Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2014, 21:58   #521
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
mada ni Braid nazalost nisam igrao iako sam ga kupio pre 3 godine, jos uvek ceka u backlog-u.
Sta cekas? Braid je istinsko remek delo, koje ne sme da se propusti.

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
tako da kapiram zasto se nekima svidja manje, jer igra ima toliko slojeva da me to odusevljava
Meni se svidja manje zato sto sam tu pricu vec ispratio vise puta pre igranja igre. Naime, samo procitas Srce tame, odgledas Apokalipsu danas, i u Spec Ops-u nema ama bas nista da te odusevi, iznenadi. Sve je vec vidjeno, neoriginalno, jer ta tematika nema mesta za preveliku improvizaciju. Inace, igra je skroz dobra, vredi da se odigra..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.5.2014), Yonai (27.1.2015)
Stara 13.5.2014, 23:14   #522
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Braid nazalost nisam igrao iako sam ga kupio pre 3 godine, jos uvek ceka u backlog-u.
Nisi igrao Braid... mislim da ce ti leci, meni je to ono ... Jedna od najboljih igara svih vremena. Stvarno stvarno.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 1:52   #523
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Sta cekas? Braid je istinsko remek delo, koje ne sme da se propusti.
Cim zavrsim Kojimino poslednje cedo (MGS 4)
Uh, ogresih dusu, oprosti... Nisam ga kupio nego ga dobio od tebe.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 14:11   #524
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Hehe, vidi ga sta ovaj pamti.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 14:24   #525
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Hehe, vidi ga sta ovaj pamti.
https://www.youtube.com/watch?v=8_re3d6GoW8&t=50s
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
bokela (14.5.2014), nameless1 (14.5.2014)
Stara 23.5.2014, 14:18   #526
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Thief The Dark Project
Max Payne 2: Fall of Max Payne
Warcraft (malo su ga ****li na kraju)
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 8:35   #527
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Najbolje priče su nekad skrivene tamo gde se najmanje nadaš...

...Chrono Trigger. Kada sam nekada davno ubacio disk u PSX, nisam očekivao bog zna šta - mislio sam da ću iskusiti standardni JRPG gde će mi sistem borbe i levelovanje biti ono što me drži... na kraju sam hvatao sebe kako satima bez treptanja gutam dogodovštine Chrono-a i njegove družine. Sjajna igra. Odlična priča sa dubokim uvidom u svakog od karaktera, puna neobaveznih side quest bisera koji upotpunjuju priču.

...Silent Hill 2. Odlična, mračna, morbidna i na momente psihodelična priča o protagonisti koji se, dok traži voljenu osobu, suočava sa svojim strahovima, skrivenim i mračnim tajnama ljudske psihe. James Sunderland - to ste vi u igri. A ko je zaista on... da li je dobar ili zao... to se može saznati kroz rollercoaster dešavanja i neočekivanih momenata u igri. Po mom mišljenju jedna od najsvetlijih tačaka u istoriji Survival Horror žanra. Survival Horror = Silent Hill. SH i SH su sinonimi u svakom smislu, definitivno.

...To the Moon. Sjajna igra u retro stilu sa odličnom pričom. Ubacivanje veštačkih sećanja u svest ljudi koji su na samrti. Veštačka sećanja koja su njihova poslednja želja. Sjajna, emotivna priča koja će dotaći svakog.

...The Last of Us. Mišljenje o ovoj igri sam detaljno objasnio na temi o njoj i toplo je preporučujem svakome. Teška priča, realistična priča, puna emocija i ljudske tragedije uz svakako neočekivan kraj.

...Heavy Rain. Nesvakidašnji gameplay koji na isto tako nesvakidašnji način ističe razmišljanja, emocije i unutrašnje dijaloge karaktera u prvi plan. Odlično, atmosferično, nesvakidašnje. Razrešenje misterije o origami ubici je mene svakako zateklo.



