Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2014, 19:00   #1101
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Vratili mi gamepad posle hiljadu godina, kad sam video da sam u Blighttownu prosla me je zelja da ga testiram, kamoli da se vratim igri
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 20:13   #1102
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Jbt, ladno sam zaboravio da je ovo cetvrta nedelja kako mi je dzojstik u winwin servisu. Kakva je to neozbiljna i bezobrazna gamad...
Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Vratili mi gamepad posle hiljadu godina, kad sam video da sam u Blighttownu prosla me je zelja da ga testiram, kamoli da se vratim igri
To je kod njih standardno.
Meni kad je graficka riknula (pod garancijom) ravno 30 dana mi je komp bio na servisu.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 21:36   #1103
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Meni vise od mesec dana obicni pisljivi dzojstik... Zavrsio sam s njima za vjek vjekova.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2014, 21:56   #1104
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Presao Sens Fortress i sada ide Anor Londo, grad bogova/dzinova ako sam dobro skontao... pa da iznesem neke svoje utiske.

Borba mi je odlicna, mnogo oruzja (i igranje sa razlicitim oruzjem se dosta razlikuje, jako bitna stvar koja fali u 99% igara),mnogo oklopa, protivnika ma svega. Igra prosto sabija, svaka teritorija ima neki svoj smek, svoje neprijatelje i svoje opasnosti (npr. otrovna mocvara u blight townu ili zamke u sens fortress) ,a opet su sve nekako povezane u jednu celinu. Pa onda gomila bossova i minibossova. Igra se jednostavno NE PONAVLJA, uvek ide nesto novo i nesto drugacije nesto sto zahteva dodatni oprez i drugu strategiju. I povrh svega toga PvP da dodatno zagorca zivot. E ovako se ubacuje (uspesno) MP u SP igru.

Do sada me najvise namucio onaj demon sa onim kucicima Pobedio sam ga uz pomoc fantoma. Mala soba ,on se odma zaleti ,onaj napad sa oba oruzja ne moze da se blokira, kucici dodatno otezavaju kretanje... Gaping dragon mi je najlaksi bio do sada njega sam iz prve kao i Iron Golema.

Onog crvenog zmaja na onom mostu nisam znao kako da ubijem, sada je odleteo negde posto sam uspeo da protrcim tu.

Atmosfera u ovoj igri je jedna od najboljih ikada vidjenih. Nikada, ni u jednoj igri kanalizacija nije izgledala onako odvratno,mucno, prljavo. Skoro pa sam mogao da osetim taj smrad, jedva sam cekao da izadjem, a kad sam konacno izasao usledio je Blight Town Konstantno je prisutna ta neka teskoba,tesko je objasniti.

Sta jos da kazem, ovo je jedna od najboljih igara koje sam igrao. Po mnogo cemu jako podseca na Blade of Darkness koja mi je takodje jedna od omiljenih.

Od mene sve preporuke.

Najveca mana, lockovanje protivnika,stvarno je katastrofa. Inace igram sa misem i tastaturom ne znam dal je do toga.

Poslednja ispravka: Bascelik (12.3.2014 u 22:07)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
zvjer (13.3.2014)
Stara 13.3.2014, 2:46   #1105
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Do toga je. Igranje mišem i tastaturom je pravo mučenje u ovoj igri, i pored fixa (Dark SOuls mouse fix ili tako nešto)...stvarno preporučujem gamepad. Fuck, ja sam ga kupio samo zbog Dark Souls...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 15:59   #1106
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Najveca mana, lockovanje protivnika,stvarno je katastrofa. Inace igram sa misem i tastaturom ne znam dal je do toga.
Postedi sebe muka i kupi neki joypad za 600-700din (ja koristim neku kinesku imitaciju ps3 joypad-a i super mi je). Zatim skini MotionJoy Gamepad i ukjluci da ti emulira xbox360 kontroler. Probao sam DS da igram na tastaturi i pravo je mucenje. Nije mi jasno kako si uopste toliko presao od igre na tastaturi.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 16:19   #1107
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Kretanjem,kamerom i borbom sam skroz ovladao,najveci problem je lockovanje i mislim da tu za sada nema pomoci. Jer svakakva cuda se desavaju, recimo ,ako se nadjem izmedju dva protivnika, lock neprestano skace sa jednog na drugog i to velikom brzinom. Pa onda recimo lockujem nekog protivnika sa kojim se borim on mi sam od sebe odjednom prebaci lock na nekog treceg, koji se nalazi bogu iza nogu i kog ne bi ni mogao da lockujem sa te razdaljine i da hocu.

