Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2022, 16:52   #241
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
A đto se tiće GoW jedino mi malo ide na nerve kako se Kratos odnosi prema sinu. Očigledna je njegova ljubav, ali ponaša se kao da vodi tek puštenog kera, a ne svoje dete i mislim da je prenaglašavanje toga jedina "too cliche" stvar u samoj priči. Pored toga koliko im znači pokojna žena/majka. Ali, naravno, najbolje priče i jesu uspešna mešavina klišea. Za ime Božje, prva Mafia ili SW:KotOR su uspešno sklepane gomile klišea koje su stvorile natprosečne priče u igrama. A i ova o Kratosu (mislim na sve igre) zaslužuje mesto među njima.
Sasvim je logicno zasto se Kratos ponasa kako se ponasa.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Koreli A. (27.1.2022), Markius (27.1.2022), Vlajk@ (26.1.2022)
Stara 27.1.2022, 17:00   #242
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Postoje normalni igrači a onda postoji i ovaj vanzemaljac:

Sigrun The Valkyrie Queen - No Damage - Give Me God of War (Max Difficulty) - Level 1
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Koreli A. (27.1.2022)
Stara 27.1.2022, 19:59   #243
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Za one koji su završili igru, preporuka da odgledaju zvanični dokumentarac, na yt, Raising Kratos.

Poslednja ispravka: Ocelot (27.1.2022 u 20:12)
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Markius (28.1.2022)
Stara 27.1.2022, 22:59   #244
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Postoje normalni igrači a onda postoji i ovaj vanzemaljac:

Sigrun The Valkyrie Queen - No Damage - Give Me God of War (Max Difficulty) - Level 1
Kad se boris protiv valkira na jednoj tezini ispod te u videu i nivo 7 i mlate te , zaista deluje impresivno vanzemaljcev poduhvat.
( ili kako ih stari moj zove "vestice al' one sa krilima " ,zato sto ga premlacuju i ne moze na najlaksoj tezini da izadje na kraj a level 6 a sad juri level 8 da bi opste probao srecu)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2022, 0:57   #245
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Johnny-24 kaže: Pregled poruke
Primetio sam da dosta clanova foruma boluje od toga da im igrice rade kako to oni kazu nasvirane na ULTRA MEGA GIGA detaljima u 4K rezoluciji sa 60+ FPS-a, ili probaju samo kako igra radi sat vremena i gase, pa se posle hvale kako im gruva NASVIRANA na 60 FPS-a. Zalosno, umesto da igrate igru i uzivate u njoj, vama je bitno da radi na 60 FPS-a, ovom zao da igra ako je ispod, skrnavi igru, ajde? Opustite se ljudi i zabavite malo, dosta ima dobrih igrica koje su vredne paznje kao i njihove price, a ne samo koliko imamo slika u sekundi.

Da li su igre postale samo jedan obican benchmark?
Svako za sebe postavlja standarde, ne vidim nista lose u tome. Zato i volimo PC gejming.

Ja izbegavam da igram bilo sta ispod 2k@60fps. Detalji i moderni efekti mogu malo da trpe. Ako performanse neke igre ne ispunjavaju moja ocekivanja, mogu i da sacekam nekoliko godina pa onda da odigram na novijoj konfiguraciji, nije kraj sveta. Recimo W3 sam bio ostavio neko vreme dok nisam nadogradio ram na 16GB i nisam se pokajao.

Nisam jos probao ovu igru niti imam bilo kakvo predznanje o njoj, bukvalno sam prvi put cuo za nju pre par dana (ne pratim konzolasko trziste), vidim da je vecina zadovoljna pa cu verovatno probati, mada mi se ne svidja preuzak FoV.

Jel igra neko K+M i kakva su iskustva?
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2022, 8:41   #246
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke

Jel igra neko K+M i kakva su iskustva?
Malo nezgodno u početku zbog FoV-a, posle se navikneš. Komande su generalno dobro raspoređene.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Nikola16789 (29.1.2022)
Stara 29.1.2022, 22:48   #247
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: God of War

Odlicno je igrati sa T&M kao is ve igre ako se posveti bar malo paznje od strane developera.
Ono sto bih preporucio a sto je opcija za kontrolore je da iskljucis "pracene kamere kod hodanja postrance" . Sve ostalo sto cu navesti je vise savet koje moze i ne mora da skrati vreme prilagodjavanja i isprobavanja kod kustimizacije ali ovo je gotovo uneverzalno za tastaturu i mis a znam sigurno da jedan deo igraca ni ne pogleda da postoji ta opcija i posle " Sto nisam znao" jer ume da bude iritantna ako se ne iskljuci.

