Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2015, 23:13   #61
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Meni je igra uzasno dosadna, siromašna sadrzajem bez ikakve imerzije radi instant spawna planeta ili stanica kada "usporavas". Meni je ovo bilo cisto bacanje para.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 17:40   #62
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

I uzeo sam Horizons ekspanziju... Nisam preterano oduševljen, pogotovo cenom, ali doživljaj sletanja na planete je zaista fenomenalan. Igri jako fali sadržaj! Čak i kada sletim na sve te milione planeta ni na jednoj nema ništa posebno. Tu i tamo kao neka mala baza ili crash site. Sve isto i jednolično postaje posle nekog vremena. Kažu da sadržaj tek dolazi u sklopu dolazećih pachova Horizons ekspanzije. Nažalost ni posle godinu dana nisam sreo nikog sa balkana online u igri.... Ima li neko na forumu da igra?
Ako neko želi da uđe u ED universe može da dobije i osnovnu igru i ekspanziju za nekih 50 jura. Moram da naglasim da planete traže jako puno resursa računara i fps jako pada, pogotovo kada se sleti na baze na planetama... Preporučena konfiguracija je quad core procesor (nije preterano bitno intel ili amd, vidim da nije usko grlo jer mi je moja 280x na 100%) i nvidia 960 ili 280x..
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 4:31   #63
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Čitao opise i recenzije, odgledao tuce klipova na yt na kojima se vidi gameplay... i odlučih da Horizons ne vredi tih para koliko traže.

Čini mi se da stari problem Elite ostaje - a to je da nije ni tamo ni ovamo. Niti je single plejer, nit je MMO. Nije theme park ali nije ni sandbox. Na svim stranama fali previše elemenata da bi stvar dobro funkcionisala makar u nekom obliku. Šteta.
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 11:19   #64
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
ivicagmc kaže: Pregled poruke
I uzeo sam Horizons ekspanziju... Nisam preterano oduševljen, pogotovo cenom, ali doživljaj sletanja na planete je zaista fenomenalan. Igri jako fali sadržaj! Čak i kada sletim na sve te milione planeta ni na jednoj nema ništa posebno. Tu i tamo kao neka mala baza ili crash site. Sve isto i jednolično postaje posle nekog vremena. Kažu da sadržaj tek dolazi u sklopu dolazećih pachova Horizons ekspanzije. Nažalost ni posle godinu dana nisam sreo nikog sa balkana online u igri.... Ima li neko na forumu da igra?
Ako neko želi da uđe u ED universe može da dobije i osnovnu igru i ekspanziju za nekih 50 jura. Moram da naglasim da planete traže jako puno resursa računara i fps jako pada, pogotovo kada se sleti na baze na planetama... Preporučena konfiguracija je quad core procesor (nije preterano bitno intel ili amd, vidim da nije usko grlo jer mi je moja 280x na 100%) i nvidia 960 ili 280x..
Imaš BIG guild (Balkan Intergalactic guerilla).Trenutno držimo 2-3 sistema Ruđer Bošković-New Belgrade nam je baza
http://www.aantdesign.in.rs/big/forum/index.php
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 17:05   #65
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Frontier: Elite 2 Intro - The Dangerous Remake (Full Screen Version)


Original.
Amiga - Frontier: Elite II Intro
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
DeCoy (11.1.2016)
Stara 11.1.2016, 17:10   #66
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Kakav je ovo bio slideshow na A500, a opet sam nekad palio Frontier samo da bi gledao i slušao intro.

Elem, uzeo sam Elite Dangerous na Steamu i nema šanse da ovo igram sa kombinacijom miša i tastature, dobijem vrtoglavicu u roku od odma'. Arhivirano za slučaj da mi jednom padne na pamet da kupim džojstik.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 17:24   #67
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kakav je ovo bio slideshow na A500, a opet sam nekad palio Frontier samo da bi gledao i slušao intro.
Hehe, a onda prelazak na munju zvanu Amiga 1200. #amiga1200masterrace

