Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2010, 19:53   #181
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrou

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Šta će ti nove, kad ima bar 1 000 (hiljadu!) stari(ji)h (a boljih)?
Uh... Ovo je zaista pitanje na mjestu. A reci cu ti - zadnjih godinu dana je donijelo par veoma kvalitetnih projekata "visoke produkcije", sto je opet mako podiglo ocekivanja za sve novo sto slijede... A zaista, mislim da nas ovog proljeca ocekuje makar 3 avanture oko kojih ce da se lome neprospavane noci... Zato, eto, malo hype-ujem.

Za protrcavanje... Ne znam, Machinarium i Bad Mojo su bili idealni, problem je sto novijih avantura ima malo koje bi oduvale prashinu i napravile zescu promaju u cenjenim mozgovima forumashkih avanturista; starije, opet... Nekom smeta pixel hunting, nekom muke sa samim pokretanjem igara, cak i kad je nesto totalno jednostavno tipa rad sa ScummVM... Izgubi se volja brzo.

Btw... Ne mogu nocas nigdje da nadjem linAk za Bad Mojo! A bas sam se namerachio...

Poslednja ispravka: getawayblues (16.3.2010 u 20:06)
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 20:06   #182
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrou

Problem nije u igrama (ima ih ihihi), nego u nedostatku zainteresovanih igrača (nemaju ljudi igre, internet, znanje/mašinu da pokrenu igru, volju - mislim, iz iskustva, da je ovo poslednje presudno). Sama ideja jednovremenog odigravanja iste igre od strane većeg broja ljudi je (kao što sam već više puta rekao) problematična, a (nezainteresovani) "ljudski faktor" samo dodatno komplikuje celu stvar.

Na forumu AG koji bi (valjda) trebalo da privuče (mahom) one kojima igranje avantura nije mrsko, od skoro 8 500 (osam i po hiljada!) članova samo njih dvadesetak učestvuje u "community walkthroughima".

Prevedeno na srpski: let's face it - playthroughs suck (a big time)!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 22:02   #183
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrou

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Šta će ti nove, kad ima bar 1 000 (hiljadu!) stari(ji)h (a boljih)?
1. Amen to that

1a. Povela se prica na forumu kako ce sada i single player mod u igrama zahtevati kacenje na net, legalnu igru, bla bla, truc-o-muc. Iako mislim da od ovoga nece biti nista, moram reci da sto se mene tice, ne mora nijedna nova igra vise da izadje, jer ima toliko dobrih, starih, koje nisam stigao da odigram

2. Dobrodosao nazad Zorane, nedostajao si nam u ovom delu foruma

Bilo kako bilo, meni je ovaj playthrough ostao u mnogo lepom secanju i necu ga nikada zaboraviti. Odlicna igra, odlican GM, blesavi uslovi pod kojima sam prelazio igru (dve veceri za redom u pola noci usred vaznog programerskog projekta koji sam radio).
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 14:40   #184
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrou

Zavrsio, nedje nocas oko 4... Uh, prelijepo iskustvo. Mogao bi da trazim dlaku u jajetu, pozovem se na manjak zagonetki, ogroman broj lokacija a malo akcije, previse jasne i jake hintove, trashy glumu... Ali bi promasio sustinu. Ovo je Bad Mojo, i ovakav je savrsen...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 15:51   #185
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrou

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Zavrsio, nedje nocas oko 4... Uh, prelijepo iskustvo. Mogao bi da trazim dlaku u jajetu, pozovem se na manjak zagonetki, ogroman broj lokacija a malo akcije, previse jasne i jake hintove, trashy glumu...
Izgleda da sam ja nasao par dlaka .
Zato sam odustao...

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Ali bi promasio sustinu. Ovo je Bad Mojo, i ovakav je savrsen...
Slazem se, da je igra ima dublje znacenje, iako (kako je zoki napisao vec), to sami autori nisu ni planirali .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 16:28   #186
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrou

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Izgleda da sam ja nasao par dlaka .
Zato sam odustao...
Po komentarima koje si davao pri igranju BM(R) neko je pre mogao da pomisli da si nabasao na čitavu čet(k)u dlaka.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 19:10   #187
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrou

Iako je dosta vremena prošlo od "čoporativnog proigravanja" BMR-a, još uvek nisam završio sa objavljivanjem materijala prikupljenog tim povodom.

