Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2019, 3:42   #41
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Da, posle malo više vremena, vidim sve manje sličnosti sa DS-om
Još sam u početku bio u fazonu - opa, ili je FromSoft izgubio oštricu ili sam ja hardkor souls igrač.

Međutim
Ebiga, fora je što i dalje imam feeling da se borim protiv souls neprijatelja te tako i reagujem. To je isto kao kad sam posle sporijih souls igara otišao u Bloodborne, pokidali su me. DS3 je posle već preuzeo pomalo te brzine od BB-a.
A ovo je već drugi nivo, i obični neprijatelji znaju da skinu po pola helta, od ovih estusa (kako već da se zovu ovde) imaš samo jedan-dva na početku. Ona resurection opcija je korisna, al džaba kad posle svakako umreš jer si gurao više nego što možeš xD
Začudo, priča je vrlo eksplicitno prikazana, dakle nema onih suptilnih narativa koji se provlače kroz opise predmeta. Ne odgovara mi ovo, hahah. Mada svakako mi setting nije nešto previše privlačan, iz istog razloga i Nioh nisam mogao da odigram, smara me.
Svakako najviše vuče "the need to git gud" B-)
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2019, 8:37   #42
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Jel moguce da je igra samo 14.4gb?
isto se pitam, da li je to savrsenstvo optimizovanosti ili sta je? nije izbaceno jos na hltb koliko je dugacka ali sad kad neko napisa 30-35h gameplaya tek mi sad neverovatno. Svaka im cast.
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2019, 12:40   #43
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Meni sam skok i graple bas puno menja dinamiku i koncept igre, u odnosu na ds. Bloodborne sam imao malo prilike da igram ali mi je on tek za nijansu bio malo drugaciji od ds-a. Ovo se prosto vidi da je igra from software-a ali nema puno veze sa onim sto smo igrali do sada... pa ni sa ni-oh-om...

Naravno, daleko od toga da je losa!

Prijala bi mi mi malo ozbiljnija grafika!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2019, 15:08   #44
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Pa dobro skoro 2h mi je trebalo da ubijem Lady Butterfly...ne znam da li sam pozurio malo sa njom ili sta ali je za mene bila preteska.

Inace mi deluje da je mnogo veci svet od bilo koje Dark Soul igre. Nekako mi deluje da je prostranije, mozda gresim ali takav mi je subjektivni osecaj.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2019, 16:29   #45
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2019, 17:14   #46
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Samo pazite na spojlere molicu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 3:08   #47
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Igrao i ja malo. Definitivno nije DS borba. Ima tu slicnosti ali igra ima potpuno drugaciji pristup.

Sunjanje nije tu samo reda radi, preporucljivo je itekako i nagradjuje pazljiv pristup pre borbe. Kazem pre, jer je igra dizajnirana tako da ne mozete bas sve preci potpuno skriveni, mora se pristupiti i borbi ponekad. Odstraniti najopasnije protivnike i posle se postarati za ostale. Sto nikako nije losa stvar, jer igra tu ima jako puno opcija i zaista sija. Kuka koju imate jos vise otvara igru pa je moguce i pobeci i pregrupisati se pre ponovnog pokusaja.

Verovali ili ne, igra ima samo jedno dugme za udarac i jedno za blok....Ali ta dva dugmeta u sebi sadrze jako kompleksan sablon koji mozete da koristite u igri. Odmah nakon toga na scenu stupaju izbegavanje i skok. Da ne pominjem sto kasnije dobijate odredjene nadogradnje i jos neke opcije za pristup borbi. Sve to ukomponovano zajedno daje neverovatno puno opcija koje na prvi pogled nisu ocigledne. Ja sam mislio da je borba zaista prosta, dok nisam malo dublje otkljucao sistem.

E sad, moze se u nekim situacijama ici na silu pa krenuti u spam, mada nece to dugo trajati i bice tu dosta pogibija bez preke potrebe. Koristiti citav sistem i kombinovati sve te poteze kada treba i kako treba, donosi neverovatno zadovoljstvo i zaista izgleda spektakularno.

Igra ima i dosta dobro odradjen skill sistem koji nadogradjujete, koji otvara jos vise opcija.

Za sada zaista odlicno, nema opreme, pravljenja lika, nadogranja dexa i ostalog, ali je igra itekako kompleksna i zabavna.

Jedina negativna stvar je navikavanje na sve to, nije to samo tezina u pitanju vec citav sistem koji ume da bude kompleksan i primeniti sve to u grupici neprijatelja ume da bude problematicno. Blokiraj jednog, pa kontra napad drugog, onda odluci da li je "swing" ili "thrust" pa na osnovu toga odluci da li ces da skocis ili da izbegnes kako bi dobio smrtonosni kombo....Ali kada sve to odradis glatko...Uf, odlican osecaj

Svakako treba vezbe. Na srecu, imate jednog zanimljivog cikicu (da ne otkrivam previse) koji ce vam u tome velikodusno pomoci
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
caine (24.3.2019)
Stara 23.3.2019, 10:57   #48
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

To se i meni najviše dojmilo, kad sve te blokove, eksivaže i napade odradiš kako treba i kad borba ima tečan i neprekidan tok, kao da gledaš neku vrhunsku filmsku koreografiju borbe katanama.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 11:03   #49
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Igra podseca na DS1 u smislu odusevljenja koje sam imao kada sam konacno shvatio kako igra funkcionise...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 13:12   #50
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Skidam igru, probacu je veceras, ocekujem da me zalepi za ekran kao DS serijal iako nisu iste.