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Elem, uzeo sam Elite Dangerous na Steamu i nema šanse da ovo igram sa kombinacijom miša i tastature, dobijem vrtoglavicu u roku od odma'. Arhivirano za slučaj da mi jednom padne na pamet da kupim džojstik.
Ja sam uzeo osnovnu igru još tokom bete ali ne mogu da je igram. Dva veoma jednostavna razloga. Kao prvo, posle par godina Eve online-a Elita mi prosto nije više toliko interesantna. Drugo, odbijam da kupovinom ekspanzije finansiram halapljivog Brabena koji je krenuo putem bezobrazne muže imena.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 17:53   #68
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Hehe, a onda prelazak na munju zvanu Amiga 1200. #amiga1200masterrace
Ja sam sa A500 prešao na P2, 1200 sam samo gledao u SK oglasima
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
galebns (12.1.2016)
Stara 12.1.2016, 0:27   #69
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Meni odlicna Elita do sada (60-ak sati) Imam i Horizons, sta znam, ljudi kukaju kako nema sadrzaja ali sto se mene tice ima ga i previse, mislim da su mnogi ocekivali neku story kampanju, naraciju, cut scene itd a to nikada nije bio plan... Ovde sam krojis pricu, siris uticaj medju fakcijama, drzis baze itd. Jedini problem mi je sto igram sam
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 1:25   #70
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
zuloom kaže: Pregled poruke
Ovde sam krojis pricu, siris uticaj medju fakcijama, drzis baze itd. Jedini problem mi je sto igram sam
I opet sve to ne može ni da priđe onome što nudi Eve online Mislim, kapiram ja dogfight i sve to ali na kraju shvatiš da u celoj toj priči nije najbitnije da ti imaš direktnu kontrolu palicom nad letelicom nego da imaš imerzivan sandbox koji se u slučaju Eve online graniči bukvalno sa paralelnim životom (jedan od razloga zašto sam odustao posle pet godina). Pogledaj recimo samo ovaj kratak film o Eve online gde možeš da vidiš zašto je meni recimo sada Elite Dangerous neverovatno dosadna igra iako sam proveo sigurno bar 5000 sati igrajući Frontier.
The Fountain War - A History of Gaming's Biggest War
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 2:09   #71
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Pa dobro sve to stoji samo mislim da je neumesno porediti EVE i ELITE... Pre svega mislim da ni tvorci Elite-a nisu zeleli da prave konkurenciju EVE-u, u pitanju su, po meni, dva razlicita zanra potpuno. Osim toga ne treba zaboraviti koliko dugo EVe postoji i kroz koliko je iteracija prosla igra. Takodje komuna je mnoooogoo veca. Da vidimo sta ce biti od ELITE-a kada sprovedu sve planove u delo.

Sto se tice halapljivog Brabena slazem se da je price model cudan (u najmanju ruku) ali na kraju krajeva shvaticu to kao mesecnu pretplatu (i to ne veliku).

Ja licno nikada EVE nisam mogao da igram upravo zbog izvodjenja, sa druge strane, dugo sam cekao na igru kao ELITE KAko god okrenes stvar je u ukusima...
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 2:31   #72
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

I beg to differ... Elite postoji od 1984.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 2:35   #73
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Da, postoji ali u razlicitim oblicima EVE je konstantan.
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2016, 9:56   #74
Eule
Novi član
 
Član od: 30.10.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Evo kupih i ja ED pre 15-ak dana i do sada sam odigrao oko 100 sati. Meni je igra fenomenalna, verovatno zato sto sam davne 86 poceo da igram izvornu Elite.
Nego imam pitanje:
Kada udjem na Planet Map otvore mi se planete i stanice za sletanje.
Pored nekih planeta postoje plavi krugovi i kada to pritisnem otvori mi planetu i na njoj neke objekte. Da li neko zna cemu to sluzi posto kada sa brodom pridjem takvoj planeti otvori mi se skala sa brojevima sa leve i desne strane.
Eule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2016, 12:30   #75
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Eule kaže: Pregled poruke
Evo kupih i ja ED pre 15-ak dana i do sada sam odigrao oko 100 sati. Meni je igra fenomenalna, verovatno zato sto sam davne 86 poceo da igram izvornu Elite.
Nego imam pitanje:
Kada udjem na Planet Map otvore mi se planete i stanice za sletanje.
Pored nekih planeta postoje plavi krugovi i kada to pritisnem otvori mi planetu i na njoj neke objekte. Da li neko zna cemu to sluzi posto kada sa brodom pridjem takvoj planeti otvori mi se skala sa brojevima sa leve i desne strane.
Kada vidiš ikonicu na planeti sa 3 linije različite visine, onda tamo imaš bazu za sletanje odnosno sa padovima za sletanje, a na nekim nema padova, nego sletiš bilo gdje.A ulaziš u planetu iz low kruza, pa onda ide orbitalni kruz i sletanje.Pazi na gravitaciju ako je planeta sa jačom gravitacijom.Nemoj da ulaziš u atmosferu planete u crvenoj skali, ali ni u plavoj.Žuta je ok.
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2016, 13:35   #76
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Eule kaže: Pregled poruke
Meni je igra fenomenalna, verovatno zato sto sam davne 86 poceo da igram izvornu Elite.
Nema to veze s time. Ja imam nekih 5000 sati u Frontier-u pa mi je opet ED dosadan do bola.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2016, 13:47   #77
Eule
Novi član
 