Ima još dosta igara sa dobrom pričom, ali ovo su one koje su na mene ostavile najsnažniji utisak... Remek dela, svaka igra na svoj način.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.8.2014), bokela (6.8.2014)
Stara 6.8.2014, 12:09   #528
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Red face Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Najbolje priče su nekad skrivene tamo gde se najmanje nadaš...

...Chrono Trigger. Kada sam nekada davno ubacio disk u PSX, nisam očekivao bog zna šta - mislio sam da ću iskusiti standardni JRPG gde će mi sistem borbe i levelovanje biti ono što me drži... na kraju sam hvatao sebe kako satima bez treptanja gutam dogodovštine Chrono-a i njegove družine. Sjajna igra. Odlična priča sa dubokim uvidom u svakog od karaktera, puna neobaveznih side quest bisera koji upotpunjuju priču.
Ovo nikako da odigram, probao sam davno, pre skoro desetak godina Legend of Dragoon, koji mi nije legao verovatno zato sto sam prvi put igrao jRPG igru kada sam samo znao za igre kao sto su Gothic 2, Morrowind, Neverwinter Nights i sl...

Citat:
...Silent Hill 2. Odlična, mračna, morbidna i na momente psihodelična priča o protagonisti koji se, dok traži voljenu osobu, suočava sa svojim strahovima, skrivenim i mračnim tajnama ljudske psihe. James Sunderland - to ste vi u igri. A ko je zaista on... da li je dobar ili zao... to se može saznati kroz rollercoaster dešavanja i neočekivanih momenata u igri. Po mom mišljenju jedna od najsvetlijih tačaka u istoriji Survival Horror žanra. Survival Horror = Silent Hill. SH i SH su sinonimi u svakom smislu, definitivno.
Slazem se u potpunosti sa svim sto si napisao. Najbolji Silent Hill za mene (igrao sam 1-4 i nesto malo Shattered Memories na PS2). Igra koja ima najbolju atmosferu, uz koriscenje sveta u svrhu smislenih simbola koji doprinose kompletnom iskustvu i dozivljaju price. U zavisnosti od izbora igraca moze imati tragican, komican ili ispunjujuci kraj. Masterpiece.
Jedan od najboljih soundtrackova ikada:
Promise (reprise)


BTW, skoro sam presao indie naslov Lone Survivor, kako je igra dobra, najbolji moguci omaz dvojci, koji je cak prevazilazi u survival elementima. Isto tako dobra prica...

Citat:
...To the Moon. Sjajna igra u retro stilu sa odličnom pričom. Ubacivanje veštačkih sećanja u svest ljudi koji su na samrti. Veštačka sećanja koja su njihova poslednja želja. Sjajna, emotivna priča koja će dotaći svakog.
Uh, ovo nisam igrao, sto mi spojlova.
Citat:
...The Last of Us. Mišljenje o ovoj igri sam detaljno objasnio na temi o njoj i toplo je preporučujem svakome. Teška priča, realistična priča, puna emocija i ljudske tragedije uz svakako neočekivan kraj.

...Heavy Rain. Nesvakidašnji gameplay koji na isto tako nesvakidašnji način ističe razmišljanja, emocije i unutrašnje dijaloge karaktera u prvi plan. Odlično, atmosferično, nesvakidašnje. Razrešenje misterije o origami ubici je mene svakako zateklo.
Za TLoU smo se vec slozili, ali za Heavy Rain ne bih rekao da je igra toliko dobra, da bude medju najboljima. Igru vise krasi dobra atmosfera, teske odluke tokom igranja
Spoiler za Nista mi teze nije bilo nego:
kad sam sam sebi morao da odsecem prst, uhhhh
i posledice ukoliko ne iskoristis prave reci u dijalogu sa likovima. Igrao sam je i svideo mi se pristup kao i sama prica. Stvarno pomalo neocekivan rasplet.

