Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2014, 21:22   #21
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Napajanje uglavnom, a zavisno od kvaliteta samog napajanja moze a i ne mora da povuce sa sobom bilo koju drugu komponentu (najcesce maticna, graficka malo redje, ali i bilo sta drugo je moguce). E sad, sto se tice garancije, ti nemoj da pominjes grmljavinu i bilo sta drugo. Kazi ugasio se i to je to (vezbaj pred ogledalom ako ti je problem da slazes ).

Tesko da ce oni da rade ekspertizu zasto je sta crklo (meni je par puta tako riknuo komp, uglavnom se svodilo na to da sve sto je u garanciji bude zamenjeno).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 23:02   #22
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Pa, komponente su iz profila. Sto znaci da je napajanje Chieftek Arena CTG "Bulk" 500 W. **bem li ga, trebalo bi da je malo kvalitetnije. Mislim, nije neka kinezara ili neki LC Power, sta znam.
Grom je udario u banderu, i momentalo je sprzen modem i istog trenutka se ugasio komp. Sto znaci da je moguce da je preko modema udarena ploca, barem mislim tako... Ne znam, nisam bas strucan toliko.
A sto se tice garancije, procitao sam clanove u ugovoru, ne vazi ako je udar groma i sl.
Naravno, necu nista reci za grom, pa ako prodje - prodje. Nije mi problem da se pretvaram, isao sam u dramsku sekciju, kontam da sam dobar u tome .
Jedino je problem ako su stradali ploca i napajanje zajedno.. Onda ce najverovatnije skontati o cemu se radi.
Ja sam inace otvarao kuciste, sve deluje normalno. Nigde nema crnih tragova od dima ili tako nesto slicno... Napajanje je normalno, nista ne zvecka u njemu, mislim nema tragova od bilo kakvog udara...
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 23:19   #23
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Ma ono pise ali ne verujem da se njima isplati da proveravaju zbog cega je. Meni je cela stranica kucista bila crna iznutra kad je pukao grom blizu i pogorelo je sve sem hard diska i sve je zamenjeno tako da ono... Solidne su ti sanse, osim ako nisu neki zaguljeni mnogo .
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 23:32   #24
PowerPC
Član
 
Član od: 19.1.2013.
Poruke: 194
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 46 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Citat:
Ale[x]andar kaže: Pregled poruke
Ne bih da otvaram novu temu iako je ovo jako stara. No, nebitno.
Juce je bila ogromna grmljavina u mom mestu, ja nisam bio kod kuce a racunar bio ukljucen. Dok sam stigao kuci, taman kad sam uzeo mis u saku da ugasim racunar, zaculo se BUM . Modem je poceo da se pusi a racunar se istog trena ugasio. Uspaniceno sam iskljucio produzni kabl iz struje i to je to. Sacekao sam da se zavrsi grmljavina pa da vidim sta se desilo.
Uglavnom, modem je skroz crkao, telefonska linija ne radi, i sto je najgore, racunar ne radi. Nece da se upali nikako. Probao sam drugi produzni, drugi naponski kabl, druge uticnice, ne radi. Znaci, nesto je crklo.
Danas su bili ljudi iz telekoma i zamenili modem, popravili telefonsku liniju, sve radi.
Nego, mene interesuje sta najcesce crkava na racunaru kod udara groma? Da li je to napajanje ili ploca?
Racunar je 36 meseci pod garancijom, ali znam da ne vredi garancija kad je udar groma u pitanju. Mozda necu biti u mogucnosti do ponedeljka da ga odnesem do radnje, a iskreno nisam ni u mogucnosti sada da kupujem delove koji su crkli.
Ako je kako kažeš modem crkao, sigurno je stujni udar došao preko telefonskog kabla. Samim tim je preko modema i Ethernet kabla koji vodi do računara spržio ploču 99% . Nosi u servis nema druge.
Pregledaj malo dio oko Ethernet porta na ploči da nije koji čip eksplodirao ili neki od onih malih kondenzatora pocrnio ako je udario na ploču moguće da su napajanje i ostale komponenete OK.
PowerPC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2014, 23:37   #25
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Мени је такође гром убио једно напајање пре четири године, али сам купио ново, нисам сигуран како то иде са гаранцијом, да ли подлеже томе или не. Ако си имао иоле нормално (моје је било LC 500H-12) оно има барем неке заштите, па остатак рачунара остане нетакнут. Хех, такође ми је и АДСЛ модем Sagem тада крепао, али ми је Беотел заменио, чак сам тада добио доста бољи Zyxelov рутер.

Искрено, познавајући домаћи бизнис, позивање на гаранцију у случају удара грома би могло да буде проблематично, а мене је страшно мрзело у том тренутку да то радим. Што је најгоре, то напајање је било старо свега шест месеци, али шта сад.
Nisam bas siguran da LC poseduje potrebne zastite. Uvek su im jeftiniji modeli oskudevali sa zastitama.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 2:48   #26
madscientist
Član
 
Član od: 2.12.2008.
Lokacija: Bačka
Poruke: 92
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 20 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Meni je pre dva meseca takodje crkao racunar usled udara groma. Imao sam blueberry 500w napajanje i crklo je sve sem ram memorije. LC power 500w ima samo SCP (Short-circuit protection) bar tako pise na ambalazi Nema ti druge, nosi racunar na servis, ali nemoj spominjati udar groma, reci da je jednostavno prestao raditi i drzi fige
madscientist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 9:06   #27
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Citat:
PowerPC kaže: Pregled poruke
Pregledaj malo dio oko Ethernet porta na ploči da nije koji čip eksplodirao ili neki od onih malih kondenzatora pocrnio ako je udario na ploču moguće da su napajanje i ostale komponenete OK.
Upravo pogledao. Sve izgleda u najboljem redu. Ni jedan chip nije pocrneo/eksplodirao, ista prica i za kondenzatore. Mozda ipak mogu da ga nosim u servis sa makar nekom dozom optimizma.

Poslednja ispravka: Ale[x]andar (27.6.2014 u 9:17)
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 10:43   #28
Jack™
Član
 
Član od: 15.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 478
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Sto mora da kaze da je od udara groma nesto stradalo?
Sacekas par dana da se zaboravi oluja, odes u radnju i kazes da kompjuter nece da se upali. Kazes restartovao se par puta sam od sebe prethodnih dana i evo jutros nije hteo ni da se upali.
Jack™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2014, 20:49   #29
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Danas sam odneo racunar u servis sa pricom da se isti poceo u poslednje vreme restartovati i gasiti, i da se jednostavno ugasio i nece da se upali. Nista dodatno me nije pitao, kao videcemo u cemu je problem. Ostaje mi samo da se nadam da ce zameniti deo/delove usvajajuci garanciju.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2014, 21:51   #30
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

I da se nadas da neko iz servisa ne posecuje ovaj forum.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2014, 23:13   #31
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Udar groma... Iliti Thunderstruck :D

Da se javim nakom par nedelja..
Prošao sam ok što se tiče kvara. Ploča je bila stradala samo i zamenjena je (uvažena je garancija). Samo, dobio sam drugu ploču, manje-više sličnih specifikacija.
Nisam mogao više da čekam, kao nema te ploče na stanju, ne znam kad će je biti bla bla, kao imam neku drugu sličnu ako hoćeš. A ja 3 nedelje bez kompa, ludim bukvalno i rekoh hajde, šta sada.
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com