Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2019, 9:20   #21
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Citat:
Vladica19 kaže: Pregled poruke
.......Ima Boga xD .Platio DOBRO polovnu, pa dobio novu.......

.

Samo da znash taj biznis postoji od kada postoji i preprodaja. Prate se oglasi sa garancijom >sistematski i strpljivo se ubija cena> kupuje se proizvod> posle kratkog vremene na ovaj ili na onaj nacin se kvari> strpljivo i sistematski dobija se novi proizvod> preprodaje se kao nov ( nekoriscen) po znatno vecoj ceni.


Od racunarskih konponenata najpogodnije i unosnije su graficke.

Poslednja ispravka: Filip89x (3.2.2019 u 13:22)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 17:31   #22
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

APP princip *ako prodje prodje
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 20:33   #23
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Ne može preporuka (pre)prodavca zbog razumljive politike foruma prema reklamiranju usluga,a može li otvoreno imenovanje likova koji jesu prevaranti ?
Argumentovano,naravno.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 21:37   #24
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

gledaš ocene..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 22:53   #25
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Gledam ocene,ali ovde naleteh u nekom off-u na pričicu o dečku koji je (baš ovde) naučio kako obraditi GPU-ove rernom,pa ih je prodavao.Njegovo bih i imena sličnih,voleo da saznam.
Gledanje ocena favorizuje samo veće preprodavce,koji se u cenu ozbiljnije ugrađuju,a koliko pratim K-P poslednja 2 meseca - pojave se dobre stvari i kod onih koji su prvi vlasnici.10-15-20 pozitivnih ocena je lako "srediti" sa ortacima,zato bi mi svaka dodatna informacija značila.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 23:32   #26
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

nema šta da peče grafičku ako je u garanciji
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2019, 23:41   #27
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Citat:
karlos kaže: Pregled poruke
Dobra tema da dam i ja neko svoje misljnje.Neko ko je kupio do sad 10-ak Grafickih iz "rudnika" neko mozda uvazi neko ne moje misljenje.Dakle govorim iz sopstvenog iskustva.


Mnogo ljudi na Balkanu kako vidim ima strah od Grafickih koje su kopale s`obzirom na nas mentalitet mozda me i ne cudi cast izuzecima.Predrsude su obicno "Radila 24/7 ma to je srot bezi od toga" to je pogresno misljenje u startu.
Elem iz davnih dana sa prijateljem u doba groznice 5850,7970,7990,970...svi kopaju ajde i mi.Gledamo skup je ovo biznis miki...kosta ocemo polovne (koje su kopale) ocemo.Odma pocne "okolina" pa vi ste ludi to nece da vam radi ni 3 dana...itd.
Srecom u tom periodu upznajemo jednog sad vec prijatelja Rusa koji je isto iz okoline Hamburga koji nas je naucio svemu.Okoreli rudar,criprtovalutar magnat za hardwer,softever...ne mogu da zaboravim ulazimo u stan kod njega 83 grafickih od do kopaju kaze on nama ma ne pitaj te nista Vattenfall (firam za elekticnu energiju) mi salje policiju misle da uzgajam travu
Da se vratimo u sadasnjost sta je bitno kada kupujete Graficku koja je kopala.
1) Bitno je poznavati od koga je kupujete.
2)Vidite ili pitate koje je napajanje koristio JAKO bitno (ako vidite neko levo napajnje bezite od toga ta je "padala" ko sneg
3) Vidite da li je cista bacite pogled na ventilatore,rebra ako ima mnogo prasine,znaci da je mucena a da je vlasnik totalni idiot.
4) Pitate kad je termana zamenjena ako je zamnejena jel tu se menja pasta na oko pola godine moze i do godinu ali...
5) Vidite da li ima fizickih ostecenja,kako ventilator-i vrte,viditte srafove jel ostvarana ako jeste pitate zasto..?


Ako sve ovo graficka prodje dolazite do poslednjg i najvaznijeg testa.Kazete gazdi da skine ako nema furmark,Heaven B i na opeterecenje 10-20min OBAVEZNO pratite temperaturu kad zakuca na stabilno tad ne sme da pada tj veleike oscilacije da pravi+- vidite ventilator kako se ponasa i sama graficka nesme da ima miris paljevine...tad su kondezatori dusu dali.Ako prdodje test kraficka je dobra i terace i kod vas ako ne nije za vas.


