Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2007, 21:16   #41
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
Dark Rider kaže:
@Dimo
A ko je rekao da sam ja tom tipu dao negativnu reputaciju?
Da,ko je rekao?Ja sam odgovarao na Glitchovu poruku(osvrcuci se i na Aurorov post),za tebe nisam ni vidio da se pominjes u temi,niti sam sta tebi uputio.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 21:32   #42
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
Chivan kaže:
Ko god vas spamuje preko LP-a, prijavite ga meni.
Da,ako imate problema s nekim,prijavite ga Chivianu....
On se ne sali ljudi!!!Stvarno!
Ja sam bio bannovan nedelju dana,bez upozorenja,zbog jednog linka ka jednom piratskom sajtu(koji je inace super,ima puno najnovijeg softwarea za download i nema viruse...).
But I learned my lesson...I sad sam fin...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 22:00   #43
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
Dimo kaže:
Da,ko je rekao?Ja sam odgovarao na Glitchovu poruku(osvrcuci se i na Aurorov post),za tebe nisam ni vidio da se pominjes u temi,niti sam sta tebi uputio.
Hoćemo li bataliti ovu neplodonosnu raspravu na još gluplju temu "ko je kome koga"?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 23:33   #44
Dark Rider
Član
 
Član od: 22.9.2006.
Lokacija: trenutno na forumu SK
Poruke: 113
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
Auror kaže:
Heh A ko je rekao da jesi,ja te nisam spomenuo niti sam ciljao na tebe.Ako si se mozda prepoznao u mom postu to je tvoj problem.
Vojo izvinjavam se zbog off topica ali evo po poslednji put da ne bude zabune....

@Auror Pa u tome i jeste problem sto nisi nikoga pomenuo sledeci put citiraj ili napisi na koga mislis a ne da nas 10+ koji smo postovali u temi nagadjamo na koga mislis

@Dimo
evo izvinjavam se ako sam pogresno shvatio u mom postu ali zbog ovog dela tvog posta
Citat:
.....A i da sam primio,lagano bih iskulirao covjeka,ne bih dijelio negativne reputacije.
sam pomislio da si pogreshno nesto shvatio pa chisto da razjasnimo.....
Poz

Poslednja ispravka: Dark Rider (13.2.2007 u 23:47)
Dark Rider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 0:00   #45
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Da se vratimo temi? Kako bi pooštravanje kriterijuma moglo biti izvedeno i kako bi to uticalo na raspoloženje nas stanovnika?
Note: Mišljenja sam da upravo to što ne postoji utvrđena granica gde se crta povlači čini ovaj forum tim što jeste. Mislim, kako bi izgledalo "stanje" iz teme "Udruženje programera i ostalih kreativaca" da postoji striktno pravilo ponašanja i "udaranja" sankcija... A bez gorepomenute teme ovaj forum ne bi bio isti Upravo to su "šmekovi" koje ovaj forum ima...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 0:26   #46
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Ne vidim razlog za bilo kakvo pooštravanje. Dobro, ponekad se i ode malo preko crte ali, ljudi smo; moderatori obično podsete da se vratimo na kolosek i to je to. Mogu samo da kažem da je ovo možda i najorganizovaniji domaći forum. Ima mesta za ozbiljnu diskusiju, ali i za šalu.

P.S. Sve imam utisak da vam je malo dosadno pa bi ste želeli da vidite neku novinu.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 3:34   #47
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
oluja kaže:
Pricamo o ozbilnim stvarima, cilj je da postignemo nivo kad je moguce pronaci odgovor (ili necije iskustvo) na ono sto nas zanima bez gluposti koje "zagadjuju" konverzaciju.
U redu ako je cisti spam u pitanju, ali malo shale nije na odmet pa nije ovo naucni forum.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 10:51   #48
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Arrow Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
LunaticRS kaže:
U redu ako je cisti spam u pitanju, ali malo shale nije na odmet pa nije ovo naucni forum.
Naravno, slazem se ali u vecini slucajeva na jednu zaista duhovitu opsaku dobijamo gomile neduhovitih i navijackih...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 7:21   #49
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Moram malo sad u off-topic...Primjetio sam nesto, ali nisam siguran da li tripujem.
Da li ste se vi moderatori i administartori malo dogovorili da jedni drugima dajete + reputacije?Odjednom vidim da neki sad imaju i po 3 zelena kvadratica...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 9:06   #50
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
LunaticRS kaže:
Moram malo sad u off-topic...Primjetio sam nesto, ali nisam siguran da li tripujem.
Da li ste se vi moderatori i administartori malo dogovorili da jedni drugima dajete + reputacije?Odjednom vidim da neki sad imaju i po 3 zelena kvadratica...
Ironija je u tome da neki (tačnije neko ) ko ima ta tri kvadratića nije moderator Dakle, očigledno nije dogovor u pitanju nego lepo ponašanje
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 12:29   #51
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Smile Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
holodoc kaže:
Ironija je u tome da neki (tačnije neko ) ko ima ta tri kvadratića nije moderator Dakle, očigledno nije dogovor u pitanju nego lepo ponašanje
A da....primetio sam i to,da nikad ne moze da se desi da neki mod nekom modu obrise temu ili post...posto izgleda svi imate lepo ponasanje ...
P.S-Nema ljutis
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 12:56   #52
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Pa sad mozda je i neki chlan umijesan u shemu.Kako god.Malo se shalim.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 15:27   #53
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
telepatic kaže:
A da....primetio sam i to,da nikad ne moze da se desi da neki mod nekom modu obrise temu ili post...posto izgleda svi imate lepo ponasanje ...
To je glupost, jer evo baš u ovoj temi ima obrisana dva posta od jednog moderatora.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 18:23   #54
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Smile Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
Chivan kaže:
To je glupost, jer evo baš u ovoj temi ima obrisana dva posta od jednog moderatora.
Mislim...retko
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 22:22   #55
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Licno mislim da ponekad ima preterivanja sa brisanjem (ne lockovanjem) tema.

