Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2011, 21:45   #301
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Može i procesor da zvekne pa matična ćuti jer nema šta da je pokrene tj. signala od procesora kao i ploča da joj je došao sudnji čas
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 13:06   #302
GroleBGD
Novi član
 
Član od: 30.12.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Imam problem. Skoro sam uzeo GIGABYTE GeForce 6200 TurboForce i ugradio ga u kompjuter. Kao i sto sam forum kaze, kompjuter "cuti" kada se upali tj. nema slike na ekranu iako se cuje da hard disk i ostale komponente rade. Kada vratim staru graficku (GeForce 4 MX 440) sve je normalno.

Komp je> ASUS A7N8X2.0 maticna, AMD Athlon 2500+, 512 MB RAM DDR 400, nVidia nForce2 Ultra 400 chipset. Obe graficke su AGP 8x. Kompatibilnost ne bi trebalo da bude problem jer, koliko je u mom znanju, ploca i cip set bi trebalo da mogu da podrze AGP graficke do GeForce 7 generacije, ukljucujuci i GeForce 7 generaciju (osim ako mozda ne gresim, mada sam proveravao po netu). Ne znam da li bi trebao da se azurira BIOS ili da se nesto menja zbog graficke!!!

Takodje sama graficka ima samo DVI izlaz, a moj monitor je LG flatron sa D-SUB ulazom (tj. VGA ulaz), tako da koristim i adapter (DVI to VGA). DVI izlaz ima analogne signale, tako da bi problem u prenosu eventualno mogao da bude zbog loseg adaptera.

Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unapred!
GroleBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 17:56   #303
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Biće da je taj 6200 zreo za Recycle Bin

U nekim slučajevima beep-er na matičnoj hoće da pišti kad je grafika neispravna ali često je i situacija kao kod tebe sada.Sve komponente (sem grafike) rade "na oko" a slike na monitoru nema niti "ploča pišti" .

Za svaku eventualiju,vrati opet Ge Force 4 u slot i uflešuj poslednji BIOS na matičnu.Posle probaj opet da vratiš 6200 ali pažljivo pogledaj da kartica valjano legne u AGP slot!
Zna da se desi tvoj slučaj kad kartica ne legne baš 100% kako treba u AGP slot iako je sve ispravno.
Obrati pažnju isto kako limčić 6200 grafike leže u svoje mesto na kućištu kompa.U nekim ređim slučajevima,matična stoji malo niže no što treba u kućištu pa samim tim grafika ne može do kraja da uđe u AGP slot jer joj limčić ne može dublje pošto zapinje o kanal u kućištu (ako me razumeš).

Eto,probaj tako pa vidi onda ali,ipak se plašim da je ta grafa "gecrkt",posebno ako si je uzeo polovnu ...


Edit
Kompatibilnost ploče i grafe 99% nije problem.Takva ploča bez problema vozi bilo koji GeForce za AGP slot.
Postoji (maaala) mogućnost da DVI->VGA adapter pravi problem pa probaj i sa nekim drugim adapterom.To što inače koristiš takav adapter nije problem

Poslednja ispravka: Flavio (30.12.2011 u 18:03) Razlog: Setio se :)
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
GroleBGD (1.2.2012)
Stara 1.1.2012, 19:55   #304
GroleBGD
Novi član
 
Član od: 30.12.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Hvala puno na odgovoru.

Pazi, grafička jeste kupljena polovna, ali je garancija jos uvek važeca tako da ja nisam hteo da se zezam nego sam je lepo odneo nazad u prodavnicu u rekao "takva i takva stvar, šta ne valja?!?". Uzeli su je i, kada je budu ispitali, javice mi šta je problem.
Ako nije u grafičkoj, onda jedino da probam sa flešovanjem BIOS-a, jer ne znam šta bi drugo moglo da bude. U svakom slucaju moram da sačekam njih, ali čim saznam šta se dešava, javljam!

Hvala još jednom!
GroleBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2012, 10:57   #305
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Čovek se uči dok je živ pa obavezno javi šta su rekli u servisu .