Ja "zlatnog vremena" cuvam 5850 koja je mozda skupa 2 godine kopla radi kao sat zamenim pastu godisnje ocistim i dan danas kao prvog dana radi.Imao sam 7990 Devila 13 toj je dusa vadjena u jednom krugu ljudi mozda 4 godine kajem se i dan danas sto sam je prodao (dajem 1000e i da predjem 1000km i nece stoka da mi je proda tj da je vrati..) Eto da je meni stajla u zidu stoji njemu.Titana X koji trenutno imam je takodje iz Rudnika...evo kod mene radi godinu bez problema nije ciscenja menjana pasta jel je predhodni vlasnik uradio to pre prodaje trebao bih sad ja.
Eto nekom mozda znaci ovo mozda ne ali bar se nadam da sam bar pomogao malo.
BOLDOVANO: Ako nije neka najgora pasta, nepotrebno je menjati tako cesto. Rasturio sam desetine grafickih, maticnih i slicno, pasta gotovo nikad nije bila problem (cak i kada se sasusi, termalna provodljivost je retko znacajno narusena). Skoro sam remontovao neki stari racunar (bolnicki, na njemu je softver za EEG, bolje radi na matorom windows xpu a i skupa licenca etc.), ubacio sam grafiku iz 2004, pasta je bila ko kreda ali je i dalje radila svoj posao.

Radio sam i folding@home, par godina i uz to igrao se na asus 6850. Posle 3ipo godine je otvorim, podmazem vent i stavim Arctic Ceramique pastu, razlike u temp na nivou statisticke greske.

Zakljucak, nema potrebe cackati oko termalne paste ako je temp OK, narocito kod modernijih grafika gde nakon skidanja hladnjaka najcesce treba zameniti i ostecene termalne pad-ove na vrm (koji je cesto neophodno bolje hladiti i od samog gpu-a) i na memorijskim cipovima.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
dbaja (9.3.2019)
Stara 4.2.2019, 3:11   #28
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

video sam na you tube-u pecenje grafickih u rerni, ok obicno se lik koji je to radio na kraju klipa razmahivao sav srecan sa tom grafickom u ruci


sad sledi pitanje dal se moze sakriti ako pregledas vizuleno? posto nikad nisam licno video il je to samo ono uvali nekome ko se ne razume pa ako prodje prodje, smatram da mora ostaviti nekog traga al bolje da pitam ko pita ne skita


mada ko radi tako nesto da bi posle prodo to je ono dno dna od karaktera
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2019, 4:02   #29
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

pa ako vidiš da je skidao nalepnice od garancije da je rasturi jedino.. meni nije pečena ali izgleda ko da jeste

A i pocepao sam nalepnice da promenim ventilator..

Grafička bez garancije ti je mačka u džaku, možda rudarila, možda pečena..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2019, 4:13   #30
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Stvarno neznam koj im je fazon s tim rernama! Ako ces da obnavljas vezove, uzmi fen pa zagrej samo donju stranu, umesto da peces sve komponente , a posebno kondenatore...
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2019, 10:48   #31
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

1. Nikad ne kupovati grafičku na neviđeno

2. U neposrednom kontaktu proceniti prodavca i oceniti za šta mu je služila grafička (da li za gaming, 3d modelovanje, ili ipak za rudarenje). Ako ima na prodaju više istih modela grafičkih onda je majner 100%. Ako mu je grafička u momentu kupovine u kućištu to je dobar znak, jer je i dalje koristi, što je pretpostavka da je ispravna.

3. Ne kupovati grafičke starije od 5 godina, bez obzira na vizuelno stanje

4. Naravno u Furmarku ili Unigine-u pustiti karticu da odradi jedno 30 min na najjačim detaljima

Ako se ovo ispoštuje po mom mišljenju šanse da kupite neispravnu grafičku su jako male.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2019, 23:08   #32
karlos
Član
 
Član od: 2.3.2013.
Lokacija: Hamburg
Poruke: 401
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 41 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
BOLDOVANO: Ako nije neka najgora pasta, nepotrebno je menjati tako cesto. Rasturio sam desetine grafickih, maticnih i slicno, pasta gotovo nikad nije bila problem (cak i kada se sasusi, termalna provodljivost je retko znacajno narusena). Skoro sam remontovao neki stari racunar (bolnicki, na njemu je softver za EEG, bolje radi na matorom windows xpu a i skupa licenca etc.), ubacio sam grafiku iz 2004, pasta je bila ko kreda ali je i dalje radila svoj posao.

Radio sam i folding@home, par godina i uz to igrao se na asus 6850. Posle 3ipo godine je otvorim, podmazem vent i stavim Arctic Ceramique pastu, razlike u temp na nivou statisticke greske.

Zakljucak, nema potrebe cackati oko termalne paste ako je temp OK, narocito kod modernijih grafika gde nakon skidanja hladnjaka najcesce treba zameniti i ostecene termalne pad-ove na vrm (koji je cesto neophodno bolje hladiti i od samog gpu-a) i na memorijskim cipovima.

