Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2010, 11:11   #21
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

ipad je *****e barem meni
izmedju svih ostalih razloga najvise me nervira sto izgleda jako ruzno i bar po meni je jako nepraktican
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 11:23   #22
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Baš me zanima koliko je vas videlo iPad uživo...
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 11:24   #23
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Koliko god se ne slagao sa Jobsom, uvek mi je zanimljivo da slušam njegov tanki glas (koji se apsolutno slaže sa proizvodima koje prodaje). Pošto u većini slučajeva nema argumente kojim bi opravdao nedostatke svojih proizvoda, on se bavi ovakvim najavama čime skreće pažnju. A to je cilj. Skrenuti pažnju na Apple. Taman da se jedan "na'vata" na dobitku su jer praktično ništa ne ulažu (sem truda da smisle neku izvalu). Flash odbacuje kao da ga nema na 90% sajtova. Govori da je trenutno da je Adobe kriv za to što je flash u silaznoj putanji, a HTML 5.0 u uzlaznoj. Samo mi nije jasno kako je flash brži od HTML 5.0, kad je meni neki HTML 5.0 demo nabijao zauzeće procesora od 70% (da ne pominjem to da nije radio u Mozilli). Evo intervjua gde govori o flashu:

Steve Jobs @ D8 Conference [1]


A ovde je interesantno šta kaže o Googleu i Microsoftu.

Steve Jobs @ D8 Conference [2]


Citat:
Steve Jobs kaže:
We never saw ourselves in a platform war with Microsoft and that's why we lost.
^ Zar se ovo ne kosi sa najavom koja stoji u naslovu teme?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 11:43   #24
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Baš me zanima koliko je vas videlo iPad uživo...
Ja ja ja, pre neku noć I nisam oduševljen. Tip koji ga je dobio na poklon kaže da za računar nije seo od kako ima iPad (biznismen je, bavi se web designom itd mada on lično ne radi ništa konkretno) i da mu služi za sve za šta mu služi i komp. Poigrao sam se i ja malo sa njim, i sprava jeste sposobna za sve i svašta, ali da zameni PC nikad neće moći.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 12:51   #25
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Cisti primer sindroma "nemam pa mi bljak"! Vise od pola vas nije imalo prilike da vidi ili koristi ipad!Pa ne mogu da se nacudim ovim komentarima koji su odvratni,i teski za svariti!Eh sta bi pola vas dalo da je na "cicinom" mestu ili da ima taj toliko zeljeni ipad!Bilo bi "wow ja nista bolje u zivotu koristio nisam"!! Nemam ni iphone ni ipad slazem se da je malo sve to skupo ali za nas dzep! Koliko para toliko muzike!Meni jedan ipad ne bi skodio niti bi skupljao prasinu tako da...ja bih jedan rado! Oladite
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 13:00   #26
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Nema ni i7 pa nikad nisam rekao" bljak" nije ni ipad los niti da nije koristan ali da u sadasnjem stanju stvari moze da zameni ps je brutalna iluzija i krajnje vredjanje inteligencije .
Koliko je onih koji su kupili ipad posto imaju para kupilo nov mac ili kompjuter -masa i to mi je dokaz da ne moze da zameni ps i opet ne znaci da nisu zadovoljni sa ipad .
Imam mob tel ali mi ne pada na pamet da sad poklonim ps nekome ili da necu kupiti ga opet u buducnosti .
Stiv zna da ipad ne moze zameniti ps i kaze to samo zato da bi bolje prodavao ipad ;Amerikancima genijalcima"
Stiv moze da radi sta hoce svojim fanboy recimo kad je pljuno u sve sto je rekao kad je presao na intel a oni to progutali sa odusevljenjem
.
Apple u Usa nema veze sa logikom to je vise kulturni dozivljaj americkog naroda.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 13:07   #27
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Bolje da ne vidim nikad iPad uzivo .
Isto (nikakvo) misljenje sam imao o iPhone-u pre nego sto sam ga video, a kad se taj sveti trenutak konacno dogodio, iPh. mi je bio jos odvratniji .
Je l' jos ima ona fora da ne priznaju garanciju ako se pusi u prostoriji gde je Mac?
Ne znam kako to dokazuju, ali samo spoznanje da tako nesto postoji je ponizavajuce za iole normalnog coveka .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BMLW na korisnoj poruci:
federer (25.6.2010)
Stara 25.6.2010, 13:14   #28
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Ko oce mini-laptop i touch screen tablu u jednom, moze uvek da uzme nesto ovako:
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17701


Sto se tice flesha, verovatno je isti prezahtevan za slabasni iPad (ni Atom procesori u netbookovima ne rade sjajno sa njim), pa je glavni razlog ne podrzavanja istog da se ne stramote performanse samog uredja.

