Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2009, 2:24   #41
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Ali da vas podsetim, ni Bioshock nije bio nishta novo....Ja obozavam Bioshock, pricu, osecaj, atmosfera ali je sve to prezvakani Systrem Shock, ali bukvalno sve od price do audio logova. Mada ne bih josh sudio drugom delu mozda i ispadne bolji mada sumnjam
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 10:48   #42
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ali da vas podsetim, ni Bioshock nije bio nishta novo....
Uh,daleko od toga

Sh2 jos uvek nisam skroz presao,ali igram ga upravo,napredujem.Jeste,slicnosti postoje,ali to kreativni ljudi nekad rade,uzmu svoje ideje pa urade 'different take',razrade ih na drugaciji nacin,jelte.I bogme,bioshock mi je bolji od SH2 po svemu sem po rpg elementima i ukupnom gameplayu,koji je uretardiran u bioshocku i pretvoren u Rambo style action da bi se pretvorio u shoter i privukao vecu publiku(situacija se popravlja stavljanjem tezine na hard,ili skidanjem modova koji jos povecavaju tezinu).Ali u svemu drugom se pomak vidi.Mislim,ajde uporedi Rapture sa onim svemirskim brodom,na primer.A i u ostalom,bioshock je neka vrste pokazatelja sta bi se desilo kad bi se neka filozofija(u ovom slucaju objektivizam) prihvatila 100%,bez pogovora i razmisljanja.A sh2 to nije.

Dakle,da,postoje slicnosti,ali reci da bioshock nista novo nije doneo je ipak,po meni,pogresno.Mrzi me sad sve da nabrajam,nemam vremena.

Evo na primer,moja sestra,koja je 2 godine mladja od mene je celog zivota imala averziju prema igrama,govorila mi kad cu odrasti,sto igram te IGRICE ko neko dete da sam.....sve dok nije usla u sobu dok sam se ja setao kroz Fort Frolic u bioshocku...

-"Vau,kako je lepo,sta je to?Sta to igras?"
-"Ma nista,IGRICU neku,znas ono sto deca samo igraju..."

I od tad,pa,nije da je postala gejmer,ali ako pocnem da joj pricam nesto o nekoj igri,pazljivo me slusa umesto da saceka da udahnem vazduh i onda me prekine sa "Ah,stalno te igrice igras,odrasti vise"...

Ja stojim iza toga da je Rapture jedna od najboljih stvari koje su se desile igrackoj industriji u zadnjih nekoliko godina.Koliko samo paznje je u njega utroseno,koliko malih,sitnih detalja,kako je preko njega filozofija objektivizma prikazana...milina.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (23.3.2009), pentraksil (18.3.2009), player1 (18.3.2009), Psycho13 (4.4.2009), Steve O (18.3.2009)
Stara 18.3.2009, 12:45   #43
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Naravno naravno, Bioshock donosi mnogo toga novo ali su ljudi na pocetku mislili isto kao mnogi sad za Bioshock 2 to sam hteo da kazem. Mene je i nerviralo shto su ga uporedjivali sa SS2. Bioshocku niko josh uvek ne moze da pridje shto se tiche price i atmosfere. Uf kada se samo setim svoje face kada mi je Ryan objasnio u cemu je caka........nezaboravno

P.S. Hehe secam se kada sam igrao Bioshock a moja majka isto tako prilazi i gleda kao "Jao shto je lepo kako ja to ne mogu da igram?" (poshto obozava Lego serijal i tako neke malo lakshe igre). SVe je bilo super dok po sred face sacmarom nisam razvalio jednog splicera, krv na sve strane oni vrishte....Majka me samo pogleda i ode
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 15:13   #44
Steve O
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Lokacija: Priboj
Poruke: 124
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

@goodlikesweeper

Skidam kapu. Bukvalno si od reci do reci napisao isto ono sto ja mislim o BioShocku. To nije igra, to je interaktivni spoj zabave, filozofije, knjizevnosti, slikarstva i muzike upakovan u nesto sto i tupan moze da sazvace. Naravno, tupan nece razumeti svu raskos ove igre pa ce mu igra godine biti retardski CoD 4. Nazalost, tupana ima mnogo, pa ovaj dragulj svrstavaju u isti kos sa milionima drugih, nebrojeno puta prezvakanih i nenormalno izreklamiranih poluproizvoda.
Steve O je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Steve O na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (18.3.2009)
Stara 18.3.2009, 16:25   #45
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Citat:
Steve O kaže: Pregled poruke
@goodlikesweeper

