Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2005, 22:09   #1
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citam Svet Kompjutera dvadesetak godina. Vecinu stvari o kompjuterima naucio sam citajuci SK. Ogroman broj opisa software-a tokom tih godina bio je rezultat testiranja piratskog software-a. Autori su otvoreno priznavali da koriste piratski software i citaoce upucivali na isti. I o crack-ovanju sam ucio upravo u SK. Odjedanput pre par godina dolazi do promene, pominje se samo legalan software, u I/O portu se Kuzma zeza na racun ljudi koji traze pomoc sa crack-ovima (a sam je pisao o tome kako pirate treba podrzati u nekoj od kolumni pre par godina). Razumem da se vise ne moze u novinama pisati otvoreno o piratskom software-u, ali sad kao i zabrana na forumu. Interesuje me u cemu je fazon? Naprasna amnezija? Kod nas je 75% software-a piratsko, i to je cinjenica. Shodno tome vecina ljudi koja posecuje ovaj forum koristi piratski software, pretpostavljam i moderatori. Zasto se onda pravite da to nije tako?
mvasic je offline  
Stara 28.12.2005, 22:28   #2
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Pre par godina, ne baš tako najedanput, donet je zakon o korišćenju piratskog softvera, pa je takvo delo i dan danas kažnjivo zakonom i predstavlja krivično delo. Ne znam kakvo još objašnjenje tražiš. Koliko bi ovaj forum (a sa njim i časopis) funkcionisao da je na njemu dozvoljena piraterija? Razmisli malo. Niko tebi ili bilo kome ovde ne brani da koristiš takav softver, i bez obzira koliko visok procenat ljudi na forumu (ili uopšte) ga takođe koristi, to neće promeniti apsolutno ništa. Računica je prosta...
Magneto je offline  
Stara 28.12.2005, 22:41   #3
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Hvala na odgovoru. Znam za zakon o pirateriji. Podrzavam postovanje zakona, pa i tog. Samo me je iznenadio ostar ton u obavestenju na pocetku, u odnosu na ranije tekstove u SK.

Pozdrav uz citat iz mog omiljenog casopisa,

"Nista nije vecno, osim ljubavi i Sveta kompjutera"
mvasic je offline  
Stara 29.12.2005, 2:33   #4
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citat:
I o crack-ovanju sam ucio upravo u SK.
Nisam znao da su o tome pisali.

Fer su na forumu. Ako pricas malo zaobilazno cini mi se da se ne ljute. Ja sam imao 2,3 topika gde sam pitao nesto vezi toga.
dzambo je offline  
Stara 29.12.2005, 6:26   #5
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

E, da si mi ti živ i zdrav. Sk je oduvek govorio i pisao o piratskim programima, sve do negde 2002, kad je naglo kod nas pooštren zakon i donesen novi.

Uostalom, to i nije tako loše, jer tada i nismo znali za drugo, zar ne. Pa i danas, skoro niko ne koristi originalne programe jer su preskupi, a tek poneko (svaki 20 korisnik) ima originalan Windows XP.

Ja koliko drugova imam, nijedan oid njih ne koristi apsolutno nijedan legalan program ili igru.
Kostarum Rex Persia je offline  
Stara 29.12.2005, 11:10   #6
Ilke
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Serbia Pact Demonium
Poruke: 91
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Pa valjda neko od njih koristi winamp?
Ilke je offline  
Stara 29.12.2005, 15:28   #7
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Koriste svi, u tome je i poenta cele ove priče. Može Kuzma da priča razne šale u svojoj rubrici u Svetu Kompjutera na račun piratskih programa i igara, sećate se npr. kada je pre jedno 4-5 meseci rekao da je, kad je video da njegov drugar igra piratsku kopiju neke pucačine, plakao dva dana posle toga. Da,da, kako da ne.