U prevodu u toku borbe kad pritisnes "a" ili "d" kamera ostaje zakucana za neprijatelja a to ti ukida slobodu i komotnost zato sto sa misem nemas taj problem , bukvalno kamera lock .

Nisanjenje je bese na ctrl , to je glupo , ja sam stavio na shift jer je prirodnije a trcanje sa shifta na C jer trcanje samo pritisnes jednom pa je bez veze utrosen zlanti shift koji uvek bolje sluzi za mnogo cesce koriscenje radnje.

Sto se sina ti tice, slobodno sa F prebaci na tockic ili 4. klik na misu mnogo je komotnije jer ne mozes na primer da drzis D i F u isto vreme .

Mozes svaku komadnu da dupliras sto postaje uobicajnije jer je u FF7 Remake moglo cak tri komande za istu radnju sto ubrzava proces kustumizacije jer igrac brze vidi koja mu je tipka intuitivnija.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Nikola16789 (30.1.2022)
Stara 30.1.2022, 1:35   #248
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: God of War

Trcanje na "C", ne bih to u ludilu stavio.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2022, 22:16   #249
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Zavrsio igru danas nakon 30h igranja i sta reci nego fantasticna igra. Odlicna prica i okruzenje, odlicni likovi kako glavni tako i sporedni. I na to sve fenomenalan muzika i atmosfera. Meni iskreno se jako dobao pristup kameri koja nema prekide i nisam imao problema sa udaljenosti kamere od Lratosa. Takodje sam citavu igru presao bez HUD-a.

Od mana bi izdvojio nesto slabiju raznovrsnost borbi narocito kads e prevali tipa 50% igre, kao i sporedne misije gdje je moglo biti ulozeno malo vise truda. Sto se istrazivanja tice tu nemam nekih pretjeranih zamjerki ali ni pohvala, sve mi je leglo sto bi se reklo ali nije da me je odusevilo pretjerano. Mislim u pitanju je klasicna 3d metroidvania (noviej Tomb Raider igre su moze se reci nesto najslicnije).

Sve u svemu kome su dosadiel open world igre i hoce nesto sa vise fokusa, dobrom pricom i sjajnom muzikom i atmosferom slobodno neka odigra, nece se pokajati
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2022, 3:13   #250
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: God of War

Pre sam imao utisak da je 2018 godine, RDR2 pokraden što se tiče nagrade igre godine, sada nakon igranja ove igre, siguran sam da je RDR2 pokraden te godine.

God of War jeste odličan, uživao sam u igri, ali ne može prići remek delu kakav je RDR2, in my honest opinion.
evil_geko je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2022, 17:29   #251
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: God of War

To i ja isto mislim, tj. to sam znao jos onda kada su te glupe nagrade dodeljivane.

Obe su odlicne igre samo sto je RDR2 ipak u skoro svim aspektima na vecem nivou. Dosta je kompleksnija igra, nelinearnija, obimnija, vise karaktera, vise dijaloga, dogadjaja... Generalno je bolja igra. Meni je Artur kao glavni protagonista i tu bolji, iako je Kratos dosta dobro izgradjen u ovom novom GOWu.

Na kraju krajeva te nagrade samo sluze da se neko dobro izreklamira nista vise. Soni je pljunuo malo love Dzefu da to malo progura.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2022, 19:43   #252
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: God of War

Mene iznenadjuje ovoliko kritika koje je igra dobila u odnosu na broj pohvala koje je dobila kada je izasla kao konzolaska ekskluziva. To mi je prilicno aproporcionalno. Npr. HZD i RDR2 koji su imali isti put objavljivanja, na PC-u su kriticki prosli slicno kao na PS-u, dostigli balans, dok kod GoW to nije slucaj.