Citat:
Ima još dosta igara sa dobrom pričom, ali ovo su one koje su na mene ostavile najsnažniji utisak... Remek dela, svaka igra na svoj način.
Moja lista (dodacu jos neku se setim, ove mi prve padaju na pamet):

Planescape: Torment - Ovo je najozbiljnije napisano literarno delo za neku video igru, a koje je toliko dobro izvedeno u igri da prevazilazi zanr RPG-a i izvrce sve konvencije naglavacke.
Filozofska studija covekove prirode i posledica izbora pripovedana kroz najfantasticniji setting ikada osmisljen u epskoj fantastici. Igre mozda nikada nece biti na nivou dela klasicne knjizevnosti, ali ovom igrom su najblize prisli tom ostvarenju.

Bioshock:
Retko kad je takva situacija, ali ovde se slazem sa svim sto je rekao:
http://www.sk.rs/2007/09/siop01.html
Stoji
Jos jedna fantasticna postmoderna prica ispricana u jos jednom fantasticnom okruzenju.

Citat:
Kuzma kaže:
Kakav zaključak očekujete? Ništa osim potpune, bezrezervne preporuke nema smisla. BioShock je više od kulta, to je igra koja pravi brzi parajući rez između Pre i Posle, pokazujući i najnevernijem Tomi da istinska umetnost i te kako može biti komercijalna, pored transcendentnih atributa rezervisanih za ljude koji ne igraju nego dišu igre.
Metal Gear Solid 2 i 3:

Vec sam pisao u MGS temama, sumnjao sam u kvalitet tih igara jer su mi na prvu delovale neozbiljno i kicasto, kako sam se samo za'ebao
Dvojka direktno provocira igraca da ukljuci mozak i donosi jedan od najludjih, meta-zavrsetaka ikada, a trojka je jedna tragicna prica, o besmislu rata ispricana u nekom western-samurai-pulp stilu toliko dobro da pokazuje i da kemp moze da ima tragicnu i ozbiljnu pricu, kakvu nigde nisam video, knedla u grlu nakon kraja igre. Remek dela...

Poslednja ispravka: Asmodeus (7.8.2014 u 11:07)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (27.1.2015)
Stara 6.8.2014, 13:11   #529
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Nije ti Yonai spoilovao To the Moon, to je premisa igre, i to je bukvalno prvo sto saznas kada krenes sa igrom.

Inace, sto se mene tice - Syberia, definitivno.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 15:18   #530
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Chrono Trgger je moj omiljeni jRPG iz puno razloga ali nikada nisam posebno obratio pažnju na priču, iako je skroz ok rekao bih da je manje više jRPG klasika. Mada sam ga prelazio u dahu, možda nisam popamtio sve detalje. BTW, Chrono Cross sam skoro počinjao na emulatoru ali mi se nešto nije dalo, za razliku od originala koji je bio ljubav na prvi pogled, pa ostaje na stand by do daljnjeg.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 16:04   #531
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
BTW, skoro sam presao indie naslov Lone Survivor, kako je igra dobra, najbolji moguci omaz dvojci, koji je cak prevazilazi u survival elementima. Isto tako dobra prica...
Super igra, ali meni se prica nije nesto svidela, iako mi se dopala atmosfera. Najvece mane su nerazradjen junak i predvidiv, klise preokret, na kojem se u sustini zasniva ceo zaplet.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 0:37   #532
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Bioshock:
Retko kad slazem, ali ovde se slazem sa svim sto je rekao:
http://www.sk.rs/2007/09/siop01.html
Stoji
Jos jedna fantasticna postmoderna prica ispricana u jos jednom fantasticnom okruzenju.
Kako Bioshock moze imati najbolju pricu kada je 95% ista kao i kod njegovog starijeg (..naprednijeg, kompleksnijeg, inteligentnijeg) brata System Shock-a 2?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Jan Čmelik (7.8.2014)
Stara 7.8.2014, 8:08   #533
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Chrono Trgger je moj omiljeni jRPG iz puno razloga ali nikada nisam posebno obratio pažnju na priču, iako je skroz ok rekao bih da je manje više jRPG klasika. Mada sam ga prelazio u dahu, možda nisam popamtio sve detalje. BTW, Chrono Cross sam skoro počinjao na emulatoru ali mi se nešto nije dalo, za razliku od originala koji je bio ljubav na prvi pogled, pa ostaje na stand by do daljnjeg.
Isti problem i ja imam sa Chrono Cross-om... nikako da ga započnem


Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Nije ti Yonai spoilovao To the Moon, to je premisa igre, i to je bukvalno prvo sto saznas kada krenes sa igrom.

