Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2010, 16:36   #281
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

planirana konfa:

GIGABYTE GA-MA770-UD3
AMD Athlon II X3 435 2.9GHz box
APACER DIMM DDR2 2GB 800 Gold Cover
WD 500GB+ SATA2 16MB 7200 WD5000AACS Green Power
ATI 4890 1Gb DDR5/ 256 bit

ako sam odlucio da PSU bude Corsair ili Chieftec i da bude modularno, koji bi bio vas izbor?
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 16:43   #282
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Corsair HX620 ili HX650, kad vec nisi naveo cenu . Verovatno bi i neshto malo slabije u vidu VX550 ili HX520 poteralo tu konfu, to je bar shto se Corsaira tiche. Mislim da Chieftec nema napajanje koje je kvalitetno koliko prva dva navedena.

Ako bi bash hteo da se isprsish, potrazhi Antec CP-850 (ako ga stvarno ima za ~12800, cena je apsolutno neverovatna za napajanje koje shije sva gorepomenuta po kvalitetu, a kapacitet mu je 850W...), samo je mana shto je malo... pa... golemo, toliko golemo da izlazi iz ATX standarda, ali staje u vecinu prosechnih kucishta.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 19:40   #283
DarkoPatic
Banned
 
Član od: 4.4.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 133
Zahvaljeno 41 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Sto se tice napajanja ja sam uvek za Frontier napajanje. Najbolja su i za te pare ne mozes dobiti jace. Ako je za gamer-sku masinu, onda se kupe 2 Frontier napajanja po 500w za 2200 dinara pa se izmenjaju izlazni kondenzatori(umesto 1000mf, stavis 2200mf) i usmeracke 4 diode na ulazu napajanja. To sve izadje 200 din a ukupno napajanje dobijes za 2400 dinara sto je DUPLO jeftinije od markiranog napajanja. Prednost ovakvog povezanog Frontier napajanja je sto su oba napajanja rasterecena i nema te graficke i tog procesora koji bi opteretili takvo napajanje. Jedno napajanje napaja plocu a drugo samo graficku. Tako sam ja uradio kod mene i sve mi radi bez problema i nisam bacao pare na skupa napajanja. Kvalitetna napajanja su samo za jako bogate ljude.

Poslednja ispravka: DarkoPatic (3.2.2010 u 20:28)
DarkoPatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 19:56   #284
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

... i onda se opet vracamo na priche o tome da losha napajanja nece crci ako se ne opterete mnogo
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 20:27   #285
DarkoPatic
Banned
 
Član od: 4.4.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 133
Zahvaljeno 41 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
... i onda se opet vracamo na priche o tome da losha napajanja nece crci ako se ne opterete mnogo
Tako je, sa ovim mojim sistemom mozes da igras sta hoces jer imas 2 X 500 W Frontier (naravno ne pravih 500 W) i sto je najvaznije NEMA NIKAKVOG OPTERECENJA. Ja igram sve najjace igre bez ikakvih problema na Gainward 9800 1gb vec godinu dana i sve super radi za SAMO 2400 dinara
DarkoPatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 20:32   #286
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
DarkoPatic kaže: Pregled poruke
Kvalitetna napajanja su samo za jako bogate ljude.
A dupli Frontijeri za elektricare.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 20:38   #287
DarkoPatic
Banned
 
Član od: 4.4.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 133
Zahvaljeno 41 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
A dupli Frontijeri za elektricare.
Pa tako nekako . Bavim se Elektronikom i strujom 8 godina (to mi je i zanat ) pa sam malo experimentisao. Naravno da bi uvek pre uzeo Chifteka koji je jaci i stabilniji ali nisam imao 5500 dinara za dobro napajanje pa sam uradio ovako nesto. Lepo mi izgleda kuciste, kao Spejs shatl
DarkoPatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 2:16   #288
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
DarkoPatic kaže: Pregled poruke
Tako je, sa ovim mojim sistemom mozes da igras sta hoces jer imas 2 X 500 W Frontier (naravno ne pravih 500 W) i sto je najvaznije NEMA NIKAKVOG OPTERECENJA. Ja igram sve najjace igre bez ikakvih problema na Gainward 9800 1gb vec godinu dana i sve super radi za SAMO 2400 dinara
Bio sam malo sarkastichan gore bash zbog toga shto ta izjava i jeste netachna, ali shta da se radi