Da se ogradim, nisam jos igrao, samo citam utiske i na osnovu njih zakljucujem. Hocu da krenem sa originalom na emulatoru, pa dokle stignem. Nekako mi se ne upada odmah na ovaj deo, kopka me, hocu hronoloski.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2022, 21:27   #253
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ovde na ovom forumu ima mozda 2 clana koja imaju negativan stav o GOW. Kao sto vidis svi ostali su prilicno izneli pozitivne stavove. To sto smatram da je RDR2 bolja igra to ne znaci da je GOW u mojim ocima los, bas suprotno mislim da je mozda jedna od najboljih akcionih avantura u proteklih 10 godina koju sam odigrao.

Otidji na Steam pa ces videti da igra ima 97% pozitivan rejting sto je gotovo savrseno.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2022, 22:39   #254
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: God of War

Moguce je da imam pogresan utisak jer ne ulazim dublje u polemike trudeci se da izbegnem spojlere. Samo nisam osetio hajp kakav je postojao kod predjasnjih dolazaka ekskluziva na PC.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2022, 22:53   #255
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: God of War

Necu da budem kontras, ali ovo do sad sto sam odigrao me nije odusevilo ni malo. Ovo je klasican produkt konzola, on-rails koridor tps slasher. Nemam zelju da je upalim opet, jer znam da me ocekuje more of the same.

Na pocetku me vukla prica i cela ta aura koju je igra imala kao jedno must play ostvarenje, ali sad nakon par sati me je toliko zatupela igra da mi ni story nije bitan vise...

Kad 30 puta otvoris istu grobnicu, 31. put ti se smuci
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 1:33   #256
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: God of War

Trebalo je da se drzis onda glavne price a ne da otvaras 30 grobnica... Prica je odlicna! Ona jedna odsecena glava ima u sebi vise zivota nego 80% likova u igrama.Bez da se bilo sta drugo igra, glavna prica+usluge patuljcima+valkire zbog izazova+osobadjanje zmajeva... i vise nego dovoljno sadrzaja, a ima jos ko voli... zavrsih i ja danas
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 1:41   #257
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: God of War

Dobar je GoW, i pored previše repititivnog izvođenja, igra mami radnjom atmosferom i odličnim likovima. Posle prvog prelaska imam želju da je obrnem opet, ima previše toga bajkovitog i mističnog, a i Kratos je pravo oličenje snage i imate osećaj da ne upravljate običnim smrtnikom. Velika igra i ozbiljan naslov, koji nikako ne treba zaobići ni potceniti.

Poslednja ispravka: rendzer25 (1.2.2022 u 10:09)
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 2:07   #258
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Trebalo je da se drzis onda glavne price a ne da otvaras 30 grobnica... Prica je odlicna! Ona jedna odsecena glava ima u sebi vise zivota nego 80% likova u igrama.
Odlično rečeno, nema puno likova u igri, ali su stvarno svi jako dobro urađeni, to što nema 50 sporednih smarača mi nije nimalo smetalo.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 2:59   #259
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

2018 je bila davno. Pandemija je takođe uticala na sve gejmere, imali smo više vremena da se posvetimo raznim igrama koje su bile sklonjene u stranu. Ja sam GoW igrao bukvalno čim je izašao i tad mi je doživljaj bio vrhunski, uzdizao sam igru kao jednu od najboljih. Međutim, vremenom je taj sjaj izbledeo i neke od negativnih stvari su isplivale, tako da se moje mišljenje o igri ipak malkice promenilo. I dalje smatram da je dobra igra ali je ne bih baš toliko stavljao na pijedestal.


Tako da, ako se nekima ovde čini da postoji iskrivljena percepcija, to je samo zato što je jedan deo forumaša imao priliku pre 4 godine da igra igru, a neki je igraju po prvi put. Neke stvari su prosto zastarele. Neke su ostale univerzalne i nemerljive, toeto.

Ja i dan-danas mogu da igram Bioshock jer ima izuzetnu priču i predivan art-style,ali opet to ne znači da ću gameplay doživeti kao prvi put, sad više guram kroz taj deo da bih došao do onoga što volim. Isto je i sa ovom igrom, kao i bilo kojom drugom koja zastareva vremenom.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2022, 12:37   #260
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ako igra secka, koci, na sta da obratim paznju? Po canyourunit imam dovoljno za minimum i smanjio sam sve sto se moglo + stavio novi nvidia drajver, ali ne pomaze. Krene glatko ali ubrzo pocne kocenje. I ako je zaista do hardvera, kako da znam sta je dovoljno za minimum?
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com