Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2010, 14:19   #1
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom DirectX mania

Narode,

Koja je fora sa instalacijom nekih nizih verzija DirectX od neke novije?

Npr kada instaliram igru koja je recnimo iz epohe DirectX 9.x a ja imam 10 na racunaru, da li je ok da zaobidjem tu instalaciju, jer valjda u 10 je integrisano i sve sto je ispod 10. Sada sam u situaciji da imam na racunaru 9.c a kad sam uzeo racunar bilo je 10.

Da li je ok zaobici instalaciju DirectX za starije igre ili instalirati to sto nudi?
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 15:17   #2
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: DirectX mania

Citat:
Black Adder kaže: Pregled poruke
Narode,

Koja je fora sa instalacijom nekih nizih verzija DirectX od neke novije?

Npr kada instaliram igru koja je recnimo iz epohe DirectX 9.x a ja imam 10 na racunaru, da li je ok da zaobidjem tu instalaciju, jer valjda u 10 je integrisano i sve sto je ispod 10. Sada sam u situaciji da imam na racunaru 9.c a kad sam uzeo racunar bilo je 10.

Da li je ok zaobici instalaciju DirectX za starije igre ili instalirati to sto nudi?
Ako imas win 7 ili vistu vec imas dx 10 a na xp ne mozes imati dx 10 pa dileme ni nema .
Instaliraj igru koja radi na dx 9 i igraj normalno
Mislim da sve dx update do juna 2009 ima win 7 .
Ja instaliram dx update po instalaciji win 7 unapred
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 20:46   #3
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: DirectX mania

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Ako imas win 7 ili vistu vec imas dx 10 a na xp ne mozes imati dx 10 pa dileme ni nema .
Instaliraj igru koja radi na dx 9 i igraj normalno
Mislim da sve dx update do juna 2009 ima win 7 .
Ja instaliram dx update po instalaciji win 7 unapred
Mislim da je njegovo pitanje bilo ako vec ima DX10 da li da instalira DX9 kada instalira igricu..

Kolko ja znam NIJE POTREBNO...Znaci instalaciju DX preskoci..
Ukoliko imas DX10 on sadrzi i DX9..
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SyoncMaster na korisnoj poruci:
Black Adder (6.10.2010)
Stara 5.10.2010, 22:08   #4
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: DirectX mania

Citat:
SyoncMaster kaže: Pregled poruke
Kolko ja znam NIJE POTREBNO...Znaci instalaciju DX preskoci..
Ukoliko imas DX10 on sadrzi i DX9..
Ovo je potpuno netacno, dx9 dx 10 i dx 11 su potpuno razlicite stvari.Bilo je reci o ovome, pretrazite forum. Ukoliko se instalira igra koja je pisana za dx9, da cak i na Visti i Win 7 treba instalirati najnoviji dx9 ukoliko ga igra trazi(novije edicije dx9 vec sadrze potrebne stvari iz starijih tako da ce instalacija igre da mozda proveri izdanje dx-a i preskoci ga ukoliko novija arhiva vec postoji.).SA novijom igrom treba instalirati noviji dx koji cesto dolazi sa njom.

Dx 10 i 11 koji postoje vec na Visti odnosno Win 7(sadrzi sva tri) ako igra ima dx10 ili 11 mod ili postoji posebna precica za startovanje tog moda ili ce igra sama da detektuje graficku kartu i ogrovarajuci drajver i podrzanu verziju dx-a i sama startuje odredjeni mod...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 10:34   #5
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: DirectX mania

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ovo je potpuno netacno, dx9 dx 10 i dx 11 su potpuno razlicite stvari.Bilo je reci o ovome, pretrazite forum. Ukoliko se instalira igra koja je pisana za dx9, da cak i na Visti i Win 7 treba instalirati najnoviji dx9 ukoliko ga igra trazi(novije edicije dx9 vec sadrze potrebne stvari iz starijih tako da ce instalacija igre da mozda proveri izdanje dx-a i preskoci ga ukoliko novija arhiva vec postoji.).SA novijom igrom treba instalirati noviji dx koji cesto dolazi sa njom.

