Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2007, 8:04   #41
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
To bi donelo rizik da se igrac poistoveti sa nemackom stranom... To naravno nikad nece biti dozvoljeno. I zato nikada necete videti FPS sa Nemcima u glavnoj ulozi.
Boga mi, ova igra opasno flertuje sa takvim osećanjima. I u međuanimacijama i kada se klikne na neke jedinice, vrrrrlo često se čuje "For the fatherland" i slični ratnički pokliči, dok se Britanci odazivaju sa "What the f*ck do you want now?" i "Listen up wankers!" Psuju k'o kočijaši i imaju krševe od tenkova! Sad igram sa njima i muka mi je kad posle Panthera ili ne daj Bože King Tiger-a vodim Cromwella i Churchill-a koji su toliko slabi, da im treba par pogodaka da unište običnan oklopni auto.....jedino onaj Sherman Firefly liči na nešto što može da se suprotstavi tenku i to samo Panzer IV i Stug-u....protiv Panthera i dalje nema šanse.
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
E pa tu ima i malo istine....jedna deo Hitlerjugenda (decaci od 17 godina) zadavali su amerima najvece probleme u Normandiji ....samo sto je ocigledno da ti "momci" nisu uvezbani samo za paintball
Da, ali njeni pripadnici su bili najveći fanatici koje je Hitler imao, baš zbog mladosti i ispranog mozga. Ovaj se ponaša kao dobro dete!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 13:29   #42
Dule13
Novi član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Najstasnije je kad u sceni izmedju misija, britanski komandos staje i duva dim iz cigare svabi u brk, a on kao saoseca sa njima i istice da treba da budu ponosni, nema veze sto su pre 10 minuta pucali na njega, riiiiight . Ja razumem da su igru pravili po zapadnim "standardima" ali ovo je strasno, da ga je mlatnuo kundakom e to bi vec bilo daleko verodostojnije .



Inace ko hoce COH OF preko hamachija, evo detaljnog uputstva.

http://www.sk.co.yu/forum/showthread...987#post360987
Dule13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 19:00   #43
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Citat:
Dule13 kaže: Pregled poruke
Ja razumem da su igru pravili po zapadnim "standardima" ali ovo je strasno, da ga je mlatnuo kundakom e to bi vec bilo daleko verodostojnije .
A i otkud mu cigara a zarobljen je?! Moram da pomenem i avijaciju, koja je opet skoro u potpunosti zapostavljena. Da je ima češće i da je efikasnija (tj. da je bolje implementirana) igra bi bila daleko bolja!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 19:27   #44
Dule13
Novi član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Mozda su im cigare podelili Nemci, odusevljeni Britanskom hrabroscu i pozrtvovanjem .

Pa avione moze da koristi svaka armija, tj. svaka ima doktrinu sa avijacijom, npr ameri imaju poprilicno ubitacnu kombinaciju izvidjanja i bombardovanja, da je je jaca gameplay bi bio ne izbalansiran.
Dule13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 19:33   #45
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Citat:
Dule13 kaže: Pregled poruke
Pa avione moze da koristi svaka armija, tj. svaka ima doktrinu sa avijacijom, npr ameri imaju poprilicno ubitacnu kombinaciju izvidjanja i bombardovanja, da je je jaca gameplay bi bio ne izbalansiran.
To sa Amerima je bilo u originalu, ovde u Švapskoj kampanji imaš avione u 1-2 misije samo. I to samo one He - tank buster-e. A i njihova upotrebna vrednost je diskutabilna. Zapravo, uopšte mi se ne sviđa način upotrebe aviona u igri, prilično je rudimentaran. Pored toga, tek je PVO katastrofa. Koliko puta mi se desilo da me rokaju avioni a Flakovi ili Boforsi "ćute" dok avion preleće tačno iznad njih. S druge strane, moje avione su obarali sa drugog kraja mape. Uopšte nema predstave koliki je domet PVO oružja i gde je bezbedno poslati avione. Opet, kad se naredi vazdušni napad, avioni doleću sa svih strana, tako da se nekad pojave sa one strane mape na kojoj je neprijateljska baza i, naravno, odmah bivaju oboreni....prilično loše odrađeno.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 20:25   #46
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Имам осећај да је ово прва Relic игра коју су забрљали.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 21:59   #47
Dule13
Novi član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Pa ne znam, zasto ti PVO nije bio efikasan, meni je na toj mapi skoro svaki neprijateljski avion oborio .