Btw,letos sam jednu takvu G-Byte 6200 uzeo polovnu i testirao je na Asus A7N8X-X (low budget ploča).Potom je ugradio na MSI K7N2 Delta ploču (isto nForce 2 čip) i eno je radi dan danas (pu,pu,pu ).
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
GroleBGD (1.2.2012)
Stara 5.1.2012, 3:57   #306
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Pozdrav ljudi. Danas sam se ponovio ovim kucistem http://www.itsvet.com/proizvod/chief...p_case/48/1444 . Prepakovao sam konfu iz starog kucista u novo i sada ne mogu da startujem komp, odnosno startujem ga ali nemam slike na monitoru, nema ni biosa ni nista. Na grafickoj mi svetli crvena dioda pored koje pise ctf. To bi koliko sam video trebalo da znaci da se pregrejala, ali to nije moguce. Kuler na njoj kao i svi ostali rade normalno. Kablove sam prekontrolisao milion puta. Ima li neko neku ideju, izludeh?
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 17:27   #307
Akvagel
Novi član
 
Član od: 5.1.2012.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

dobar dan svim clanovima zelim...
ja sam nov ovde pa mozda se i ovo pitanje koje cu postaviti vec pojavljivalo, pa se unapred izvinjavam ako nisam video
naime.,,,
u konfiguraciji MB asus K8Ux
sa amd 2,5 box CPU
mem 2 x 256 ddr dimm
i GPU v9250 magic 128 m
i ispravnim napajanjem 400 w 20 +4
imam problem sa biosom,, naime ,, kada startujem masinu,, led dioda na ploci svetli, kuleri se pale i na cpu i na napajanju,, optika radi , hddd vrti ali
NE CUJE SE bip startovanja biosa uopste i ne izlazi nista na monitor, bas nista,..
pokusao sam sa drugim napajanjem,, ista prica, menjeo memoriju ista prica,, skinuo grafu opet isto...
ne znam sta bih jos mogao probati i da napomenem da MB je radila bez ikakvih problema.. pomoc,, HVALA
Akvagel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 18:00   #308
NIKOLA94s
Član
 
Član od: 30.5.2010.
Poruke: 409
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 41 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Probaj da izvadis cmos bateriju......

izgleda kao na silici(pozicija verovatno nije ista)


izvadi polako bateriju i ostavi je jedno 5-10 min, zatim je vrati i ukljuci racunar...trebalo bi da uspe
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	cmos-baterija.jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	70,6 KB
ID:	42037  
NIKOLA94s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 18:24   #309
Akvagel
Novi član
 
Član od: 5.1.2012.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
NIKOLA94s kaže: Pregled poruke
Probaj da izvadis cmos bateriju......

izgleda kao na silici(pozicija verovatno nije ista)


izvadi polako bateriju i ostavi je jedno 5-10 min, zatim je vrati i ukljuci racunar...trebalo bi da uspe


da, .Pokusao sam i to,, ima jos i caka sa jumperom JBAT koji kao resetuje bios,, medjutim negde sam video da to bas i niej pozeljno da se radi...nista se ne dogadja svakako,, pokusah i sa druhom plocom i cpu u istom kucistu, jedino nisam grafu menjao, moguce da je ona riknula? ali i kada je skinem nece da se "cuje" bios,,.. u oba slucaja..uf
Akvagel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 19:09   #310
sboban
Novi član
 
Član od: 19.8.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Isti problem, zna li neko resenje. Bios flesovan sa poslednjom revizijom. Kad uspe da krene radi sve bez problema, cim se ugasi nema ponovnog paljenja bez vadjenja kabla iz struje i jedno 10_ak minuta "odmora" pa opet nanovo.
sboban je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 14:00   #311
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Biće da su oboma ploče ...

@Akvagel ,izvadi sav RAM iz ploče i upali mašinu tako.Ako ni tad ne pišti ploča onda je najverovatnije mrtva i pomoći nema-sem druge ploče .
Naravno,podrazumeva se da su svi konektori spojeni dobro,da su ispravni tasteri na kućištu itd. ...

