Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2016, 20:21   #1
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Silent konfiguracija

Hteo bih da sastavim malo jaču potpuno silent konfiguraciju. Kupovao bih ovde u regularnom radnjama. Osim možda poneku komponentu ako zatreba. Ideja je da nema pomicnih delova. Skroz pasivno hlađenje i diskovi. Treba da bude i što kompaktnija konfa.
U principu sve se zna, ali mi je najveći problem kućište i napajanje. Šta tu gledati. Budžet je max 500e. Potrebna je malo snažnija office-multimedia konfiguracija koja će biti relativno timeproof. SSDove imam, napajanje imam u trenutnom kompu klasično, a pošto idem na ITX ono mi vrv neće raditi posao ni u jednoj varijanti. Napajanje je TT SPS 730w modularno.

Sve sugestije i predlozi su dobrodošli.

Da dodam da mora da radi glatko sa otvorenih par desetina tabova pa mi tu treba hint za procesor i količinu rama. Naginjem ka AMDu oduvek ali on verovatno nije ovde u priči obzirom na hlađenje. Eventualno bih pristao ne neki uber tih cpu kuler.
RN3 Pro via TT
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2016, 23:23   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

To sto si ti zamislio kod nas moze da se izvede samo uz pomoce AMD-a
Sala na stranu, kod nas u ponudi ima samo AMD Athlon 5350 procesora, koji su upravo za tu namenu koju ti trazis. Tihi, malo trosi, quad core na 2GHz. E sada nije bas da je "future proof". Vise je aktuelan. Intel tu ima bolja resenja svakako, ali ih ne vidjam kod nas u ponudi. To su I3 I I5 sa T i TE oznakama na 35W. Tako da imas dva resenja. Prvo da se malo spustis standarde i ides na Athlon 5350. Drugo je da ides preko "madjara" na kupujem-prodajem i da preko nekog od njih narucis neki od I3 ili I5 procesora sa T ili TE oznakom. Tu bi morao da cekas oko 2-3 nedelje grubo za deo.
Sto se tice ostatka sistema, SSD si resio, nisi naveo da li ti treba neki Dodatni HDD za skladiste. Sto se tice kucista imas nekoliko resenja od LC Power, koji su izuzetno mala i dolaze sa napajanjem koje nije standardnog ATX formata koje ti imas. Tipa LC-1400mi ili 1410mi, ITX-1340MI, itd. Imas i tzv. Brick format u koji ide mini-ITX ploce, ali napajanja standarnog formata, pa bi mozda mogao da iskoristis tvoje. Tipa Thermaltake Core V1 ili
Cooler Master Elite 110 ili 120. Tu mozes da stavis i vise internih delova (SSD, HDD), cak i graficka.
Na tebi je da odlucis AMD 5350 kod domacih, ili I3/I5 T/TE preko "madjara" na KP, pa da dobijes definitivnu preporuku.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2016, 0:11   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

imaš i tihe ventilatore, nije to baš tako da se nešto mnogo čuje jedino ako ne sediš u studiju, a mnogo bolje i jeftinije od skroz bešumnih rešenja, tako dobijaš optimum performanse-tišina, evo na primer imao sam LC POWER LC-CC-85 na i3-2120 i to je bilo vrlo tiho rešenje
https://youtu.be/TmLZJTDJ--M?t=2m44s
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2016, 2:55   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Имај на уму да је тај Athlon 5350 што иде у АПУ једно 15% спорији од 8 или 9 година старијег Core 2 Quada 6600... Ja bih ipak isao na najtise mogu e aktivno hladjenje i jurio neko silent kuciste, koje nema ventilatore...
Ali ako ti je buka bas prioritet nemas izbora.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2016, 12:27   #5
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

To kada ovi nasi ne uvoze procesore sa oznakom T koji su 35W. Njemu bi oni zavrsavali posao odlicno. Athlon 5350 je mozda i vise nego ~15% sporiji od Q6600, ali ne vidim neko drugo resenje. Masa aftermarket kulera se ne slaze bas najbolje sa malim kucistima isto.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2016, 23:57   #6
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Hvala na odgovorima. Sada imam TX3 Evo i on je bučan kao B17 Bomber. Možda da tu stavim Noctuu od 92mm sa Pwm? Kućište sada je CM Silencio 352. Al mislim da je sada taj cpu kuler problem, pa onda grafika. Možda da vidim sistemom eliminacije šta me zeza. Imam 2x1tb storidže. Kad bih mogao ovo psu da iskoristim... Nekako ga volim, kupio sam ga od prve veće kinte koju sam napravio. Pogledaću ta kućišta koja ste mi preporučili. Za ostalo cu da testiram, a za cpu bih sačekao Zenove, oduvek furam AMD i neću da menjam.

RN3 Pro via TT
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2016, 0:09   #7
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Citat:
Uros TSI kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovorima. Sada imam TX3 Evo i on je bučan kao B17 Bomber. Možda da tu stavim Noctuu od 92mm sa Pwm? Kućište sada je CM Silencio 352. Al mislim da je sada taj cpu kuler problem, pa onda grafika. Možda da vidim sistemom eliminacije šta me zeza. Imam 2x1tb storidže. Kad bih mogao ovo psu da iskoristim... Nekako ga volim, kupio sam ga od prve veće kinte koju sam napravio. Pogledaću ta kućišta koja ste mi preporučili. Za ostalo cu da testiram, a za cpu bih sačekao Zenove, oduvek furam AMD i neću da menjam.

