Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2012, 15:28   #1
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Question Izgubljeni daljinski

Pozz ako sam promašio mjesto za temu nemojte se ljutiti prebacite je.
Imam TV marke tzs First Austria i izgubio sam daljinski od njega, dok sam koristio "satelitsku" televiziju lokalnog operatera mogao sam preko daljinskog od STB-a da pojačavam i smanjujem jačinu zvuka i jedino što sam trebao je da upalim TV na njegovom dugmetu. Sad sam prešao na IPTV i preko daljinskog od STB-a ne mogu da pojačavam i smanjujem zvuk. Daljinski od STB-a ima u sebi mogućnost da programiram jedan TV ali marke mog televozira nema na listi. Na netu sam sve prevrnuo i nisam našao nikakvo riješenje. Možda je ovde neko imao sličan program pa ima ideju kako da riješim ovo? Novi TV mi se baš ne kupuje...
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 16:16   #2
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Izgubljeni daljinski

И ја имам исти проблем, у питању је телевизор VOX TK2971 и Бокс ИПТВ пакет са њиховим универзалним даљинским управљачем.
Покушао сам са разним четвороцифреним кодовима које сам нашао на нету (Audiovox, Autovox) као и аутоматску претрагу из даљинског управљача, али без успеха.

Да ли постоји начин да се сазна четвороцифрени код? Да ли куповина неког другог универзалног даљинског управљача може да помогне?
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 16:20   #3
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Question Re: Izgubljeni daljinski

Ja koliko znam ovaj IPTV daljinski podržava samo trocifrene kodove, bar kod mene. Ali šta dalje nemam pojma a nema šanse da zbog toga kupujem novi TV. Šta nam je činiti Meni je sve bilo extra dok nisam uzeo IPTV jer sam preko daljinskog STB-a kablovskog operatera mogao pojačavati i samnjivati zvuk na STB-u
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 16:46   #4
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Izgubljeni daljinski

Uzmete neki programibilni univerzalni daljinac sa USB programatorom koji se povezuje sa kompom i ucita kod za vaš uređaj. Nisu jeftini, ali su sad jako popularni. Gledajte ako kupujete da vam obavezno isporuce i USB programator, jer na kupindu samo traze da im posaljete marku uređaja i oni ce vam ga isprogramirati, sto moze da bude nezgodno ako kupite novi TV, STB, klimu, DVB-T ili šta već.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 19:41   #5
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Izgubljeni daljinski

Citat:
Otherside kaže: Pregled poruke
Ja koliko znam ovaj IPTV daljinski podržava samo trocifrene kodove, bar kod mene. Ali šta dalje nemam pojma a nema šanse da zbog toga kupujem novi TV. Šta nam je činiti Meni je sve bilo extra dok nisam uzeo IPTV jer sam preko daljinskog STB-a kablovskog operatera mogao pojačavati i samnjivati zvuk na STB-u
Старији модели користе те троцифрене кодове, новији изгледа четвороцифрене.
Што се тиче тих троцифрених, постоји триста и нешто комбинација, па ако једног дана будеш био докон, можеш да седнеш и испробаш све редом. Мој даљинац прихвата четвороцифрене све до 2000, што је стварно превише за brute force приступ


Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Uzmete neki programibilni univerzalni daljinac sa USB programatorom koji se povezuje sa kompom i ucita kod za vaš uređaj. Nisu jeftini, ali su sad jako popularni. Gledajte ako kupujete da vam obavezno isporuce i USB programator, jer na kupindu samo traze da im posaljete marku uređaja i oni ce vam ga isprogramirati, sto moze da bude nezgodno ako kupite novi TV, STB, klimu, DVB-T ili šta već.
Око које цифре се креће цена тих даљинаца код нас? Да ли у сервису могу да програмирају овај даљинац од ИПТВ-а?
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 20:12   #6
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Question Re: Izgubljeni daljinski

A ima li neko jeftinije rešenje??? Ja na google-u jedva uspem da nadjem i marku tv-a a kamoli da neko programira daljinski za njega Nije valjda da nema nikakvo riješenje za moj problem? A šta mislite da probam "brute force" metodom sa daljinskim od IPTV STB-a, pošto mog TV-a nema na toj listi podržanih uređaja kolika bi bila vjerovatnoća da se poklopi sa nekim drugim uređajem? Na toj listi ima 300 proizvođača, ali moga ne.
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne radi daljinski na Gigabyte TV kartici zugazuga Foto i audio/video 3 19.5.2010 12:57
Daljinski za TV2000XP EXPERT? miljan Video/TV softver 3 25.9.2009 5:55
Elite daljinski SK fan Foto i audio/video 4 8.6.2009 19:36
ne radi daljinski marko vuleta Kvarovi 7 28.12.2006 19:43
WinDVD i daljinski quality Video/TV softver 0 24.5.2006 20:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com