Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2014, 17:11   #1
jankopavlovic95
Novi član
 
Član od: 21.6.2013.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Wirless ruter

Moja tetka ima adsl internet sa 4mb protoka. I odlucili smo da se povezem na njen net preko wirlessa. Imam desktop racunar I razmisljao sam da kupim wirless ruter I da hvatam signal, a router da povezem sa racunarom preko mreznog kabla.
Da li je to izvodljivo I da li bi obican wirless ruter hvatao dobar signal na tu razdaljinu ili bi morao da pirkacim neku antenicu sa ruterom?
Hvala unapred.
jankopavlovic95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2014, 17:17   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Wirless ruter

zavisi koliko je daleko i da li ima prepreka tipa zidovi, drveće.. sve to slabi signal...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2014, 17:40   #3
jankopavlovic95
Novi član
 
Član od: 21.6.2013.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wirless ruter

Zaboravio to da navedem xD

Razdaljina nekih 200metara I manje. Nema nikakvih prepreka I ravan je teren.
jankopavlovic95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2014, 17:46   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Wirless ruter

dosta je to daleko za ruter, verovatno će ti trebati i antena, ili čak 2.. dok ne probaš ne znaš, mada sačekaj još neki savet
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2014, 18:22   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wirless ruter

Kao prvo nemože Ruter. Treba ti Akses Point (AP)

200 Metara nije preterano puno ovako nešto bi trebalo da odradi posao ako imate optičku vidljivost.

Konkretan uređaj košta oko 28 Eura. slobodno ga kupi, kao što rekoh trebao bi da odradi posao i bez dodatnih antena. Ako baš ne završi posao onda ćeš morati da uzimaš i dve antene.

Konkretan AP ima tu mogućnost da može da mu se menja antena. Ali će možda morati i tom ADSL-u da se stavlja druga antena, a to bi već mogao biti problem jer je uobičajna situacija da ti plastikaneri koje daju naši provajderi nemaju izmenjive antene. Pa bi u tom slučaju možda morao i kod tvoje tetke da se stavi još jedan AP, i to je već investicija od 60 Eura....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2014, 18:56   #6
jankopavlovic95
Novi član
 
Član od: 21.6.2013.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Wirless ruter

Imam 2 ovakve antene http://www.gromnet.net/images/antene4.jpg, siroka je oko 1m.
Sa laptopom imam vidljivost tek 20ak metara ispred moje kuce.

I jos jedno pitanje da li bi ovaj TL-WR543G odgovarao potrebama?

Poslednja ispravka: Freško (14.1.2014 u 0:17) Razlog: Spajanje poruka
jankopavlovic95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2014, 0:19   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wirless ruter

Odgovara će!

koliko vidim, TL-WR543G podržava:

AP Router Mode(with WDS)
AP Client Router Mode (WISP Client)

Tebi je bitan AP Client, što će reći adekvatan je za tvoju situaciju.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2014, 18:11   #8
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 365
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Wirless ruter

Da ne bih otvarao novu temu postavicu pitanje u ovoj pa molim Freska i ostale iskusnije ako mogu da pomognu. Dakle,situacija kod mene je sledeca:
Komsija ima ADSL. Ja imam Wlan karticu Ralink WL 150G-C i na terasi antenu kojom hvatam signal od njega. Znaci to sve ok funkcionise,razdaljina izmedju nas dvojice je nekih 100m i bez ikakvih prepreka. E sad:
Jutros sam kupio D LInk DIR 300 Router. Hteo bih da mi on salje signal po kuci i da mogu telefonom da se kacim. Znam da je ovaj isti ovakavv router odradjivao posao kod drugara ali ne mogu da ga konfigurisem da je*e rak raka. Ako je neko imao iskustva sa ovim neka se javi, pa da pokusamo to resiti, dacu mu team viewer pa da baci pogled. Tnx in advance
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2014, 23:26   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wirless ruter

Taj DIR bi trebao da podesiš u ripiter mod, da bi ti to radilo što ti hoćeš, e sad ja neznam da li taj DIR uopšte podrzxava ripiter mod. Pogledaj po opcijama.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2015, 23:19   #10
Proton123
Član
 
Član od: 8.1.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wirless ruter

Pozdrav svima, treba mi sto pre odgovor na pitanje ako je moguce. Svoj ruter wirless sam kupio pre oko 9 godina i bio je dobar. Stalno je imao dobar domet i kada sam mnogo udaljen od njega, ali u skorije vreme vec jedno godinu dana mi ne hvata i signal je jako slab. Predpostavljam da je to do rutera i gledao sam da kupim novi. Sada imam "Linksys cisco wrt54gh", i hteo bih da ga zamenim sa "Asus RT-N10E". Posto se ne razumem oko dometa i toga, ako bi mogao neko da mi kaze da li je taj asusov bolji od ovog ciscovog tj. da li ima bolji domet (predpostavljam da ima) i da li je uopste solidan ovaj model asusovog rutera? Unapred hvala.

p.s. stavicu link od tog asusuovog modela pa ako nije dozvoljeno kao reklama nek administratori uklone link: http://www.tehnomanija.rs/ruteri/asu...r-rt-n10e.html
Proton123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antena, ruter, wirless


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL Ruter kao switch BMLW Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 24.1.2014 20:49
Ruter sundjer bob kockalone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 11.11.2012 13:09
Ruter ne daje signal?! GameFREAK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.1.2012 15:34
Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.6.2009 19:01
1 ruter, da li još jedan? dzonihsv Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 12.4.2008 17:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com