Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2013, 3:03   #1
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Samsung Galaxy Trend

Od danas ovaj telefon ima da se uzme u Telenoru pa me interesuje ima li neko iskustva sa njime?

http://www.mobihobi.com/mobiles/3336...xy-trend-s7560


Poslednja ispravka: LIMAN (1.8.2013 u 3:12)
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2013, 8:38   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Sasvim solidan telefon,pretpostavljam da je i prilicno budzet frendli,sa obzirom da ima Qualcomm MSM7227A single core procesor na 1ghz i tft ekran od 4 incha. Nekako mi je single core za danasnje uslove smesan,i vrlo verovatno bi ti bio sporiji fon,tj ne bi imao taj neki komfor pri radu.

Ono sto je interesatno je da je u stvari ovo samsung galaxy duos,pa ako je po slicnoj ceni ili bar dosta jeftiniji nego sto je bio a i sada sgs1 i nije losa kupovina,zavisi koja mu je cena. Imaj na umu da ako bi ga uzeo,s obziorm da nema gorila staklo,morao bi da povedes raucna i o zastiti telefona.

Vecian ovih novih telefona,su namenjena trzistima za zemlje u ravoju,ili iskljucivo kao posebni modeli za to trziste.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2013, 21:43   #3
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Ј*би ти мене али ја ни на једном другом сајту нисам могао наћи спецификације за Galaxy Trend, осим на овом што си ти навео у опису. Међутим пронашао сам Galaxy Trend 2 Duos и ту ми је нешто нелогично... Нaсупрот његових солидних спецификација, добијамо за њега веома високу цену од 250 евра...
Молим те пошаљи ми неки други линк до спецификација Galaxy Trend-а јер ми овај сајт који си дао не делује нешто поуздан...
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2013, 11:36   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Одг: Samsung Galaxy Trend

Navedene su vec sve specifikacije fona u mom postu. Telefon nije los uopste al ako je 250e pre bih uzeo galaxy s3 mini ako vc gledamo 4 incha

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2013, 16:31   #5
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Одг: Samsung Galaxy Trend

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Navedene su vec sve specifikacije fona u mom postu. Telefon nije los uopste al ako je 250e pre bih uzeo galaxy s3 mini ako vc gledamo 4 incha

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2
Сад ћу нешто да ти кажем, а на теби је да ли ћеш веровати... Мој комшија је узео s3 mini, телефон је екстра на папиру, а био је и до недавно супер што се тиче рада. Међутим од скора је невероватно почео да лагује, а то није последица несавесног коришћења, јер на телефону нема ниједна огреботина, није ниједном испуштен.
@LIMAN За 250 евра, ја ти препоручујем да узмеш galaxy grand(такође је дуос) ако доста сурфујеш по нету, јер има огроман екран(за један телефон) или ако ти екран није приоритет(тј ако не желиш велики екран) за ису суму новца можеш узети galaxy s2 plus.
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2013, 16:39   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

ne laguje fon zato što fizički nije oštećen nego zato što je ubacio neku aplikaciju koja koči telefon..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2013, 17:02   #7
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

i ne samo to nego laguje i time sto se zatrpa apliakcijama,i popunjava memorija bilo ram bilo storage. Treba to odrzavati a ne samo ubacis stvari i gtoovo dovidjenja.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2013, 17:06   #8
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ne laguje fon zato što fizički nije oštećen nego zato što je ubacio neku aplikaciju koja koči telefon..
Па шта знам није инсталирао никакве пирате... Све што је преузимао, преузимао је са маркета, јесте да и тамо постоке вируси, али сад да баш он убо неку апликацију или игрицу са вирусом, не верујем...
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2013, 17:09   #9
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
i ne samo to nego laguje i time sto se zatrpa apliakcijama,i popunjava memorija bilo ram bilo storage. Treba to odrzavati a ne samo ubacis stvari i gtoovo dovidjenja.
Е видиш то ми није пало на памет, постоји велика вероватноћа да је то узрок...
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 2:37   #10
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Ljudi hvala na odgovorima.Nisam ga uzeo,jos cu malo razmisliti
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 10:04   #11
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
liman kaže: Pregled poruke
ljudi hvala na odgovorima.nisam ga uzeo,jos cu malo razmisliti :d
Баш тако, када узимаш телефон, немој никада али никада да се залећеш и да га узимаш по сваку цену, јер ти се допао на један дан из неког разлога. Боље и сачекај недељу две, немој мислити на тај телефон, пробаш да потражиш још неки који је у његовом рангу. На крају веруј ми нећеш зажалити ако сачекаш, јер кад купујеш било мобилни, било ТВ, комп или нешто друго, ти га не узимаш да ти траје годину, две, већ гледаш да и после три године не буде застарео модел. То ако успеш, то се зове права куповина. Бар ја тако радим, а верујем и остали који се бар мало разумеју у технологију и свесни су да технологија напредује из сата у сат, те да не можеш увек имати најбољи уређај код себе, али зато увек можеш имати нешто у рангу са њим. Дакле, охлади мало главу, провери још неке понуде и донеси коначну одлуку. Ја као и сви други смо ту да ти помогнемо, а крајњи избор је само на теби.
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 19:20   #12
nestobezveze
Novi član
 
