Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2010, 2:05   #261
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Brate, ti baš često ne kontaš, jel da?

Ovo za upscale sam mislio u slučaju gledanja "običnih" TV kanala, bilo da se radi o kablovskoj, total TVu, IPTVju itd.. i tu dobar upscale na veću rezoluciju da bi se prekrio čitav ekran ("u fullu" ) puno znači. Recimo, upscale na WEG i Crypton panelima je očajan, što je IZUZETNO bitno u slučaju da se reprodukuje materijal koji nije HD, uključujući i običan divljix.

Nadam se da sam ti bio od koristi.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2010, 14:16   #262
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Мислим да је ово најприближнија тема ономе што ме занима.

Овако, постоје планови да у неко догледно време купим ЛЦД ТВ за моју собу. Највећи проблем представља величина собе у коју би идеално стао неки тв од 26'', а уз велику *ебаду би на једвите јаде могао да стане и неки од 32''. Уколико бих се одлучио за другу варијанту, ту бих без двоумљења узео неки Сонијев full hd. Међутим, ако се одлучим за много вероватнију варијанту, занима ме да ли су велике разлике за ову величину (26'') између full hd и hd ready и шта би сте ми ви препоручили?

За гледање тв-а ми и није толико битно, већ питам из тог разлога што ћу гледати блу реј филмове и играти ПС3 преко њега. Онај увод сам направио да би вам пластичније објаснио ситуацију да је немогуће да стане већи тв, тако да не улазимо у ту причу. Ја да имам простора, (а и средстава) размишљао бих о 40'', 42''... .
Ово питам оквирно, да бих се одлучио на шта ћу, у то време када се приближи куповина, да пуцам, па ћу онда да размишљам о цени, моделима... За сада сам видео да само LG има моделе у full hd резолуцији, као нпр ово: http://www.comtradeshop.rs/Pages/Pro...TUwMDA=&page=1 или ово: http://www.lg.com/au/tv-audio-video/...v-26LU50FD.jsp па је питање и да ли бих се са овом фирмом усрећио?

Извињавам се за дужину коментара и надам се да ћете ми помоћи .
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 17:32   #263
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

valja li 37" LCD model 420 za PS3,oce li biti laga i ghostinga ?Ovaj sam vec uzeo pa pitam da li ce valjati?Ne treba mi trenutno neki TV preko 1000 e.Koja je razdaljina preporucljiva za ove TV kada se igraju igre
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 8:34   #264
ivanovic-94
Član
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 180
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Evo mogu ja da postavim ovde jedno pitanje,da ne otvaram temu....

Kupili smo panasonic TV LCD 42" i sad kad je obicna kablovska na njemu radi super,ali obicna kablovska je katastrofa,slika losa itd. pa mi uzmemo i prikljucimo TOTAL TV i sad kad prikljucim reciver od TOTAL TV-a na njega preko scart-a on na svakih 10 minuta sa strane izbacuje reklamu za VIERA LINK,kao da posto on vidi da ja imam jos jedan uredjaj(reciver od total tv) da mogu sa sam oejdnim daljinskiom od televizora da kontrolisem oba,e tu je problem sto taj dodatni mora isto biiti PANASONIC a on nije panasonic.... ali nema veze meni nije problem da kontrolisem to sve sa dva daljinska .... Zelim samo da pitam kako da iskljucim da mi ne izlaze te reklame za viera link sa strane?

Isao sam u meni i u VIERAL INK stiklirao ISKLJUCENO,ali ono i dalje izlazi....
ivanovic-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 9:35   #265
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
ivanovic-94 kaže: Pregled poruke
Evo mogu ja da postavim ovde jedno pitanje,da ne otvaram temu....

Kupili smo panasonic TV LCD 42" i sad kad je obicna kablovska na njemu radi super,ali obicna kablovska je katastrofa,slika losa itd. pa mi uzmemo i prikljucimo TOTAL TV i sad kad prikljucim reciver od TOTAL TV-a na njega preko scart-a on na svakih 10 minuta sa strane izbacuje reklamu za VIERA LINK,kao da posto on vidi da ja imam jos jedan uredjaj(reciver od total tv) da mogu sa sam oejdnim daljinskiom od televizora da kontrolisem oba,e tu je problem sto taj dodatni mora isto biiti PANASONIC a on nije panasonic.... ali nema veze meni nije problem da kontrolisem to sve sa dva daljinska .... Zelim samo da pitam kako da iskljucim da mi ne izlaze te reklame za viera link sa strane?