Poslednja ispravka: player1 (25.6.2010 u 13:25)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 13:22   #29
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

DAKINS Covek nije ni rekao da ce se to dogoditi sada i odmah i to sa ipad-om!
Ziva istina je da ce za par godina smart telefoni table i mini racunari preplaviti trziste i zameniti klasicne pc racunare!
Covek nije pricao o igrama,sta se odmah hvatate za igre! Ne igra se 99% pc korisnika! Vise od pola korisnika koriste pc iskljucivo za internet prema istrazivanjima,igranje je na drugom mestu!
Za igre postoje konzole i one ce za par godina preuzeti primat i doci u prvi plan! PC gamers...tic toc (nazalost)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 13:32   #30
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
DAKINS Covek nije ni rekao da ce se to dogoditi sada i odmah i to sa ipad-om!
Ziva istina je da ce za par godina smart telefoni table i mini racunari preplaviti trziste i zameniti klasicne pc racunare!
Covek nije pricao o igrama,sta se odmah hvatate za igre! Ne igra se 99% pc korisnika! Vise od pola korisnika koriste pc iskljucivo za internet prema istrazivanjima,igranje je na drugom mestu!
Za igre postoje konzole i one ce za par godina preuzeti primat i doci u prvi plan! PC gamers...tic toc (nazalost)
Procene strucnjaka su da ce tablet ps -svi prizvodjaci a vecina ce tada biti na nekom drugom os v ciniti 23% trzista 2015 a ostatak notebook .laptop i deskop u prodaji a u stvarnom udelu i manje
Zna i on sam da treba vise vremena i a tada ce imati multitasking web cam , velik broj programa i verovatno solidan broj igrica ,
Sprema se fusion i slicne tehnologije a one ce biti spremne za tablet ps za koju god sto ce dovesti do drasticnog skoka performansi .
Da ce nesto slicno ipadu ikad prestici ps ne.
Tek kad tablet-ps sa svejedno kojim os pa makar bio i onaj sa iphona a nece sigurno biti samo taj postane ps e tek data ce zameniti druge kategorije ps ali i dalje ce biti ps kao sto je mac i dalje ps .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 13:39   #31
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Cisti primer sindroma "nemam pa mi bljak"! Vise od pola vas nije imalo prilike da vidi ili koristi ipad!Pa ne mogu da se nacudim ovim komentarima koji su odvratni,i teski za svariti!Eh sta bi pola vas dalo da je na "cicinom" mestu ili da ima taj toliko zeljeni ipad!Bilo bi "wow ja nista bolje u zivotu koristio nisam"!! Nemam ni iphone ni ipad slazem se da je malo sve to skupo ali za nas dzep! Koliko para toliko muzike!Meni jedan ipad ne bi skodio niti bi skupljao prasinu tako da...ja bih jedan rado! Oladite
xaxaxaxaxa sta da oladim nesto mi je bas hladno gde ces vise
za pare za koje mogu da kupim ipad mogu da kupim laptom koji moze mnogo vise i mnogo je prakticniji jer je meni jalo glup nacin na koji se korisi ipad
iphone je odlicna stvar ali ipad je totalni promasaj po meni, ove 2 stvari ne mogu ni da se porede
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 13:44   #32
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Sve u svemu iPad bi bio revolucionarna tehnologija, da nema netbooka da mu pravi konkurenciju. Brzi, kompatibilan sa svime na PCu, vrsi istu funkciju (ultra-mobilni mobilni casual uredjaj), i vise od toga. Jedino nema touch-screen, al je zato upola jeftiniji.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 14:13   #33
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Cisti primer sindroma "nemam pa mi bljak"! Vise od pola vas nije imalo prilike da vidi ili koristi ipad!Pa ne mogu da se nacudim ovim komentarima koji su odvratni,i teski za svariti!Eh sta bi pola vas dalo da je na "cicinom" mestu ili da ima taj toliko zeljeni ipad!Bilo bi "wow ja nista bolje u zivotu koristio nisam"!! Nemam ni iphone ni ipad slazem se da je malo sve to skupo ali za nas dzep! Koliko para toliko muzike!Meni jedan ipad ne bi skodio niti bi skupljao prasinu tako da...ja bih jedan rado! Oladite
Uopste nisi upravu. Nemam kucu na Beverli Hills-u, ne kazem da je to bljak; ne vozim Ferrari, ne kazem da je bljak... pa ima i banalnijih stvari (kao sto je neko pomenuo "i" procesor), imam Q6600, ne "i" koji mi isto nije bljak. Pre bih rekao da ima ljudi: "kupio sam Apple produkt i pukao grdne pare, nisam odusevljen funkcionalnostima, ali da se ne bih blamirao u drustvu zbog bacenih para, podignucu taj produkt zajedno sa Apple-om u nebesa". Apsolutno nema razloga kupiti bilo kakav njihov produkt, jer postoje mnooogo povoljnije zamene za iste.

