Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2010, 5:46   #1
zikiz
Novi član
 
Član od: 31.3.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom ADSL router ili mozda ne?

Pozdrav svima.

Naime,dvoumim se izmedju dva resenja, pa da obrazlozim

Provajder mi je Telekom (1mbp/s), imam onaj H510 modem, bez WiFi-a(prijavljivanje za IPTV nije pomoglo jer ga centrala ne podrzava ), a posto treba da dovedem internet na jos jedan kompjuter u sobu dole(bezicno), dvoumim koju od ove dve varijante da uzmem:
-da zamenim postojeci ADSL modem sa nekim koji ima WiFi...+ da u drugi komp stavim wifi karticu sa antenicom (usb varijanta mi ne odgovara)?
ili
-da uzmem neki WiFi router(valjda se tako zove ) i ubodem ovaj H510 u njega pa da (preko njega)bezicno spojim drugi komp...naravno opet bi za drugi uzimao wifi karticu sa antenicom
Suma kojom raspolazem je 6000 dinara, pa ako bi neko bio voljan da mi kaze koje resenje je bolje i koji uredjaj (+ wifi karticu) da uzmem , posto se u brendove ovog tipa ne razumem, a spominjali su mi da je moguce nekada neslaganje izmedju uredjaja .
Ako mogu neki uredjaji iz Win Win-a ili Pakoma, posto cu opremu kupovati u Novom Sadu.
http://www.pakom.com/
http://www.winwin.rs/


Unapred hvala
zikiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2010, 7:08   #2
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Adsl router ili mozda ne?

Uzmi D-LINK DIR-300(odlican wireless ruter) u pakom-u 37e,a wireless karticu uzmi TP-LINK TL-WN651G, WIN WIN COMPUTER 18e.
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko069 na korisnoj poruci:
zikiz (15.4.2010)
Stara 15.4.2010, 2:41   #3
zikiz
Novi član
 
Član od: 31.3.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL router ili mozda ne?

Hvala Marko, uzecu u obzir .
Ima li jos neko nekih predloga ?
zikiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2010, 14:39   #4
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: ADSL router ili mozda ne?

Citat:
zikiz kaže: Pregled poruke
Hvala Marko, uzecu u obzir .
Ima li jos neko nekih predloga ?
Sto se tice rutera nista drugo u ovom cjenovnom rangu ne razmatraj,"baca" dobar signal i lak je za instalaciju,a sto se tice wireless kartice vidim da je hvale,mada mozes da odes na itsvet pa citaj utiske za druge modele,i isto obrati paznju u zavisnosti koji OS koristis koju da uzmes,posto vidim da se pojedini zale da kartice starije proizvodnje lose rade na Win 7 zbog starih drivera.
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko069 na korisnoj poruci:
zikiz (16.4.2010)
Stara 25.4.2010, 21:37   #5
zikiz
Novi član
 
Član od: 31.3.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL router ili mozda ne?

Samo da kazem da sam uzeo gorepomenut wireless router i za sad imam samo reci hvale, super radi, eksta brzo i jednostavno se namesta, samo se stavi cd i ide po uputstvu iz vodica za brzo podesavanje. Laptop ima pun signal po celoj kuci.
Tako da ga toplo preporucujem svima.

A sto se tice kartice, i ona je ok za sad, signal zna malo da varira (windowsov default pokazatelj signala) sa excellent na good\very good (prepreka je jedna ploca izmedju prizemlja i prvog sprata,soba ukoso,ne direktno iznad(router dole,kompjuter gore) , ako je nekom bitno ).
U radnji mi rekose da je bolje resenje neka od D-link koja je za oko 500 din skuplja, ali je nisu imali na lageru pa sam uzeo Tp-link.
Ja zadovoljan i jos jednom ti se Marko zahvaljujem.
Ziveli.
zikiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji Wi-Fi router sa ugradjenim ADSL modemom Vai.God ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 12.8.2009 23:38
Asus wireless router i Telekom ADSL modem DJ_MY_SOUL Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 5.3.2009 2:06
Šta je ADSL? Kako radi ADSL? Struktura DSL mreže..... JovanK Internet tehnologije 9 16.7.2007 12:40
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
ADSL modem/router ixnay Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 28.6.2007 12:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com