Ako tebi tako funkcionishe, sve je OK, ali sumnjam da ce vecina ljudi imati zhivaca (a bogami i znanja) da se sa time opterecuje. Recimo ja bih se pre skrpio nekako i platio 2000 vishe, chak i da znam to da uradim
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 3:45   #289
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
DarkoPatic kaže: Pregled poruke
Sto se tice napajanja ja sam uvek za Frontier napajanje. Najbolja su i za te pare ne mozes dobiti jace. Ako je za gamer-sku masinu, onda se kupe 2 Frontier napajanja po 500w za 2200 dinara pa se izmenjaju izlazni kondenzatori(umesto 1000mf, stavis 2200mf) i usmeracke 4 diode na ulazu napajanja.
A zar ne misliš da si sa preko dva puta većom kapacitivnošću malo pomerio par vremenskih konstanti na izlazu? Ono volim i ja da se dohvatim lemilice kad mi vreme dozvoli ali nešto mi se čini da ovde važi ona domaća "dva loša ubiše Miloša". U prevodu, nije sposobnost napajanja da zadovolji neophodnu snagu najbitnija u celoj priči već i kvalitetu stabilizacije i filtracije smetnji na ulazu i izlazu
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 11:05   #290
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Corsair HX620 ili HX650, kad vec nisi naveo cenu . Verovatno bi i neshto malo slabije u vidu VX550 ili HX520 poteralo tu konfu, to je bar shto se Corsaira tiche. Mislim da Chieftec nema napajanje koje je kvalitetno koliko prva dva navedena.

Ako bi bash hteo da se isprsish, potrazhi Antec CP-850 (ako ga stvarno ima za ~12800, cena je apsolutno neverovatna za napajanje koje shije sva gorepomenuta po kvalitetu, a kapacitet mu je 850W...), samo je mana shto je malo... pa... golemo, toliko golemo da izlazi iz ATX standarda, ali staje u vecinu prosechnih kucishta.
HX620 uopste nije skupo napajanje (ako si aludirao na to)...pa ni HX650. Napajanje je jedini komad hardvera na kom ne treba stedeti. Ako u kuciste stavis 400-500e, onda 100e za HX620 da bi zastitio sve to nije mnogo. Nadam se samo da su tiha.
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 13:04   #291
DarkoPatic
Banned
 
Član od: 4.4.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 133
Zahvaljeno 41 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
A zar ne misliš da si sa preko dva puta većom kapacitivnošću malo pomerio par vremenskih konstanti na izlazu? Ono volim i ja da se dohvatim lemilice kad mi vreme dozvoli ali nešto mi se čini da ovde važi ona domaća "dva loša ubiše Miloša". U prevodu, nije sposobnost napajanja da zadovolji neophodnu snagu najbitnija u celoj priči već i kvalitetu stabilizacije i filtracije smetnji na ulazu i izlazu
Sa 2 puta vecim kapacitetm dobijas lepsi isfiltrirani napon, t.j. "ispeglani" napon tako da to ne skodi, samo moze da bude bolje . Spomenuo si filtraciju i stabilizaciju. Filtracija napona na takvom 2X Frontier napajanju je odlicna a sto se tice stabilizacije napona.......... pa sta ocekujes za 2400 dinara ?
Ovo je varijanta za one koji hoce dobru masinu a bas nemaju nesto preterano puno para. Neka tih 30e koje ustede na napajanju dodaju za bolji procesor ili graficku . Naravno, ja sam UVEK za kvalitetno napajanje od 5000 din pa na dalje ali..... mnogi se tesko i odluce da kupe racunar, uzimaju ga na kredit itd. pa dati 50e za napajanje je mnogo kada ljudi kupuju racunar od 350 e .
DarkoPatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 15:07   #292
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Da ali to drugo napajanje gde moze da smesti ? Estetika se tu narusava. U mnoga kucista ne moze da stane ali npr.moze u Cooler Master stacker STC-T01 cija je cena osetna ali o5 takvo kuciste i jeftina napajanja nekako ne idu jedno uz drugo, figurativno receno.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 16:24   #293
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
v_wizard kaže: Pregled poruke
HX620 uopste nije skupo napajanje (ako si aludirao na to)...pa ni HX650. Napajanje je jedini komad hardvera na kom ne treba stedeti. Ako u kuciste stavis 400-500e, onda 100e za HX620 da bi zastitio sve to nije mnogo. Nadam se samo da su tiha.
Nisam rekao da je skupo, vec sam samo naveo optimum za bilo koju kolichinu novca, poshto nisi naznachio da je budzet ogranichen (pa i sam imam napajanje od 500w koje koshta 80e ). Ako budzet stvarno nije problem, Antec CP-850 po onoj neverovatnoj ceni bi te sluzhio... desetak godina , ako ga stvarno ima, ali bi obavezno morao da premerish kucishte (koje nisi naveo). Apsolutno vrhunsko napajanje, samo je pregolemo.