@GameFREAK,ima li šanse da grafa nije lepo legla u slot ??
Pogledaj šta sam napisao gore za @GroleBGD.
Event,izvadi grafu i upali komp tako,bez nje! Ugasi ga posle minut-2 na On/Off taster,vrati grafu pa probaj onda ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 23:38   #312
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Thumbs up Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Racunar kada se ujutru ukljuci radi bez problema, blokada, restartovanja i sl. Temperatura procesora, ploce, grafike, hdd i memorija je po defaultu. Medjutim, kada ugasim racunar i probam odmah da ga ukljucim, racunar samo "Cuti", odnosno upali sve ventilatore, trepne jednom lanpica za hdd i dvd i ne dize nista, ne pali monitor niti daje bilo kakav beep, mogu da ga ugasim ako drzim dugme za startovanje 5 secundi, ako probam vishe puta za redom, racunar se na kraju ukljuci i moze da radi nedelju dana da se ne gasi, a pritom se na njemu igra gta 4 , la noar, koristi auto cad i sl. Ako ga ugasim i sacekam da prodje 40 min, nema sanse da ga ukljucim u narednih 4-5 sati.
Na ploci sam probao, novo napajanje, drugi proc, drugi hdd, drugu grafiku i drugu memoriju, takodje sam probao i drugi produzni kabl i sam kabl od napajanja ali ista prica. Ponovo sam instalirao bios (zadnju verziju) i vadio bateriju i restartovao ga na dugme jer nema dzamper za cmos nego dugme... Racunar je star 5 godina, a ovako mi radi godinu i po dana, na ploci od konponenti nista nije crklo niti se pokvarilo...
Ocigledno je ploca problem, ali me zanima sta se desilo i zasto se desilo? I da li ako kupim novu plocu moze to ponovo da se desi? Ako neko zna kako mozda da popravim ili tako to neka mi javi? Majstori kazu da su kondenzatori ispravni!!! Hvala unapred i izvinite sto sam ovoliko napisao ali enigma je velika??? POZZ
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 0:24   #313
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
GameFREAK kaže: Pregled poruke
Pozdrav ljudi. Danas sam se ponovio ovim kucistem http://www.itsvet.com/proizvod/chief...p_case/48/1444 . Prepakovao sam konfu iz starog kucista u novo i sada ne mogu da startujem komp, odnosno startujem ga ali nemam slike na monitoru, nema ni biosa ni nista. Na grafickoj mi svetli crvena dioda pored koje pise ctf. To bi koliko sam video trebalo da znaci da se pregrejala, ali to nije moguce. Kuler na njoj kao i svi ostali rade normalno. Kablove sam prekontrolisao milion puta. Ima li neko neku ideju, izludeh?
Ištekaj kabl iz napajanja, izvadi bateriju sa ploče, čekaj 10min i vrati je, ubaci kabl i ulkjuči.

Kad god prčkaš oko kompa, izvadi bateriju.
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 0:40   #314
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

@Filip89x ,kako ti se kreće temperatura ploče ??

Baratao sam sa nekoliko mat. ploča,sa nForce 4,nForce 5 i nForce 7 (AM2/AM2+) i skoro svakoj se temperatura kretala u nekim,po meni,suludo velikim vrednostima !
Bukvalno,od 60 do 80 stepeni!
Jednu MSI GF8300 (srednja klasa) sam xpres prodao jer mi se nije sviđalo što se T ne spušta ispod 62-3*C nikako .
Prošli mesec sar sređivao neki komp sa Biostar GeForce6100/nForce 410 čipom (zelena,jeftinija klasa).NB temp stoji na 68-70*C i ne zarezuje 2% da se spusti iako sam u Briza kućištu napravio dobru promaju sa 3 vent-a .I na dodir NB hladnjaka oseti se da je baš usijan-ugrubo kao i da odgovara očitanoj temp..A fabrički NB hladnjak minijaturan .
Da ne dužim dalje,mislim da i kod tebe ta visoka radna temperatura polako počinje da uzima danak.Stalno je vruće i vremenom lemovi počinju polako da gube kontakt ...

My two cents
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 11:19   #315
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Unhappy Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Hvala na brzim odgovorima!!