Ovoga puta donosim vam fajl sa (mukotrpno) prekucanim tekstovima iz igre. Da, to su isti oni koje možete da vidite na slikama iz poruka #167 i #174, ali mnogo lakši za čitanje (o mogućnostima "copy", "paste", "delete" , itd. i da ne govorimo). Ovi napisi su svetska ekskluziva, nigde ih drugde na Internetu (verujem) nećete naći. Guglao sam i guglao kad su mi trebali, ali bez uspeha, pa sam na kraju seo sam da ih prekucam. Dok je prepisivanje štampanog teksta bilo relativno jednostavno (ako se izuzme potreba da se isti uveličava, jer je sve napisano u igri mahom sićušno), tabačenje rečenica Rodžerovog dnevnika (mislim na one stranice nagorele sveske koje se nalaze u kadi skrivenog kupatila) zahtevalo je malo više od toga: tekst je dat pod raznim uglovima, iscepkan u osam prizora, a još je i (namerno) pisan nečitko, razmazano, iskrivljeno i iskidano - grdni delovi fale.

Lično mi je bilo vrlo zanimljivo da odgonetam šta je na "kockastoj" artiji napisano, pri čemu sam iskušavao i um (poznavanje jezika, nagađanje nepoznatih reči) i telo (krivio sam vrat da bih pod najboljim uglom video šta piše ). Kako ovo štivo nije do kraja dešifrovano, bilo bi fino da još neko pokuša da ga pročita, odgonetne i dopuni. Pozdrav.

link
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
getawayblues (17.5.2010), Patton (18.5.2010)
Stara 2.12.2010, 1:55   #188
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Cool Special Guest Star

Ako imate neko pitanje za Vinija Karelu (jednog od tvoraca "Modžoa"), sada je pravi trenutak da ga ispovrtite. Ovde.


Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vinny_7.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	8,4 KB
ID:	37604 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vinny_3.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	8,5 KB
ID:	37605 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vinny_8.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	7,2 KB
ID:	37606
Kako je do iznenadnog kontakta sa idejnim tvorcem BM došlo? Latio sam se još jednom dirigentske palice (neki se sa iskustvom opamete, ali ja u te ne spadam ) u čoporativnom gmizanju kroz Edijevu kafanu, ovog puta u inostranstvu, pa sam u tu svrhu uzeo opet da čitam poruke iz чета vođenog sa autorima "Modžoa" pre (skoro tačno) pet godina.

Bauljajući (što bi reko "funny P", maskota PA) po поустовима, natrčao sam na kontakt-adresu koju je Vinsent Karela blagohotno ostavio zainteresovanima na raspolaganje (a koja mi je ranije promakla). U momentu sam krenuo da mu pišem, pre svega da bih mu potražio tekst Rodžerovog dnevnika rasutog po "kockastim" artijama u kadi, te sam u мејл ubacio i poziv da poseti novootvorenu igranku svog dela i pozdravi učesnike kao спешл гест стар.

I šta se desilo? Čovek mi je ne samo odgovorio posle nepunih pet minuta (!?!?) , nego se frtalj sata (15') kasnije glavom i bradom (dobro, nema bradu, tako se samo kaže) pojavio u кролтруу . Д рест из хистори .

Pisao sam raznim (manje ili više poznatim) nepoznatim ljudima na Internetu, ali nisu baš preterano česti carevi kao V. Karela i Mr. Bill koji su mi ekspresno i veoma ljubazno odgovorili. Vinsent je pokazao da je veliki čovek, baš onakav kakvim se predstavio i u razgovoru sa poštovaocima svog dela na AG.

