Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2009, 16:30   #1
slobabp
Novi član
 
Član od: 22.2.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Bezbednosni sertifikat ovog sajta nije pouzdan

Ova puraka mi se javlja kad pokušam da se ulogujem na gmail, yahoomail i facebook:
Pokušali ste da dođete do www.google.com ali je server predstavio sertifikat koji je izdao entitet koji nije pouzdan za operativni sistem vašeg računara. ovo može da ukazuje na to da je server generisao sopstvene bezbednosne akreditive koje Google chrome ne može da prihvati kao pouzdane podatke o identitetu ili napadač možda pokušava da presretne vašu komunikaciju.

zvao sam ljude koji drže mrežu, pošto se ovo javlja samo na mojoj mreži, a na svim ostalim radi besprekorno i oni nemaju pojma u čemu je problem.

da li neko drugi ima neku ideju. Chrome mi šalje ovu poruku a firefox samo kaže not faund.
slobabp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 17:55   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Bezbednosni sertifikat ovog sajta nije pouzdan

Da li se na tvom kompjuteru koristi neki proksi? Ako da, proveri da li imaš postavke i za SSL proxy (uz http proxy). Ako se ne koristi, onda možda provajder ili firma u kojoj radiš koristi nevidljivi (transparentni) proksi koji ne podržava SSL. Problem može da pravi i neki firewall program koji koristiš na svom kompjuteru.

Na kraju, postoji i jedna sasvim banalna stvar: da li ti je podešeno tačno vreme na kompjuteru? Možda je greška koja ti se prikazuje vezana za sertifikat koji je "istekao" (a u stvari nije istekao, već ti vreme nije tačno)?

U svakom slučaju, bilo bi dobro da kažeš kakav Internet imaš. Da li je to mreža neke firme ili neki provajder, i koji.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 19:42   #3
slobabp
Novi član
 
Član od: 22.2.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bezbednosni sertifikat ovog sajta nije pouzdan

Koristim wireless preko freedom wlana

proverio sam datum i vreme i sve je ok.

nisam dobio ssl porxy vec samo ovaj redovan ali nisam ni njega unosio nego sam samo nazvao ove ljude iz wlana i nakačio se. Jedino što su oni morali nešto prvo da mi dozvole jer je mreža zaključana-ne znam da li ti ovo nešto znači
slobabp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com