Inace evo ga moj baja Jel dosta Vitality na 26 za ovaj nivo? Nekako mi se ne investira vise tu, bossovi ionako skoro one/two-shott-uju pa bi radije da na Endurance.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	78 puta
Veličina:	93,7 KB
ID:	48554   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2.jpg
Viđeno:	73 puta
Veličina:	94,1 KB
ID:	48555   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3.jpg
Viđeno:	75 puta
Veličina:	101,7 KB
ID:	48556  
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 16:34   #1108
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Lock se pomera zato sto pomeras desnu analognu palicu na gamepadu, jednostavno je ne diraj kad jednom lokujes,a za mis nisam siguran kako ide, valjda kad ga pomeris levo ili desno on promeni lock. Kad lokujes protivnika nema potrebe da pomeras kameru, mislim logicno. To je po meni cak i dobra stvar, sto ne moras za svakog protivnika posebno da pritiskas dugme ispod analogne palice, nego samo tecno, pomeranjem palca levo ili desno izaberes drugogo protivnika.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 16:47   #1109
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Mislim da bi ti borba bila smesna kada bi ti lock radio kako treba. Stavljaj poene na skillove koje najvise koristis, vidim da si orjentisan na strength. Neces pogresiti ako jos koji poen stavis na vitality.

Evo ti moj build (dext orijentisan, takav mi je stil igranja ).

Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 17:32   #1110
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

@dacajak
Ne igram sa gamepadom,a mis u svakom slucaju moram da pomeram.

@Vladimirus
Uglavnom sam budzio podjednako str i dex ,a glavno oruzje mi je bio Longsword koji je sada na +10. Ali onda sam uzeo ovaj veliki kameni stit koji trazi 38 snage. I onda sam samo nju budzio dok nisam dotero do 38 da mogu da ga nosim,a i jedan od onih crnih vitezova je ispustio mac pa sam polako presao na str i to bas sad u Anor Londo,do tada sam samo Longsword koristio.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 4:01   #1111
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ono kad se zagubis u Blighttownu...

Prateci uobicajan tok price koja lokacija ide posle Blighttowna? Vise se ne secam imena, vise puta sam ovde naricao da sam bez dzojstika bio mesec i kusur dana... Elem, prvo sam dosao iz pravca onih kanalizacija, lokaciju otkljucao kljucem dobijenog nakon pokorene kraljice... Posle sam se vratio u Valley of Drakes usao sa druge strane... Presao temeljno, BAR MI SE TAKO CINI mapu, spojio mesto gde sam prvi put usao s drugim mestom, ali ne mogu da skapiram kud dalje.

Inace nisam se puno nervirao u Blighttownu... pomirio sam se da se necu naosvajati dusa, kad sam mogao trcao sam, kad nisam mogao mahao sam macem ili sam unistavao kolose na parry nacin... Uz to lepo sam loot-ovao...
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 8:28   #1112
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Ja sam iso u Darkroot Garden/Basin posle blight towna i drugog zvona.