Inace, sto se mene tice - Syberia, definitivno.
Tačno, pazio sam da u svom postu ne iznosim previše detalja koji bi mogli da pokvare nečije igračko iskustvo

Inače, SIberia serijal već duže vreme imam na umu, pa čak i na hard disku, ali nikako da ga krenem... od kako uzeh PS3 nikako da se nateram da odigram nešto na PC-ju...


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Slazem se u potpunosti sa svim sto si napisao. Najbolji Silent Hill za mene (igrao sam 1-4 i nesto malo Shattered Memories na PS2). Igra koja ima najbolju atmosferu, uz koriscenje sveta u svrhu smislenih simbola koji doprinose kompletnom iskustvu i dozivljaju price. U zavisnosti od izbora igraca moze imati tragican, komican ili ispunjujuci kraj. Masterpiece.
Jedan od najboljih soundtrackova ikada
SH2 je stvarno, ali stvarno genijalna igra. Posle toga se nikad više nisam vratio na Resident Evil u smislu horora. RE igram kao rekreativnu pucačinu iz trećeg lica. Ništa više od toga. Od Downpour-a sam očekivao dosta, jer sumorna kiša u takvom okruženju može sjajno da se iskoristi u smislu atmosfere... ali avaj... Vatra studio se pošteno ugasio od te kiše. Bolje da se nisu ni hvatali tako krupnog zalogaja. Nadam se da će se SH serijal ili vratiti korenima ili evoluirati u nešto dostojno svog imena.


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
BTW, skoro sam presao indie naslov Lone Survivor, kako je igra dobra, najbolji moguci omaz dvojci, koji je cak prevazilazi u survival elementima. Isto tako dobra prica...
Taj naslov sam pre neki dan merkao na torentu


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Za TLoU smo se vec slozili, ali za Heavy Rain ne bih rekao da je igra toliko dobra, da bude medju najboljima. Igru vise krasi dobra atmosfera, teske odluke tokom igranja
Spoiler za Nista mi teze nije bilo nego:
kad sam sam sebi morao da odsecem prst, uhhhh
i posledice ukoliko ne iskoristis prave reci u dijalogu sa likovima. Igrao sam je i svideo mi se pristup kao i sama prica. Stvarno pomalo neocekivan rasplet.

Pa eto, mene je Heavy Rain fascinirao zato što je drugačiji i zato što je kraj bio takav kakav jeste Inače, danas ću da počnem i onaj DLC Taxidermist, baš me zanima kako su to narativno odradili


Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Moja lista:

Planescape: Torment

Bioshock

Metal Gear Solid 2 i 3:
Sada mi je u planu i jedan epski quest - da pređem sve MGS igre od prvog PSX naslova pa na ovamo. Kupih nedavno MGS Legacy Collection... ima da se razvalim od toga Moram malo da obnovim i dopunim gradivo. Isto tako sam raspalio i Uncharted trilogiju pre par meseci... i prešao sve tri u dahu

Kako je samo dobro kada tako godinama zaobilaziš jednu platformu i onda kad raspališ po tome, imaš sve u paketu i to u GOTY verzijama


Generalno, igre su postale medij koji debelo parira, a povremeno i prevazilazi filmove, knjige i ostale tradicionalne oblike umetnosti.