U svakom slučaju, bar ima odličan smisao za humor, tu mu nema ravnog u Srbiji.
Kostarum Rex Persia je offline  
Stara 29.12.2005, 19:20   #8
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Pa sa "ja, igrac" u poslednjem broju je sve rekao...
vertigo je offline  
Stara 29.12.2005, 19:31   #9
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citat:
Ilke kaže:
Pa valjda neko od njih koristi winamp?
Winamp je besplatan ! Registrovana verzija oslobadja samo par dodatnih f-ja.
Da neko od vas zaradjuje baveci se programiranjem ili nekom legalnom produkcijom multimedijalnih sadrzaja ( i / ili softvera ) ili legalnom distribucijom istih - ne biste tako razmisljali. Piraterija je kriminal! Ja mislim da ce svako s tim da se slozi. Bili bi smo licemeri kad bismo govorili za sebe da smo cistunci, ali javno promovisati nesto sto je svrstano u kriminal - slabo je reci da ne ide.
Eto - neka bude neko hrabar pa pokrene temu o koriscenju lakih droga - ne na forumu SK - vec negde drugde, u pitanju je ista stvar.
Electric je offline  
Stara 29.12.2005, 20:52   #10
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citat:
Electric kaže:
Piraterija je kriminal! Ja mislim da ce svako s tim da se slozi. Bili bi smo licemeri kad bismo govorili za sebe da smo cistunci, ali javno promovisati nesto sto je svrstano u kriminal - slabo je reci da ne ide.
Sad ja kazem bilo bi bezobrazno prodavati originale po vise desetina, stotina i hiljada evra u zemlji u kojoj nema 'leba da se jede

Citat:
Electric kaže:
Eto - neka bude neko hrabar pa pokrene temu o koriscenju lakih droga - ne na forumu SK - vec negde drugde, u pitanju je ista stvar.
Reloader je offline  
Stara 29.12.2005, 22:12   #11
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citat:
Reloader kaže:
Sad ja kazem bilo bi bezobrazno prodavati originale po vise desetina, stotina i hiljada evra u zemlji u kojoj nema 'leba da se jede




A ja bih recimo rekao da proizvodjaci softvera nisu humanitarne organizacije. Ljudi prave softver i prodaju ga po trzisnoj ceni. Niti su oni bezobrazni, niti su igre osnovno dobro pa da im cena bude socijalna kategorija. Ko ima nek kupuje, sta je tu bezobrazno? Jel bi se i za Rols Rojs moglo reci da je bezobrazan jer toliko ljudi ne moze da vozi njihove automobile?

A da nema 'leba da se jede, tu pricu prodaj nekom drugom. Situacija nije sjajna, daleko od toga, ali kada moras da se laktovima i pesnicama probijas kroz radnje i hipermarkete, e onda ti je pun ***** demagogije kako nema 'leba da se jede. Stavise, to je uvreda za stvarno siromasne zemlje.
101st Airborne je offline  
Stara 29.12.2005, 22:16   #12
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citat:
101st Airborne kaže:
A ja bih recimo rekao da proizvodjaci softvera nisu humanitarne organizacije. Ljudi prave softver i prodaju ga po trzisnoj ceni. Niti su oni bezobrazni, niti su igre osnovno dobro pa da im cena bude socijalna kategorija. Ko ima nek kupuje, sta je tu bezobrazno?
E super, sad cu ja da kradem ZATO STO MI SE MOZE.

Kraj price.

Citat:
101st Airborne kaže:
A da nema 'leba da se jede, tu pricu prodaj nekom drugom. Situacija nije sjajna, daleko od toga, ali kada moras da se laktovima i pesnicama probijas kroz radnje i hipermarkete, e onda ti je pun ***** demagogije kako nema 'leba da se jede. Stavise, to je uvreda za stvarno siromasne zemlje.
Super, sad ti idi pa reci to na bini ispred 30% NEZAPOSLENIH LJUDI U SRBIJI pa ces da vidis kako ces da prodjes.

To sto je neko boorzuj ovde ne znaci da je svima dobro.
Reloader je offline  
Stara 29.12.2005, 22:21   #13
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citat:
Reloader kaže:
E super, sad cu ja da kradem ZATO STO MI SE MOZE.

Kraj price.



Super, sad ti idi pa reci to na bini ispred 30% NEZAPOSLENIH LJUDI U SRBIJI pa ces da vidis kako ces da prodjes.

To sto je neko boorzuj ovde ne znaci da je svima dobro.

Slobodno. Ne kazem ni da ja to ne radim. Ali je glupo traziti podrsku & pomoc od kompjuterskog casopisa.