Inace presao Anor Londo, iz druge pobedio ona dva zlatna viteza. Fora je sto biju dobro,pogotovo dok su zajedno ,ali nisu nesto izdrzljivi. Zato sam kod ona dva srebrna viteza strelca zaginuo deset puta,na kraju sam morao da skinem kameni oklop da bi dobio na brzini i nekako uspeo da predjem.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 11:19   #1113
psaras
Član
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 180
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Posle bligttowna tj. kad eliminises Queelag i zazvonis a ako su ubijeni gargojli (tj. odradjeno prvo zvono) ide animacija kako onaj div otvara kapiju Sen's Fortress -a tako da...
psaras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku psaras na korisnoj poruci:
zvjer (17.3.2014)
Stara 17.3.2014, 13:31   #1114
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Znaci ipak sam nesto omasio (drugo zvono)

Poslednja ispravka: zvjer (17.3.2014 u 13:39)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 15:16   #1115
psaras
Član
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 180
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Prvo je katedrala u Parishu a drugo je u Queelag's domain, to je ono brdo u blighttownu kad sidjes skroz u mocvaru pa desno kod onih sto te gadjaju stenama.
psaras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 15:34   #1116
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
psaras kaže: Pregled poruke
to je ono brdo u blighttownu kad sidjes skroz u mocvaru pa desno kod onih sto te gadjaju stenama.
Snasao sam se, pogledao sam na jutjubu. A pitao sam ovde da ne bih gledao po jutjubu...

NEVEROVATNO jbt, bio sam ubedjen da sam do detalja pretabanao to mesto. Sad vidim da je ulaz vidljiv i s lokacije gde je bonfire. Mislim mega je uocljiv.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 22:16   #1117
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Presao i Tomb of Giants, mnogo zeznuta teritorija. Potpuna tama, provalije na sve strane ,jaki protivnici, ali sam uspeo nekako uz pomoc one svetiljke. I na kraju onaj Gravelord Nito. Propadnem kroz onu rupu, brzo se leci, nista zivo ne vidim u onoj tami, nemam pojma gde je. Od jednom se tu stvore 3 kostura, brzo ih potamanim kad eto njega,polako izlazi iz tame, ogroman,sablasan, kako hoda sve mu se tresu one kosti sto vire po celom telu i u ruci onaj ogromni noz. Znaci prikladna atmosfera za jednog od end game bossova. Stvarno sam bio napet i na ivici.

Sledeca stanica, New Londo Ruins , teritorija koju sam od pocetka igre hteo najvise da posetim (kad sam krenuo da igram prvo sam tamo otisao,ali sam ubrzo shvatio da to nije pravi put ).

Toliko RPG igara sam igrao i sad razmisljam, dal i jedna teritorija u bilo kojoj moze uopste da pridje NLR. Siguran sam da ne moze. Ovo je ,bar sto se mene tice, sam vrhunac dizajna. Tako sablasno izgleda,tama, rusevine, voda, magla,baklje,duhovi i ona rupa gore koja baca slabasnu svetlost.
Jos posle kad sam se resio vode i siso dole ,a ono gomila leseva stanovnika New Londa,tacno sam osetio neku mucninu... pa Darkwraiths ili kako se vec zovu...

Spoiler za 1:

Spoiler za 2:

Spoiler za 3:

Spoiler za 4:

Spoiler za 5:


Ovakve stvari ocekujem, ma sta ocekujem zahtevam od Witchera 3... a sudeci po onom novom concept artu mozda i dobijem.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 22:25   #1118
psaras
Član
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 180
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 30 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Svako ima "omiljenu" lokaciju u ds, a svi se slazu da je dizajn neprevazidjen. Inace je meni licno taj tomb of giants jedina lokacija u celoj igri koja mi se nije svidela.

tt4
psaras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 22:38   #1119
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Nadam se da je i u drugom delu dizajn nivoa podjednako dobar kao u prvom. Lokacije stvarno razvaljuju.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 22:48   #1120
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Tomb of Giants je lokacija koja najvise frustrira igrace. Blighttown, gde sam trenutno, je pri vrhu te liste pa ako je neznatno gore onda verujem da je podnosljivo... Ali ono sto mi je zanimljivo, koliko god da je teska, ona obiluje i forama gde najefikasnije mogu da se farmuju duse u celoj igri.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
Dark Seed Patton Avanturističke igre 13 25.4.2010 13:25
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
Dark Earth Erdeljan Boris Akcione igre 6 12.6.2006 17:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com