Razmisli i o varijanti HX650 + neki UPS od jedno 1000VA, ako bi bash hteo da dash pare i osigurash se, ali to je vec stvarno ozbiljna suma.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 10:11   #294
v_wizard
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 185
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Kuciste je CM centurion 5. Pomenuti antec nisam uspeo da lociram nigde...bar zasada. Jel' ne bi moglo neki manji ups da uradi posao? Npr. APC 650VA, sa njim sam radio, znam kakav je. Mislim, dati 90e za navedeno napajanje je jedno, ali dati 290e za ups od 1000VA je nesto drugo.
v_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 12:06   #295
DarkoPatic
Banned
 
Član od: 4.4.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 133
Zahvaljeno 41 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Da ali to drugo napajanje gde moze da smesti ? Estetika se tu narusava. U mnoga kucista ne moze da stane ali npr.moze u Cooler Master stacker STC-T01 cija je cena osetna ali o5 takvo kuciste i jeftina napajanja nekako ne idu jedno uz drugo, figurativno receno.
Oba napajanja mogu da se stave u vecinu novijih kucista. Prvo napajanje stavis na mesto gde i inace dolazi napajanje. DVD RW pomeris skroz gore a ispod njega stavis drugo napajanje koje fiksiras sa dva srafa kroz one rupice koje su namenjene za dodatne citace. Oba napajanja povezes trozilnim kablom 3 X 1,5 kvadrat-licna s'tim da drugo napajanje stavis da ti je uvek na ON t.j. na prekidac je na jedinicu. Gasenje i paljenje oba napajanja regulises pomocu prekidaca prvog napajanja .
DarkoPatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 15:06   #296
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Citat:
v_wizard kaže: Pregled poruke
Kuciste je CM centurion 5. Pomenuti antec nisam uspeo da lociram nigde...bar zasada. Jel' ne bi moglo neki manji ups da uradi posao? Npr. APC 650VA, sa njim sam radio, znam kakav je. Mislim, dati 90e za navedeno napajanje je jedno, ali dati 290e za ups od 1000VA je nesto drugo.
Pa morao bi uzhivo da vidish, znam samo da je kompatibilno sa Antec 300 i novijim kucishtima . Kao shto rekoh, UPS ti pored kvalitetnog napajanja u vecini sluchajeva ne treba, samo sam spomenuo da ako bi bash da chuvash podatke sa sledecih izbora na rachunaru, mozhesh da ga kupish.

Shto se manjeg UPS-a tiche, taj od 650VA je deklarisan na 400W. Rachunaj da bi u to morao da sabijesh potroshnju mashine + njenu efikasnost (recimo da je efikasnost 80%, onda ti treba mashina koja maximum troshi 320W, shto je kritichno), shto znachi da cesh dosta verovatno imati problema. AKo ne sad, onda za jedno godinu dana sigurno.

Za Antec si dobio PM, ali je firma dosta kritichna (chas ima, chas nema na lageru ono shto je na cenovniku), ali sam 100% siguran da imaju HX650, pre dva dana sam naruchivao za ortaka.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 21:44   #297
DarkoPatic
Banned
 
Član od: 4.4.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 133
Zahvaljeno 41 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Kvalitetno napajanje je svakako bolje resenje ali ovo je super usteda a dobijes sigurno napajanje. To je dobra stvar za nekog ko bas nije pri velikim parama a puno mu znaci i tih 30e koje bi vise potrosio da je dao za kvalitetno napajanje. Bolje da doda tih 30e za graficku ili procesor. Ko ima love, neka uzme kvalitetno napajanje.
DarkoPatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 16:13   #298
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Ja rekoh negde da računam kao gubitak to što nisam kupio dovoljno dobro napajanje prošli put i sad moram da kupujem drugo. Ako se konfa menja na 2-3 godine (ja menjam na 5, BTW) i ako se svaki put napajanje menja, vi ćete tu za 6-9 godina doći do cifre od bar 150 evra (jer će, verovatno, i svako sledeće napajanje biti jače i skuplje), lako je moguće i više. Ako odmah kupite jako napajanje u zbiru ste uštedeli. Meni je potpuno jasno da ljudima nije lako (ni meni nije) da daju 100-150 evra samo za napajanje, u vremenu kad ljudi kupuju konfe za 200 evra, ali ako je ikako moguće to se, jednostavno, i finansijski isplati na duži rok.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 16:55   #299
kom@
Član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 194
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kom@
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Slažem se, slično sam i ja prošao. Pre dve godine kada sam uzeo komp. uzeo sam osrednje napajanje (oko 50e) i sada posle 2g. ispada da je ono maltene za menjanje. Nedavno sam morao i da suzim izbor grafičkih zbog napajanja.
Ukratko, ko misli da radi upgrade, dobro je da uzme napajanje koje i prevazilazi njegove trenutne potrebe.
kom@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 17:00   #300
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Značaj kvalitetnog napajanja

Pa rekoh računicu, CM sam platio 90 evra, sad sam Corsair platio 110 evra, to je 200 evra. Da sam onomad (pre godinu i nešto) kupio nešto poput ovog Corsaira sad, uštedeo bih bar 50 evra. BTW, CM razbija sa cenama, njihova napajanja su toliko skupa i precenjena da je to van pameti.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
napajanje


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com