Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Pregled rezultata glasanja: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG?
Icewind Dale serijal (IWD, IWD 2) 19 6,76%
Diablo serijal (Diablo, Diablo 2) 115 40,93%
Sacred 23 8,19%
Titan Quest (TQ, Immortal Throne) 48 17,08%
Nox 10 3,56%
Dungeon Siege serijal 23 8,19%
Summoner 4 1,42%
Neki drugi akcioni cRPG... 39 13,88%
Glasova: 281. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2010, 16:16   #61
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Ovo su h&s rpg-ovi, a to su tps-ovi u kojima se biješ hladnim oružjem umesto puškama itd. Možeš i da ih zoveš hack and slash, samo bez rpg sufiksa.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 23:04   #62
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Sacred...
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 1:17   #63
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Mislio sam da glasam za Diablo. Ali nisam glasao za Diablo... U svakom slucaju najbolji mi je sa ponudjene liste. Odlican primjer kako dobro i orginalno RPG okruzenje treba da izgleda.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 3:03   #64
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Mislio sam da glasam za Diablo. Ali nisam glasao za Diablo... U svakom slucaju najbolji mi je sa ponudjene liste. Odlican primjer kako dobro i orginalno RPG okruzenje treba da izgleda.
IMHO Diablo jeste legenda ali Nox ga sije po mnogo cemu i mislim da predstavlja bolji primer. Glasao si za Nox, zar ne?
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 11:35   #65
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Meni je Titan Quest bolji od Diabla II, ali se mora priznati da je prvi deo legenda. Icewind dale (prvi deo) je takodje odlican, ima sjajnu atmosferu, muziku i setting..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Anson (27.4.2011)
Stara 30.1.2011, 11:02   #66
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Diablo.Jedva cekam trojku
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 4:24   #67
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Mene zivo zanima kako ce se DarkSpore pokazati. Mozda postanu moja omiljena h&s RPG igra!
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 5:29   #68
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Pogledao sam malo SK-a opise svih ovih igara... I nijedna nije dogurala do 90, osim Diabla keca koji je zakucao 94! Znaci apsolutni kralj na tronu koga svako ko voli RPG treba da odigra.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2011, 10:26   #69
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Tesko da bi se Icewind Dale mogao uvrstiti u H&S naslove. Realno, to je kao kad bi SWAT4 stavili u kategoriju Queake-a, Unreal-a, Dooma itd..
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
filpan (18.1.2013)
Stara 30.7.2011, 1:37   #70
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

1. IWD/Diablo (dele prvo mesto) - Oba serijala su odlichna, iako su skroz drugachiji medjusobno. Glasao sam za IWD ipak, zbog taktichke borbe i D&D setinga.
2. Nox - Odlichna igra sa odlichnim gameplay-em , nudi potpuno drugaciji dozivljaj u zavisnosti od odabrane klase
-pet prazna mesta-
8. Divine Divinity
8. Sacred 1 (dvojku nisam igrao)
9. Dungeon Siege 1&2

Summoner ne bi stavio u kategoriju H&S RPGova jer se ipak dosta razlikuje, a Titan Quest uopshte ne smatram za dobru igru
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 13:18   #71
griswold
Novi član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

ajde majke ti reci sta fali titan questu?
gameplay je neuporedivo bolji nego u diablo, ok s jedne strane jer je novija igra..mozda je prica i atmosfera u dibalo bolja mada ni to nisam siguran..
pretpostavljam da ljudi koji nevole titan quest, da je to zbog grafike koja je mozda sa previse boja i sarena, za razliku od diabla..
ali gameplay je mnogo bolji..uporedi samo gadjanje strelom u titan questu koliko je realnije nego u diablu 2: i zvucni efekti i sama fizika leta strele
griswold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2011, 1:37   #72
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Dosadan je, repetativan, zasniva se 100% na grindu a nema ni 1% Diablovog stila i fantastichnog dizajna. Posle pola sata igranja sam ga izbrisao. Kao poredjenje, Diablo nikad nisam igrao krace od 3 sata
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2011, 2:15   #73
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Diablo nisam igrala, možda jedno petnaest minuta, i ne planiram da igram, uvek imam neku mučninu kad pomislim na Diablo, ne znam što je tako, nisam ni igri pružila neku šansu. Ne sviđa mi se jednostavno..... Mislim, verovatno je igra ovako ok...
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2011, 13:54   #74
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Meni su Diablo 1 i Diablo medju omiljenim igrama, posebno Diablo 2. Baš sada razmišljam da ga ponovo obrnem. Dvojku sam prešao dva puta. Prvi put sa paladinom (moja omiljena klasa, uz viteza), a drugi put sa Necromanserom.

Odlična atmosfera, brdo predmeta, odlične cut-scene (Blizzard je majstor za ovo) i horda protivnika za ubiti...šta više poželeti od Hack and Slash naslova?

Jedva čekam trojku...
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci:
Nash Knight (14.8.2011), wolf88 (13.8.2011)
Stara 13.8.2011, 16:44   #75
griswold
Novi član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
Meni su Diablo 1 i Diablo medju omiljenim igrama, posebno Diablo 2. Baš sada razmišljam da ga ponovo obrnem. Dvojku sam prešao dva puta. Prvi put sa paladinom (moja omiljena klasa, uz viteza), a drugi put sa Necromanserom.

Odlična atmosfera, brdo predmeta, odlične cut-scene (Blizzard je majstor za ovo) i horda protivnika za ubiti...šta više poželeti od Hack and Slash naslova?