Član od: 12.8.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Meni kao zeni i laiku(nadam se da sam dobro napisala, ne zamerite ) zapao je za oko ovaj tel.Cena mu je pristupacna,a cini mi se ni specifikacije nisu lose (u odnosu na moj sadasnji ovaj je ki avion )..Ne treba mi ne znam ti ni ja kakva skalamerija od telefona, izgleda mi sasvim solidno za jednu devojku kojoj ne treba procesor ne znam ti ni ja kakve jacine , sta vec, za,pravo da vam kazem, ne znam ni sta, ako me razumete.. Pa me zanima sta vi mislite da li je pametno uzeti ovaj telefon , a da me posluzi pa minimum dve godine ?
nestobezveze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2013, 20:36   #13
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
nestobezveze kaže: Pregled poruke
Meni kao zeni i laiku(nadam se da sam dobro napisala, ne zamerite ) zapao je za oko ovaj tel.Cena mu je pristupacna,a cini mi se ni specifikacije nisu lose (u odnosu na moj sadasnji ovaj je ki avion )..Ne treba mi ne znam ti ni ja kakva skalamerija od telefona, izgleda mi sasvim solidno za jednu devojku kojoj ne treba procesor ne znam ti ni ja kakve jacine , sta vec, za,pravo da vam kazem, ne znam ni sta, ako me razumete.. Pa me zanima sta vi mislite da li je pametno uzeti ovaj telefon , a da me posluzi pa minimum dve godine ?
Pa nije los, ne znam kolika je cena, moj predlog bi bio samsung galaxy s3 mini, ali ni ovo nije los izbor!
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
nestobezveze (17.8.2013)
Stara 17.8.2013, 12:03   #14
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
nestobezveze kaže: Pregled poruke
Meni kao zeni i laiku(nadam se da sam dobro napisala, ne zamerite ) zapao je za oko ovaj tel.Cena mu je pristupacna,a cini mi se ni specifikacije nisu lose (u odnosu na moj sadasnji ovaj je ki avion )..Ne treba mi ne znam ti ni ja kakva skalamerija od telefona, izgleda mi sasvim solidno za jednu devojku kojoj ne treba procesor ne znam ti ni ja kakve jacine , sta vec, za,pravo da vam kazem, ne znam ni sta, ako me razumete.. Pa me zanima sta vi mislite da li je pametno uzeti ovaj telefon , a da me posluzi pa minimum dve godine ?
Имам за tebe један одличан женски телефончић! Цена је по мени прилично разумна(160-170 евра), дакле ништа прескупо. Наиме ради се о моделу Alcatel OT-997D, који је веома елегантан и можеш га наћи у црној, црвеној или белој варијанти.


Претпостављам да волиш да слушаш музику, а овај уређај ти нуди веома квалитетан звук! Дебео је 10-ак милиметара, има екран од 4.3 инча што је ако до сад ниси поседовала андроид телефоне, права мера за женску руку, и веома пристојан за сурф по нету . Одликује га и камера од 8 МР са блицом и видео записом у HD формату. Такође има и предњу камеру, коју можеш да користиш као огледалце... Што се тиче процесора, мислим да ће те одлично служити са радним тактом од 1 Ghz и два језгра(дакле можеш и да играш неке захтевније игрице). Батерија одлично служи, бар сам то прочитао у коментарима на нету. Ако желиш комплетну спецификацију модела и коментаре корисника можеш погледати овде.

