Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2008, 17:49   #1
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

Od PTT-a sam dobio USB modem Sagem F@st 840. Sa njim odlicno radi internet, torenti idu maksimalnom brzinom. Problem je sto koristim Linux i treba mi UTP da se ne bih zezao s' drajverima. Zato sam kupio ruter Netgear DG834BGR. Sa njim veoma cesto puca http saobracaj, dok torenti obicno rade sve vreme ali brzina nikad nije maksimalna (isti torent kao sa modemom, nije on problem).
Za modem sam dobio sledece parametre: PPPoE, LLC, 8/35. To sam upisao i u odgovarajuca polja rutera. Za DSL Mode postoji 3 izbora: Auto(multi-mode), ADSL(G.DMT) i ADSL2+ i sva 3 rade isto.
Iskljucivao sam firewall, Port Scan and DOS Protection, UPnP i nista. Na kraju sam stavio PC u DMZ, ali opet isto.
Postoje i opcije "Enable PPPoE Relay" i "Disable SIP ALG" ali njih odbija da prihvati.
DHCP je iskljucen, mada se isto desavalo i sa njim. Ako je bitno linija je ISDN, filter je postavljen gde treba.
Ne znam vise sta da probam, hteo sam da iskljucim NAT, ali default gateway za staticku rutu mora da bude adresa sa istog segmenta kao i ruter, pa ne prihvata WAN IP. To svakako ne bi ni bilo prakticno resenje zbog dinamicke adrese, samo htedoh da probam. (A mozda je isti efekat kao DMZ?) Zadnje resenje mi je promena firmware-a, samo nisam siguran da li je ovo i za moj ruter ili samo za Anex A: http://kbserver.netgear.com/release_notes/d103283.asp
Svaki predlog je dobrodosao, hvala.

p.s. Ne dolazi u obzir da se vracam na Windows zbog modema, mogu samo da se vratim na SBB.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL - problemi sa eMule-om bzvonko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 29 27.9.2007 12:17
Šta je ADSL? Kako radi ADSL? Struktura DSL mreže..... JovanK Internet tehnologije 9 16.7.2007 12:40
najjeftiniji (najsporiji) neograniceni adsl koji posteno radi? polarnimeda Internet usluge 14 8.3.2007 6:21
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
deljena adsl veza ne radi Eni Internet usluge 2 17.2.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com