Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2007, 21:53   #41
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Playstation 3

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Ja da sam u Americi, sad bih imao i PC i Sony i Xbox.
Ali posto nisi zadovoljices se samo PC-em i mobilnim
B@NE je offline  
Stara 3.1.2007, 23:52   #42
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Wink Re: Playstation 3

Pa dobro decki za kaj vam sve ovo treba, nee?
Zar ne znate za onu staru narodnu izreku "Strpljen Spasen"?!!

Neko rece:
Sada je pitanje:Sony 3 vs. Xbox 360.
Xbox 360:
lak za nabavku,mala cena,lep izgled,veci broj igara od Sony-a 3,jaci od high-end PC-ova,nema seckanja,online veza.
Ali:ne podrzava HD medije,PC igre su skoro iste,skupa oprema,ne mogu sve igre sa starog Xbox-a raditi na novom,online se skupo placa
Sony 3:
Jak hardver,najjaca konzola za sada,veci HD,igre izgledaju bolje nego na PC-u i Xbox-u 360.
Ali:nije dostupan u Evropi,visoka cena,za sad' mali broj igara,jednostavan izgled.

x360:
Nema seckanja-to je uglavnom lijepa cinjenica za sve konzole i tu pc moze samo da jadikuje.
ps3:
Nije dostupan-pa sta ces vazda je jevropa bila vazda zadnja rupa.Visoka cena...pa sad sto jest jest.Cekaj al tek kad se pojavio ps2 cijena je bila 1000guldena(NL)nesto ispod 1000DM.Meni trebalo par hmm hhmm vremena dok nisam kupio za koliko ono bese ah da 400 ili 300 eura.Pa sad ukoliko uporedimo
ps2 i ps3 moram priznati da smo u gusHtu.A osim toga "nije nesto"puno skuplji
od 360ce(sem za vase prihode ex-yu).
Mali broj igara-u tome i jeste finta(fazon)japanera,duga tradicija igara koje se daju svariti na novijim konzolama.Ima tu malo logike,manje dzumbusa na stolu.Vjerujem da si htio reci Jedinstven umjesto Jednostavan??!!
Jos za ps3(kao sto vazi i za ps2)si izostavio on line igranje koje je potpuno besplatno.

Jos neko rece kako je potrebno imati plazmu ili tft tv zarad igranja pod znakom pitanja.Da u pitanju je ludo kolo naokolo.Imas SISI,ja hocu SISI.
Cuj brale da nemas kojim slucajem tv guzu sa dijapazonom hercaze od do 50,60 i Progressive Scan?Imam par igara koje podrzavaju doticne optimizacije.
Npr. Ghost Hunter,u BurnOut3 takodze mozes da biras izmedzu 50 i 60 herci.
Evropski pal je 50hz (australija je takodze pal)(mada ima par evropski drzava koje imaju ntsc mislim da su u pitanju grcka i francuska).Dok englezi ko englezi misle da su ostrvo pa imaju pal-secam koji je isto ??? drugo pakovanje. Dok japaneri i jankeri su 60hz=ntsc.Tako da kad se covjeku prohte da sa svima koju rijec razmeni(on-line),moze se-nije zabranjeno.

Malo odlutah ahh znate me...cuj ps3 je moj i sutat cu ga na crt-uu svidzalo se svima nama ili ne.

P.S.Strpljen spasen ,oh kako da ne krhko je znanje
che daboli guz je offline  
Stara 4.1.2007, 1:23   #43
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Playstation 3

Sto se tice izgleda PS 3, moje skromno nisljenje je da on izgleda bolje od 360-ice. Zasto? Jednostavno, deluje mi prefinjenije i elegantnije poput kakve skulpture modernog dizajna i u crnoj i u sivoj boji, dok mi Xbox deluje pomalo jevtino i obicno, da ne kazem ruznjikavo.
A M G je offline  
Stara 4.1.2007, 5:11   #44
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Red face Re: Playstation 3

Ehh, Dzi Mi & Aj!!

