Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2012, 13:15   #521
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Postoji dobra šansa da će Hideo Kojima raditi na idućem Silent Hill-u, u svom novom FOX endžinu (u kom je rađen i tek prikazani novi MGS: Ground Zeros).

Izvor

Ne znam na šta bi to ličilo, ali bi bilo zanimljivo videti. SH ionako samo gubi na kvalitetu, tako da teško da može da omane preterano.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Asmodeus (1.10.2012)
Stara 30.9.2012, 13:39   #522
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Mislim da bi prica i nacin na koji se ona razvija kroz igru bila mnogo detaljnija kada bi Kojima radio SH, ali bi u isto vreme bila 100 puta konfuznija sa jos vise rupa u prici i neobjasnjenih stvari nego sto ima sad.

Bilo bi interesantno videti.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2012, 17:05   #523
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Eeeee, a ja svaki put kad vidim da je Silent Hill tema prva pomislim da su mozda najavili port SH Downpour-a za PC! Ne mogu da prezalim da igra nece na PC, velika steta a mnogo je bolja od Homecominga po ocenama i revjuovima
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2012, 17:10   #524
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Postoji dobra šansa da će Hideo Kojima raditi na idućem Silent Hill-u, u svom novom FOX endžinu (u kom je rađen i tek prikazani novi MGS: Ground Zeros).
Uh, mogu zamisliti taj dozivljaj igrajuci fotorealisticni Silent hill, pa i ovako je strasan bez tih efekata.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2014, 12:38   #525
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Bilo bi sjajno da urade prvi dio Silent Hill-a za PC u HD izdanju naravno..
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2014, 22:42   #526
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Bilo bi sjajno da izbace bilo šta za PC od Silent Hilla. Homecoming mi deluje kao praistorija.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 16:13   #527
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: Silent Hill

Na primer Downpour, koji je po meni institucija za Homecoming, al nema nista od toga
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srdjan Novitovic na korisnoj poruci:
Belphegor (11.8.2014)
Stara 13.8.2014, 3:29   #528
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Одг: Silent Hill



http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...03#post1910003
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2014, 7:30   #529
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Silent Hill

Mislim da konačno dolazi zlatno doba za Silent Hill. Nakon maestralna prva dva dela, usledili su dobri, ali ne i vrhunski treći i četvrti nastavak. Sve nakon toga, uz delimični izuzetak Homecoming-a, je išlo konstantnom linijom nadole po kvalitetu, priči i pogotovo gameplay-u. Npr. Downpour je imao odličnu premisu, ali izvođenje je bilo užasno. Grubo poligonizovana grafika okoline i pogotovo flore, i dosta falična animacija pokreta... u toj godini kada je izašla... poprilično neoprostivo. Još i gameplay koji je na momente kriminalan, pogotovo kod borbi... Užas i horor, ali ne u onom smislu u kom bi to trebalo da bude.

Ova najava svakako obećava. Ako pristup bude ozbiljan, a po imenima bi se reklo da hoće, Silent Hill će ponovo biti uzor koji će definisati survival horror žanr u godinama koje dolaze.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 12:52   #530
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Naleteh na ovu vest malopre na RPSu, u pitanju je neki fan mod u Source engine-u. U pitanju je horor avantura bez elemenata akcije sa akcentom na atmosferu i rešavanje zagonetki:

Silent Hill Source Engine Fan Game Alchemilla Released

Alchemilla Mod
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.1.2015), Marko Radonjic (20.1.2015), Yonai (20.1.2015)
Stara 20.1.2015, 14:08   #531
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Silent Hill

Znaci konacno su izbacili full mod. Vec godinama pratim situaciju na moddb sajtu, i juce videh post na FB u vezi igre, al rekoh sebi, verovatno je jos jedan demo. Konacno mogu da je odigram u fulu.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 23:51   #532
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Silent Hill

Juce sam igrao misiju u bolnici gde sam procitao jedan izvestaj lekara (slika iz igre) o nekog drogi, i kasnije sam jos u igri nailazio na razne clanke o White Claudia biljci, i sad kontam da se u ovom modu sve vrti oko ove biljke (igru jos nisam zavrsio, malo jace od pola sam presao). I sad nesto razmisljam, da li se mozda ceo Silent hill univerzum vrti oko ove haluciogene biljke, da li su autori ovog moda, pokusali na to da nam skrenu paznju, da je to generalno neko njihovo misljenje o desavanjima u igri?

Iako se ovo nigde ne pominje u zvanicnoj Konamijevoj igri, sve to me navodi na taj zakljucak.
Jel moguce da je svih ovih godina, koliko postoji igra, sve vezano za ovu biljku? Da su stanovnici Silent Hill-a zbog toga poludeli, i da su sva ta desavanja, od pozara bolnice, koji je glavni dogadjaj koji je pokrenuo sve u SH igri, u kombinaciji sa uticajem haluciogene LSD biljke, pokrenule lavine lancanih dogadjaja koje su stvorile The Order kult i sve za sta se oni zalazu, sto je ujedno pomoglo stvaranju Silent Hill univerzuma? I da glavni protagonisti, ustvari ubijaju neduzne civile misleci da su "monstrumi".
Cak je u trecem delu Vinsent kao kroz smeh rekao Heder, da ona ustvari ubija zive ljude a ne monstrume, pa je kasnije rekao da se "sali" i na tome je ostalo.