@Padawan
Idi igraj DS3, jos to nisi presao.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 13:36   #51
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Sta bi sa "cekacu par meseci da zakrpe" matori?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 14:00   #52
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Sta bi sa "cekacu par meseci da zakrpe" matori?
Za sad ja stvarno nisam naisao ni na kakav problem. Ljudi se zale na 21:9 podrsku i nekome pada frejm opasno. Mada nisam siguran da je do igre, izgleda da su drajveri.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 18:58   #53
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Zavrsio sam igru.

Ja skorije nisam vise uzivao igrajuci neku igru. Prica je malo remek delo. Znam da su neki delovi uzeti iz japanske mitologije a iz par knjiga ali sve je to skockano do savrsentsva.

Muzika, animacije, naracija...sve je to na veoma visokom nivou odradjeno.
Grafika je mozda mogla da bude malcice bolja ali svakako ne kvari kompletan utisak.

Gameplay je intersantan. Nije bas kao u DS jer se ovde vise oslanjas na blokiranje/odbijanje udarca ali ima i dalje smek DS borbe a ne neke akcione igre. Ipak dosta moras da taktiziras.

Sto se tice mini boss-eva i boss-eva e to je stvarno remek delo. Ja tezu igru od ove igre nisam igrao. Po meni za klasu teza od bilo koje druge Soulbourne igre.
Mucis se, stvaras taktike ali kad ubijes boss-a stvarno imas dobar osecaj.
Perfektno uradjeno.

E sad da ne bude samo da hvalim igru i da nema mana moram reci i sta nije dobro.
Najveca zamerka je sto igra zapravo nema replay value. Mozes odigrati opet kad zavrsis igru NG+ i mozda uticati malo drugacije na pricu ali nema velike razlike ( koliko sam cuo).
Malo RPG elemenata. Osim tih skill-ova koji jesu zanimljivi i prosteticke ruke fali taj osecaj progresa kroz igru.

Uglavnom ja mislim ko je voleo DS/Bloodbourne uzivace i u ovoj igri i ako je malo drugacija.

Ja ovoj igri dajem 9/10 jer mislim da nisam uzivao ovako u nekoj igri jos os Deus Ex : HR.

Poslednja ispravka: Kidja (23.3.2019 u 19:07)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Crusader88 (23.3.2019), Feferedon (24.3.2019)
Stara 23.3.2019, 19:53   #54
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Kad pre završi? Koliko sati ti je trebalo?

Meni se uvek nekako zadesi da krenem s nekom FromSoft igrom pred putovanje I onda kad se vratim pogubim se, gde sam stao, šta sam radio..

Inače, i dalje se navikavam na sistem borbe ovde, previše se navikoh na roll tehnike DS igara i onda mi je teže da se ovde direktno suočim lice u lice s neprijateljem, i da koristim blok i parry kad treba. No ide bolje sa svakom smrću xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 20:02   #55
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Oko 30h mi je trebalo. Nisam gasio igru od kad sam krenuo, malo spavao sinoc

A to za block/parry jeste problem na pocetku ako krenes da igras igru kao da je DS.
Treba vremena da se naviknes.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2019, 21:15   #56
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Ja stigao sada do one babe, ovo je brze i od Bloodborna .

Palim i gasim na svakih 10 minuta. Jer nemam zivaca, danas sam dosta isao u krug i zamorio se vise.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2019, 2:38   #57
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Taman toliko su se odvojili od DS koliko mi trebalo... Za sada mi manje stresna od METROa , ali jos nisam stigao do BOSSa...valjda
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2019, 3:55   #58
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

haha, znaćeš kad budeš stigao do bossa, trust me

Ja sam se izborio protiv prva dva:

- Lady Butterfly izgleda teško ali zapravo se sve svodi na foru, dugo mi je trebalo da skapiram doduše. Ne deluje toliko intuitivno u početku da dash radi posao jer se čini kao da je prebrza. Trebalo mi sat vremena da skapiram, i onda sam je dobio na keca
- Onaj konjanik na bojnom polju mi je posle nje bio baš lak, iz druge sam ga dobio. Dobra stvar kod toga što ne postoji mogućnost građenja buildova (makar ne u souls fazonu) jeste što se onda obraća posebna pažnja kod dizajna bossova gde se zahteva da koristite određene stvari, recimo onaj firework je odradio posao i za konjanika i za onaj naredni opcionalni boss fight, konj se uzruja i onda šibaj.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2019, 12:25   #59
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Brzo si ti to resio ali polako ima tek da cupas kosu
Moja preporuka je da se ne brza i da ubijas i side mini bosseve jer ce ti biti mnogo lakse kasnije. Ja sam malo pozurio mislim, makar na nekim bossevima pa sam posle morao ipak da da farmam za extra potove.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2019, 12:34   #60
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Reših se i svih mini-bossova u okolini, ostaje mi još jedan bead za drugi apgrejd
Videću šta me dalje čeka, no za sad je izazov na nivou. Taman kad misliš da si se dovoljno uhodao i izvežbao, dođe novo okruženje i novi tip neprijatelja i sve tvoje znanje padne u vodu

Mada moram priznati da nemam taj osećaj sveopšte opasnosti kakav je vladao recimo u Bloodborneu... mada i atmosfera je drugačija. U BB su se ipak više potencirale tamnije boje, mračni prostori, i onda ne znaš gde će neko da ti iskoči. Imao je više horor vajb.
Svakako FromSoft zna da u svakoj narednoj igri bude sadističan na drugačiji način, što je super za nas mazohiste Savršena S&M veza
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com