Nemoj da si tako malo skroman kad vidimo po tvojim recima da imas veliko srce i jos vecu pamet kao i naravno jos i najbolje oci!!!!
che daboli guz je offline  
Stara 4.1.2007, 8:19   #45
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Prokleta je Amerika i zlato sto s'ja...Koja crna Amerika,Evropa is the best.Konzole nove generacije su cudo.Moj brat i dalje misli da su to obicne zezalice na kojima se samo mogu prziti igrice.Hm,zivo me interesuje sta ce raditi kad' ja budem przio novi GTA.Nego,da se vratim na konzolu.Ne znam ni ja zasto mislim da su te "lose igre na trojci"samo test-igre.Za godinu dana igre ce poceti da obasipaju igrace.BlueRay ce sigurno manje kostati zato sto ce se dosta firma grabiti da ponudi diskove za sto manju cenu dok' to ne spadne na 10 EU sto je prihvatljivo za pirateriju u Srbiji.
Mil00rad je offline  
Stara 4.1.2007, 18:50   #46
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Smile Re: Playstation 3

Ako mene pitate,svi kompjuteri i konzole koje koriste ili ce koristiti +R/RW tehnologije,su unaprijed osudzene na pirateriju.Samo je pitanje vremena kad ce led biti probijen.Koliko se da primjetiti ni pc niti proizvodzaci +R/RW konzola nisu okrenuti strogoj anti copyright tehnologiji.Dali nemaju vremena,interesa ili su pak tanki u novcaniku zarad ulaganja u tu vrstu tehnologija ... ne znam. Svugdje se da procitati kako ce se u buducnosti igre kupovati preko neta i isto tako dobavljati,nebi trebalo sumnjati da ce i cijena biti niza.Postavlja se pitanje ko ce tu ostati kratkih rukava i na koji nacin?
che daboli guz je offline  
Stara 4.1.2007, 19:35   #47
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Arrow Re: Playstation 3

A sad malo u vezi cijena...orginala naravno!
Sa piratima sam se raskrstio jos od penzije PSx.

Cijene novih igara(za PS2-xBOX/360) su u radnjama 60e.Neke su kostaju manje od 5 do 10eura.Pa ipak ima vrlo rijetkih koje i prelaze preko 60 tek kad se pojave-poput Shadow of Collosuss/ICO.Posto mi je ps2 ne modovan osudzen sam da ne kupujem nove ili ne bar tako cesto(max 3 do 6 godisnje).Znate ni mi nismo bogatasi na zapadu,mislim mozes ako hoces ali si onda budala.Mnogi naslovi koji se zadrze dugo i ne budu prodati,smanji im se cijena od 10 pa do 30 eura sto nije malo.Uostalom postoji "Platinium"serija igre koja je stekla veliku popularnost i pod platinium seriom prodaju su se dosta budzasto za razliku tek kad se pojavila po prvi put.Isto tako postoji site triple W.cd wow(euro/B.pound) preko kojeg se igre mogu kupiti za dosta manje novca.I na ovom mjestu cijene dosta brze silaze nego u radnjama gdje zivim.
I naravno ako mi je stalo,do neke razonode i volio bih da se informisem za datu
stvar nista me ne sprecava da preko weba vidim kako to sve izgleda i dali mi pase/vrijedi li je kupiti za moj ukus?!!

Imam ps2 vec neke recimo 3do4 godine.Od kolicine igara(za ps2 only) imam ne bas toliko puno...
7 koje se mogu igrati on line ,sto je veoma vazna stvar za mene i 15 obicnih.
Vecinu sam kupio tek kad su cijene na dole pale ili dapace preko cd wow.
U vezi cd wow je stvar u pitanju da oni nemaju svoju radnju nego sve ide preko weba pa je to razlog za dosta nize cijene a postarina se ne placa bar za EU.

P.S. Cijene za PC igre (nove)40e.
che daboli guz je offline  
Stara 5.1.2007, 9:38   #48
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Piraterija ce uvek postojati!Samo treba malo strpljenja dok' pirati ne razbiju zastitu za PS3 igre.BlueRay rezac moze da se nadje i za 500 EU,sto za prosecnog Srbina jeste velika cena.Ali,BlueRay pirat koji prodaje diskove u pravo vreme,na pravom mestu i pravim osobama moze za dan skupiti 100 i vise evra.I zasmisli tako prodajes godinu-dve i napravis kucu sa bazenom!!!Piraterija nikada nece potpuno stati,sto je i dobro i lose.Dobro je zato sto se igre nabavljaju za 200 ili 150 kinti,a lose zato sto kad' pirata nebi bilo onda bi originali kostali oko 5 EU sto bi mnoge gamere obradovalo:"E,imam original igru za 5 EU"rekli bi u sebi(a mozda i ne)ali uglavnom svi bi bili zadovoljni(i firme i gameri).
Mil00rad je offline  
Stara 15.1.2007, 0:01   #49
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Znam da sad može da počne flejmovanje ali moram da dam svoje mišljenje.
I xbox360 i ps3 su bez HDTVa čista glupost i bacanje para. Ako nemaš ili ne nameravaš da nabavljaš TV/monitor koji podržava barem 720p ako ne i cellih 1024p nema nikakve svrhe uzimati nextgen konzolu.