Skidam kapu. Bukvalno si od reci do reci napisao isto ono sto ja mislim o BioShocku. To nije igra, to je interaktivni spoj zabave, filozofije, knjizevnosti, slikarstva i muzike upakovan u nesto sto i tupan moze da sazvace. Naravno, tupan nece razumeti svu raskos ove igre pa ce mu igra godine biti retardski CoD 4. Nazalost, tupana ima mnogo, pa ovaj dragulj svrstavaju u isti kos sa milionima drugih, nebrojeno puta prezvakanih i nenormalno izreklamiranih poluproizvoda.
Jao koliko sam se ja raspravljao sa tim "tupanima" oko Igre Godine...umalo ne dobih ban zbog toga.Bioshock mozda jeste prezvakana ideja....ali je opet igra za sebe, i nadamo se da ce ispuniti ocekivanja...mada me brine to shto se planira triologija, a treci deo bice povezan sa filmom....to me jaaaaaako brine
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 17:01   #46
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

@pentraksil
Pa ne znam,od celog bioshocka,jedina stvar koja me koliko toliko ostavila ravnodusnim je gameplay.Ali i to se dalo ispraviti instaliranjem moda.SVE drugo me je apsolutno odusevilo.A evo,preleteo sam ovaj tekst,i bukvalo sve sto sam procitao me upravo ravnodusnim ostavilo.

Dalje,jako mali broj ljudi koji je radio prvu igru radi na dvojci.To je ogroman minus.A sto je najgore,Levin nije medju njima.Ako sam dobro shvatio,ono sto su oni zajednicki smislili je da stave grad ispod okeana,a skoro sve dalje je Levin sam razradio(sto se price,settinga,likova,dijaloga/monologa tice).Takodje,procitao sam da je on vec godinama zainteresovan za objektivizam,(s tim da tvrdi da nije objektivista),i onda naravno da je tako lepo sve tu filozofiju uklopio u igru.Pazi,nista u bioshocku nije slucajno.Sve sto se desava u njemu je na jedan ili drugi nacin povezano sa nacelima objektivizma.I kako sad oni da nastave pricu u tom stilu bez Levina?Mislim,mogu,ali bogme imaju velik domaci da urade...a pazi,oni to MORAJU!Da nije objektivizma,ne bi ni rapturea bilo.Ne mogu tek tako zaboraviti na to.

Aj zamisli da slusas neki bend,i svidi ti se prvi album,a onda saznas da drugi album izlazi ali da potpuno drugi ljudi cine bend!Tako nesto u muzici ne bi proslo,ali kod igara prolazi,ocigledno.To je ono sto ja uvek pricam,ljude ne treba razdvajati od njihovih kreativnih 'proizvoda'.Ali mislim,sa kilometra se vidi da ovo prelazi u muzenje para.Sa kilometra...

@Steve O
Pa zbog krajsis i cod fanova ova igra i ima ovako los gameplay,puno losiji od system shock dvojke,nazalost.Ali dobro,brzo se i on dovodi do pribliznog kvaliteta sa balance and difficulty modom.Ja licno ih ne krivim za to.Ocigledno su shvatili da jedino sto ih ceka posle pravljenja komplikovanih i kvalitetnih igara jeste bankrot.Prosto nemam srca da ih krivim sto su igrali na sigurno,cisto da bi ovog puta sigurniji bili.Nista,skinuo sam mod i igram tako.Je*i ga,nisu oni krivi,krivi su gejmeri.Sto se mene tice,sve najbolje za bioshock.Boze mili,toliko kreativnih ljudi na jednom mestu...pa prosto covek da ne poveruje!

