web razvoj 0 21.1.2008 14:13
Besplatan hosting (30 MB) 3LANCER Web razvoj 0 9.7.2006 17:16
Manite se free hostinga, donatorski hosting rules absonic Internet tehnologije 5 10.6.2006 13:33
Besplatan web hosting PeTkO Zanimljive Web lokacije 2 19.3.2006 19:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com