Drugo, molim te nemoj da obraćaš pažnju na sonijev propagandni materijal. Čitaj opise izašlih igara iz neutralnih izvora i potvrđene gameplay filmiće. Kada sony idalje laže da je killzone video stvaran gameplay kako verovati reklamnim šotovima. Ono što je do sad izašlo za ps3 grafički retko sustiže xbox36o a kamoli da ga prestiže.

I ps3 i xbox360 će grafički ponegde šiti PC samo dok DX10 igre malo ne sazru. Znači kao i uvek, krajem 2007 početkom 2008 će opet doći period kada low-highend PC sustiže grafički konzole i kada vlasnici top line kompova, znači neki 8900Ultra ako ne već i 9800Ultra na 45nm C2D će uništavati konzole.

Sam PS3 je tehnički čudna konzola koje će jako teško videti iskorišćen svoj pun potencijal. Sedam asimetričnih jezgara i relativno malo memorije su jadna kombinacija. Sami čelnici sonyja su izjavili da trenutno i u bliskoj budućnosti ni jedna igra ne koristi ni 50odsto snage PS3, i da je verovatno da veći deo snage mašine nikad neće biti iskorišćen.


Niko tebi ne može da zabrani da uzmeš sony trojku. Realno bih ti preporučio da ako baš moraš da uzmeš konzolu sacekas neki mesec i uzmeš xbox360 kad još malo pojeftini i TV koji podržava 720p HDTV. Da ponovim još jednom, kupovina bilo koje next gen konzole bez HDTVa je čista glupost!!
grdja je offline  
Stara 15.1.2007, 0:54   #50
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Al ga ti naprica ovde garantujem do DX13 PS3 i Xbox360 ce se drzat odlicno tj. nekix 4-5 godina pc igre nece biti puno bolje tj. bice isti kao na PS3 i Xbox-u
Mr.Eco je offline  
Stara 15.1.2007, 1:18   #51
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Citat:
che daboli guz kaže:
Znate ni mi nismo bogatasi na zapadu,mislim mozes ako hoces ali si onda budala.
Znam da niste bogataši, ali bar je u Holandiji lako naručiti one mod čipove što se ugrađuju bez lemljenja, za par desetina evra. Ili Swap Magic disk u krajnjem slučaju, ako ti je baš toliko bitno da ne moduješ konzolu.
voodoo_ je offline  
Stara 15.1.2007, 1:31   #52
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Playstation 3

@grdja

Upoređuješ X360 koji je izašao pre više od godinu dana i PS3 od pre 2 meseca. I pored toga, ako pogledaš npr. Resistance i GT:HD, možeš da zaključiš da izgledaju u najmanju ruku isto kao igre na X360. Killzone izgleda približno isto kao ono što su prikazivali. A da su lagali, jesu.