Konkretno,Fort Frolic je za mene bio sat vremena igracke nirvane(mozda zato sto su muzika,muzicar i umetnost bili njegova tematika).Kad sander spusti zavesu i ne da mi da prodjem a preko radija pusti njegovu klasicnu mizku,ubijanje i slikanje njegovih bivsis saradnika i sklapanje 'remek dela',pa kad popizdi jer pomisli da sumnjam u njegovu umetnost pa posalje brdo spllicera na mene, a preko radija pusti Chajkovskog,lol,koji ludak.Posle toga,imao sam dva puta mogucnost da ga ubijem i pokupim brdo stvari sa njega i iz njegovog stana,ali prosto nisam mogao,ostavio sam ga da uziva u svojoj 'umetnosti'.Dobro sad,svako od nas ima neko svoje vidjenje umetnosti.

Zatim,scena sa Rajanom u njegovoj kancelariji.Prvi put kad sam je odgledao,bila mi je kul.Ali drugi put,e dotle sam vec malo bolje razumeo koja je njegova poenta,i cele igre,i sta ja znam,on je meni gotivan lik skroz.Ekstremista,ali dobro,nije los kao covek,nije imao lose namere,i stvarno jeste puno toga postigao iskreno verovajuci u tu filozofiju.I da mi je igra dala opciju,ja ga ne bih ubio,nema sanse.ALI,upravo u tome i jeste fora,ja nisam covek,ja sam rob.I pored toga sto celu igru dobijam neke opcije,neke izbore, sad izbora nemam,sad moram protiv svoje voje da gledam(prekrivajuci oci rukama,bukvalno) svog avatara kako radi nesto sto ja nikad uradio ne bi.Eh,kako je to dobra scena,i sigurno jedan od najjacih momenata koji sam ikada, u bilo kojoj igri doziveo.(Stim da je pitanje da li je Rajan mrtav ili ne,jos uvek nisam siguran.)edit:Evo,sad citajuci po internetu doznao sam jos nesto sto mi je potpuno izaslo iz glave-ti si rajanov sin!A on te tera da ga ubijes!Inace,ljudi naglasavaju kao manu to sto je doznaja ko ti je otac toliko subtilna,i da,upravu su.Znao sam,ali uopste nisam povezao sa scenom.U majku mu,pa scenu cini JOS boljom!Jos dubljom,genijalnijom!Zar je to moguce?Izgleda da jeste...i da,sad sam siguran da rajan jeste mrtav.Po objektivizmu greh bi bio zrtvotvati sebe(a kamoli svoj zivot) zarad nekog nizeg bica(roba,u ovom slucaju)ali ako je taj rob tvoj sin...e da...thats bioshock folks.
Sad mislim da mogu i slobodno reci da je Cut scene u Rajanovoj kancelariji najbolji cut scene u istoriji igara.Yup,I think its safe to say that...

I pentraksile,valjda mozes da razumes iz kog razloga sam pomalo skeptican zbog dvojke,tesko da bi drugi ljudi ovako nesto mogli ponoviti.I da,ako je bishock prezvakana tema,sta su onda 95% igara koje izlaze u zadnjih nekoliko godina?Prezvakane,svarene i pretvorene u djubrivo...

Sve u svemu,yup,I love bioshock...

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (18.3.2009 u 21:23)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 21:03   #47
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Ja sam igro SS2 samo i bio mi je extra jer sam tad igro sve zivo,nisam nekako gledo kvalitet igre
Zadnji put sam je preso 2004-e
Jedino cega se sjecam jeste da se ti nesto boris protiv nake skalamerije,nekog superkompjutera sto je pomanito,ostalo nista.Moracu ponovo da igra nema sta tu vise da pricam
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2009, 1:34   #48
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Naravno, razumem tvoju skepticnost, verovali ili ne i ja sam skeptican koliko i ti, samo to ne pokazujem zato shto sam toliko bio odusevljen prvim delom da sam sada zaslepljen i p[okushavam da ne razmisljam o no 2. Shto se tiche filozofije u Bioshock jedan znam da se non stop pojavljuje....pitanje kapitalizma, morala (koji je maestralno prikazan u igri), i poznata knjiga Atlas Shruged po kojoj je delimicno bazirana igra. Dovoljno je da odslushate jedan Ryanov log i svaki put kada ga opet odslushate neshto novo izmili. Scenario je neverovatan, Ryanov govor na samom pocetku igre i naravno moja najomiljenija:
"What separates man from slave....Money?.....Power?....No.....A man choses....a slave obeys........OBEEEEYYYYY!!!!!! (malo sam se zaneo), a da ne pricamo o glumi......a shto se tice Fort Frolica
http://www.youtube.com/watch?v=CCTH4hSBOQI
i naravno neverovatan soundtrack
http://www.youtube.com/watch?v=ofjMh0IXIGY