Nekako kad sve to gledam ima smisla, i jos kad se uzme u obzir da su nativni amerikanci, tj. samani, koristili ovu biljku za njihove rituale.

Evo sta zvanicno kazu o ovoj biljci
Citat:
White Claudia is a plant indigenous to the region where Silent Hill is located. The Order uses it for its mystical and hallucinogenic properties

The white flowers may be a reference to Morning Glory, a family of flowering plants with hallucinogenic seeds common in Asia and North America. Like White Claudia, Morning Glory is often found near water. The hallucinogenic seeds were used in Native American religious ceremonies.
slika iz igre:


Autori SH fransize nisu direktno implicirali ovo sto ja pricam, al mozda indirektno pokusavaju da nesto kazu, ili da nas navedu da iznesemo svoja misljenja o samoj igri i njenom plot-u.
Kako sve vise gledam po netu, sve vise vidim slicnih tema, koji su mnogo pre mene pokrenuli ovo pitanje, godinama unazad.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 1:17   #533
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Verujem da je ta biljka jedan od činilaca ali ne bih rekao da je isključivo ona razlog dešavanja svega. Ne bih onda imao objašnjenje za dešavanja iz prvog i trećeg dela... kosi mi se sa postojanjem (i smrću) mnogih likova, počev od Alese kao glavnog pokretača svega, pa one Lise Garland (iz bolnice), simbol kulta... Ne mogu sad da se setim konkretnih stvari (poslednji SH sam igrao pre 5-6 godina) pa i da dam neki jači argument al' koliko se sećam, tu definitivno ima veze sa paranormalnim (nevezano za halucinacije)...
Biće jedan SH maraton u dogledno vreme za obnavljanje gradiva
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
dacajak (24.1.2015)
Stara 24.1.2017, 23:55   #534
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Silent Hill prvi deo verovatno najstrasnija igra koju sam ikada iskusio, jeste da je grafika za PS1 danas zastarela, ali ta atmosfera, taj psiholoski horor u kome se sva desavanja pogravaju sa igracevim mozgom. Razumem i ceo smisao sta je zapravo Silent Hill a to je nasa surova realnost i svet u kome zivimo.

Poslednja ispravka: code master (25.1.2017 u 0:27)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2017, 15:30   #535
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Silent Hill prvi deo verovatno najstrasnija igra koju sam ikada iskusio, jeste da je grafika za PS1 danas zastarela, ali ta atmosfera, taj psiholoski horor u kome se sva desavanja pogravaju sa igracevim mozgom. Razumem i ceo smisao sta je zapravo Silent Hill a to je nasa surova realnost i svet u kome zivimo.
Prvi deo je jeziviji, ali je najbolji SH definitivno dvojka. Ni trojka nije losa. Steta za otkazivanje
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2017, 15:42   #536
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Silent Hill

Veliki sam fan Silent Hilla, RE nisam nikad ni jedan deo igrala, a nisam ni prvi deo SH, a moje neko rangiranje bi bilo sh 2, sh origins, sh 3 i sh shattered memories. Muzika u nightmare hotel u drugom delu, pa nightmare u trećem, ne znam tačno koji ambijent... znači hladan znoj na rukama, jeza
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2019, 2:05   #537
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

20 godina od izlaska igre Silent Hill, horor koji i posle toliko godina izaziva jezu i naravno iskustvo koje se ne zaboravlja. S obzirom na trenutnu situaciju u Konamiju pitanje je da li ćemo ikada videti neku novu igru u ovom čuvenom serijalu? Čisto sumnjam mada nikad se ne zna?


Silent Hill OST - Silent Hill
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
Rockstar (6.2.2019)
Stara 31.1.2019, 3:35   #538
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Silent Hill

Po meni jos jedna dobra numera iz igre

Lost Carol


I naravno

Promise (reprise)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 23:36   #539
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Muzika u serijalu je vrhunska i iza nje stoji Akira Yamaoka, pored sjanih numera ima i onih koji nisu za osobe sa slabijim srcem (koliko puta me je hvatala jeza od momenata u kojima kreće uznemirujuća numera) i jedino nije radio muziku za Silent Hill - Downpour (barem kada govorimo o osnovnom serijalu), baš je bilo prisećanja igrača povodom 20 godina serijala i vidi se koliko je igra uspešno prošla test vremena i koliko igrači vole sam serijal. Mislim i do danas da je najveća greška što je Konami otkazao Silent Hills, baš bi me zanimalo kako bi to sve izgledalo u režiji Hidea Kojime? ipak sudbina je htela drugačije a što se tiče Konamija, bilo šta da kažem za njih je suvišno, ali jednog dana će doći promene (možda?).

Poslednja ispravka: code master (6.2.2019 u 0:00)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2019, 23:46   #540
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Ako može Capcom sa Resident Evil serijalom da radi ovo što radi, ne vidim zašto ne bi i ovi. Samo nešto mrljave, te fali ovo, te fali ono, otkazuj igre... ma beži bre. Kad bi samo prodali nekom serijal pa nek taj neko uradi šta uradi, samo nek pokrene priču sa mrtve tačke.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill FMW_SLaUGhter Kompjuteri i film 36 13.5.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com