Prava vrednost COH nije kampanja nego MP gde on pokazuje sve svoje kvalitete. Cak i na expert CPU je glup i ne moze da taktizira nego samo rush radi manje vise.

Pazi kad u MP nemash vremena za nista vise i od ovoga sto postoji od jedinica i mogucnosti, a i od svega toga se koristi 50% dok se ne uvezbash .

Pokrivanje polja dejstva MG-a AT-a ili drugih oruzija, kako kombinovati jednice, ko koga brze unisti, efikasnost na odredjenoj razdaljini, postoji toliko promenjivih da je to loodo, da su josh nesto ubacili komplikovanije sa avionima, to bi bila totalna zbrka.

Mislim sta su mogli da ubace vise od aviona?
Dule13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 21:02   #48
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Citat:
Dule13 kaže: Pregled poruke
Prava vrednost COH nije kampanja nego MP gde on pokazuje sve svoje kvalitete. Cak i na expert CPU je glup i ne moze da taktizira nego samo rush radi manje vise.
Pa složićeš se da je AI veoma bitan deo svake igre. Igru ne čini MP, već naprotiv, single player kampanja i priča, MP je tek sekundaran.
Citat:
Dule13 kaže: Pregled poruke
Mislim sta su mogli da ubace vise od aviona?
Npr. lovce, koji bi presreli neprijateljske avione, teške bombardere, desantne (padobranaca nema). Mada, nije loše ni ovako, ali način upotrebe aviona mi se uopšte ne sviđa. Ako izabereš nekog drugog komandanta, onda su avioni nedostupni....bzvz.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 21:20   #49
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Jedno pitanje: Kako su ubacili avione u igru?
jos nisam nabavio a zanima me dal su upropastili igru posto ce to da urade i u WH40k
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 10:12   #50
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Biće da ih pozivaju kao podršku.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 0:29   #51
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Tako nekako. Svaki nalet aviona se plaća "municijom" i nije nimalo jeftin. Umeju da budu efikasni protiv pojedinačnih meta (artiljerija koja gruva sa drugog kraja mape), ali se ne mogu poslati u fog of war, nego samo na jedinicu koja je vidljiva nekoj drugoj jedinici. Znači, neka kopnena jedinica "lockuje" metu i onda tek možete da pošaljete vazdušni napad.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 0:40   #52
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Što u prevodu znači da treba da odabereš dobrovoljca za suicidni zadatak koji će da ti spottuje za avijaciju.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 1:04   #53
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Tako nekako. Svaki nalet aviona se plaća "municijom" i nije nimalo jeftin. Umeju da budu efikasni protiv pojedinačnih meta (artiljerija koja gruva sa drugog kraja mape), ali se ne mogu poslati u fog of war, nego samo na jedinicu koja je vidljiva nekoj drugoj jedinici. Znači, neka kopnena jedinica "lockuje" metu i onda tek možete da pošaljete vazdušni napad.
A, to je bilo i u proslom delu.
Idalje ne znam kako ce da ih uklope u DOW.