Igre su postale umetnost novog, digitalnog doba, a za onog ko upotrebi termin "igrica" imam samo jednu poruku - takve ubijam na mestu

Šalim se naravno, ali što jeste jeste - u gaming svetu ima neverovatnih bisera. Popodne ću da prošvrljam po svojoj kolekciji, pa ću da preporučim još ponešto sa iznimno dobrom pričom.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 9:15   #534
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Inače, SIberia serijal već duže vreme imam na umu, pa čak i na hard disku, ali nikako da ga krenem... od kako uzeh PS3 nikako da se nateram da odigram nešto na PC-ju...
Kao sto sam pricao Aci za Braid, tako cu i tebi za Syberiu

Nije stvar samo u toj prici, koju treba iskustiti i tom putovanju, koje stvarno treba proci. Stvar je u transformaciji glavnog lika kakvu nisam sreo u igrama, promeni nacina razmisljanja i promeni cele licnosti. Kada ti se svi motivi i ono sto te vuce u zivotu preokrene, postane totalno nebitno i krenes totalno drugim putem od onog koji si planirao. Naravno, to je uradjeno tako polako, lepo i suptilno, da dok igras i ti dozivljavas tu promenu istim tempom kao i Kate Walker.

Ne znam koliko imas strpljenja za point and click avanture, (ja nazalost nemam puno i nisam ih puno njih presao, mozda 10-ak), ali Syberia je definitivno vredna tvog vremena i ostace ti urezana u pamcenje - naravno pod uslovom da ispratis celu avanturu do samog kraja.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Asmodeus (7.8.2014), Yonai (7.8.2014)
Stara 7.8.2014, 11:01   #535
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Kao sto sam pricao Aci za Braid, tako cu i tebi za Syberiu

Nije stvar samo u toj prici, koju treba iskustiti i tom putovanju, koje stvarno treba proci. Stvar je u transformaciji glavnog lika kakvu nisam sreo u igrama, promeni nacina razmisljanja i promeni cele licnosti. Kada ti se svi motivi i ono sto te vuce u zivotu preokrene, postane totalno nebitno i krenes totalno drugim putem od onog koji si planirao. Naravno, to je uradjeno tako polako, lepo i suptilno, da dok igras i ti dozivljavas tu promenu istim tempom kao i Kate Walker.

Ne znam koliko imas strpljenja za point and click avanture, (ja nazalost nemam puno i nisam ih puno njih presao, mozda 10-ak), ali Syberia je definitivno vredna tvog vremena i ostace ti urezana u pamcenje - naravno pod uslovom da ispratis celu avanturu do samog kraja.
Da, Syberia, potpuno sam zaboravio na nju. Treba odigrati iako ti ne lezi zanr.
Broken Sword (1,2,3), Still Life, Drakula na PSX, Beneath a Steel Sky, I have no mouth & I must scream, Myst: Masterpiece edition (uz Syberiu naravno), ne secam se da sam igrao jos nesto od P&C avantura. A da, Gemini Rue, odlicna sci-fi prica, fenomenalna amtosfera ostvarena kroz 8-bitni pixel art i odlican soundtrack.
Ostao mi jos Longest Journey, koju hvale da ima najbolju pricu.

Citat:
Yonai kaže:
Šalim se naravno, ali što jeste jeste - u gaming svetu ima neverovatnih bisera. Popodne ću da prošvrljam po svojoj kolekciji, pa ću da preporučim još ponešto sa iznimno dobrom pričom.
Setih se jos nekih naslova vrednih pomena:

Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer, Mafia, Max Payne...

BTW, ulazak u jRPG svet planiram sa FF VII, posto mi je do sada jedno 20 puta bio preporucen.

P.S. Vidim da me Nameless prati kao Kalimero da ispravi nepravdu nanetu SS2.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (7.8.2014)
Stara 7.8.2014, 12:19   #536
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Ja sam sinoc poceo Bioshock (OPET) da pokusam da predjem ovaj put i nema sta, pocetak je odlican, samo da me oni pajseri ne ubiju u pojam sada i da me ne smore kao svaki put do sada...