Isao sam u meni i u VIERAL INK stiklirao ISKLJUCENO,ali ono i dalje izlazi....
Ako je do scart kabla mogao bi da probas sa nekim drugim scartom koji nije "pun" (svi kontakti povezani) nego sa nekim "najosnovnijim" gde su povezani samo audio i video (4 ili 6 zica)...
Mozda neki taster na daljinskom od totalTV-a na istoj "frekfenciji" kao Viera link na Panasonicovom daljinskom...
Viera link bi trebalo da radi samo preko HDMI kabla ako sam dobro razumeo uputstvo... (takodje vlasnik panasonic tv-a).
Nevezano za pitanje preporucio bi ti da kupis WDTV Live ili neki slican plejer da zaista gledas TV u "punom sjaju"...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 9:55   #266
ivanovic-94
Član
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 180
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ako je do scart kabla mogao bi da probas sa nekim drugim scartom koji nije "pun" (svi kontakti povezani) nego sa nekim "najosnovnijim" gde su povezani samo audio i video (4 ili 6 zica)...
Mozda neki taster na daljinskom od totalTV-a na istoj "frekfenciji" kao Viera link na Panasonicovom daljinskom...
Viera link bi trebalo da radi samo preko HDMI kabla ako sam dobro razumeo uputstvo... (takodje vlasnik panasonic tv-a).
Nevezano za pitanje preporucio bi ti da kupis WDTV Live ili neki slican plejer da zaista gledas TV u "punom sjaju"...
Pa nema to veze sa daljinskim od total tv-a jer se to pojavljuje na svakih 5-10 minuta,samo od sebe nista ne diram daljinski....

Sta je to WDTV???

A i nema veze to sa kablom,to sto izlazi je samo reklama koja me obavestava da pomocu Viera linka mogu da koristim vise daljinskih kao jedan....

To samo reklama izlazi.... mozda ce prestati posle nekog vremena jer je televizor kupljen u petak uvece....
ivanovic-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 17:54   #267
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
ivanovic-94 kaže: Pregled poruke
To samo reklama izlazi.... mozda ce prestati posle nekog vremena jer je televizor kupljen u petak uvece....
To nije reklama nego dodatne opcije televizora (Viera link i Viera tools).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2010, 18:54   #268
ivanovic-94
Član
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 180
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
To nije reklama nego dodatne opcije televizora (Viera link i Viera tools).
Pa znam da su to dodatne opcije,ALI JA NECU DA IH KORISTIM!

Ali onda stalno iskace POPUP ,nekad sa leve nekad sa desne srtrane i obavestavame kao sta sve taj VIERA LINK moze,kako da iskljucim da ne izlazi to vise???
ivanovic-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 14:33   #269
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

da ti nije mozda tv na demo mode podesen? Za demonstraicju u prodavnici,ako jeste stavi na neki drugi normal ili kako vec pise i ne bi trebalo da dobijas popupove vishe.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 13:55   #270
MilovanB
Član
 
Član od: 15.4.2009.
Lokacija: Taamooo daaleeekooo
Poruke: 165
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Sta podrazumevate pod staticna slika koja moze smetati plazmi? Da li je npr. chatovanje na facebook-u staticna slika (mislim,malo se tu sta desava )?
MilovanB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 14:02   #271
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
MilovanB kaže: Pregled poruke
Sta podrazumevate pod staticna slika koja moze smetati plazmi? Da li je npr. chatovanje na facebook-u staticna slika (mislim,malo se tu sta desava )?
Slika na kojoj nema puno akcije i promena (surfovavnje netom, pa i fejsbuk su dobar primer) smeta plazmi jer moze doci do pojave burn-in efekta.

