Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2010, 15:32   #1
rogehpelb
Član
 
Član od: 21.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 21 puta na 9 poruka
Određen forumom Wireless router/hub

Okej, evo problema, imam Telekomov modem/router (Huaweii, radi nezavisno od kompa, sluzi i za IPTV) on na sebi ima bar dva priključka za kompove ali ja imam laptop i voleo bih da ne moram da razvlačim kablove kad god mi treba Internet.
Meni je pala na pamet "brilijantna" ideja da na jedan od tih LAN portova ubodem bežični hub/switch i da imam internet relativno jeftino i hassle-free.

Nažalost u zabiti gde ja živim imaju samo routeri (TP linkovi) a koliko me sećanje služi hub/switch je po definiciji jeftiniji, a prodavci me ubeđuju da mi treba router. Ja se umrežavanjem stvari po kući nisam bavio, jel pre nije bilo potrebe, tako da me interesuje da li neko zna da li to što planiram: pod jedan može, pod dva koje mi parče opreme preporučuju i pod tri da li je potrebno dodatno podešavanje adresa?
rogehpelb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Kablovski modem + wireless ruter kombinacija Ivan452 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 16.4.2010 22:46
Wireless Internet po kući sa Access Pointom i wireless routerom Mirste Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.6.2009 17:15
Wireless wireless router srka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 12.4.2008 19:47
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com