Ne kazem da je svima dobro.Naprotiv. I ne potezi me sa nezaposlenima, stvarno nezaposlenima, kvazizaposlenima i kvazinezaposlenima. I starim Titovim kadrom - radio ne radio, svira mi radio. Samo nemoj da pricas da nema 'leba da se jede, jer u Srbiji niko nikada nije umro od gladi, niti ce. U Africi umiru svaki dan. U Srbiji ne postoji niko ko je apsolutno siromasan (potrosnja ispod 1 dolara dnevno). U Africi su citave drzave takve. Ne kazem da treba da se poredimo sa Afrikom, nego da su hiperbole koje se koriste u svakodnevnom govoru glupave. A narod naviknut na neko drugo vreme.
101st Airborne je offline  
Stara 29.12.2005, 22:42   #14
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Citat:
101st Airborne kaže:
Slobodno. Ne kazem ni da ja to ne radim. Ali je glupo traziti podrsku & pomoc od kompjuterskog casopisa.
Ja to nisam ni rekao.

Citat:
101st Airborne kaže:
Ne kazem da je svima dobro.Naprotiv. I ne potezi me sa nezaposlenima, stvarno nezaposlenima, kvazizaposlenima i kvazinezaposlenima. I starim Titovim kadrom - radio ne radio, svira mi radio. Samo nemoj da pricas da nema 'leba da se jede,
Ja ti kazem da je ovde 30% NEZAPOSLENOG STANOVNISTVA. A sad ko tu stvarno hoce da radi, ko nece, u to se ne mesam. Neka bude CAK da je pola neradnika, znaci imamo 15% stvarnih nezaposlenih osoba. E sad kad pogledas ekonomiju i drustvenu geografiju, drzave sa nezaposlenoscu vecom od 3-5% se smatraju DRZAVAMA SA VELIKOM STOPOM NEZAPOSLENIH.

Citat:
101st Airborne kaže:
jer u Srbiji niko nikada nije umro od gladi, niti ce.


Hahaha, dobro si me nasmejao... ocigledno ti tata i mama imaju dvoje kola ili ti imas dvoje kola pa mozes tako da pricas...

Ja ti GARANTUJEM da u mom gradu umre 5-10 ljudi dnevno OD GLADI, HLADNOCE I SIROMASTVA

Citat:
101st Airborne kaže:
U Srbiji ne postoji niko ko je apsolutno siromasan (potrosnja ispod 1 dolara dnevno).
Pa ako gledas potrosnju, moras da gledas i cene. A verujem da ona ciganka sto sedi i po poledici ispred crkve trosi oko 10$ dnevno, kao i oni cigani sto za 50 para ciste stakla na raskrsnicama dan i noc...

Citat:
101st Airborne kaže:
U Africi su citave drzave takve. Ne kazem da treba da se poredimo sa Afrikom, nego da su hiperbole koje se koriste u svakodnevnom govoru glupave. A narod naviknut na neko drugo vreme.
Naravno da nisam mislio bukvalno kad sam rekao da nema da se jede, ali smo u sustini mnogo blizi tim africkim banana drzavicama nego recimo jednoj Sloveniji...
Reloader je offline  
Stara 29.12.2005, 23:02   #15
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Slazem se. Sto ne znaci da treba sada da to bude opravdanje za sve. Ima necega i u izgradnji kulture i bez materijanlog bogatstva.
101st Airborne je offline  
Stara 29.12.2005, 23:03   #16
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za moderatore o pirateriji (Molim odgovor)

Evo ga prvi post:

Citat:
mvasic kaže:
Citam Svet Kompjutera dvadesetak godina. Vecinu stvari o kompjuterima naucio sam citajuci SK. Ogroman broj opisa software-a tokom tih godina bio je rezultat testiranja piratskog software-a. Autori su otvoreno priznavali da koriste piratski software i citaoce upucivali na isti. I o crack-ovanju sam ucio upravo u SK. Odjedanput pre par godina dolazi do promene, pominje se samo legalan software, u I/O portu se Kuzma zeza na racun ljudi koji traze pomoc sa crack-ovima (a sam je pisao o tome kako pirate treba podrzati u nekoj od kolumni pre par godina). Razumem da se vise ne moze u novinama pisati otvoreno o piratskom software-u, ali sad kao i zabrana na forumu. Interesuje me u cemu je fazon? Naprasna amnezija? Kod nas je 75% software-a piratsko, i to je cinjenica. Shodno tome vecina ljudi koja posecuje ovaj forum koristi piratski software, pretpostavljam i moderatori. Zasto se onda pravite da to nije tako?
Čovek je postavio pitanje i dobio svoj odgovor, ovde prestaje naglabanje da ne ispadne da su se ljudi ovde bezveze trudili na 15 strana http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=148
Ne znam samo odakle vam najednom takvi porivi?! Još je samo falila konstatacija političkog stanja u zemlji.
Magneto je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com