Desava se da onaj koji je postovao temu nit zna zasto je nestala, nit zna sta se to pricalo u temi pa je obrisana (otkud on zna, mozda bag u forumu, pa tema nestala?)

U tim slucajevima dolazi samo do ponovog startovanja teme, bez "edukativnog" karaktera.
(ako neko ne zna zasto je nesto lose uradio, kako da to ne radi ponovo)

Moj predlog je, da za takve teme ide prvo obavezan 24h lock (sa obaveznim zavrsnim postom sa objasnjenjem za lock, tako da autor dobije email notifikaciju da je tema lockovana), pa tek onda brisanje ako mora.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 3:31   #56
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Nažalost, nestanci tema dešavaju se i iz nama potpuno nepoznatih razloga (najverovatnije bagova). Nadamo se da će se stvari poboljšati sa novom verzijom softvera za forum.

Ko koristi neki program za RSS feed, od one vrste koji imaju i minibrowser, primetiće da se umesto nekih tema pojavljuje prozor u kojem piše "Izgleda da tema ne postoji..." - to znači da je tema u međuvremenu obrisana. Međutim, ponekad se javi i prozor u kojem piše "Tema ima neispravan ID", a to znači da se desila neka greška u bazi.

Pokušavajući da pronađem šta se to dešava, pre nekoliko dana zadao sam iz administratorskog panela detaljnu "popravku" raznoranih indeksa i pomoćnih parametara baze. Nisam siguran, ali čini mi se da je sada stanje nešto bolje. Oni koji su se zatekli na forumu u tom trenutku verovatno su dobijali polalo čudnovate rezultate, ali to je normalno i privremeno.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 3:36   #57
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
telepatic kaže:
Mislim...retko
Naravno. Da su moderatori tek ofrlje odabrani korisnici, brisalo bi im se mnogo više poruka. Mi ipak biramo te ljude po nekim kriterijumima, a jedan od njih je i to da znaju šta i kako da pišu.

Inače, mnogo poruka strada kada neko samo "potpali vatru", a onda gomila ljudi krene da se objašnjava, komentariše, izražava svoje slaganje ili neslaganje, svađa se... Kada se izbriše inicijalna poruka, onda kamara sledećih poruka koje sa nju nadovezuju postaje nepotrebna, što zbog citiranja sada nepostojeće poruke, što zbog bespredmetnosti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 3:41   #58
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Da li je moguce da nestanu pojedine poruke iz tema, a da nisu obrisane sa namerom? Par puta sam to iskusio i pomislio da je u pitanju "my bad attitude" ali sam siguran da je bez osnova...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 3:43   #59
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
player1 kaže:
Licno mislim da ponekad ima preterivanja sa brisanjem (ne lockovanjem) tema.

Desava se da onaj koji je postovao temu nit zna zasto je nestala, nit zna sta se to pricalo u temi pa je obrisana (otkud on zna, mozda bag u forumu, pa tema nestala?)

U tim slucajevima dolazi samo do ponovog startovanja teme, bez "edukativnog" karaktera.
(ako neko ne zna zasto je nesto lose uradio, kako da to ne radi ponovo)

Moj predlog je, da za takve teme ide prvo obavezan 24h lock (sa obaveznim zavrsnim postom sa objasnjenjem za lock, tako da autor dobije email notifikaciju da je tema lockovana), pa tek onda brisanje ako mora.
Pokreni jednom svoj forum i videćeš kako je moderisanje nezgodna, nezahvalna i zahtevna rabota. Kada bi se za svaku izbrisanu temu radilo to što ti tražiš, niko od nas ne bi mogao ništa drugo u životu da radi.

Dakle, zaključavanje i obaveštavanje jeste praksa ponekad, ali ne i uvek. Mladi i "neukusni" korisnici moraće malo i sami da se potrude i nauče kako se piše na forumima. Da li ti je majka neki put prebacivala da samo praviš nered i prljaš kuću, a ona je osuđena na to da ide za tobom i čisti? Takav je i ovaj naš posao. Korisniku koji je neiskusan, nadrndan, bezobrazan, bezobziran, indisponiran, besan, revoltiran ili šta već treba samo 3 minuta da postavi temu koja već postoji ili napiše poruku koja nije za forum, a onda nas 10 to mora da briše, seli, edituje i vunovlačari na 100 različitih načina.

Korektnost je lepa stvar, ali treba da je bude sa obe "strane".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 3:46   #60
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pooštravanje kriterijuma!

Citat:
holodoc kaže:
Ironija je u tome da neki (tačnije neko ) ko ima ta tri kvadratića nije moderator Dakle, očigledno nije dogovor u pitanju nego lepo ponašanje
Kao što sam mnogo puta govorio pomenutom gospodinu sa tri zelena kvadratića, a i mnogim drugima, održavanje jednog foruma u pristojnom stanju ne podrazumeva samo da imaš policajce u vidu moderatora, nego i razumne korisnike na koje se možeš osloniti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com