Temperatura Procesora AMD athlon 64 x2 6400 kad brat igra gta 4 (po 4 sata) je core0-51c core1-50c i nikad nije presao preko toga, cale je kupio taj proc pre 5 godina u Americi jako jeftino bez hladjenja i onda smo ovde sastavili komp i kupili Kuler masterovo hladjenje. Ploca je MSI K9N SLI v1 temperatura ide do 55c, grafika je MSI R4830 OC 1GB temperatura ide do 54c GPU i 59c MEMIO, sve s8u to max temperature posle 4h igranja gta 4 ili LA NOIRE na HIGH.... U idle i to posle 24h CPU 38c, Ploca 41, Graf 39.... (sad dok pisem su te). Kada sma prvi pu pre godimu i po dana primetio problem, probao sam sve ( inace na svakih 8-9 meseci cistom komp) skinuo sam cak i hldnjak sa ploce i stavio novu pastu, stavio novu pastu i na hladnjak na grafici naravno i hladnjk od CPU-a redovno cistim i menjam pastu na dve godine, tako pise na uputstvu...

Problem ne bih ponovo ni primetio da nije bilo ovih apela za stednju, pa sam gasio komp i onda posle sat i po probao ponovo da ga ukljucim i suocio se ponovo sa starim dobrim problemom...

Zvao sam i servis spominjali su i neke elektrolite, ali su mi rekli da budem srecan sto je trajala 5 godina...

Kupio bih novu plocu (recimo ASUS m4n78 pro, ne mogu da biram mnogo jer nema AM2 vishe u prodaji) pa me interesuje da li je dovoljno da kupim novo napajanje i produzni kabl i da stavim stare konponente, hdd i dvd su stari 8 meseci, grafika, proc i ram guraju i dalje sve, a uzeo biyh sigurno AM2+/AM3 ready pa bi recimo za godinu dana stvio neki quad i neku jacu graf... Da li je to preporucljivo, jer ne znam koliko ce ovako josh raditi....
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 14:34   #316
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Uzgred evo probao sam da ga ugasim i da izvucem kabl od napajanja na 20 min, i nema sanse da ga upalim u narednih 5 sati . Probao sam da izvucem i bateriju i kabl od napajanja na 20 min i ponovo isto.... .

Da li postoji sansa da je graficka karta ili procesor ili RAM napravio problem i da ce i na novoj ploci biti isto??? Ja planiram da kupim novu plocu i napajanje i produzni gabl, kako bi koliko toliko bio siguran da se ovo ne ponovi!!!
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 21:26   #317
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Hmm,po svemu rečenom,izgleda je ploča ipak pri kraju .
Za tih 5 godina ona je kod tebe dobro odradila obzirom da ti je komp više uključen nego isključen sve te godine!

I dalje mislim da je problem tzv. "hladan lem".Neki delić na ploči gubi kontakt čim se ista isključi i malo ohladi.Možda bi pomogla budž intervencija grejanjem ali,ne preporučujem.Prvo,nzm koliko bi i to bilo trajno,drugo,pitanje koliko bi ti stručno to neko uradio i naplatio.

Koliko shvatam,ti bi ustvari sad praktično zamenio samo ploču novom.Ostavio stare komonente,sem napajanja a kasnije,stavio jači proc na tu,praktično AM2+ ploču ??

Nije loša ideja,no,bilo bi dobro sve staviti na papir i videti finansiski momenat .
Da li zameniti samo ploču sad ili,prodati taj 6400+,sav DDR2,sadašnje napajanje pa,na to dodati kintu koju bi i tako dao za npr. tu Asus M4N78 i preći na noviju generaciju ?


Edit
Ti neki "elektroliti" su kondenzatori za koje kažeš da ti je majstor rekao da su OK .