A System shock 2 nisam odigrao jer mi je tada bila previse jeziva (ozbiljno)... Sad sam probao i jos mi je jezivija, i jos oni zombiji kockasti sa onim zvukovima koje ispustaju... Al moracu i to nekako.

Sto se tice The Longest Journey, fanstasticna avantura, ultra zanimljiva, ali po samoj prici, meni je jaca Syberia. TLJ je dosta bajkovitija da kazem, mada je miks svega i svacega. Ali svakako je itekako vredi odigrati.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 12:37   #537
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ja sam sinoc poceo Bioshock (OPET) da pokusam da predjem ovaj put i nema sta, pocetak je odlican, samo da me oni pajseri ne ubiju u pojam sada i da me ne smore kao svaki put do sada...

A System shock 2 nisam odigrao jer mi je tada bila previse jeziva (ozbiljno)... Sad sam probao i jos mi je jezivija, i jos oni zombiji kockasti sa onim zvukovima koje ispustaju... Al moracu i to nekako.

Sto se tice The Longest Journey, fanstasticna avantura, ultra zanimljiva, ali po samoj prici, meni je jaca Syberia. TLJ je dosta bajkovitija da kazem, mada je miks svega i svacega. Ali svakako je itekako vredi odigrati.
Nemoj pokusavati ako ti ne ide. Nije mi jasno samo kako neko moze da kuka na combat u originalnom, a presao je Bioshock: Infinite u kom od polovine krece takvo rostiljanje kojem bi i Serious Sam pozavideo.
Btw, TLJ planiram da odigram u svakom slucaju, a verovatno i nastavke.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Skenderevo (7.8.2014)
Stara 7.8.2014, 12:45   #538
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Nije mi jasno samo kako neko moze da kuka na combat u originalnom, a presao je Bioshock: Infinite u kom od polovine krece takvo rostiljanje kojem bi i Serious Sam pozavideo.
Ne znam, mozda zato sto kad ocistim zonu, znam da je ociscena

Videcu, ako ni sad ne bude islo - onda necu ni da pokusavam vise.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 15:43   #539
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Nije mi jasno samo kako neko moze da kuka na combat u originalnom, a presao je Bioshock: Infinite u kom od polovine krece takvo rostiljanje kojem bi i Serious Sam pozavideo.
Zato sto je akcija u Infinite-u ispresecana nekakvim sekvencama vezanim za pricu gde cesto nema borbe (npr. scene sa Elizabet), ili se puskaranje odvija na razlicitim lokacijama, sa razlicitim protivnicima koji zahtevaju razlicit pristup. Sve to ublazava monotoniju, ali zato onaj poslednji nivo na brodu ubija u pojam. Taj zamor koji u Infinite-u dolazi pri kraju, ja uvek osetim negde na sredini originalnog Bioshock-a, kada ti dosadi bauljanje po identicnim klaustrofobicnim hodnicima i traljavo makljanje sa identicnim, do bola dosadnim, protivnicima. Ali, ipak je kec bolja igra od Infinite-a (eto i ja nesto pozitivno da kazem).

Sto se tice teme: Planescape Torment, Deus Ex (sta da radim kada sam zaljubljen u ovu igru), Grim Fandango, Gabriel Knight, Max Payne, System Shock 2/Bioshock (ko kako voli). Na ovim igrama su radili ljudi koji se ubrajaju medju najbolje pisce u industriji (Chris Avellone, Tim Schafer, Jane Jensen, Sam Lake, Ken Levine).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (9.8.2014), player1 (7.8.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, prica

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Po kojoj biste igri voleli da se snimi film, i zasto? Marko_L Kompjuteri i film 691 6.11.2015 15:17
Najbolja atmosfera u igri tiberije O igrama uopšte 159 20.10.2013 21:44
Najbolja mini igra? alex92 Male igre 56 21.2.2009 19:02
Najbolja LINUX šminka JovanK Slobodni softver 10 18.5.2007 8:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com