Član od: 30.10.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom

Citat:
night kaže: Pregled poruke
Kada vidiš ikonicu na planeti sa 3 linije različite visine, onda tamo imaš bazu za sletanje odnosno sa padovima za sletanje, a na nekim nema padova, nego sletiš bilo gdje.A ulaziš u planetu iz low kruza, pa onda ide orbitalni kruz i sletanje.Pazi na gravitaciju ako je planeta sa jačom gravitacijom.Nemoj da ulaziš u atmosferu planete u crvenoj skali, ali ni u plavoj.Žuta je ok.
Hvala, ce da probam.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nema to veze s time. Ja imam nekih 5000 sati u Frontier-u pa mi je opet ED dosadan do bola.
Frontier i prva Elite nije isto. Te `86 si trebao da imas mastu da igras, a to mi je ostalo do danas.
Doduse, ja volim svemir tako da...

Poslednja ispravka: DeCoy (21.1.2016 u 14:42) Razlog: multiquote
Eule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eule na korisnoj poruci:
Oggy (22.1.2016)
Stara 21.1.2016, 14:48   #78
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Eule kaže: Pregled poruke
Frontier i prva Elite nije isto. Te `86 si trebao da imas mastu da igras, a to mi je ostalo do danas.
Znači sa Elite se maštalo da si u svemiru, a sa Frontier se stvarno išlo

Ti Neutrino posmatraš ED kroz prizmu Eve, dok za nekoga ko recimo nije imao dodira sa žanrom još od C64/Amige ovo može da bude best thing evar.

Ja recimo ne želim ni da pokušavam da igram bez džojstika.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2016, 15:04   #79
Eule
Novi član
 
Član od: 30.10.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Znači sa Elite se maštalo da si u svemiru, a sa Frontier se stvarno išlo
Skoro pa si u pravu.
Tko nije probao prvu Elite ne zna o cemu pricam.
Eule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2016, 20:40   #80
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ti Neutrino posmatraš ED kroz prizmu Eve, dok za nekoga ko recimo nije imao dodira sa žanrom još od C64/Amige ovo može da bude best thing evar.
Pa ja i ne tvrdim drugačije samo hoću da kažem da prethodno igranje Elite nije preduslov da voliš Elite Dangerous

Kada se Elita prvi put pojavila bila je nešto potpuno neviđeno do tada. Nije bilo potrebno previše ubeđivanja da uskočiš u kokpit i provedeš sate i sate u igri. Posle XYZ klonova (Freelancer Void, X igre, Black Prophecy) prosto dosadi i na kraju shvatiš da je nova generacija "elitolikih" igara donela ono što je falilo Eliti, perzistentan multiplayer svet. Nije mi više bilo bitno da letelicama upravljam "na džojstik" već da produbljujem ono što sam najviše voleo kod Elite, istraživanje, realnu ekonomiju i da kad mi prsne odem u "pedal to the metal" fazonu na drugi kraj galaksije gde rizikujem svake sekunde da me pretvore u pepeo. To je razlog zašto mi prosto posle Eve online sve ostalo deluje kao dosadna imitacija.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sniper Elite V2 bela lampa Akcione igre 293 1.10.2014 9:40
Nba elite 11 ?! Bratori Sportske simulacije 153 4.11.2010 12:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com