Poslednja ispravka: Flavio (14.2.2012 u 21:49)
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
Filip89x (14.2.2012)
Stara 23.2.2012, 2:10   #318
mirko2511
Član
 
Član od: 19.2.2012.
Poruke: 52
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Imam jedan racunar koji mi danima zadaje glavobolje..
U pitanju je AMD Sepron 2000+ klokovao sam ga davno na 2200+ i radio je savrseno,ploca je gigabyte 7VT600P-RZ ,na njemu neka Nvidea grafika od 64 MB,3x256 DDR-1 RAM-a i hard od 80 GB...
Pre neki dan sam povadio sve delove da prepakujem u lepse kuciste i krenuli su razni problemi sa zvukom itd,ali to sam resio,ostao je jedan problem koji ne mogu vec danima...
Ponekad kada ga startujem,samo cuti i ekran je u standby modu,onda ugasim napajanje na dugmetu pa ponovo ukljucim i startujem,onda krene normalno,izbaci prozor gde ocita velicinu grafike,pa se cuje beep i predje na prozor gde testira RAM,odmah zavrsi,ispod treba da detektuje HDD i citac ali ne pojavi se ni ono detecting IDE drives,vec samo stoji tako sa RAM-om i ne mozes mu nista,samo cuti..
Ako stisnem dugme za hardverski restart nece da upali ekran ponovo,i onda jedno 10 puta palim i gasim na napajanju pokusavam,dok jednom ne prodje,kada prodje radi fenomenalno,vadio sam bateruju sa ploce par puta,ne pomaze mi,pomenjao kablove,probao 3 razlicite graficke,testirao RAM memorije,sve dobre,testirao HDD i on je dobar,napajanje promenio,ako neko moze da pomogne prihvatam sve,ubi me u pojam komp..
mirko2511 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 13:26   #319
boki64
Član
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 30
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Prijatelj poseduje dva starija racunara i posle grmljavine jedan komp je otkazao pa je radi probe sa ispravnog skinuo napajanje i probao na prvom i naravno nista ne radi. Vratio je napajanje na ispravni komp i sada i on ne reaguje. Pali vent na procesoru nema slike cak ni bios (sve je crno) i sto je najcudnije ne treba da pritiska dugme na kucistu tj. pali se pri prikljucenju kabla na el. mrezu. Nista nije pipano ni kablici za povezivanje tastera znaci samo kablovi za napajanje ploce i diska i cd- a. Ploca je epox ep-4pda3i intel 478 865pe + ich5 i ima displej na sebi koji daje kod FF ( u manualu najblize sto sam nasao je  FFh Boot Attempt INT 19h) Nema onih beep signala. Probano je novo napajanje- isto se ponasa Vadjena je baterija i clear cmos . Da je procesor u pitanju valjda bi ploca pistala? Da li imate neki predlog?
unapred hvala
boki64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 14:34   #320
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
boki64 kaže: Pregled poruke
Prijatelj poseduje dva starija racunara i posle grmljavine jedan komp je otkazao pa je radi probe sa ispravnog skinuo napajanje i probao na prvom i naravno nista ne radi. Vratio je napajanje na ispravni komp i sada i on ne reaguje. Pali vent na procesoru nema slike cak ni bios (sve je crno) i sto je najcudnije ne treba da pritiska dugme na kucistu tj. pali se pri prikljucenju kabla na el. mrezu. Nista nije pipano ni kablici za povezivanje tastera znaci samo kablovi za napajanje ploce i diska i cd- a. Ploca je epox ep-4pda3i intel 478 865pe + ich5 i ima displej na sebi koji daje kod FF ( u manualu najblize sto sam nasao je FFh Boot Attempt INT 19h) Nema onih beep signala. Probano je novo napajanje- isto se ponasa Vadjena je baterija i clear cmos . Da je procesor u pitanju valjda bi ploca pistala? Da li imate neki predlog?
unapred hvala

Neka proba sa nekom drugom tastaturom jer mozda je na ovoj neko dugme zaglavilo, a desavalo mi se da nece da se podize windows zbog zaglavljenog tastera za resetovanje racunara na kucistu. Mozda se je i taster za paljenje racunara zaglavio pa se zato komp pali kad se ukljuci u struju.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kada uključim kompjuter: CMOS SEting Wrong! Melody Kvarovi 12 3.8.2008 17:50
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43
Problem kada gasim racunar internacional Operativni sistemi 7 22.8.2006 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com