Poslednja ispravka: zoran845 (2.12.2010 u 16:07) Razlog: eliminacija neželjenih konotacija :P, pa istorija, pa slike
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 9:54   #189
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom The Gang

Znam da većinu forumske populacije zabole du... donji deo leđa kako ko od glavnih ljudi koji su učinili da Bad Mojo postane stvarnost izgleda, ali za ostale (a posebno za one koji pišu doktorsku disertaciju "Kauzalne veze antropometrijskih karakteristika fizionomija autora video-igara sa fluktuacijama modaliteta interaktivne zabave" ) evo nekoliko slika tvoraca ove legendarne avanture:





Магшотови su (uglavnom) preuzeti iz bonus(nog) DVD-a uz verziju Bad Mojo Redux (2004), a na koji sam jesenas (konačno!) uspeo staviti svoje (prljave) šape .
Čak i ako vas mnogo ne zanima BM(R), probajte da iskopate ovaj blještavi DVD (makar meni pisali za adresu prodavnice) i lično se uverite kolika je bila imaginacija ovih ljudi i sa kakvim "zahebantskim & kreativnim" potencijalom uslikana družina raspolaže (ili je bar raspolagala).

P.S. Тизер: na pomenutom DVD-u se čak nalazi i rešenje misterije koja vas je godinama opsedala - zašto je Majkl Džej... Majkl Eks Somers onako i onoliko glumatao(?)!
Izvini, Majče (), nisam znao šta ti bi.

Poslednja ispravka: zoran845 (28.2.2012 u 10:06) Razlog: šlifovanje i šlajfovanje
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
getawayblues (28.2.2012), Nergal (28.2.2012)
Stara 1.3.2012, 9:57   #190
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: The Gang

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
P.S. Тизер: na pomenutom DVD-u se čak nalazi i rešenje misterije koja vas je godinama opsedala - zašto je Majkl Džej... Majkl Eks Somers onako i onoliko glumatao(?)!
Nemamo trenutno para za DVD , aj' prepričaj?
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 12:56   #191
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Analiza hist(e)rionskog zločina

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
aj' prepričaj?
Važi!

Evo šta o Majklu Eks Somersu i njegovoj glumi (na bonus DVD-u) veli Vini Karela:

Citat:
Kad je Makl Somers ušao u studio tog dana, odmah sam znao. Nastupio je poslednji, zakasnio je na audiciju, bio je u totalnom rastrojstvu, bilo ga je posvuda...
Divan je. Prosto smo se zaljubili u njega, ali da li je on bio pravi glumac za ulogu Rodžera Samsa? Verovatno ne.


Citat:
Pogledajte samo te filmove, pogledajte kako glumi.
Majkl Eks Somers je tip fizičkog komičara (nešto kao Baster Kiton, Čaplin ili, još više, Džim Keri), visok je, dugačak, ima žive izraze lica.
Kada izvodi ulogu telo mu glumi, mrda se na sve strane, oči mu se izbulje, ruke, glava, ramena, svaki deo tela je uključen u svaku scenu.


Citat:
Pre neko veče smo ponovo gledali uvodni film i crkli smo od smeha. To je toliko preterano, što je i bila naša mantra kada smo pravili igru - "Preteruj! Preteruj! Preteruj! - jer ti filmovi su bili toliko mali, kompresovani u zamućene sličice, da nismo nikad bili sigurni da li će nešto od onoga što se odglumi, od emocija lika, zaista dopreti do gledalaca. Zato smo uvek ponavljali: "Otkači se, idi do daske! Daj sve od sebe!". I upalilo je, mislim.
Iz navedenog se vidi da M. Somers nije isključivi krivac za "zločine protiv glume" budući da ga je na iste (zločine) navodio V. Karela (koga na narednim slikama - corpus delicti! - vidimo kako na blu... na glumatanje podstiče M. Somersa i M. Gilijama:



Zaključak: umesto M. Somersa, trebalo bi streljati V. Karelu.
Ipak najbolje obojicu .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Shumsko_drvece (1.3.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, bad mojo, playthrough, redux, stare avanture, stare igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com