I da ne bude skroz offtopic...
Jobs-ove izjave su toliko retardirane da vise nisu ni smesne. Jedinu priliku da neko nadmasi PC je imao Commodore pre 20 godina.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Crusader88 (10.7.2010), doctor (25.6.2010), Doomche (25.6.2010), federer (25.6.2010), Game fever (1.7.2010), jozvan_Kg (25.6.2010), Juraj (25.6.2010), shrafko (25.6.2010)
Stara 25.6.2010, 14:16   #34
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

iPod moze da zameni PC u nekoj buducnosti jedino pod uslovom da se PC u opste dalje ne razvija. Mozda jednog dana kuciste za PC bude velicine rubikon kocke, monitor zameni neki prijektor itd.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 15:27   #35
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

^ mislis iPad

Meni je lik i dalje izuzetno simpatican sa izjavama. Ako nesto zna,to je da prodaje maglu. Sta ja znam,realno PC nece izumreti u skorijem periodu,ali ako buducnost donosi sprave tipa iPad-a prilicno sam ubedjen da se tada necu baviti informatikom


Jedna zanimljiva cinjenica - Gde bi sada bili da nam je Stiven Dzobs ministar spoljasnjih poslova

Poslednja ispravka: Thaedass (25.6.2010 u 15:28) Razlog: zamisao -> cinjenica
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 15:39   #36
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Nece izumreti Pc nikako , kad tablet bude imao misa i tastaturu za kvalitetan gaming (COD recimo) mozda ga i uzmem hahaha

Omasovice se prenosni uredjaji vec i jesu (mobilni) a stabilni pc tesko zajsta zasad...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 16:01   #37
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Offtopic: majko Božija nije PS nego PC. Počinje da mi ide ozbiljno na živce to što pojedinci pišu PS... Ništa lično, samo nervira.

Što se tiče sindroma "nemam pa mi bljak", ne bih imao ništa protiv da mogu da priuštim sebi iPad, i da ga imam koristio bih ga verovatno, ali trenutno bih, kada bih imao para da priuštim sebi nešto, radije pazario neki netbook nego li iPad.
PC ostaje PC, iPad ostaje iPad, i to je to.

Stiv samo zna kako da muze mušterije, da ih "maže i laže" lepim (i ružnim) rečima and that's it.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Virus (3.12.2010)
Stara 25.6.2010, 16:28   #38
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Uopste nisi upravu. Nemam kucu na Beverli Hills-u, ne kazem da je to bljak; ne vozim Ferrari, ne kazem da je bljak... pa ima i banalnijih stvari (kao sto je neko pomenuo "i" procesor), imam Q6600, ne "i" koji mi isto nije bljak. Pre bih rekao da ima ljudi: "kupio sam Apple produkt i pukao grdne pare, nisam odusevljen funkcionalnostima, ali da se ne bih blamirao u drustvu zbog bacenih para, podignucu taj produkt zajedno sa Apple-om u nebesa". Apsolutno nema razloga kupiti bilo kakav njihov produkt, jer postoje mnooogo povoljnije zamene za iste.

I da ne bude skroz offtopic...
Jobs-ove izjave su toliko retardirane da vise nisu ni smesne. Jedinu priliku da neko nadmasi PC je imao Commodore pre 20 godina.
Oni koji kupuju Apple proizvode vrlo dobro znaju sta mogu da ocekuju za te pare! A oni koji su protiv su obicno ljudi koji nisu imali iskustva sa istim! Ja se slazem sa tobom da se radi o "grdnim" parama i da covek prosto zaradjuje ok sumu na svakom prodatom primerku ali isto tako moras znati koliko kosta da se "sklopi" jedan iphone ili ipad! Nisu to male pare i covek prosto mora da zaradi nesto!
Ja nemam nista protiv njega ili njegovih proizvoda! Coveku svaka cast i ja mu skidam kapu! Sto se mene licno tice ja bih pukao tolike pare jedino kada ne bih znao sta cu vise sa njima ili kada bih bio sin bogatog tate pa da mi ispunjava svaki hir!
Generalno mi nema sta da raspravljamo o Apple proizvodima jer jednostavno oni jos NISU za nase trziste!! Morate da shvatite da mi ne postojimo na Jobsovoj mapi svidelo se to vama ili ne tako je! Razlog...prosecan Srbin treba da radi 5 meseci i da zivi od vazduha da bi kupio jedan ipad ili iphone 4!! Toliko o tome!
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 16:38   #39
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
prosecan Srbin treba da radi 5 meseci i da zivi od vazduha da bi kupio jedan ipad ili iphone 4!! Toliko o tome!
Pa i da imam ne bi kupovao to jer je *****e. Zašto bi dao taj novac kada mogu kupiti nešto hardwerski mnogo superiornije i bolje, a ujedno je i jeftinije. Svaka čast estetici, ali koji će mi ona k...?
Juraj je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 16:41   #40
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Evo ti upredjenje jednog android tel i iphone 4 koji je izaso juce i koji ce biti presignut za koji mesec nekim novim smartphone .
I sad ti meni reci zasto se neki odusevljavaju .
Sta je on toliko superioran ?
Sta je done novo ?
Sta nema android?
Sledeci android za 2 meseca bice bolji opet.
Samo krajno obozavanje i kulturni fenomen samo u americi moze to da objasni .I evropi imaju puno para pa su mnogo realniji a u kini ima bogatasa i to more . a appla nema
Oko cega im se dize ?????http://www.youtube.com/watch#!v=kI0qP_it9tg&playnext_from=TL&videos=Jp7qs 02KlBQ&feature=sub
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com