Jedva čekam trojku...
umm..nije poenta da samo predjes igru..nego da je predjes na hell i da naguras sto veci level
griswold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2011, 22:00   #76
SaT|WarLord
Član
 
Član od: 18.4.2008.
Lokacija: Sremcica/Beograd
Poruke: 138
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SaT|WarLord
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Нисам навео ниједан зато што су ми "Hack and Slash RPG" игре генерално досадне (да не кажем глупе),јер заиста не видим поенту у убијању милиона чудовишта да бих на крају могао да убијем "газду". Прешао сам "Torchlight" и "Dungeon Siege 2" (без наставка) и вероватно никада више нећу одиграти нешто слично. "Зашто онда одговараш у овој теми,спамујеш и не знам шта већ?" - Зато што желим да поставим једно питање без отварања нове теме и додатног спама.
Питање: Шта чини "Diablo" серијал толико популарним,специфичним,специјалним,великим итд. , па чак и после 17 година након изласка првог дела, свака нова "Hack and Slash RPG" игра,не може да прође без упоређивања са дотичним и углавном заврши са етикетом "лошија од "Diabla"? Унапред захвалан на одговору.
SaT|WarLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2011, 22:49   #77
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Citat:
SaT|WarLord kaže: Pregled poruke
Питање: Шта чини "Diablo" серијал толико популарним,специфичним,специјалним,великим итд. , па чак и после 17 година након изласка првог дела, свака нова "Hack and Slash RPG" игра,не може да прође без упоређивања са дотичним и углавном заврши са етикетом "лошија од "Diabla"? Унапред захвалан на одговору.
To se i ja pitam...
Cekam odgovor s tobom
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2011, 23:37   #78
griswold
Novi član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

druze nije poenta u ubijanju miliona cudovista kao sto kazes, nego u "budzenju" lika skilovima, item-ima, itd
odgovor je prost, ukucaj u wikipedia ili google pojam: hero's journey, i videces zasto je popularan ovaj serijal igara, to je bar moja teorija. radi se o nekom delu ljudske podsvesti ili sta je vec, koji je oduvek bio fasciniran herojima i ljudima koji se izdvajaju iz proseka tipa ahil,herkul, i ostali mitski borci, recimo.
pojam se moze primeni i na star wars serijal, gde imas glavnog junaka heroja, koji vremenom razvija svoje abilities i skills dok ne postane glavni dzedaj.
znaci ono sto privalci igrace tih igara je razvoj lika i njegovih specijalnih moci i osobina kroz igru porastom level-a. (jer uostalom ko nije mastao kao klinac da je super heroj)
druga stvar koja je zarazna u takvim igrama, je nasumicno nalazenje item-a sa specijalnim osobinama (maceva,armora ,itd): zeleni,ljubicasti, unique,magicni itd .. akcenat je na "nasumicno".. jer kad bi ih non stop nalazio ne bi bilo zanimljivo..ljudi igraju diablo na hell po par meseci da bi kompletirali unique armor set ili nasli neki item specijalni.
bila je studija neka da golubovi su vise zainteresovani i oduseve se vise ako im se daje nasumicno hrana, nego kad im se non stop daje hrana. misilm da je to i ovde primenljivo.

eto vam objasnjenje
poz
griswold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2011, 14:36   #79
SaT|WarLord
Član
 
Član od: 18.4.2008.
Lokacija: Sremcica/Beograd
Poruke: 138
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SaT|WarLord
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

Citat:
griswold kaže: Pregled poruke
druze nije poenta u ubijanju miliona cudovista kao sto kazes, nego u "budzenju" lika skilovima, item-ima, itd
odgovor je prost, ukucaj u wikipedia ili google pojam: hero's journey, i videces zasto je popularan ovaj serijal igara, to je bar moja teorija. radi se o nekom delu ljudske podsvesti ili sta je vec, koji je oduvek bio fasciniran herojima i ljudima koji se izdvajaju iz proseka tipa ahil,herkul, i ostali mitski borci, recimo.
pojam se moze primeni i na star wars serijal, gde imas glavnog junaka heroja, koji vremenom razvija svoje abilities i skills dok ne postane glavni dzedaj.
znaci ono sto privalci igrace tih igara je razvoj lika i njegovih specijalnih moci i osobina kroz igru porastom level-a. (jer uostalom ko nije mastao kao klinac da je super heroj)
druga stvar koja je zarazna u takvim igrama, je nasumicno nalazenje item-a sa specijalnim osobinama (maceva,armora ,itd): zeleni,ljubicasti, unique,magicni itd .. akcenat je na "nasumicno".. jer kad bi ih non stop nalazio ne bi bilo zanimljivo..ljudi igraju diablo na hell po par meseci da bi kompletirali unique armor set ili nasli neki item specijalni.
bila je studija neka da golubovi su vise zainteresovani i oduseve se vise ako im se daje nasumicno hrana, nego kad im se non stop daje hrana. misilm da je to i ovde primenljivo.

eto vam objasnjenje
poz
Мени је баш код "RPG" игара то унапређивање способности,магија и опреме најзанимљивији аспект игре. Али тај део има сваки "RPG",па опет испада да је "Diablo" бољи.
SaT|WarLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2011, 14:43   #80
griswold
Novi član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Omiljeni akcioni (HnS) cRPG

zato sto je u pitanju prvi utisak; diablo je prva igra tog tipa koja se pojavila i ljudi se tada navukli ; o tome se radi; kao kad odgledas matrix prvi put vidis te efekte i pricu, a onda kasniji filmovi na tu foru nisu zanimljivi
griswold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Omiljeni cRPG Eni Role-Play 268 3.11.2021 13:18
Vaši omiljeni citati... mad_skillz Opšta kultura 1008 15.6.2020 5:27
Vaši omiljeni crtani filmovi... Covenant Kompjuteri i film 484 18.9.2013 0:15
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com