Najjednostavnije objasnjeno:
Spoiler za click:
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
MilovanB (19.9.2010)
Stara 18.9.2010, 18:07   #272
voodookojot
Član
 
Član od: 10.8.2009.
Poruke: 117
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Sta mislite o LED LG42 LE5500 ?

http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/...fications.html
voodookojot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 18:07   #273
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
MilovanB kaže: Pregled poruke
Sta podrazumevate pod staticna slika koja moze smetati plazmi? Da li je npr. chatovanje na facebook-u staticna slika (mislim,malo se tu sta desava )?
Teletekst koji moze da stoji na ekranu dugo vremena (sportski rezultati...)...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
MilovanB (19.9.2010)
Stara 18.9.2010, 18:16   #274
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
voodookojot kaže: Pregled poruke
Licno mislim da je skup,... ali za nekoga ko zeli da televizor koristi i za internet, igranje, teletext, (mnogo staticnih slika koje inece smetaju plazma televizorima)... a istovremeno zeli i dobru sliku kada gleda filmove... LED je dobar izbor.
Proveri da li taj model moze da se "otkljuca" da pusta mkv fajlove ili to mozda moze i po "default" podesavanjima... onda ti ne trebaju dodatni plejeri ili komp povezan na tv za gledanje filmova.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 18:17   #275
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Ja sam video burn-in efekat na plazmi u jednom kafiću kao posledica dugog stajanja logoa kanala (konkretno - Discovery), pa treba i tu začkoljicu imati u vidu.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 18:48   #276
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Stalno čitam u opisima kako novi plazma paneli praktično više ne pate od toga, koliko je to istina ne znam ali bih voleo da jeste. Inače, sebi bih uvek pre uzeo plazmu bez dvoumljenja. Prosto, kad god pogledam u LCD i plazmu osećam se kao da gledam u neonku i u običnu sijalicu respektivno. Tj. LCD mi je hladniji i manje prirodan. A svima koji o tome razmišljaju bih preporučio da pogledaju sliku na najnovijim Panasonic plazmama, jer mene su S20 i G20 oduševile.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
oluja (18.9.2010)
Stara 18.9.2010, 20:47   #277
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Stalno čitam u opisima kako novi plazma paneli praktično više ne pate od toga, koliko je to istina ne znam ali bih voleo da jeste. Inače, sebi bih uvek pre uzeo plazmu bez dvoumljenja. Prosto, kad god pogledam u LCD i plazmu osećam se kao da gledam u neonku i u običnu sijalicu respektivno. Tj. LCD mi je hladniji i manje prirodan. A svima koji o tome razmišljaju bih preporučio da pogledaju sliku na najnovijim Panasonic plazmama, jer mene su S20 i G20 oduševile.
Problem je sto vecina ljudi ne vidi tu razliku ili ne mari mnogo za "tu razliku" u kvalitetu... Cinjenica je da ljudi ne vole da vode mnogo racuna sta gledaju i koliko pa ce LCD uvek biti popularniji izbor...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 21:28   #278
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Problem je sto vecina ljudi ne vidi tu razliku ili ne mari mnogo za "tu razliku" u kvalitetu... Cinjenica je da ljudi ne vole da vode mnogo racuna sta gledaju i koliko pa ce LCD uvek biti popularniji izbor...
A kakva je situacija sa ovim 3D televizorima, ima li tu neke razlike da li je po tom pitanju bolje Plasma ili LED LCD?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 21:35   #279
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Problem je sto vecina ljudi ne vidi tu razliku ili ne mari mnogo za "tu razliku" u kvalitetu...
Ali zato mare za razliku u ceni
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 0:01   #280
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ali zato mare za razliku u ceni
Paaa, skuplji je LG 42' LED TV nego Panasonic 42' G20 plazma...

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
A kakva je situacija sa ovim 3D televizorima, ima li tu neke razlike da li je po tom pitanju bolje Plasma ili LED LCD?
Kad stavis 3D naocare (koje zatamne sliku za ~50%) zar je mnogo bitno...?

Poslednja ispravka: oluja (19.9.2010 u 0:02) Razlog: Spojene poruke u jednu...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, plazma

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a N_i_k_o_l_a Grafika 10 15.2.2010 11:24
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com