RN3 Pro via TT
Iskreno, teško ćeš napraviti tih komp kupujući samo kod nas al treba pokušati.
Moj saveti ti je da juriš kućišta sa dobrom zvučnom izolacijom, nema ih puno ali ih ima. Kod nas mislim da možeš nabaviti samo Silencio seriju od CM.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2016, 12:22   #8
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Kupis neko starije polovno kuciste,izmodujes ga,stavis stiropol i tiho ko grob
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2016, 13:45   #9
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Onda u tvom slucaju BRIX format, mini ITX ploca. Sto se tice Zena i derivata baziranih na toj arhitekturi, prvo izlaze High-end modeli (95W), pa mainstream (65W), pa tek onda APU-ovi otprilike kraj proleca, pocetak leta sledece godine. A i pitanje je potrosnje uopste, posto ce biti to kvadovi i GPU zajedno na istom parcetu silikona. Sigurno 45-95 raspon, makar u pocetku na desktopu. Postoje par procesora na Bristol Ridge platformi (quad, oko 3GHz, 35W) za AM4, ali jos uvek ih nasi ne uvoze. Sto mi je cudno zaista.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2016, 15:00   #10
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Meni jednostavno nije jasno zašto ti prvi izbor kućišta ne bi bio ms industrial Black widow. Kuciste košta oko 50e, ima taj sloj specijalnog pamuka kojim su stranice obložene bas da bi zagusile zvuk, tako da ga to čini vrlo tihim. Samim tim kad to uzmes, ne vidim potrebu za T procesorima i sl, intel fabricki kuleri su dosta tihi, a posto je office i multimedia mašina nema potrebe za oc. Ne treba da ideš na amd ako sad kupuješ komp, dok ne stignu Zen procesori niže klase za par meseci, amd je prevaziđen pogotovo ako hoćeš future proof. Po meni, sem Black widow kućišta, ja bih kupio neki intel i5 6400/6500, h110 ili b150 ploču, 8 do 16gb ddr4 rama, njihova integrisana grafa je vrlo pristojna. Uz ovo ti ide najsporiji ddr4 ram od 2133 koji je je pristupacan. Napajanje bih išao na lc power 600h, ili cooler master b2 500w ili Corsair Vs 550w. Kupi to preko KP-A i ne bacaj pare, tržište se malo stabilizuje.
Ovo bi bio neki kostur oko koga bih ja pravio komp, a ti uglove seci prema svom budžetu i potrebama. Ovo je dosta jaka mašina i dosta future proof, pogotovo ako kupiš neku GigaByte b150 cipset ploču koja podržava i m.2 pci-e ssd diskove one su oko 80e.
Eto to su ti neke ideje, dolazi u obzir i Intel i3 6100 procesor ako moraš da stedis pare. Sad samo ukombinuj ovo sto sam ti napisao i imaćeš i snažan i tih komp. Ja bih uvek išao na pravi quad core tj. I5 seriju, ali ti odlucujes...
Ako baš insistiras na nekom kompaktnijem office kućištu, za to nemam bas neki predlog, to nije moj fax.
Sent from my SM-N920T using Tapatalk

Poslednja ispravka: ukimafija (9.12.2016 u 15:11)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2016, 1:00   #11
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Ime moje, neću to kućište jer imam CM identično, ako da ili ostajem na njemu, ili pakujem sve u nešto manje, pri čemu onda moram i PSU da menjam. Tako da ću vrv za sada preći na neki Intel i DDR3, pa onda lagano grafiku i ostalo, tako je slađe
Ali hvala na ostalim predlozima, te dve ploče sam ja već razmatrao, ali nisam znao ima li alternative.
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2016, 13:19   #12
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Ako bi uzimao i graficku, onda ti ne bi bio problem da stavis neku vecu u BRIX format kucista (CoolerMaster i Thermaltake koje sam pominjao). Ako imas volje da cekas, naruci neki AMD APU, tipa PRO A10-9700E ili A12-9800E.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2016, 21:51   #13
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Silent konfiguracija

Ja imam veoma tih racunar sa:
CPU: i5-6500
Case: Cooler Master Silencio 352
Cooler: Arctic Cooling Freezer i32

Kuciste je lose jer je metalni kavez HDD-a direktno povezan na kuciste, nema nikakve gume, pa se sve vibracije cuju. Tacno znam kada se glava na hard disku pomerila, cuje se. HDD je najglasnija komponenta. Dodao sam neku gumu izmedju svih spojeva metala na metal pa se manje cuje, ali je i dalje HDD najglasniji. Ako hoces da ostanes na istom kucistu predji potpuno na SSD ili kupi 2.5" HDD, trebalo bi da su tisi, ili pravi neku skalameriju da ti HDD visi u kucistu na konopce.

Procesor, tj. hladnjak, uopste ne cujem. Nijedan ventilator ne radi osim na hladnjaku (600rpm).

Na pocetku uopste nisam mogao da cujem racunar, cak i nocu. Sada sam se navikao, pa ipak cuje kada radi a kada ne.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill Tetanus Akcione igre 578 14.2.2024 19:51
Kupovina 10 konfiguracija justVLA ŠDK - Konfiguracije 22 14.9.2016 12:20
Budžet konfiguracija mezzano ŠDK - Konfiguracije 5 7.5.2016 23:08
Silent Hunter IV: Wolves of the Pacific holodoc Simulacije vožnje 84 4.12.2010 22:09
Gamer Konfiguracija W H I S K E Y ŠDK - Osnovne komponente 3 24.6.2009 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com