Tolko od mene dok ne probam igru
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 19:13   #54
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Tako nekako. Svaki nalet aviona se plaća "municijom" i nije nimalo jeftin. Umeju da budu efikasni protiv pojedinačnih meta (artiljerija koja gruva sa drugog kraja mape), ali se ne mogu poslati u fog of war, nego samo na jedinicu koja je vidljiva nekoj drugoj jedinici. Znači, neka kopnena jedinica "lockuje" metu i onda tek možete da pošaljete vazdušni napad.
Da ali pre njih posaljes onaj avion da izvidi, bar je tako u prvom delu, ne znam za ovaj.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2007, 12:20   #55
Dule13
Novi član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Pa složićeš se da je AI veoma bitan deo svake igre. Igru ne čini MP, već naprotiv, single player kampanja i priča, MP je tek sekundaran.

Npr. lovce, koji bi presreli neprijateljske avione, teške bombardere, desantne (padobranaca nema). Mada, nije loše ni ovako, ali način upotrebe aviona mi se uopšte ne sviđa. Ako izabereš nekog drugog komandanta, onda su avioni nedostupni....bzvz.

Pazi u SP, AI nije isti kao u MP ili Skirmish. U SP su skriptovani napadi, tu i tu, toliko vojnika iskoci na tom mestu, neprijateljski tenkovi dolaze u odredjenom broju sa odredjenog mesta.

U MP AI gradi sto brze i napada sto brze sa sto vecom silom i pri tom delimicno koristi neke osnovne takticke poteze kao grupisanje razlicitih jedinica i koriscenje artiljerije. Problem je sto AI moze da upravlja borbom na vise razlicitih tacaka odjednom, ali opet moze se i na EXPERT tezini odrati zato sto nema neku taktiku.

Dok ziv covek je nesto sasvim drugacije, igrali smo partije sa konstantnim peglanjem 3 vs 3 i po 3-4 sata .

Inace sve karakteristike, namene oruzija, vozila, i doktrina iskacu u prvi plan tek u MP, u SP je manje vise svejedno jer nema nekog dimackog odgovora na samo skriptovani napadi od strane AI-ja.

Doktrine su tu da bi se napravila timska igra u MP, npr jedna igrac izabere neku doktrinu sa tenkovima, a drugi sa vazdisnom podrskom , samim tim onaj koji vodi tenkove moze u kriticnom momentu dobiti podrsku bombardera, padobranaca ili cega god, i to je genijalno smishjeno.
Dule13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 19:47   #56
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 427
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Thumbs down Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Evo prvog problema u igri! MNOGI ga imaju i u drugim zemaljama....A Greshka koju izbaci u igri je FATAL SCAR ERROR ! Ja trenutno igram s`Nemcima i to se deshava na pocetku neke misije kada je ucita..Znam da je noc u pitanju i mislim da je 6 misija..A drugi imaju problema u sred igre u drugoj kampanji ...samo izbaci FATAL SCAR ERROR ... ima li neko josh slican probelma i da li zna reshenje za to..Imam sve patch-eve kao i svi ljudi..Al niko josh nije reshio to.....Izgleda da su BASH zabrljali ovu igru

Poslednja ispravka: filnibg (25.10.2007 u 19:58)
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 20:09   #57
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

A šta "radi" ta greška? Mislim, jel' zakoči igru or what? Ja sam u nekim tutorial nivoima i u prvom nivou švapske kampanje imao neke roze! kvadrate svud po mapi gde je pisalo "bad" (pa sad nešto, ali ne mogu da se setim), ali posle toga nije bilo.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2007, 16:54   #58
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 427
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 83 puta na 76 poruka
Thumbs down Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Radi to shto pocrni ceo ekran i izleti ta poruka... i to je to....Ne mozesh nishta dalje da radish...Mozesh samo ALT + F4 da izadje iz igre i to je to....
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 22:38   #59
wow master
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

ja nemam nikakvih problema sa igrom
wow master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 22:40   #60
wow master
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes: Opposing Fronts

Kako u igri da izgradim priestove???
wow master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Company of Heroes Dark_Runger Strateške igre 466 27.9.2016 12:54
Heroes 5! Vlaad Strateške igre 613 20.9.2010 23:45
City of Heroes ili Heroes of might and magic 5 MONTENEGRO O igrama uopšte 3 5.12.2006 20:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com