Dx 10 i 11 koji postoje vec na Visti odnosno Win 7(sadrzi sva tri) ako igra ima dx10 ili 11 mod ili postoji posebna precica za startovanje tog moda ili ce igra sama da detektuje graficku kartu i ogrovarajuci drajver i podrzanu verziju dx-a i sama startuje odredjeni mod...
Ali koja je to nelogicnost, npr igras neku praistorijsku igru na Win7 i on zahteva npr direct X 8 i ti svoje graficke performanse vracas u praistorijsko doba. Zar nije direct x 10 ustvari updateovana ... 6, 7, 8, 9?
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 13:23   #6
SyoncMaster
Član
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: SRBIJA\BEOGRAD!
Poruke: 492
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SyoncMaster
Određen forumom Re: DirectX mania

Ja iako sam igrao stare igrice nika nisam instalirao stariji DX koji imam.. i sve je uvek lepo radilo..

I ja mislim da je DX10 update od 6,7,8,9...pa ajde da cujemo jos neko misljenje..
SyoncMaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 13:33   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: DirectX mania

Ja sam na primer morao da instaliram DX 9.0c za neku igru,neka vožnja je bila,i nije htela da radi dok nisam instalirao to...

Inače imam WIN 7...

Sve ostale igre su radile bez problema i još uvek rade...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 16:38   #8
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: DirectX mania

Stvar je u tome da nove verzije fajlova za DX9, DX10 i DX11 izlaze barem dva puta godišnje pa je potrebno instalirati najnoviji DirectX paket koji ima naziv DirectX Redistributable "mjesec" "godina". Kod nekih stariijih igara može biti problem dio koda koji provjerava verziju DX-a koja je instalirana i nekad ne dozvoli pokretanje jer ne može prepoznati verziju.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2010, 20:24   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: DirectX mania

Citat:
SyoncMaster kaže: Pregled poruke
Ja iako sam igrao stare igrice nika nisam instalirao stariji DX koji imam.. i sve je uvek lepo radilo..

I ja mislim da je DX10 update od 6,7,8,9...pa ajde da cujemo jos neko misljenje..
Aman ljudi, rekoh i ponavljam pretraga foruma, o ovome je pisano pre manje od nedelju dana, nemam sad kad vremena da trazim forum, radim duplu smenu danas...

Sve je lepo radilo zato sto rekao sam noviji dx 9 sadrzi neke elemente i fajlove koji su imali i u dx8 i prethodnim verzijama, zato igra radi. A ovo sto "misle" da ne budem grub lupaju o ovom gore, samo napred...Ja sam lepo napisao koliko sam prosto mogao, vise da se trosim necu...
Sa instalacijom dx-9 imate dosta fajlova koje su sadrzale stare dx 8 i starije arhive, zato nema potrebe za updejtom. Dx 10 i 11 su samostalne celine, oni se vec dosta razlikuju do prethodnika.
Cak i Win 7 i Vista sadrze po defaultu odredjene dx 9 osnovne fajlove, zato negde nema potrebe za instalacijom dx-a. Zavisi do same igre i dx arhiva koji ona zahteva, ponavljam ukoliko na sistemu vec postoji novija verzija dx arhiva sam OS nece dozvoliti da starija verzija zameni noviju...
DX 9 dx 10 i 11 nisu u konfliktu...One koegzistiraju na racunaru kao razlicite programske arhive...I nisu update jedno drugog, tj Jesu osvezena verzija sa novim instrukcijama, ali jedna ne zamenjuje drugu
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 10:53   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: DirectX mania

Citat:
SyoncMaster kaže: Pregled poruke
I ja mislim da je DX10 update od 6,7,8,9...pa ajde da cujemo jos neko misljenje..
Nije. DX10 je "nova generacija" koja se radikalno razlikuje od prethodnih DirectX-ova, samim tim je u Visti i Sedmici ostavljen i DX9 (koji jeste nadogradnja osmice i sedmice) kako bi i stariji programi mogli da rade normalno. DX11 jeste nadogradnja desetke, ali je desetka bila "prelomna tačka".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
directx


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problem sa directx miki208 Grafika 5 20.6.2010 16:34
DirectX 10 za XP Marko069 Grafika 41 26.2.2009 16:06
Fifa 07 - problem sa directX carloss Sportske simulacije 3 10.12.2007 10:38
DirectX 10 za XP voodoo_ Vesti 20 26.8.2007 0:07
DirectX eradicator ili DirectX kicker Srdjan 007 Aplikativni softver 1 24.9.2006 10:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com