Citat:
I ps3 i xbox360 će grafički ponegde šiti PC samo dok DX10 igre malo ne sazru. Znači kao i uvek, krajem 2007 početkom 2008 će opet doći period kada low-highend PC sustiže grafički konzole i kada vlasnici top line kompova, znači neki 8900Ultra ako ne već i 9800Ultra na 45nm C2D će uništavati konzole.
Mislim da si previše optimističan u pogledu datuma. I konzolama takođe treba vreme da "sazru". A naravno tu je i cena komponenata koje su potrebne da bi igra izgledala kako je zamišljeno....
Neću više o tome da ne bi izbilo još jedno prepucavanje šta je bolje.
Ocelot je offline  
Stara 15.1.2007, 15:47   #53
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Citat:
grdja kaže:
Znam da sad može da počne flejmovanje ali moram da dam svoje mišljenje.
Drugo, molim te nemoj da obraćaš pažnju na sonijev propagandni materijal. Čitaj opise izašlih igara iz neutralnih izvora i potvrđene gameplay filmiće. Kada sony idalje laže da je killzone video stvaran gameplay kako verovati reklamnim šotovima.
I ps3 i xbox360 će grafički ponegde šiti PC samo dok DX10 igre malo ne sazru. Znači kao i uvek, krajem 2007 početkom 2008 će opet doći period kada low-highend PC sustiže grafički konzole i kada vlasnici top line kompova, znači neki 8900Ultra ako ne već i 9800Ultra na 45nm C2D će uništavati konzole.
Niko tebi ne može da zabrani da uzmeš sony trojku. Realno bih ti preporučio da ako baš moraš da uzmeš konzolu sacekas neki mesec i uzmeš xbox360 kad još malo pojeftini i TV koji podržava 720p HDTV.
Ovih dana sam baš razmišljao o svemu ovome.Pričam ja u sebi:Pazi,X360 je već testiran,dostupan u Srbiji,niko se ne žali,mogu da ga ulepsam ali to je Microsoft sa kojim kuburim od kako znam za njega.E,da,molim vas odgovorite mi da li je Xbox live obavezan.U pravu si,igra ne može biti kao trailer.Ne verujem u to da će DX10 biti jači od novih konzola sem Wii-a.Što se tice TV-a,uzeću TFT 17-icu verovatno Samsung.
Mil00rad je offline  
Stara 15.1.2007, 18:51   #54
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Citat:
Mil00rad kaže:
E,da,molim vas odgovorite mi da li je Xbox live obavezan.
Nije.
Citat:
Što se tice TV-a,uzeću TFT 17-icu verovatno Samsung.
Ako već uzimaš TFT, onda uzmi widescreen 19", jer su ionako sve igre na Xboxu pravljene da rade u widescreen rezoluciji.
voodoo_ je offline  
Stara 15.1.2007, 19:05   #55
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Ja isto planiram da uzmem LCD za komp i isto tako da ga koristim za PS3 mislim da uzmem 225BW i PS3 jel moze nekako da se prikljuci Sony na LCD ??
Mr.Eco je offline  
Stara 15.1.2007, 20:16   #56
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
Mr.Eco kaže:
Ja isto planiram da uzmem LCD za komp i isto tako da ga koristim za PS3 mislim da uzmem 225BW i PS3 jel moze nekako da se prikljuci Sony na LCD ??
Nisam siguran ali mislim da može.Nemoj da budeš siguran u to,možda i grešim.Sony je za Evropljanine,zarađuju po 10 000EU,šta je to za zapadnjake da daju 1000EU da bi se deca ludo zabavljala.
Mil00rad je offline  
Stara 16.1.2007, 19:20   #57
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Za svakog po malo
See txt bellow
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt sk xp.txt (3,1 KB, 57 puta viđeno)
che daboli guz je offline  
Stara 18.1.2007, 20:00   #58
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
I šta će s jakim PC-jem? Da pukne 1000 evra za Crysis i Bioshock (ako ispadnu dobri uopšte), ili 500 evra za Xbox sa kojim je miran sledeće 4 godine i za koga ima odličnih igara, kako već napravljenih tako i u najavi? I na duže i na kraće staze bolje je uzeti next-gen konzolu, a ako je zagriženi fps igrač, ni tu problema nema, eto ga adapter za miša i tastaturu:



Meni recimo ovo deluje daleko primamljivije od sedenja pored glomaznog kućišta koje se dernja i koga moram da čistim svakih mesec dana, kao što sad činim.
Hm,ja da sam hteo tastaturu i mis kupio bi nov comp.
Mil00rad je offline  
Stara 18.1.2007, 20:03   #59
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Xbox 360 vs. PS3,evo linka:http://www.youtube.com/watch?v=IUWRx...elated&search=
Ne znam zbog cega na ovoj igri X360 radi bolje od PS3.Kad malo bolje gledam,deluju mi isto.
Mil00rad je offline  
Stara 18.1.2007, 20:20   #60
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

I meni deluje isto ma neki ljudi izgleda da mnogo naduvavaju xbox al doce vreme i pokazace se PS3 i oduvace XBOX tako da se nece ni primetiti...
Mr.Eco je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Playstation igre Ocelot Konzole 118 11.8.2016 16:04
Playstation 2 emulator NenadN Konzole 776 6.9.2014 23:04
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
PC game to Playstation game ne volim Aplikativni softver 10 13.8.2006 22:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com