Mene neka igra veoma teshko privuche pogotovu pucachina koje i ne igram skoro nikad. Bioshock sam igrao i igracu 10000 puta jer ako neka igra zasluzuje da bude umetnost, onda je to Bioshock
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Budimir_Trajkovic (19.3.2009)
Stara 20.3.2009, 12:45   #49
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Stavite o5 Bioshock 2,jer:
Spoiler za Dead:

This afternoon, 2K Games announced that BioShock 2: Sea of Dreams, the sequel to the groundbreaking underwater first-person shooter, is not coming out -- at least not under that name. Citing "a number of inquiries today regarding the official naming convention," 2K chose to issue a statement specifically saying BioShock 2 is BioShock 2 and not BioShock 2: Sea of Dreams.

Everybody got it? Good, let's move on.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 19:12   #50
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Bilo
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
dzonihsv (20.3.2009)
Stara 20.3.2009, 19:17   #51
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Obrisah ali da ne bude off, mislim da cu ovaj deo Bioshock-a odigrati (prvi deo me je smorio posle pola h).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 22:15   #52
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Obrisah ali da ne bude off, mislim da cu ovaj deo Bioshock-a odigrati (prvi deo me je smorio posle pola h).
Onakva dusa od igre te smorila?
Nesto gledamrvi bioshock moze samo da odusevi ili da totalno nekog odbije od igranja!
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 23:07   #53
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

mene je isto smorio...doduše posle par sati, ali ipak mi je dosadio. ali to je bilo pre nego što sam shvatio celokupan kvalitet igre i instant-classic status, tako da ću ga sigurno odigrati...eventualno.
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 23:11   #54
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Onakva dusa od igre te smorila?
Nesto gledamrvi bioshock moze samo da odusevi ili da totalno nekog odbije od igranja!
Znao sam da ce neko da mi odgovori na ovo.

Sta da se radi, ozbiljno me je smorila. Nekako mi je sveukupna radnja dosadna... (razliciti ukusi, sta da se radi). Ali zato sam odusevljen sa Mass Effect-om (da ne pravim off).

PS: Ne nastavljajte sa flejmom.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 19:13   #55
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Intervju sa Ken Levinom o Bioshocku 2 i "unnamed Ken Levine project-u" za koji Levin kaže da će biti "back to basics".
I ono što me je oduševilo "2K Boston studio flooded"
http://www.gamespot.com/news/6206477...opslot;thumb;2
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2009, 13:53   #56
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Skinite vec jednom Sea of Dreams sa ove teme,neka samo stoji Bioshock 2:http://pc.ign.com/articles/969/969140p1.html
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2009, 10:26   #57
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Kada ce dvojka oktobar je 4.kvartal,a ne 3.!?
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2009, 13:49   #58
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Bioshock 2 gameplay!

http://www.gametrailers.com/player/47807.html
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
acinic (11.4.2009), Psycho13 (10.4.2009), Raven (11.4.2009)
Stara 10.4.2009, 14:12   #59
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Meni ovo lici na neku ekspanziju,a ne na novi deo bukvalno je sve isto kao prvi deo!Samo si ti sada Big Daddy(nazalost)...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2009, 14:24   #60
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Bioshock 2: Sea of Dreams

Sto se tice grafike tu po meni ne treba da se mijenja skoro nista, jos ako bude koristio Unreal engine 3 bice vise detalja i masu bolje. Meni je ovaj gameplay extra! Dobra je ona fora kada bigsister razbije staklo, pa kroz vodu kretanje, to je nedostajalo prvom dijelu, mada big daddy ima to odijelo sa kojim moze da se krece kroz vodu Ako prica bude priblizna onoj iz prvog dijela onda ce to biti vrhunski nastavak

Poslednja ispravka: r0nIn (10.4.2009 u 14:35)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioshock, fps

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bioshock ... i bidi fin Akcione igre 1214 9.1.2018 19:21
Bioshock 3 RUSuper Akcione igre 5 31.7.2009 13:12
Bioshock che daboli guz Konzole 4 3.10.2008 18:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com