Sve zavisi kako je karta radila dosta toga zavisi i od same karte nekoj mozes ciscenjem da spustis i oko 10 stepeni nekoj 2-3-5.Termalna i pad mozda sve skupa kosta oko 20e tako da..
karlos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2019, 23:15   #33
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

dovoljno je da se redovno čisti, a rasturanje nije baš za svakog ja zamalo loše da je sastavim, a i skida se nalepnica pa ti više ne važi garancija a i kupci su nepoverljivi zašto si je rasturao bla bla
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 0:07   #34
karlos
Član
 
Član od: 2.3.2013.
Lokacija: Hamburg
Poruke: 401
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 41 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

^Slazem se potpuno.Kada su temp.ok i karta je cista ne treba cackati ako su ven.prljavi cetka vazduh i gotovo.Takodje neko ko nije "strucan" ne treba da dira bolje da uradi neko ko zna.
Licno nisam imamo problema sa Grafickim pri ciscenju (Youtube-pogledam koji video uvek je neko otvarao pre) pa polako...
Bas hteo pre neki dan da ocistim Titana i jedn sraf nikako da se odvrne i to zadnji odozgo na poklopcu bice da nemam org. inbus za 1mm je mali pa proklizava i batalio.Od oka je cist nego reko da stavim termalnu posto idu temp na 90c cisto sumnjam da bi nesto otisla dole nego ajde ali nije mu se dalo.
karlos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 0:19   #35
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

a pa moraš i alat da imaš, imaš kod kineza za 500 din ceo set
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 0:27   #36
karlos
Član
 
Član od: 2.3.2013.
Lokacija: Hamburg
Poruke: 401
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 41 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Nema Kineza ovde miki ja sam u Hamburgu..mislim ima al nemaju tako radnje kao dole...imam manji-veci al nemam taj inbus imam neki set ali pola kljuceva hvali..Uzecu nekom prilikom..za sada neka gori,zima je
karlos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 2:23   #37
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Mali off, ali nemojte se zezati sa grafickama i skidanjem kulera ako nemate odgovarajuce srafcigere. Ove od 500 dindzi od Kineza ne koristiti nikako, cesto im je obrada ko da su ih zubima glodali pa ne hvataju kako treba, neretko su od previse mekog metala (izdeformisu se posle dva tri zategnuta srafa i kod sledeceg dolazi do ostecenja srafa).

Ja bio bas pre koji dan ovde u Kg, gledao neje komplete i jedan mi zapao za oko, jako pametno osmisljen kompletic, kompaktan. Ali kad sam video da toreks bitovi imaju i po vise od milimetra "tup" vrh pre nego sto pocne srafciger, odustao sam. Ko stvoreni se da zeznes srafove.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 2:37   #38
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

jes vala prva dva kompleta nisu bili nikakvi, tj prvi od 120 din, drugi sam kupio u prodavnici ali nije imao manje i treći je bio kvalitetan malo skuplji ja sam uzeo da otvaram hard diskove ali kod kineza uzmeš neki skuplji komplet ne baš najjeftiniji.. imali su par puta test izdržljivosti a upadaju tačno kako treba, ako ima luft nije taj broj.. dobro možda nije bio baš 500 možda i 800 ne sećam se i ja sam već počeo da se nerviram da mi fali alat za posao pa nisam štedeo
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2019, 16:13   #39
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

U čemu je fora sa ovim Sapphire Nitro R9 380 u radnji na ''E''? Vidim da koštaju 100 eur ravno, što je jako povoljno. Jesu li to nove kartice, ili kartice iz rudnika, reparirane? Dobija li se kutija uz njih? Ovi iz radnje na ''E'' kažu da ne znaju poreklo ovih kartica, a ja im ne verujem nešto. Ako neko ima ovu informaciju bio bih mu zahvalan, jer ne bih drugaru da preporučujem da kupi ovu karticu ako je rudarila (osim ako ne ide dve godine garancije uz nju).
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2019, 16:23   #40
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Graficke koje su kopale,kupiti ili ne?

Polovne i rudarile, ni meni nije jasno kako su se našle kod njih u prodaji...
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Igre koje trenutno igrate dex3108 Igre za mobilne telefone 227 10.1.2024 20:21
Igre koje zaslužuju nastavak Dio37 O igrama uopšte 262 14.9.2013 22:52
Dobre graficke za lap topove? joca989 ŠDK - Prenosni računari 25 18.12.2012 19:05
Koje CSS tehnike izazivaju probleme sa IE? Novica89 Web razvoj 2 30.6.2012 17:19
Pomoc oko izbora GRAFICKE za odgovarajucu konfiguraciju bole5 ŠDK - Grafika 15 10.5.2012 23:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com