Poslednja ispravka: програмер (17.8.2013 u 12:11) Razlog: додавање слике
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2013, 15:26   #15
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Да се разумемо, овај фон је 135 еура.
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2013, 15:44   #16
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
max888 kaže: Pregled poruke
Да се разумемо, овај фон је 135 еура.
Па добро, то зависи од продавача до продавача... Можеш ти овај фон да узмеш и за 90 евра, нов наравно, али на сопствену одговорност(без гаранције, да не кажем нелегално). Дакле овај фон можеш да узмеш за неких 16.000 rsd са гаранцијом која важи две године, а ако негде може да узме и јефтиније(са гаранцијом) још боље!
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2013, 19:51   #17
nestobezveze
Novi član
 
Član od: 12.8.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
max888 kaže: Pregled poruke
Да се разумемо, овај фон је 135 еура.
Ja bi to uzimala na racun, u Telenoru
nestobezveze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 2:57   #18
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
програмер kaže: Pregled poruke
Па добро, то зависи од продавача до продавача... Можеш ти овај фон да узмеш и за 90 евра, нов наравно, али на сопствену одговорност(без гаранције, да не кажем нелегално). Дакле овај фон можеш да узмеш за неких 16.000 rsd са гаранцијом која важи две године, а ако негде може да узме и јефтиније(са гаранцијом) још боље!
Ovde ću da se ubacim iz off-a malo. Znaš li zbog čega postoje te dualne cene u zavisnosti od dužine garancije? Jel to forsiraju sami proizvođači telefona?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 12:11   #19
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
nestobezveze kaže: Pregled poruke
ja bi to uzimala na racun, u telenoru
Е то заиста не знам, колико би те испало... Мораћеш да прошеташ до својег Теленор-овог представништва и распиташ се за цену куповине тог телефона преко рачуна. Мада лично ниједан фон до сада нисам узео преко рачуна, искерно мислим да док исплатим све то што је потребно, ја могу да купим скоро још два таква телефона...
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 12:36   #20
програмер
Član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 135
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Trend

Citat:
coldboot kaže: Pregled poruke
ovde ću da se ubacim iz off-a malo. Znaš li zbog čega postoje te dualne cene u zavisnosti od dužine garancije? Jel to forsiraju sami proizvođači telefona?
Овако, мислим да сада сваки произвођач телефона, даје гаранцију на свој уређај која важи 24 месеца, илити 2 године(можда неки на 12 месеци). Дакле, ако легално узмеш, купиш, телефон ти би морао од продавача да добијеш и гаранцију, која је обавезни део сваког паковања у којем се налази телефон и та гаранција би требала да важи 2 године. Прост пример: Одеш да узмеш телефон на рачун, добијеш уређај уз уговорну обавезу од 2 године, и у року те 2 године твој телефон је покривен гаранцијом(наравно постоји тамо хиљаде теза у којим случајевима та гаранција не важи). Исто тако и кредитном картицом(да не узимаш на уговор, већ исплатиш им новац, добијеш фон, рачун и гаранцију, ако си припејд корисник). Међутим сада долази та тема са мањом гаранцијом(на 6 месеци).Чим ти нуди фон по далеко јефтинијој цени, за кеш наравно и даје ти мали период важења гаранције, то је продаја на црно. Веровато си чуо термин: ''испод руке''. Ради се о томе да је он(продавац) на неки начин(нећу да улазим даље у то) пренео фон нелегално преко границе, реди се о потпуно истом телефону, дакле оригинални телефон, наравно не копија. И тај кеш који му даш иде само њему, не плаћа порез држави и остале глупости, наравно и да ти не куца рачун... А гаранција коју добијеш, покрива нико други него он и његова фирма(и сад он може, а и не мора да ти уважи гаранцију ако се нешто догоди са телефоном). Значи узимаш телефон на сопствену одговорност, али опет понављам то је исти онај телефон који би ти продао и на рачун, дакле, оригинал, увек се некако осећам глупо кад кажем ову реч...
програмер je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku програмер na korisnoj poruci:
ColdBoot (18.8.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung Galaxy Ace ili Galaxy Ace Plus DJ MIXYYY Aparati i oprema 9 15.12.2012 17:55
[Android] Samsung Galaxy Mini S5570 _Grotesque_ Aparati i oprema 192 5.12.2012 19:42
Motorola motoluxe, LG optimus l7 ili Samsung Galaxy Ace plus Acanen Aparati i oprema 14 28.8.2012 12:12
[Android] Samsung Galaxy S plus problem sa SMS-om ~Jandra~ Aparati i oprema 6 8.11.2011 0:13
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com